Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????

Ići dole 
+18
rade
Miks
Iwan97
Danijel
Ivan/Rex
Luckyboy
Dragomir
ATOS
border
makimk
rado7rado
milos0205
lepotica cana
Siskin
jevca5
Sladjan
sasaznas
Vasa
22 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimePon Avg 06, 2012 11:40 pm

Pergamadin se dozira 1ml/1l,ili flašica na 10 litara vode.
Ako su ga egzote pile bez problema,ni kanarincima ništa neće faliti Smile
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimePon Avg 20, 2012 6:58 am

Neocidol 600 ec je otrov koji mi je preporucila veterinarka u apoteci za prskanje kaveza i volijera protiv pipa perojeda i svega ostalog. Nije znala da li treba prati kasnije kaveze volijere i kako utice na nase ptice, da li neko ima iskustvo sa ovim preparatom i kako najbezbednije rukovati snjim
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimePon Avg 20, 2012 6:59 am

Pergamadin c sam koristio i on vise nije to sto je nekad bio, vrlo je slab i pipe ne reaguju na njega
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimePon Avg 20, 2012 8:12 am

Mislim da ne treba da se pere, jer se to posle osusi(stavljao sam na psa neocidol, i kad se osusi na njemu, potpuno je bezopasmo).
Moje mislinje kad bi se opralo da se ne bi nista uradilo.
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimePon Avg 20, 2012 10:13 am

On je inace namenjen za ovce i svinje mogu i psi, malopre sam na netu procitao da nije za ptice, jedino sto ne pise da li misle na prskanje ptica ili prostora, kaveza gde ptice borave. Ako ne isperem kaveze moze se desiti da kanarinac lize zicu i da se otruje, zato mi je vazno da li neko ima sa pticama i ovim preparatom iskustva, hvala Ivan/rex
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimePon Avg 20, 2012 10:26 am

Ove godine sam s vasima kod ptica imao velikih problema, probao sam i pergamadin c, ekogalin, neostomosan i nista nije pomoglo. U rastvor pergamadina i ekogalina sam ih kupao skroz do koze i pticama nista nije falilo, a ni vaskama. Moj ti je savet samo u vrat ptica Pulmomektin ili cist ivermektin posto je ovo prvo sredstvo na bazi ivermektina, a prostoriju tj. kaveze poprasi Intoksom to je potpuno neskodljivo za toplokrvne zivotinje, a pipu ubija samo tako i resices problem. Kap u vrat ponovis za dve nedelje ponovo.
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimePon Avg 20, 2012 6:12 pm

pergamadin to se kod nas zove neopetroid uopste ne deluje na pipe probajte sve sto vam savetuju i ako nista ne pomogne a ptice su jos uvek ''zive,, probajte naftom u rucnu prskalicu prskaj svuda po spojevima i coskovima gde se pipe kriju preko dana samo ne direktno u ptice razume se prvo ukloni pojilice i hranilice uspeh je zagarantovan .a ono kap u vrat frontlajn ptice su ceo dan stajale rasirenih krila kao da sam ih kiselinom posipao po kozi a pipe su opet bile tu za dva dana sam sve to sredio naftom a pre mesec dana sam se pohvalio da nema pipe kod mene ........
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimePon Avg 20, 2012 8:09 pm

Sta je to intoks i gde ga ima u prodaji, kako se pise tacno jer ne mogu da ga nadjem na internetu, hvala svima na savetima
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimePon Avg 20, 2012 8:21 pm

Intox
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimePon Avg 20, 2012 8:26 pm

Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Miks

Miks


Broj poruka : 85
Datum upisa : 21.05.2011
Godina : 58
Lokacija : ZR

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimePon Avg 20, 2012 8:42 pm

Ja sam nedavno video i nabavio Tyra-x. Savrseno sredstvo! Potpuno bezopasno za ptice, cak i male ptiće, a efikasno unistava sve pticje parazite, pa cak i buve i krpelje...

evo ovde imate nesto o tom preparatu: http://www.yu.tyrax.eu/pages/osobenosti.php
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 21, 2012 9:35 am

Miks ,kakva su ti iskustva posle tretiranja ,da li samo odbija ili i unistava pipe i razne gadove sto se zavlace kod ptica?!
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 44
Lokacija : Kragujevac

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 27, 2012 4:00 pm

Ja sam 2009 godine imao dosta problema sa pipom.Iz prostorije gde sam te godine parijo ptice izbacijo sam drvene kaveze i police a ubacijo metalne kaveye i okacio po zidovima.Inace probao sam da je unistim avisanom,neostamosanom,neopetroidom i nista nije pomoglo.Tako da se protiv pipe borim cele godine ptice vise nekupujem od svakog cele godine do sezone parenja su u volijeru imaju redovno vodu za kupanje 2 puta nedeljno stavljan jabukovo sirce u vodu gde se kupaju.Sto se tice kaveza koristim metalne je lako se uoce obicno mogu samo da se kriju u stajalicama koje se lako skidaju i operu pod vrelu vodu tako i ako ih ima broj im se kontrolise.Sto se tice drvenih kaveza i ukoliko ih ima drven kavez moze samo da se baci to sam ja uradio nisam mogao da verujem koliko pipe moze da stane u jedan drven kavez.
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 44
Lokacija : Kragujevac

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 27, 2012 4:04 pm

Procitao sam da je neko napisao da pipa napada pticu samo nocu.Ja mislim da napada i danju i nocu jer sam ih uocijo na pticama danju kako mile po pticama dok sam imao problem
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 27, 2012 4:34 pm

Nema potrebe za ovim merama, jednostavno tretiras ptice pred sezonu parenja fronlineom za male pse i miran si 4,5 meseci. Kada sam imao pipe i kada sam prvi put tretiraoo ptice , bukvalno su pipe bezale po meni i to bele bez krvi u sebi. Samo malo pazljivije stavljanje iza vrata i nema problema. Naravno ne mora frontline, postoje i drugi preparati na bazi ivermectina ili cist ivermectim koji su sada dostupni na nasem trzistu, poneki su sumnjivog kvaliteta jer jos uvek nema zvanicnih uvoznika treba biti oprezan.
Nazad na vrh Ići dole
Бамбус

Бамбус


Broj poruka : 60
Datum upisa : 29.10.2012
Godina : 56
Lokacija : Лесковац

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 27, 2012 8:03 pm

Мој пријатељ је са "frontline" или "ivermectim" потаманио цело јато. Средства јесу ефикасна, али морате веома, веома пажљиво користити ове препарате. Само мало већа количина овог препарата на вашој птици може бити фатална.
Они који имају мање искуства са овим препаратима не би било лоше да потраже савет неког искуснијег.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 27, 2012 9:45 pm

Naravno da treba pitati nekog, ja sam npr stavljao sa jos jednim covekom, dok jedan drzi pticu drugi stavlja kapi. Stavljao sam na stiglice, kanarince, bastarde i to na 30 ptica odjednom, nijedna ptica nije imala problem sa tim.Cak sam stavljao i na zenke koje imaju mlade i jaja, nije bilo nikakvih problema osim sto je bilo genocida nad pipama. Ja znam ljude koji su takodje ubili svoje ptice, ali to je iskljucivo njihova nepaznja i aljkavos npr stavljali su kapi za pse preko 40kg i to ptice nisu prezivele ili stavljali na perje pa su ptice cisteci direkno kljunom uzimale preparate ili kupanje odma posle tretmana. Koristio sam konkretno Frontline Combo za male pse. Postoje profesionalni preparati za golubove na bazi ivermectina, ne znam tacan naziv preparata, ali cim je za golubove tako nesto nikad nece ubiti sitnije ptice osim ako niste bas aljkavi.
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitimePet Dec 28, 2012 6:36 am

frontline jedna kap ispod temena i avisanom sam isprskao kaveze i gnezda i hvala bogu nikakvih problema nisam imao
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????   Koje sredstvo protiv vasi i perojeda?????? - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Koje sredstvo protiv vasi i perojeda??????
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Dezinfekciono sredstvo
» Čipiranje, ZA ili PROTIV
» SPISAK VRSTA PAPAGAJA KOJE TREBA PRIJAVITI !!
» ISKUSTVA IZ SOPSTVENOG UZGOJA PTICA KOJE DRŽIM!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Preventiva-Vakcinacija-
Skoči na: