Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)

Ići dole 
+9
Sale77-Nis
dule33
Vasa
SrdjanKG
rtomek
Santa
Aidemosyne
dzipirs
Luckyboy
13 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeNed Dec 27, 2009 12:10 pm

star finch
Muzijaci se lako razlikuju od zenki,sa svojom vecom crvenom maskom preko lica.Muzijaci takodje pevaju ,a to cine kao da istezu vratove i nakostrese perje na
glavi.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ishrana je kao kod svih egzota,stim sto preferiraju vise prosa u ishrani,standarna jajcanu hranu takodje jedu.Pored toga uvek treba da imaju na raspolaganju sipinu
kost,grit ili smrvljene ljuske od kokosijih jaja.Neki tvrde da je neophodna ziva hrana,ali smatram da je to nepotrebno,pogotovo sada kada je izbor jajčanih hrana
veliki.

Sto se tice odgoja,mogu se svrstati po teskoci odgoja sa guld amadinama.Zahtevaju zatvorene kucice sa kruznim otvorom,i jako su plasljive prilikom lezanja i
podizanja mladih.
Nisu neki graditelji gnezda,ponekad uklone sav materijal koji ste im stavili u gnezdo,tako da ostane samo piljevina na dnu.
Broj jaja koji nose krece se od 3 do 10,najcesce od 4-6.Lezanje zapocinju najcesce nakon snesenog treceg ili cetvrtog jajeta.
Mladi se izvode nakon 13 dana,i ostaju u gnezdu otprilike 21 dan.Kada napuste gnezdo najcesce se vise ne vracaju u njega,jako su bucni dok traze hranu od
roditelja.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Potrebno je za vreme gnezdenja pojacati jajcanu hranu,takodje se mogu podmetnuti pod japanske galebice.
Mladi su prljavo zelene boje sa tamnim kljunovima i nemaju biserne tackice kao odrasli.Nakon prvog mitarenja dobijaju karakteristike odraslih ptica.Mitarenje
zapocinje u dobi izmedju cetvrtog i sestog meseca starosti,i traje sporije u odnosu na druge ptice.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Postoji nekoliko mutacija binsenta,zutoglava,sarena,cimetna,izabel i plava.Sarene nisu puno sarene,imaju samo malo beline oko glave.


Poslednji put izmenio Luckyboy dana Uto Jul 12, 2011 9:48 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
dzipirs




Broj poruka : 8
Datum upisa : 01.01.2010

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeSub Jan 02, 2010 11:59 pm

binzeti u prirodi

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dzipirs




Broj poruka : 8
Datum upisa : 01.01.2010

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeNed Jan 03, 2010 12:21 am

a ovo su moje ptice
[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio dzipirs dana Ned Jan 03, 2010 12:39 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeNed Jan 03, 2010 12:31 am

Sto ti dobra ova zenka binsenta scratch scratch scratch
Nazad na vrh Ići dole
dzipirs




Broj poruka : 8
Datum upisa : 01.01.2010

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeNed Jan 03, 2010 12:52 am

dobra zenka, pa nesumljam ja kada ti biras pticu
Nazad na vrh Ići dole
Aidemosyne

Aidemosyne


Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 58
Lokacija : Bgd

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeNed Feb 28, 2010 5:33 pm

Evo da nesto napisem i ja kao novi clan. Pocetkom januara 2010. sam pazario formiran par binsenta star malo vise od 2 godine. Imao sam utisak da je dosta rabljen, ali gazda rece da se odmarao od septembra 2009. Tice su u jako dobroj kondiciji, mirne i tihe. Muzjak poceo da peva posle 2 dana. Posle nedelju dana pocele su da se interesuju za pleteno gnezdo i da unose materijal. Nisu ga bas lepo sagradile, ali ni ja im nisam pruzio priliku jer sam im ugl. dao srednje sitno seno i dosta kokosovih vlakana. Parili su se skoro nedelju dana svakodnevno (...). Negde oko 1. feb zenka snela jedno majusno jaje (cuvam ga) bez zumanceta, te sam shvatio da je par bio stvarno izraubovan. Ipak, tice su predano na njemu lezale, pa nisam imao srca da ih dignem. Posle 3 dana od nosenja uUbacio sam 3 jajeta zebraste zebe na kojima su lezali ko da su mene pitali. Pri obilasku moje pticije sobe obe ptice su ulazile u gnezdo i nisu se pojavljivale dok se ne udaljim. Za divno cudo, od tri jajeta izleglo se jedno pilence zebe negde oko 12. februara. Imao sam strah da ce da mu nesto nazao urade, citajuci razno raznu literaturu, ali jok! Evo sada zebić samo sto nije izasao iz gnezda, veliki je i odlicno negovan! Dakle, nehotice binsenti postadose odlicne dadilje! Znam da se mozda samo radi o jedinstvenom paru, ali ne znam da li je neko imao slicno iskustvo? Danas sam u Pa razgovarao sa SrdjanomKG da li da ih razdvajam radi odmaranja i "reparacije" gonada ili da ih pustim da pokusaju s novim leglom. Jos uvek nisam odlucio. Kakva su vasa iskustva, posto su mi ovo prvi binsenti? Da li ima neko tice koje nisu od Save NK i od Lale PA? I da li neko ima mlade ili subadultne binsente za prodaju?
Uzdravlju da se pisemo.
Iskreno, Aidemosyne
Nazad na vrh Ići dole
Santa

Santa


Broj poruka : 77
Datum upisa : 07.01.2010

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeNed Feb 28, 2010 6:14 pm

Aidemosyne ::
Evo da nesto napisem i ja kao novi clan. Pocetkom januara 2010. sam pazario formiran par binsenta star malo vise od 2 godine. Imao sam utisak da je dosta rabljen, ali gazda rece da se odmarao od septembra 2009. Tice su u jako dobroj kondiciji, mirne i tihe. Muzjak poceo da peva posle 2 dana. Posle nedelju dana pocele su da se interesuju za pleteno gnezdo i da unose materijal. Nisu ga bas lepo sagradile, ali ni ja im nisam pruzio priliku jer sam im ugl. dao srednje sitno seno i dosta kokosovih vlakana. Parili su se skoro nedelju dana svakodnevno (...). Negde oko 1. feb zenka snela jedno majusno jaje (cuvam ga) bez zumanceta, te sam shvatio da je par bio stvarno izraubovan. Ipak, tice su predano na njemu lezale, pa nisam imao srca da ih dignem. Posle 3 dana od nosenja uUbacio sam 3 jajeta zebraste zebe na kojima su lezali ko da su mene pitali. Pri obilasku moje pticije sobe obe ptice su ulazile u gnezdo i nisu se pojavljivale dok se ne udaljim. Za divno cudo, od tri jajeta izleglo se jedno pilence zebe negde oko 12. februara. Imao sam strah da ce da mu nesto nazao urade, citajuci razno raznu literaturu, ali jok! Evo sada zebić samo sto nije izasao iz gnezda, veliki je i odlicno negovan! Dakle, nehotice binsenti postadose odlicne dadilje! Znam da se mozda samo radi o jedinstvenom paru, ali ne znam da li je neko imao slicno iskustvo? Danas sam u Pa razgovarao sa SrdjanomKG da li da ih razdvajam radi odmaranja i "reparacije" gonada ili da ih pustim da pokusaju s novim leglom. Jos uvek nisam odlucio. Kakva su vasa iskustva, posto su mi ovo prvi binsenti? Da li ima neko tice koje nisu od Save NK i od Lale PA? I da li neko ima mlade ili subadultne binsente za prodaju?
Uzdravlju da se pisemo.
Iskreno, Aidemosyne

TO SEFE, DOBRODOSAO
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeNed Feb 28, 2010 7:56 pm

pozdrav Aidemosyne Very Happy dobro nam došao
Zanimljivo je ovo što pišeš da su ti odhranili zebici nisam još tako nešto čuo ali možda i zbog toga što nisu ljudi možda ni probali ...jedino pripazi kad bude izašla iz gnezda da ga i onda hrane dadilje ...jer onda mogu da nastanu problemi ali nemora da bude! To da si kupio formiran par e neznam od koga si kupio ali ja baš za ovih 20 godina ptičarenja redko sam čuo da je neko prodao formiran dobar par ali moguće je pale , ja se nadam da je tako .
ja imam par koji lepo rade i nisu niukakvom srodstvu sa pticama navedenih odgajivača ...pre neki dan sam od mladih nosio Savi Very Happy da bi i on osvežio njegove .
pozdrav i drago mi je da si došao na forum ROBY
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeNed Feb 28, 2010 8:44 pm

Aidemosyne,el to ona najskuplja zeba trenutno na nasem trzistu Laughing
pozdrav i dobrodosao cheers
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeNed Feb 28, 2010 10:37 pm

Dobro nam dosao Aidemosyne!!!:-))) Nadam se da ce ti se ovo sto radimo svideti,i da ces se druziti sa nama!!!
Nazad na vrh Ići dole
Aidemosyne

Aidemosyne


Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 58
Lokacija : Bgd

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimePon Mar 01, 2010 4:44 am

Gospodo, hvala na lepoj dobrodoslici! Lepo je uci u drustvo dobronamernih ljudi, slicnih po interesovanju. Inace, da znate da ja bas nisam pocetnik, pre sam - povratnik (neki kazu razvratnik, ali ne bih reko...) u ticarske vode. Naime, nekada davno pre st..., ovaj, 25 i kusur godina drzao sam pretezno zebraste zebe, ali i mnogo sto-sta drugo, te u iskustvu ne manjkam (vecine stvari se jos dobro secam...). Sada, evo, u nekim srednjim godinama dunuh u napadalu prašinu i sada s jednim drugim poletom i iz sasvim druge perspektive ponovo ulazim u taj carobni odgajivacki svet. I imam nameru da se tu zadrzim, bar do kraja ovog zivota... Dosta krivice za to imaju moji prijatelji iz Vrsca, vrsni ticari, koji ce tek da se pojave na forumu, a dosta mi je pomogao da se vratim i ovaj vas-nas Santa.

Sto se mojeg, tj. njihovog neobicnog slucaja tice, Robi je u pravu za to da se dobre tice ne prodaju, ali ove i nisu bile tako dobre. Dakle, osnovano sam sumnjao da su preeksploatisane, ali su jako dobro izgledale i jos bolje se ponasale. Inace, sve tice kod tog odgajivaca su u jako stesnjenim sobnim uslovima, pa su htele-ne htele bile prinudjene da se prilagode na veliku blizinu coveka. U tom smislu, one jedva da reaguju, ili najcesce se samo ukoce u najdaljem delu kaveza kada se rukom po njemu nesto radi. Kao da im je jasno da nema vajde od skakanja i leprsanja. To ponasanje mi s jedne strane izgleda kao da su "ubijene u pojam", a s druge njihovu reakciju bih mogao da opisem kao mudru.
Potpuno mi je jasno da sada nastupaju najkriticniji momenti za mladog zepca, jer bi trebalo da izleti, a to je najuzbudljiviji period za roditelje kada ce se njihovo ponasanje do kraja ispoljiti. Inace, on je sam u gnezdu i nikada ga nisam cuo da glasno "moli" za hranu kako to mladunci zeba znaju da rade. Doduse, nije ni morao, jer su ga usvojitelji "punili" kad god su bili u gnezdu. E, sada, kako ce biti kad izadje - videcemo. Poslednja dva dana matori su mnogo vise van gnezda nego u njemu i pocinju da se posvecuju sebi.
A sada jedno pitanje za sve egzoticare: ide li ko 7. marta u Szentes na berzu i da li je neko vec bio tamo ranijih godina? Zanima me kako sve to izgleda i kakva je berza u odnosu na onu cuvenu monorsku?
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimePon Mar 01, 2010 11:33 pm

Pa ja ću ti samo kratko reći da ja sam bio par puta u Sentešu i na izložbi i na berzi ali ona se nemože uporediti sa Monorskom...ova se održava u jednoj hali ...ima kada ima dosta ptica pa i egzota ali nije ni blizu Monorskom ludilu...a Monor je 14- tog marta .
pozzzdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
Aidemosyne

Aidemosyne


Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 58
Lokacija : Bgd

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeUto Mar 09, 2010 11:40 pm

Evo najnovijih vesti o paru binsenta koji su odgajali zebrastu zebu: sve je proslo kako valja! Odhranili su zepca kako se samo pozeleti moze, cak je ispao veci od svoje brace koju su hranili njihovi pravi roditelji. Neverovatno je da ni jednom ovog "binsent" zepca nisam cuo da moli za hranjenje, kako to zebe rade, vec se sve zavrsavalo u gnezdu bez buke i problema. Izvadio sam ga mozda malo ranije iz kaveza sa binsentima, jer su njegovi surogat roditelji pokazivali zelju za novim leglom, cak sneli jedno jaje. Vec sledeceg dana po odstranjivanju mladunca zenka se izgleda necim inficirala i evo je sada lecim od stomacnih problema, dok je muzjak sasvim ok!!?? Inace razdvojenu zebrastu bracu sam sada sastavio u zajednickoj mladalackoj letelici, i eno ih sada zickaju hranjenje od prethodne generacije zeba. I - uspeva im. Onaj "binsentovac" jedva da pusta glas kada moli za hranu - navikao da mu binsenti to cutke isporucuju. Zebe stare oko 2,5 meseca, hrane ova tri mladunca! Prvo su im zabadali kljunove u usta - na suvo, a onda su postepeno poceli da povracaju hranu iz voljke i da ih stvarno hrane. Ne svi, ali jedno 3 ptice to rade! Kazu mi moji vrscani da je to skoro ocekivano za neke primerke zeba. Eto, toliko za sada. Idemo dalje. Pozz.
P.S. Ako ne bude kijameta - eto mene u Monoru.
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeČet Mar 11, 2010 10:38 pm

Sve hocu da napisem i zaboravim!Super je sto si ovo iskustvo napisao ovde Aidemosyne,jer kao i sto je Roby rekao,ni ja za ovakav slucaj nisam cuo,pa je odlicno sto ce ostati zabelezen(bar ovde)!
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeČet Mar 11, 2010 11:26 pm

Zanimljivo !!!! Lep uspeh

To što navodiš da mala zeba skoro da nije nikad tražila hranu i da je čak i veća od svoje braće to se može objasniti sa činjenicom da razne vrste ptica različito hrane svoje mlade !!! Tu prvenstveno muslim na sastav hrane a i period između hranjenja roditelja!!
Nedavno sam čitao tekst Mike Fidlera koji je jedan od najvećih imena u odgoju egzota ( preko 20 godina radio je sa 400 pari dadilja ( galebića ) u kontinuitetu !!! Shocked affraid ) u svetu, koji navodi da, da kad pripremamo dadilje za određenu vrstu koju želimo odhraniti , trebamo znati njihov način hranjenja mladih !!! jer ima vrsta koji svoje mlade hrane više puta sa po malo hrane to su pretežno vrste koje u odgoju svojih mladunaca koriste više hranu životinjskog porekla !! i tu trebamo i dadilje tome prilagoditi znači skoro skroz ukinuti im semensku hranu a hranu živ. porekla davati više puta dnevno po manju količinu !!i slično ...ovo sam napisao iz razloga da možda i u tvom slučaju je slično bilo ...binsenti su zebicu na drugom principu hranili nego pravi roditelji ( zebice) pa je zbog toga i sama ptica i lepša i jača !!
Ovu tezu možemo jako lako da izkusimo ...moje iskustvo je sledeće ako recimo podmetnemo jaje spic amandine pod galebić a i ostavimo i pod spicevima ..pa iako se u isto vreme izlegu a i hranimo ih istom hranom mladi ispod svojih roditelja biće mnogo napredniji i jači nego oni koje hrane dadilje !! galebići jako brzo prelaze na semensku hranu prilikom odgoja mladih i to mnogim vrstama egzota nije dobro ..naravno da odrastu ali biće slabiji i manji ..ali posle kad se osamostale i ojačaju ova razlika se zapravo i izgubi !!
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimePon Jul 19, 2010 1:42 pm

Nazad na vrh Ići dole
dule33




Broj poruka : 20
Datum upisa : 24.11.2010
Lokacija : Zemun

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeSre Dec 15, 2010 3:30 pm

pozdrav svima zanima me da li neko zna sa koliko meseci binsenti postaju polno zreli,negde sam procitao sa 12 meseci pa me zanima da li je to tacno??
Nazad na vrh Ići dole
Aidemosyne

Aidemosyne


Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 58
Lokacija : Bgd

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 7:17 pm

Evo mojeg i "njihovog" prvog legla! 6 od 6, za sada, plus jedan mali srebrnokljunac kao dodatak!
Pozdrav avikulturisti!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimePon Feb 27, 2012 8:10 am

ajd nek je sa srecom pocetak pa da da bog da neznas sta ces sa mladima toliko da ih ima!!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimePon Dec 23, 2013 4:54 pm

Dva mala binsena. Roditelji su se slabije snalazili u hranjenju prvih par dana pa sam ih ja dohranjivao, međutim sada je sve ok i lepo napreduju. Jedan je šareni normal, a drugi je cimet. Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimePon Dec 23, 2013 8:55 pm

Binsenti su prelepe ptice,na izlozbi kod nas u Leskovcu sam ih video bas ovakvu zlatne boje oci su mi ostale na toj ptici Very Happy  neka su ti zivi i zdravi Ivane
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeUto Dec 24, 2013 12:08 am

Hvala! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeČet Jan 09, 2014 1:29 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Ђорђе Д.




Broj poruka : 7
Datum upisa : 27.08.2014
Godina : 48
Lokacija : šabac

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeSre Avg 27, 2014 12:21 pm

Пријатељи ја сам нови члан на форуму, па ме интересује нешто везано за бинсент астрилде, којих димензија су њихове кућице за гнежђење? Иначе, имам два пара рижарица, а планирам да набавим ове бинсенте. Хвала унапред....
Nazad na vrh Ići dole
acahaski

acahaski


Broj poruka : 65
Datum upisa : 31.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Sabac

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitimeSre Avg 27, 2014 9:57 pm

Ђорђе Д. ::
Пријатељи ја сам нови члан на форуму, па ме интересује нешто везано за бинсент астрилде, којих димензија су њихове кућице за гнежђење? Иначе, имам два пара рижарица, а планирам да набавим ове бинсенте. Хвала унапред....
Navratis do kuma,pa odgovor dobijes iz prve ruke.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Empty
PočaljiNaslov: Re: Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)   Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Binsent astrilda (Bathilda ruficauda)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: