Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Drzanje ptica u stanu

Ići dole 
+6
Zika
rtomek
dr.nenad86
Sale77-Nis
Laza
sudimnja
10 posters
AutorPoruka
sudimnja




Broj poruka : 38
Datum upisa : 07.03.2010

Drzanje ptica u stanu Empty
PočaljiNaslov: Drzanje ptica u stanu   Drzanje ptica u stanu Icon_minitimePon Sep 06, 2010 5:41 pm

Ljudi da nije ovih dosadnih dobronamernih komsija lako bi bilo drzati puno ptica i u stanu,ali njima naravno sve smeta. Zato me interesuje da li neko zna postoji li Zakon i sta propisuje po pitanju dozvola njihovog drzanja i u stanovima i do koliko to zakon dozvoljava cuvanje ptica. Unapred hvala svima
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Drzanje ptica u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Drzanje ptica u stanu   Drzanje ptica u stanu Icon_minitimePon Sep 06, 2010 6:06 pm

Otvorio sam novu temu jer nije bila na mestu.
Sto se tice drzanja u stanu ja mislim da ne postoji zakon koji to zabranjuje ili odredjuje, znam da u Bg ima koliko pasa mozes u stanu itd ali za ptice ne znam...
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Drzanje ptica u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Drzanje ptica u stanu   Drzanje ptica u stanu Icon_minitimePon Sep 06, 2010 6:18 pm

Sale i ja mislim da nijedan zakon ne ogranicava drzanje ptica u stanu jedino moze da bude problema ako se drze u nehumanim uslovima i nevodi se briga o njima za sve drugo nema da brines ali najbolje odi u nekoj organizaciji ukoliko je ima i neka ti daju savet iz prve ruke,asvi oni koji znaju nesto o tome i znaju ustanovu koja se time bavi daj neka pomognu coveku gde da se obrati.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Drzanje ptica u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Drzanje ptica u stanu   Drzanje ptica u stanu Icon_minitimePon Sep 06, 2010 6:40 pm

KAzi mi jel si clan udruzenja, placas clanarinu i jel narucujes alke SOF-a ???

Ako je tako , mogu da ti pljunu kroz prozor kad dodju, a ti sto ne vole zivotinje, mogu samo da ih gledaju na tv-u...........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Drzanje ptica u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Drzanje ptica u stanu   Drzanje ptica u stanu Icon_minitimePon Sep 06, 2010 10:35 pm

pozdrav drugari

po novom zakonu držanju domaćih životinja zakon je nadlžnost o regulisanju ove oblasti prepustio na niži nivi odnosno na lokal , tako da gradovi prave sveoje pravilnike o držanju domaćih životinja i kućnih ljubimaca , mi u Subotici već duže vreme dajemo svoje predloge i sugestije na izradu ovog gradskog pravilnika i imamo dosta razumevanja od strane nadležnih za naš hobby što nas raduje , inače princip je sledeći gradovi ( svoko posebno) se podele po reonima odnosno zonama i naspram toga se određuje u kojoj zoni šta se sme ..što se ptica tiče kod nas nema nekih posebnih pravila ali u prvim zonama nesme da smeta komšijama odnosno trećem licu što je na neki način i razumljivo .
tako da ovaj pravilnik od mesta do mesta biće različit pa svako najbolje da se interesuje u svojoj sredini a i da pokuša da preko m matičnog udruženja da utiče na neke odluke jer niko umesto vas-nas samih neće uraditi za nas ništa
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
Zika
Sumadinac
Sumadinac
Zika


Broj poruka : 1122
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Kragujevac

Drzanje ptica u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Drzanje ptica u stanu   Drzanje ptica u stanu Icon_minitimeSub Sep 18, 2010 9:28 pm

Da tacno je to da je ova materija regulisana pravilnikom.Prepusteno je nivou opstina da to regulisu i nazalost moj grad koji u pravom i zakonskom smislu te reci ima status grada regulisao je ovu materiju van svake pameti.Da ne duzim pricu i ne obrazlazem pravilnik(na kraju isti postoji na internetu,u linku SO Kragujevca)kod mene u gradu je reseno da vlasnici stanova su debelo su osteceni nema drugi izraz u odnosu na ljubitelje zivotinja koji zive u svojim privatnim kucama.U Stanovima je dozvoljeno drzati kucne ljubimce bez obzira koji je konkretno ljubimac u pitanju samo ako to potpisom dozvoli polivina stanara u stambenoj zgradi plus jedan.Pa tu nije kraj price taj spisak ako bude povoljan a kod Srba je tesko to prevagnuti polovinu,verifikuje Mesna zajednica,preciznim popisom ljubimaca.Svega toga su oslobodjeni vlasnici kuca smatra se da ne ometaju niti ugrozavaju mir suseda.Bar po meni ovo je cista diskriminacija ,zestoko su osteceni svi ljudi koji vole zivotinje a zive u stanovima citaj golubarnicima.u betonskom okruzenju a posebno deca.I na kraju dovoljno je da u zgradi zivi jedan baksuz ne treba bilo kome od nas vise njih i od drzanja kucnih ljubimaca nema nista,posto ce ta dvonozna zivotinja uredno vas prijavljivati svim mogucim instancama.Ja sam nazalost kroz ove opisane muke vec jednom prosao.Pitam se samo dali i akvarijumske ribice imaju status kucnih ljubimaca.Na berzi u u video sam da prodaju "crne udovice"otrovnu vrstu pauka i jedva sam odoleo iskusenju da ne kupim jednog i pretvorim ga u kucnog ljubimca pa neka neko dodje i oduzme mi ga,dok se bude jurio po sobi sa njim valjda pauk ce znati sta treba da uradi,govorim o berzi u Pozarevcu koja je nedavno odrzana........ Smile
Nazad na vrh Ići dole
dule33




Broj poruka : 20
Datum upisa : 24.11.2010
Lokacija : Zemun

Drzanje ptica u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Drzanje ptica u stanu   Drzanje ptica u stanu Icon_minitimePet Nov 26, 2010 7:50 pm

pozdrav svima ja sam nov na forumu,ptice drzim na zastakljenoj terasi ali me zanima da li drzanje ptica u prostoriji u kojij se spava tj spavacoj sobi moze da bude stetno po zdravlje??
Nazad na vrh Ići dole
Goxy




Broj poruka : 11
Datum upisa : 09.01.2011
Godina : 46
Lokacija : Beograd

Drzanje ptica u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Drzanje ptica u stanu   Drzanje ptica u stanu Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 11:58 am

I ja imam isto pitanje. Da li je ok drzati ptice u sobi u kojoj se spava? Imam manji stan i razmisljam o toj opciji. Hvala svima na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Drzanje ptica u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Drzanje ptica u stanu   Drzanje ptica u stanu Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 2:31 pm

U suštini sve može ali nije preporučljivo.A pogotovo ti nebi preporučio držanje u spavaćoj sobi.Ima mali milion razloga.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Drzanje ptica u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Drzanje ptica u stanu   Drzanje ptica u stanu Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 3:07 pm

Drugari svi mi znamo sta je ljubav prema pticama ali sto je mnogo mnogo je drzati ptice u spavacoj sobi nije bas ama uopste higijenski jos ako su i deca u toj istoj sobi onda..........,moje misljenje je bolje drzati malo ptica zbog prostora ali da to drzanje nebude za njih mucenje kao ni za vas!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Goxy




Broj poruka : 11
Datum upisa : 09.01.2011
Godina : 46
Lokacija : Beograd

Drzanje ptica u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Drzanje ptica u stanu   Drzanje ptica u stanu Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 3:45 pm

Hvala puno... Za sada nema dece... A i to sam mislio kao privremeno resenje dok se malo ne popravi temperatura pa da mogu da idu na terasu, na koj ce do zime dobiti dobre uslove da tu mogu i da prezive.
Nazad na vrh Ići dole
ljubaribolovac

ljubaribolovac


Broj poruka : 32
Datum upisa : 26.02.2011
Godina : 55
Lokacija : BEOGRAD

Drzanje ptica u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Drzanje ptica u stanu   Drzanje ptica u stanu Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 2:42 am

ja za sada imam samo jednu pticu a živim u stanu,planiram da proširim društvo sa još nekoliko pari papagaja koje mi što živimo u stanu moramo da držimo na terasi ali ću ih svakako zaštititi kako od spoljnih uticaja tako i od komšija a baš bih voleo da vidim kome će od njih smetati ptice bez obzira kako se one oglašavale
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Drzanje ptica u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Drzanje ptica u stanu   Drzanje ptica u stanu Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Drzanje ptica u stanu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
»  Živeo sa 1.700 papagaja u dvosobnom stanu
»  Odgoj ptica
» Sta imate od ptica?
» DNK analiza ptica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Razno o pticama i pticarenju-
Skoči na: