Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Prirodan lek za jaci imunitet ptica

Ići dole 
+22
zips
pedjacure
gocke
Dragomir
Luckyboy
Matija95
BABURA
milos0205
skorkovic
Aleksandar Djuric
anita75love
Dalibor Vasic
braneOS
mime30
sudimnja
Rea
dino
rtomek
Ivan_NIsh
dalibor
Danijel
Vasa
26 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimeNed Dec 25, 2011 10:47 pm

Srdjane nisi me razumeo,ja prvo sve rastvorim u flasi,znaci na jedan litar vode ide 2 dl sirceta...pa tek onda to ide u pojilice...

albino
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimeNed Dec 25, 2011 11:19 pm

Cek cek, opet te ne razumem. Rastvoris 2dl u jednom litru i onda to sipas? Ili taj rastvor opet rastvaras po zelji scratch Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimeNed Dec 25, 2011 11:49 pm

Rastvorim 2dl u jednom litru i to sipam !
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimePon Dec 26, 2011 12:02 am

To sam ti pricao djuricu. Previse je 2dl na 1l vode...to ti je u razmeri 1:5...a goranovo je vec druga prica ovde je razmera 1:100 sto je ok... Ta razmera 1:5 moze da im naskodi crevima i jetri jer je previse kiseline
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimePon Dec 26, 2011 2:14 pm

Došlo je do neke zabune ali nije bitno, sve se reši razgovorom bounce
Ja nisam do sada davao to jabukovo sirće, imam ga, ali danas ću da im stavim u posudu za kupanje, jer kad im stavim unutrašnju pojilicu sve to izvrnu Very Happy jako su nemirni... E sad, matematika mi ne ide dobro, to mi je jedina muka lol! ja sam stavio dve kapi sirćeta na onu posudu za kupanje, mislim da je malo, povećaću na tri, neće da im škodi dosta, a i jabukovo sirće je slabije od alkoholnog, kad bolje razmislim što da im ne damo alkoholno sirće taman je dezinfekcija od ustiju do creva na nivou lol!


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimePon Dec 26, 2011 2:29 pm

E pa ne znam kako ce pticje telo reagovati na sirce. Trebalo bi da malo pripazis sa tim, pitaj nekog veterinara ili iskusnijeg odgajivaca
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimePon Dec 26, 2011 2:51 pm

Jabukovo sirce ! jak antioksidant . Moze se primenjivati kod svih zivotinja i kod ljudi , dali kao pice ili sredstvo za kupanje . 1dc na 5 litara vode . To je mera oju ja praktikujem vec godinama i to kod svih zivotinja koje drzim .
Neko je ovde pominjao da se ptica nije dobro izmitarila . Puno zavisi od temperature kojoj je bila u kojoj je sad kao i to da nam vreme trenutno bas i ne lici na zimu . pa i sam organizam ptica je zbunjen na neki nacin .
samo pojacana ishrana sa dosta ubacenih vitamina i minerala .
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: aaaaaaaaaaa   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimePon Dec 26, 2011 8:09 pm

Danas sam stavio rozenkolisima dve kapi u pojilicu. Pa mislim da sam ja pominjao, pa ja sam pticu kupio još na jesen i od tada je u istoj prostoriji u koju sam je uneo kad sam je kupio. E sad postoji mogućnost da se nije lepo izmitarila kod odgajivača od koga sam je kupio. Eventualno ako nije uticalo ovo ćas toplo čas ispod nule, moguće da je i to, temperatura se svakako povećavala i smanjivala kako u napolju tako i u sobi gde su ptice. E sad, kako da pojačam tu ishranu. Ptice hranim smešom ovsa, suncokreta, i prosa. Dva puta nedeljno jabuka, voda se menja svaki dan za kupanje i za piće. Ima sipina kost, grit i pesak. To je što se tiče rozenkolisa, šta još da uradim ?
Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 27, 2011 1:15 pm

Moji kanarinci piju jabukovo sirce u vodi naravno tri puta nedeljno a kupaju se dva puta nedeljno. Za kupanje koristim razmeru 5ml na litar za pice 3ml na litar vode. Ptice su u odlicnoj kondiciji sa prelepim perjem kako one napolju u volijeri tako i one u unutra.
Nazad na vrh Ići dole
BABURA

BABURA


Broj poruka : 32
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 59
Lokacija : banja luka

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 28, 2011 6:13 pm

da se malo ukljucim u ovu temu ja svijim pticama dajem vocnu tursiju 0,3 dcl na 1 litar vode ,nema nikakvih nus pojava.to im dajem vec zadnju godinu i prezadovoljan sam.ptice su lepe i zdrave a kada se okupaju perje lepo i sjajno.zato samo napred ko ima tursije ima da mu ptice blistaju.
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 28, 2011 7:33 pm

Ja dajem 8 ml jabukovog sirceta na litar vode
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 28, 2011 10:05 pm

BABURA ::
ja svijim pticama dajem vocnu tursiju 0,3 dcl na 1 litar vode ,

Question Question Question
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 05, 2012 9:27 pm

vaso, jel ovaj lek dajes na svakih 15 dana ili po potrebi? jel moze i za papagaje i stiglice?
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimePon Dec 31, 2012 5:06 pm

rtomek ::
Jabukovo sirće se može davati svemu ( čak i za ljude je vrlo zdravo) ja znam ko daje i kunićima ...a za perad ( živinu, golubove, ptice ....) je super , doziranje koje sam naveo je iz knjige koja ovu dozu pedviđa golubovima , ali ja je korisztim i za papagaje i za egzote .....i super je !!
pozzz ROBY

Pozdravi autora te knjige i reci mu da je informacija skroz netacna..
Nazad na vrh Ići dole
darko1977




Broj poruka : 64
Datum upisa : 22.08.2014
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin,bagljash

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 12:16 am

BABURA ::
da se malo ukljucim u ovu temu ja svijim pticama dajem vocnu tursiju 0,3 dcl na 1 litar vode  ,nema nikakvih nus pojava.to im dajem vec zadnju godinu i prezadovoljan sam.ptice su lepe i zdrave a kada se okupaju perje lepo i sjajno.zato samo napred ko ima tursije ima da mu ptice blistaju.
sta je vocna tursija
Nazad na vrh Ići dole
zips

zips


Broj poruka : 12
Datum upisa : 20.09.2014
Godina : 35
Lokacija : sremski okrug

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 4:09 am

Dobra tema ,iz iskustva znam da je  jabukovo sirce zdravo za  ljude isto tako i za zivotinje.
Veoma je dobro za suzbijanje i prevenciju kokcidioze kod kunica i ptica,zivine.
Takodje se daje i krupnoj stoci.
Sve u svemu samo treba paziti na doziranje jacu dozu redje dajete na 10-15 dana a doze od 2ml ili 2 kubika mozete dosta cesce ,otprilike kao i vitamine kroz vodu.

Ja recimo popijem dve kafene kasicice nedeljno i super je Smile Very Happy Laughing
Nazad na vrh Ići dole
pedjacure




Broj poruka : 44
Datum upisa : 23.05.2013

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 3:31 pm

kako se dozira jabukovo sirce na litar koliko
Nazad na vrh Ići dole
zips

zips


Broj poruka : 12
Datum upisa : 20.09.2014
Godina : 35
Lokacija : sremski okrug

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 4:27 pm

pedjacure ::
kako se dozira jabukovo sirce na litar koliko



 Imate na ranijim stranicama ove teme.
 Ja dajem 2 ml n a 1l vode ,tu dozu dajem kao i vitamine kroz vodu zavisi da li su ptice u fazi mirovanja,lezenja,mitarenja....

 Imate vecu dozu koja moze da bude 5-9 ml na 1l vode to vam vec moze biti terapiska doza dajete 3 dana pa pauza od desetak dana i ponovite ponovo 3 dana terapije.

Ja mojim pticama ovako dajem ,nisam video nus pojave i lose rezultate .Boljitak svakako.

Mozda ima neko bolju kombinaciju .
Nazad na vrh Ići dole
pedjacure




Broj poruka : 44
Datum upisa : 23.05.2013

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 29, 2015 9:33 am

hvala druze oa kprobacu preventive radi neki stiglici mi bas slabi u grudim a izgleda da je susica tretirao sam ih sa bajkoksom ali nema neke vajde probacu sircem
Nazad na vrh Ići dole
Vox

Vox


Broj poruka : 75
Datum upisa : 18.11.2015
Lokacija : Pancevo

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 26, 2015 6:33 pm

Krecem sa preventivnim davanjem jabukovog sirceta kako sta vec pomenuli. A, spremicu i vasin mix, za jacanje imuniteta.
Nazad na vrh Ići dole
darko1977




Broj poruka : 64
Datum upisa : 22.08.2014
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin,bagljash

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimePet Nov 27, 2015 11:42 pm

koji je to vasin mix ili ko je vasa
Nazad na vrh Ići dole
Vox

Vox


Broj poruka : 75
Datum upisa : 18.11.2015
Lokacija : Pancevo

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimeSub Nov 28, 2015 8:02 am

Pogledaj temu od pocetka darko1977, pa ces sam videti. Doduse, razmera je ko da ces pojiti celu farmu, ali ti mozes srazmerno tome. Sam proporcionalno smaniti kolicinu koliko zelis, vazno je da zadrzis razmeru ( kako se vasa nebi naljutio )....
Nazad na vrh Ići dole
darko1977




Broj poruka : 64
Datum upisa : 22.08.2014
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin,bagljash

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimePon Nov 30, 2015 10:08 pm

Hvala
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 10, 2015 5:23 pm

Jel ima neko na forumu da dodaje med u vodi za pice?
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 17, 2015 1:47 am

zips ::
pedjacure ::
kako se dozira jabukovo sirce na litar koliko



 Imate na ranijim stranicama ove teme.
 Ja dajem 2 ml n a 1l vode ,tu dozu dajem kao i vitamine kroz vodu zavisi da li su ptice u fazi mirovanja,lezenja,mitarenja....

 Imate vecu dozu koja moze da bude 5-9 ml na 1l vode to vam vec moze biti terapiska doza dajete 3 dana pa pauza od desetak dana i ponovite ponovo 3 dana terapije.

Ja mojim pticama ovako dajem ,nisam video nus pojave i lose rezultate .Boljitak svakako.

Mozda ima neko bolju kombinaciju .

to sto pises da se jabukovo sirce daje 2ml na litar vode nema nikakvog efekta davanja...
ocito ne znas razlog zasto se jabukovo sirce daje pticama u vodu pa pises cisto da napises nesto...kao prvo sirce se daje dva puta nedeljno tokom cele godine,i ne dva uzastopna dana...nema pauziranja kao sto si ti napomenuo..i daje se od jedne do dve supene kasike na litar vode(15-30 ml)...
prvo trebas znati razlog zbog kojeg su Evropski pticari krenuli sa davanjem jabukovog sirca u vodu da bi mogao da napises da ima boljitka...evo mene zanima koji je to boljitak kod tvojih ptica sa tom dozom koju ti dajes...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodan lek za jaci imunitet ptica   Prirodan lek za jaci imunitet ptica - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Prirodan lek za jaci imunitet ptica
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Pseudomonijaza ptica
» Koja je ovo ptica ?
» Cene ptica !
» Osećajnost ptica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Preventiva-Vakcinacija-
Skoči na: