Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Slavuj(Luscinia luscinia)

Ići dole 
+33
gocke
žako
Danijel
Bogdanik
Ivan/Rex
sivi soko
Dragomir
Dalibor Vasic
dr.nenad86
Sokoly
Alexandar
drvetmed
grujo
mica vasic
zoran ptice pjevice
SrdjanKG
Pepikg
sasko
itan
zikanis
peja 07
many
stefanos7
Perceval
paunkv83
BOCKA
Luckyboy
Boban
milannish
Steva
Laza
mica
Zika
37 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
BOCKA

BOCKA


Broj poruka : 106
Datum upisa : 02.01.2010
Lokacija : SKOPJE, MAKEDONIJA

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimePon Nov 14, 2011 8:23 pm

Miča,
U ovom momentu sam spazio ove slike i jedino ova slika odnosno ovaj link https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/254/93369005.jpg/ za mene delije uverljivo.
Međutim ostale fotografije prihvačam sa određenom dozom pogotovo tamo gde se vidi kako mlade dobijaju crve od roditelja ?
Nečeš mi verovati koliko bi želeo u tome da se uverim jer godinama želim sagraditi posebnu volijeru za odgoj slavuja.
Ja toliko dvorište nemam ali ako znam da si ti uspeo onda tražiču neko rešenje da to uradim kod nekog prijatelja.
Naravno tražiču da mi ti pomogneš sa Tvojim savetima i iskustvo.

Pozdrav Bocka
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeUto Nov 15, 2011 12:13 pm

BOCKA ::
Miča,
U ovom momentu sam spazio ove slike i jedino ova slika odnosno ovaj link https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/254/93369005.jpg/ za mene delije uverljivo.
Međutim ostale fotografije prihvačam sa određenom dozom pogotovo tamo gde se vidi kako mlade dobijaju crve od roditelja ?
Nečeš mi verovati koliko bi želeo u tome da se uverim jer godinama želim sagraditi posebnu volijeru za odgoj slavuja.
Ja toliko dvorište nemam ali ako znam da si ti uspeo onda tražiču neko rešenje da to uradim kod nekog prijatelja.
Naravno tražiču da mi ti pomogneš sa Tvojim savetima i iskustvo.

Pozdrav Bocka

Prikazane fotografije nastale su spontano. Tada nisam migao da znam da će biti predmet bilo kakve polemike diskusije ili osporavanja. Foruma u to vreme nije bilo. Nisu slikane za javno prikazivanje. Slikao sam ih za sebe, da ih imam za sećanje na jedan period svog bavljenja pticama. Najinteresantnije slike su slabog kvaliteta. To su momenti gde nisam imao vremena da podešavam parametre na apartu (koje sam slabo poznavao). Svakom ptičaru je jasno da su fotografije autentične. Ko god poznaje prirodu ptica, uočiće njihovo spontano ponašanje na fotografijama. Nema tehnike koja to može namestiti.
,,Blago onima koji ne videše a poverovaše,, (citat iz BIBLIJE). Šta reći za one koji videše a ne poverovaše. Prolem nije u njihovom oku, nego u mozgu.
Za Tebe BOCKA sve fografije su sumljive sem jedne. Ne traži pomoć od onoga u koga sumljaš.
Za odgoj Slavuja, potrebno je jako mnogo kockica da se sklopi u jednu celinu. Prvi uslov je prostor koji par osvoji i proglasi svojom teritorijom-vlasništvom. U tom prostoru ne sme biti ni jedna ptica sem njih. Uverenje o bezbednost bliskog okruženja je početna pozicija da ženka razmišlja o podizanju potomstva. Poverenje ptica u odgajivača mora biti apsolutno i bezuslovno. Dostupnost i obilje hrane, koja je potrebna ženki za formiranje jaja i kasnije odhranjivanje mladih. Osećaj odgajivača na osnovu posmatranja ptica u kom momentu treba da spoji mužjaka i ženku.
Da zaključim. Odgoj Slvuja je težak ali moguć. Odgajene mužjake nemoguće je školovati-učiti onoj pesmi Slavija koja se odgajivaču dopada. Pesma Slavuja iz veštačkog odgoja je uvek manje kvalitetna, manje raznovrsna pa samim tim i manje atraktivna nego pesma Slavuja izleženih u prirodi.
Tako da sav uloženi napor u njihovom odgoju gubi smisao ako ne možete da odgajite Slavuje sa očekivanom i željenom pesmom. To je glavni razlog da se više ne bavim odgojem Slavuja.
Narod kaže ,,nema druga bez druga i Slavuja bez luga,,

Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeUto Nov 15, 2011 3:00 pm

Ovde su reci suvisne!!! Ovo je nesto sto spada u sam vrh odgoja faune Evrope,i nimalo ne sumnjam u autenticnost,vec samo mogu da vam cestitam na ovome,gospodine Mico!!!
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeUto Nov 15, 2011 7:32 pm

Ima i kod nas jedna poslovica na forumu, ko vredja clanove bice banovan.
Mislim da je Mica odgovorio na provokacije o istinitosti njegovih uspeha. Bocka nema potrebe da ovako reagujes, ipak je ovaj forum necija kuca a ti si gost u njoj.
Dosta polemisanja.
Nazad na vrh Ići dole
BOCKA

BOCKA


Broj poruka : 106
Datum upisa : 02.01.2010
Lokacija : SKOPJE, MAKEDONIJA

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeUto Nov 15, 2011 8:01 pm

Prijatelju Miča, nevidim razloga za tako nervozno postiranje, ako sam iskazao moju pretpostavku nije trebalo tako nervozno da reaguješ.
Ja tebe cenim i koliko znam da po vokacii si medicinar ali nisam znao da poseđuješ i veruješ u teolološku nauku.
E tu, stvarno moj mozak nemože shvatiti da jedan ljekar koj je izučavao materijanu i humanu nauku može postati "nadri ljekar" kad se koristi sa biblijskim poslovicama.
I ja znam jednu izreku koja vekovima kruži u narodu pa ovako su rekli popovi svom narodu : " slušajte vi mene šta vam ja kažem i ne gledajte šta ja radim".
Miča i ako sam starii od tebe ja nevolim "popovati " mlađima, samo da te potsetim da sam ja tebi samo voljno poklonio onaj engleski CD rossignols a ti si meni za uzvrat poslao CD sa pjesmama od tvojih slavuja.
Kad sam te pjesme preslušao odmah sam ti reko da su to pjesme sa Drletovog foruma gde sam ja tamo postavio ali te sam pjesme skinuo sa interneta.
Od tog momenta prestali smo kontaktirati, razlog je bio jer me tada Milan banirao sa tog foruma.
Miča ja nisam tražio pomoči od tebe zato što više znaš o slavujima, nego u pravu si kad si shvatio da sumnjam u tvoje priče da si ti izlego slavuje u zatočenjištvo.
Budeš li ti to dokazao bičeš priznat kao prvi i jedinstveni na balkanu ko je izlego slavuje.
Tada budi siguran dočiču lično da ti se izvinim i čestitam na uspehu.
I ako sam malo starii u godinama da znaš da znam šta se može raditi sa fotošopom jer koristim se sa vordom, ehcelom i pomalo sa korelom.
Žao mi je što na ovakav način moram prekinuti dalju saradnu s tobom jer tvoj vokabular u tvom zadnjem postu naveo me na takav zaključak.
Budimi pozdravljen doktore i neka te služi dobro zdravlje.
Od Bocka
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeUto Nov 15, 2011 8:09 pm

Bocka, da ti otklonim sumnje.
Mica je iz istog grada kao i ja i cini mi se da sam vec pisao o tome, puno ljudi je uzivo videlo to u sta ti sumnjas, medju njima i jedan moj jako dobar prijatelj i ucitelj pticar. Mica JE USPEO DA IZVEDE SLAVUJE. Tu se zavrsava svaka dalja prica...
Nazad na vrh Ići dole
zoran ptice pjevice

zoran ptice pjevice


Broj poruka : 58
Datum upisa : 05.03.2010
Godina : 53
Lokacija : banja luka

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeUto Nov 15, 2011 8:17 pm

Sad ste me zbunili obojica, Bocka i Mica!!! Koliko se sjecam na nekim od postova je pisalo da niko jos nije upario slavuje u zatocenistvu a sad ove fantasticne slike!!! Rolling Eyes
A velika mi je zelja da i ja ovo jednoga dana radim, a sta naumim to i ostvarim. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeUto Nov 15, 2011 8:24 pm

15 .01.2010. Mica je postovao ove slike na prvoj strani foruma...
Nazad na vrh Ići dole
BOCKA

BOCKA


Broj poruka : 106
Datum upisa : 02.01.2010
Lokacija : SKOPJE, MAKEDONIJA

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeUto Nov 15, 2011 8:26 pm

Lazo, daj Bože da je tako, ja sam spreman da upalim auto i da vidim svojim očima gnjezdo puno sa mladim slavujima.
Mene je isprovocirao Mičin vokabular, a što se tiče slavuja tu mogu sa svakome da polemiziram.
Prvi slavuj u zatočeništvo sam video kod mog učitelja o slavujima 1962 godine taj ptičar se zvao Risto Šarić sa poteklom iz Mostara.
E sada vidite od kada Bocka radi sa slavujima i svakodnevno kopam po internetu unazad desetak godina.

Lazo trebaš Ti više mudrovati kad se dva starca nadmudruju, istina možda kasni ali uvjek dolazi.

Bocka
Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimePon Nov 21, 2011 10:55 am

.


Poslednji put izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 6:41 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeUto Nov 22, 2011 8:23 am

Pa jer danas problem odgajati slavuje,naravno da nije!!!
Bez mnogo truda slavuja danas moze odgajati svako,a razmnozavati je vec nesto drugo,zato nemojte preterivati oko toga.Iz slika koje je Mico postavio vidi se kako to covek uredno i sa zadovljstvom radi tako da ovo sigurno nije fotosop.
Mrzio me vise da pisem a imao bih stosta
Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeSre Nov 23, 2011 11:17 am

.


Poslednji put izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 6:39 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeSre Nov 23, 2011 1:50 pm

[quote="mica vasic"]Grujo, pa valjda odgoj i razmnozavanje isto znace...

Vasicu,kada kazem odgoj onda mislim na drzanje tj. odgoj pojedinacnih vrsta ptica,a razmnozavanje je nesto drugo,jer neko ne moze da razmnozi ni zebice a kamoli slavuje.E vidis tu ja pravim razliku.

[quote="mica vasic"] ja znam samo za odgajivace (odgajivacnice), a da "moze bez mnogo truda" onda bi Ti makar slucajno poznavao bar jednog "razmnozavaca" slavuja...

Vasicu,ja iskreno ne poznajem ni jednu odgajivacnicu ili odgajivaca slavuja koji su zavedeni u ministarstvu tj. legalizovani,a ti ako ih toliko poznajes zamolio bih te da mi posaljem imena tih odgajivacnica ili odgajivaca,mada kod vas u onom nazovimo udruzenju koje stalno menja ime kako bi zavaralo tragove, je sve moguce.Jedini ovde forumas koji je izneo svoje dokaze je gosp.Mica.a da li isti ima legalizovanu odgajivacnicu to neznam.

[quote="mica vasic"]oni su 5-6 puta skuplji od ostale FE, pri tom ne mislim bas na beloglavog supa... Znaci, "isplativi" su, i nije nemoguce ...

Cenu istih neznam jer nisam u tim vodama,a da je isplativo to ipak najbolje znaju oni koji ih razmnozavaju a kasnije i prodaju.

[quote="mica vasic"]Mico, kao sto vidis, imas "konkurenciju"...

iskreno da ti kazem ja ovde gosp.Micu ne vidim ni jednu konkurenciju,jer je on ovde jedini izneo neke svoje dokaze i razmnozavanju ove vrste ptica.

Nazad na vrh Ići dole
drvetmed

drvetmed


Broj poruka : 49
Datum upisa : 14.10.2011
Godina : 45
Lokacija : Šabac

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeNed Dec 04, 2011 1:55 pm

Pozdrav za sve članove ovog divnog foruma. Zovem se Petar, po profesiji sam veterinar, živim i radim u Šapcu. Uživam u čuvanju i gajenju ptica. Od prijatelja sam pre par meseci dobio slavuja, mužjaka. Pošto je slavuj već bio naviknut na kavez i veštačku hranu nikakvih problema nije bilo. Ubrzo je moj Cvrle, kako ga supruga i ja iz milošte zovemo počeo da pevuši. Naravno to nije još "prava" pesma ali smo oduševljeni. Pasma je iz dana u dan sve lepša ali Cvrle je počeo da me brine jer je krenuo da baca perije. Cvrle i dalje peva, normalno jede hranu za mekokljunce u koju dodajem kuvano jaje i šargarepu uz 2 do 3 crva brašnara. Mislim da nemam razloga za brigu ali da vidim šta Vi mislite... Pozdrav

Evo i snimka kako Cvrle pevuši



Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeSre Dec 21, 2011 5:38 pm

Za one koji vole Slavuje evo jednog klipa iz 2008. Snimak je nekvalitetan jer je snimano fotoaparatom koji ima opciju kamere. To je razlog da se bolje čuje nego što se vidi. Ženka pravi gnezdo dok mužjak pesmom ,,brani,, teritoriju:
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeSre Dec 21, 2011 11:17 pm

Dali je bilo mladih od njih te godine ?
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeČet Dec 22, 2011 8:22 am

Alexandar ::
Dali je bilo mladih od njih te godine ?
Tri mlada. Zajedničkim trudom očivali smo sve mlade.
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeČet Dec 22, 2011 11:43 pm

bravo i sve najbolje u daljem radu
ovo je stvarno za svaku pohvalu
p s svaki komentar je suvisan
Nazad na vrh Ići dole
Sokoly




Broj poruka : 1
Datum upisa : 18.01.2012

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 3:42 pm

Ove sezone najavljujem pokushaj parenja slavuja i kod nas, normalno prvo chu informirati Vas ovde za progres.

Imamo lanske zhenke i muzhjake ostaje Vechi deo posla, postavljane voliere i najbitnije rad sa pticama. Kao hranu planiramo obezbediti i male bebe puzheva (sa mekom ljuskom) al videchemo kako che to ichi.

Veliki pozdrav do sve Vas.

Ognen / Sokoly
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 4:32 pm

Sokoly ::
Ove sezone najavljujem pokushaj parenja slavuja i kod nas, normalno prvo chu informirati Vas ovde za progres.

Imamo lanske zhenke i muzhjake ostaje Vechi deo posla, postavljane voliere i najbitnije rad sa pticama. Kao hranu planiramo obezbediti i male bebe puzheva (sa mekom ljuskom) al videchemo kako che to ichi.

Veliki pozdrav do sve Vas.

Ognen / Sokoly



Srecno cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 7:45 pm

Sokoly ::
Ove sezone najavljujem pokushaj parenja slavuja i kod nas, normalno prvo chu informirati Vas ovde za progres.

Imamo lanske zhenke i muzhjake ostaje Vechi deo posla, postavljane voliere i najbitnije rad sa pticama. Kao hranu planiramo obezbediti i male bebe puzheva (sa mekom ljuskom) al videchemo kako che to ichi.

Veliki pozdrav do sve Vas.

Ognen / Sokoly

Neka ti je sa srećom druže! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeSub Jun 02, 2012 1:40 pm

samo da se pohvalim da sam danas napokon video slavuja u dvoristu...slusam ga vec mesecima i danju i nocu...ali u zadnje vreme vise nocu i znao sam da je bas blizu, ali ne i koliko...on je u dvoristu do mog, u kojem ne zivi niko, a ima dosta drveca...prelepa ptica, a o pevanju i da negovorim...bukvalno me je pustila na metar da joj pridjem...odusevio sam se...
Nazad na vrh Ići dole
sivi soko




Broj poruka : 14
Datum upisa : 23.05.2012

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeSub Jun 02, 2012 10:34 pm

Sokoli sta bi od pokusaja ?
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeNed Jun 03, 2012 10:17 am

dragomire i ja ga vec duze vreme slusam, i nikako nisam mogao da vidim gde je, obicno je to kad se vracam iz skole ne bitno da li je prva ili druga smena, ali dva puta sam ga video, peva ko moj nastavnik muzickog Wink
nema neke sarolike boje po sebi nego samo braon-zuckasta koja je vec ali je predivan...
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitimeNed Jun 03, 2012 2:04 pm

ovaj sto sam ja video je sivobakarasti...peva nenormalno lepo...melem za usi Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavuj(Luscinia luscinia)   Slavuj(Luscinia luscinia) - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Slavuj(Luscinia luscinia)
Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Pesme ptica - audio zapisi
» Kineski slavuj (Leiotrix lutea)
» KALENDAR IZLOZBI SLAVUJ - BEOGRAD
» Udruženje za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj" Kragujevac
» Društvo za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj"- Beograd

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Mekokljunci-
Skoči na: