Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Mozaik kanarinac

Ići dole 
+17
VlatkoSK
ticar
Mirko
jelenalaz
Dalibor Vasic
zozi
gocke
dr.nenad86
Rale
Luckyboy
Laza
Srdjan
SasaVR
Бане
BORA
Danijel
Vasa
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Mirko

Mirko


Broj poruka : 26
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 58
Lokacija : Beograd

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 20, 2011 5:04 pm

Ok mlade, a kad matore koi mese?
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 20, 2011 5:53 pm

Mirko ::
Ok mlade, a kad matore koi mese?

nema tu točnog mjeseca nego kad počmu mijenjati perije.ali i stare mozaike se neisplati karotinirati jer će im krila pocrveniti.
Nazad na vrh Ići dole
Mirko

Mirko


Broj poruka : 26
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 58
Lokacija : Beograd

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 21, 2011 2:25 pm

Ja sam novi uzgaivac, nabavio sam tri para ovogodisnjih pa dali se isplati njih karotirati u toku mitarenja? Kako prepoznati pocetak mitarenja?
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSub Dec 24, 2011 2:05 am

Ja imam i crvene lipohromce i crvene mozaike, karotiniram ih i u teku mitarenja zasto hocu da su crvene. Ako ne karotiniras nemozes nisto da izgubis osim boja. Ono sto je vazno znati je da sa svako karotiranje dziger kanarincu se ostetuje tako da neko i poradi to ne karotinira stare kanarince a i poradi dodatni trosak zaz karotinu koj nije jeftin.

Sto se tice mitarenja, primetices prvo po neko pero u kafezu pa za ponatamo da se zgolemi brojnost pera u kafezu ili volijeru zavisi u sto ih cuvas. Pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 5:33 pm

VlatkoSK ::
Ja imam i crvene lipohromce i crvene mozaike, karotiniram ih i u teku mitarenja zasto hocu da su crvene. Ako ne karotiniras nemozes nisto da izgubis osim boja. Ono sto je vazno znati je da sa svako karotiranje dziger kanarincu se ostetuje tako da neko i poradi to ne karotinira stare kanarince a i poradi dodatni trosak zaz karotinu koj nije jeftin.

Sto se tice mitarenja, primetices prvo po neko pero u kafezu pa za ponatamo da se zgolemi brojnost pera u kafezu ili volijeru zavisi u sto ih cuvas. Pozzzz
Jedan od razloga da se slijedeću sezonu neke ptice iz matičnog jata ne karoteniraju je i selekcija. Ostavljaju se one ptice koje su crvenije, jer imaju jači faktor. Ali one druge se teže prodaju.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 06, 2013 9:36 am

nekad samo da poludis sa pticama....jutros jedna zenka 5 jaja,jedno izaslo jutros,jos 4 jaja,ona se ne vraca u gnezdo vise.lezala kao zakovana,bez problema.Cime je pile izaslo ne ulazi vise u gnezdo,pile se smrzavalo i vidim sad uginulo,nisam imao gde da podmetnem,ostali su veliki kod drugih zenki.da poludis...
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 07, 2013 1:08 am

Pepikg ::
nekad samo da poludis sa pticama....jutros jedna zenka 5 jaja,jedno izaslo jutros,jos 4 jaja,ona se ne vraca u gnezdo vise.lezala kao zakovana,bez problema.Cime je pile izaslo ne ulazi vise u gnezdo,pile se smrzavalo i vidim sad uginulo,nisam imao gde da podmetnem,ostali su veliki kod drugih zenki.da poludis...

to mi zovemo slatke muke uzgoja,ja sam se davno prestao živcirati.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 07, 2013 4:04 pm

Ma zao mi ih...2 su bila jajeta prazna,druga 2 otvorim sa donje strane i vidim da su formirani i da se pomeraju,zovnem drugara,njemu zenka juce izvela samo jedno,te odnesem i podmetnemo,Danas mi kaze da su izasli napolje.Dal ce ih hraniti ili ne videcemo,ucinio sam sto sam mogao.
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 20, 2013 7:32 pm

Dobro je kad pri porodu djeteta asistira babica. Kanarinkama ne treba nitko. Sve obave same, a virkanje ih dekoncentrira pa se dešavaju kako Tičar reće:...slatke muke uzgoja.
Usudio bi se reći da neke ženke i ne valjaju. Možda su: mlade, stare, istrošene za tu sezonu, uznemiravane itd.
Kod slabijih ženki mladi se mogu uveće prihraniti. Ima za to gotova hrana, razmuti se sa vodom (1:2) i sa špricom od imekcije (10 kubnih) natakne se oko 5 cm gumice ventila od bicikla. Da s pripremi papica i nahrani 15-estk mladih treba isto toliko minuta (15)-
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimePon Nov 24, 2014 6:25 pm

Lipohromci u mom jatu od Carlos Moia
Mozaik kanarinac - Page 2 S2vf5l
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimePon Nov 24, 2014 6:27 pm

Mozaik kanarinac - Page 2 19bn6x
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimePon Nov 24, 2014 8:57 pm

Kima pokazi i tog ahata pored :-)
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 25, 2014 11:50 pm

Mozaik kanarinac - Page 2 34zkeg2
Mozaik kanarinac - Page 2 Eqbfif
Mozaik kanarinac - Page 2 29zq1kn
Mozaik kanarinac - Page 2 Mh9ges
Mozaik kanarinac - Page 2 Kf4eb4
Nazad na vrh Ići dole
pedjacure




Broj poruka : 44
Datum upisa : 23.05.2013

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 26, 2014 3:29 pm

pozdrav za danijele extra Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 26, 2014 5:32 pm

Mozaik kanarinac - Page 2 30kzx1j
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 26, 2014 5:40 pm

Mozaik kanarinac - Page 2 10rljx2
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 26, 2014 7:57 pm

[quote="Danijel"]Mozaik kanarinac - Page 2 34zkeg2
Mozaik kanarinac - Page 2 Eqbfif
Danijele jel ovo ovogodisnji sampion u Somboru? lol!
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 26, 2014 8:48 pm

Nezna se Bane, sad su se svi naostrili vidis i sam kolko lepih ptica dolazi u Srbiju.
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 26, 2014 10:04 pm

Bice jaka konkurencija,taj tvoj je svakako mnogo dobar verujem da ces biti u vrhu,ti bar imas sta da pokazes....Mislim da ce dogodine biti mnogo boljih ptica,vidis sta je doneto u Srbiju)))
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 27, 2014 8:08 pm

satine crveni mozaik

Mozaik kanarinac - Page 2 2vs2pl5
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mozaik kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mozaik kanarinac   Mozaik kanarinac - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Mozaik kanarinac
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Ahat crveni mozaik
» K-ahat crveni mozaik
» Normal melanin -crni- crveni mozaik
» Topaz kanarinac
» Eumo kanarinac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci boje-
Skoči na: