Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Azil za ptice

Ići dole 
+4
Marjan
Banjalucanin
psittacula
Rale
8 posters
AutorPoruka
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Azil za ptice Empty
PočaljiNaslov: Azil za ptice   Azil za ptice Icon_minitimeSre Maj 05, 2010 10:27 am

Postovane kolege i prijatelji pticari da li neko od vas moze da mi odgovori sta je potrebno za otvaranje azila i karantina za ptice. Zivim blizu granicnog prelaza i ovih dana sam bio pozvan od strane nase carinske sluzbe da identifikujem pronadjene ptice koje je carinski sluzbenik otkrijo u jednom vozilu bez pratece dokumentacije. Sad zanima me da li je neko upucen u zakon i pravila vezana za azil i karantin za ptice, koji su uslovi potrebni, a i papiri, za tako nesto
Nazad na vrh Ići dole
psittacula




Broj poruka : 100
Datum upisa : 11.04.2011
Godina : 37
Lokacija : Zvornik

Azil za ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Azil za ptice   Azil za ptice Icon_minitimePet Apr 29, 2011 7:57 pm

Koji su papiri potrebni za prenos ptica preko granice?Recimo tigrica,nimfi...?
Nazad na vrh Ići dole
Banjalucanin




Broj poruka : 60
Datum upisa : 07.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banja Luka

Azil za ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Azil za ptice   Azil za ptice Icon_minitimePet Apr 29, 2011 10:08 pm

Za prenos do 5 primjeraka ptica ili nekih drugih zivotinja potrbno je vetrinarsko uvjerenje da su zdrave i da pise ko je prethodni vlasnik zivotinja.Samo to.Za prenos vise od 5 primjeraka moras ici na carinu i carinti sve(naravno sa svom popratnom dokumentacijom),jer to se smatra trgovinom.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
psittacula




Broj poruka : 100
Datum upisa : 11.04.2011
Godina : 37
Lokacija : Zvornik

Azil za ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Azil za ptice   Azil za ptice Icon_minitimePet Apr 29, 2011 10:14 pm

E super jos nesto novo da znam!Imam ujaka veterinara...Smile
Jel to vazi i za zasticene vrste ili...?
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Azil za ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Azil za ptice   Azil za ptice Icon_minitimePet Apr 29, 2011 10:17 pm

Dali to važi i za izložbe van SRBIJE.Direkno mislim na živinu(PATULJASTU KOKINKINU). scratch
Nazad na vrh Ići dole
Banjalucanin




Broj poruka : 60
Datum upisa : 07.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banja Luka

Azil za ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Azil za ptice   Azil za ptice Icon_minitimePet Apr 29, 2011 10:38 pm

Za zasticene vrste je drugacija procedura.Ovo vazi za uvoz ptica iz Srbije u BIH,naravno vetrinarsko uvjerenje mora biti izvadjeno u mjestu kupovine ptica(u Srbiji).Za izlozbe je malo drugacije(pojedincu je komplikovano i tesko da to uradi).Najbolje je da Savez organizovano nosi eksponate na izlozbe van zemlje.Nas Savez je tako vec 2 godine nosio eksponate u N.Sad i Sombor i nije bilo vecih problema pri prelasku granice.
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Azil za ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Azil za ptice   Azil za ptice Icon_minitimePet Apr 29, 2011 10:45 pm

Obratite i paznju na koji granicni prelaz idete jer nema svaki prelaz veterinara
Nazad na vrh Ići dole
psittacula




Broj poruka : 100
Datum upisa : 11.04.2011
Godina : 37
Lokacija : Zvornik

Azil za ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Azil za ptice   Azil za ptice Icon_minitimePet Apr 29, 2011 10:51 pm

Hvala na odgovoru!
Mozda se i vidimo za godinu,dvije na nekoj izlozbi!!!
Pozdrav iz Zvornika
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Azil za ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Azil za ptice   Azil za ptice Icon_minitimeSub Apr 30, 2011 4:55 pm

Rale ::
Postovane kolege i prijatelji pticari da li neko od vas moze da mi odgovori sta je potrebno za otvaranje azila i karantina za ptice. Zivim blizu granicnog prelaza i ovih dana sam bio pozvan od strane nase carinske sluzbe da identifikujem pronadjene ptice koje je carinski sluzbenik otkrijo u jednom vozilu bez pratece dokumentacije. Sad zanima me da li je neko upucen u zakon i pravila vezana za azil i karantin za ptice, koji su uslovi potrebni, a i papiri, za tako nesto


Mislim da ti je najbolje da kontaktiras ministarstvo poljoprivrede i vodoprivrede. Oni su zaduzeni za te stvari. Tesko ces ovde dobiti tacan odgovor. Mada su i po tim ministarstvima uglavnom neodgovorni, pa dok ti odgovore.... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Azil za ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Azil za ptice   Azil za ptice Icon_minitimeSub Apr 30, 2011 8:18 pm

igorsand ::
Rale ::
Postovane kolege i prijatelji pticari da li neko od vas moze da mi odgovori sta je potrebno za otvaranje azila i karantina za ptice. Zivim blizu granicnog prelaza i ovih dana sam bio pozvan od strane nase carinske sluzbe da identifikujem pronadjene ptice koje je carinski sluzbenik otkrijo u jednom vozilu bez pratece dokumentacije. Sad zanima me da li je neko upucen u zakon i pravila vezana za azil i karantin za ptice, koji su uslovi potrebni, a i papiri, za tako nesto


Mislim da ti je najbolje da kontaktiras ministarstvo poljoprivrede i vodoprivrede. Oni su zaduzeni za te stvari. Tesko ces ovde dobiti tacan odgovor. Mada su i po tim ministarstvima uglavnom neodgovorni, pa dok ti odgovore.... Smile

Nasao sam u medju vremenu podatke koje sam trazio i veoma brzo sam odustao od te ideje, propisi su veoma TESKI tako da bez pomoci nekih stranih organizacija i donatora prosto neizvodljivi
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Azil za ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Azil za ptice   Azil za ptice Icon_minitimeNed Maj 01, 2011 9:02 pm

To me uopste nije iznenadilo! Sta u Srbiji moze da se uradi jednostavno, efikasno ili bez donatora? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Azil za ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Azil za ptice   Azil za ptice Icon_minitimeČet Nov 17, 2011 2:49 am

[/quote]Nasao sam u medju vremenu podatke koje sam trazio i veoma brzo sam odustao od te ideje, propisi su veoma TESKI tako da bez pomoci nekih stranih organizacija i donatora prosto neizvodljivi[/quote]

Mislim da su uslovi za registraciju azila s razlogom takvi i nedaj boze kada bi se tek tako mogli registrovati. Verujem da bi imao iskrene namere u vezi sa oduzetim pticama, ali ni ne slutimo koliko bi zloupotreba tek tada bilo! Tako da mislim da je to s razlogom tako kako je.
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Azil za ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Azil za ptice   Azil za ptice Icon_minitimeUto Nov 29, 2011 6:22 pm

Banjalucanin ::
Za prenos do 5 primjeraka ptica ili nekih drugih zivotinja potrbno je vetrinarsko uvjerenje da su zdrave i da pise ko je prethodni vlasnik zivotinja.Samo to.Za prenos vise od 5 primjeraka moras ici na carinu i carinti sve(naravno sa svom popratnom dokumentacijom),jer to se smatra trgovinom.Pozdrav

Malo sam pregledao po forumu i uvidjeo sam da ovo nije tacno. raspitivao sam se kod nadleznih organa gledao zakon i kojekakve pravilnike i nigdje ovo ne pise. Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Azil za ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Azil za ptice   Azil za ptice Icon_minitimeUto Nov 29, 2011 8:05 pm

Ovo vrijedi za ulazak životinja u RH, ali samo iz zemalja EU. Konkretno za ulazak iz Srbije i BiH u Hrvatsku to ne vrijedi. Kako je to regulirano na relaciji Srbija - BiH, ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Azil za ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Azil za ptice   Azil za ptice Icon_minitimeUto Nov 29, 2011 11:03 pm

Nije koliko ja znam regulisano kao i prenos ptica preko Hrvatske u BiH. Moje kolege su se vratile u nedelju sa izlozbe u Nitri, bilo je uzbudljivo ali su ipak nekako prosli. Da ce bog da svi udjemo u tu EU i da vise ne vidimo nikakve carinike. Jedne prilike sam ih pitao kakve papire vade divlje ptice kad prelecu iz drzave u drzavu. jel moraju da vade veterinarska uvjerenja da su zdrave. Samo me pogledao i mahnuo rukom.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Azil za ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Azil za ptice   Azil za ptice Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Azil za ptice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Vitamini za ptice
» Ptice Australije
» Buve i ptice
» regal za ptice
» kavez za kanarince

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Razno o pticama i pticarenju-
Skoči na: