Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Prirodan lek za jaci imunitet ptica

Ići dole 
+22
zips
pedjacure
gocke
Dragomir
Luckyboy
Matija95
BABURA
milos0205
skorkovic
Aleksandar Djuric
anita75love
Dalibor Vasic
braneOS
mime30
sudimnja
Rea
dino
rtomek
Ivan_NIsh
dalibor
Danijel
Vasa
26 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeNed Apr 04, 2010 10:25 pm

U 10l vode narendati ,
1 cveklu vecu
2 jabuke
2 sargarepe
1 cesanj belog luka
1 glavica crnog luka
1 limun i
jedna soljica rakijska jabukovog sirceta.
Sve to ostoji 24h iscediti i dati pticama i golubovima naredna dva dana, isto to ponoviti za 15 dana.
Garantovano sprecava sve bolesti pogotovo kod ptica koje su u karantinu. Moze se desiti da dodje do uginuca ukoliko je jedinka tesko bolesna iako ona ne ispoljava te simptome.
Ocedjeno povrce i voce dajem jarebicama i fazanima da kljucaju.
Ovaj recept koriste i ljudi kao melem
Pozdrav
Vasa


Poslednji izmenio Vasa dana Uto Avg 03, 2010 9:26 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeNed Apr 04, 2010 10:35 pm

Odlicna stvar Vaso, ovo je dobro davati pticama kao preventivu tokom cele godine... Pozdrav... cheers
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeUto Apr 13, 2010 9:27 am

a sta je sa vodom dali se i ona koristi
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeUto Apr 13, 2010 9:31 am

Voda i jeste lek, dobijena voda -prelezana u proteklih 24h -se procedi i sipa u pojilice a onaj ostatak od rendanog voca i ostalih sastojaka moze se dati zivini ili pticama da kljuckaju, ako je ostalo nesto od vitamina Smile
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeUto Apr 13, 2010 10:24 am

ok,hvala
Nazad na vrh Ići dole
Ivan_NIsh

Ivan_NIsh


Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 38
Lokacija : NIs

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 1:39 pm

Koliko cesto je pozeljno davati pticama jabukovo sirce u vodi?
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 2:35 pm

Uvek kad napravis smesu u tu smesu dodas i casicu jabukovog sirceta, smesu dajes dva dana uzastopno u nedelji, pa to ponovis za petnaest dana, najbolje je da dajes prilikom mitarenja i za vreme parenja.
Jabukovo sirce je veoma zdravo i preporucuje se da se sipa malo i u kadicama za kupanje jer sprecava perojede i vraca sjaj perju.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Ivan_NIsh

Ivan_NIsh


Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 38
Lokacija : NIs

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 2:56 pm

Vasa-vr,ne znam o kojoj smesi je rec?ja mislio u vodu se daje,tj ja bar tako jedna supena kasika na litar vode.

Ti imas neko drugo resenje?
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 3:11 pm

Pozdrav
Jabukovo sirće je veoma dobro za opšte zdravje svakog tako i za ptice !!!
Ja ga koristim godinama a doziranje je 5ml na litar vode ako dajemo u preventivno 3 dana pa 10 dana pauze pa opet. A ako dajemo stalno ( što ja činim leti ) onda je doza 3ml na litar vode .
pozzdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
Ivan_NIsh

Ivan_NIsh


Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 38
Lokacija : NIs

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 4:39 pm

E hvala Roby puno da odgovoru Wink

Pozdrav iz NIsa cheers
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 6:32 pm

Ivan_NIsh ::
Vasa-vr,ne znam o kojoj smesi je rec?ja mislio u vodu se daje,tj ja bar tako jedna supena kasika na litar vode.

Ti imas neko drugo resenje?

Jabukovo sirce sipam u smesu koja ti je napisana na pocetku ove teme sto je i zapravo lek, znaci na svu tu vodu i sastojke dodas jednu casicu sirceta
Pozz
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 6:49 pm

nesto mi pade napamet,da li ovo moze i da se daje zivini,nevidim razlog da se ne daje jedino mozda je razlika u doziranju mozda da se napravi jaca smesa.dali je to neko primenjivao na ukrasnoj zivini
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 7:06 pm

Jabukovo sirće se može davati svemu ( čak i za ljude je vrlo zdravo) ja znam ko daje i kunićima ...a za perad ( živinu, golubove, ptice ....) je super , doziranje koje sam naveo je iz knjige koja ovu dozu pedviđa golubovima , ali ja je korisztim i za papagaje i za egzote .....i super je !!
pozzz ROBY
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeSub Apr 17, 2010 8:48 pm

hvala,probacu
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimePon Jan 03, 2011 11:15 pm

Da li bi se moglo u 5 litara staviti svega po pola poshto nemam mnogo ptica pa zbog toga i sve ih drzim u jednoj letilic.Veliki pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeUto Jan 04, 2011 11:24 am

Naravno da moze, samo sve sastojke smanjis po pola doze i to ti to... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeUto Jan 04, 2011 3:06 pm

Pohvale Vaso za recept naj laksa i naj prostija stvar je sto svaka kuca ima sastojke na vedene , priprema laka , nista komplikovano . Rezultat je sigurno mnogo bolji nego upotreba vestackih vitaminskih preparata Smile
Nazad na vrh Ići dole
sudimnja




Broj poruka : 38
Datum upisa : 07.03.2010

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimePet Jan 07, 2011 7:53 pm

jedno pitanje - Robyy tih 5 ml na litar vode kad se satvi jabukovog sirceta, jel se to daje pticama posle u pojilicu ili im sluzi samo za kupanje?
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimePet Jan 07, 2011 9:44 pm

Ja dajem za piće a i za kupanje..
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeSub Jan 08, 2011 2:10 am

http://www.index.hr/vijesti/clanak/misterij-o-masovnim-pomorima-zivotinja-krivci-bijes-bozji-internet-ili-supertajni-americki-pokusi/532035.aspx evo sta misle znanstvenici..
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeNed Dec 25, 2011 3:22 pm

Pojavio se jedan problem. Naime ženku sam kupio kasno u jesen čini mi se, i ne znam da li se lepo izmitarila kod odgajivača od koga sam je kupio, pre pae nedelja sam primetio perije po volijeri verovatno je od nje, od mužijaka mislim da nije jer se lepo izmitio letos i sve je ok. E sad i da je on u pitanju, šta da radim, da bi se lepo izmitarila/io... ???

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
anita75love




Broj poruka : 49
Datum upisa : 19.10.2011
Godina : 49
Lokacija : beograd

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeNed Dec 25, 2011 9:58 pm

pa da čekas da se izmitari....... Very Happy .....ne možeš tu mnogo da uradiš-to je priroda regulisala sama-to ti je kao da pitaš šta možeš da uradiš povodom sezonskog opadanja kose! Čupanje kose ne pomaže, već čekanje.... i nadam se da nisi na to mislio Smile
Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeNed Dec 25, 2011 10:12 pm

Very Happy
Ma ne mogu samo da čekam, nemam mira kad znam da mi nije nešto u redu sa pticom, mora tu da se poboljša hrana, što sam i uradio, da se obezbedi voda za kupanje što i ima.. e sad strah me da nije neki problem iznutra da nisu neki paraziti u pitanju ili šta več pa kako da to proverim i šta da radim po tom pitanju ako je to..


Pozdrav i hvala ! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeNed Dec 25, 2011 10:37 pm

Evo ovako, ja jedanput mesecno sipam mojim papagajima u vodi jabukovo sirce, vrlo je efikasno i cisti ptice od unutrasnjih parazita...na litar vode sipas 2 dl sirceta...sad ne znam da li je to u pitanju,ja bar ovako radim...


Pozdrav albino
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitimeNed Dec 25, 2011 10:42 pm

I ja sipam jabukovo sirce ali 2dl sirceta??? To ti je previse. Ja mojima u pojilice dodam nekoliko kapi i to je to.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prirodan lek za jaci imunitet ptica Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Prirodan lek za jaci imunitet ptica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Pseudomonijaza ptica
» Koja je ovo ptica ?
» Cene ptica !
» Osećajnost ptica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Preventiva-Vakcinacija-
Skoči na: