Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Parilica za stiglice

Ići dole 
+9
Herkules
GRANDE
seadriver
Sasha
Nikolasbc
sestoperac
milos0205
Laza
Bogdanik
13 posters
AutorPoruka
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeSub Jan 02, 2010 7:59 am

Koja je to dimenzija koja ce pticama pruziti max ugodjaj , a nama vece sanse za uspeh? U mom gradu, Leskovcu, ta dimenzija je 1x1x2 dxsxv, a moguce je izvoditi i mnogo manjim letalicama . U kakvim parilicama ste videli da odgajivaci uspesno izvode stiglice?
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeSub Jan 02, 2010 11:43 am

video sam i u minijaturnim kavezima a video sam i u volijerama od 5x5x2, znaci nema pravila
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeSub Jan 02, 2010 2:32 pm

Mislim da pored velicine kaveza koji naravno mora biti veci od kanarinskih (moje misljenje) jako bitno je i gde stoji kavez da li ptice imaju mir koliko sunca imaju da li je to prepodnevno ili posle podnevno i naravno starost ptica. Moje male volijere unutrasnje su dimenzija 85x55x120 a spoljna je 3.3x1.2x1.8 DxSxV
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeSub Jan 02, 2010 2:37 pm

Jel si pario stiglice u ovim volijerama, tj ovoj 85x55x120
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeSub Jan 02, 2010 2:57 pm

Stiglice nisam ali jesam krenglove i cajzle, moj prijatelj je prosle godine pario u kavezu velicine 80x35x60 i to ptice koje su 2 meseca u kavezu i dobio je 3 pileta. Ja cu ove godine ustvari po prvi put probati sa parenjem stiglica u volijerama jer nisam zeleo da im poremetim prirodni ciklus ubacivanjem u kucu, jedva cekam prolece
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeSub Jan 02, 2010 3:35 pm

https://2img.net/r/ihimizer/i/09072009634.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/09072009659.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/09072009655.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/09072009627.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/09072009652.jpg/

pretpostavljam da ste ove slike vec vidjeli, ali primjer je odlican pa nije lose da ponovim. Na balkonu sirine nepun metar, radile su dvije verdunke (parene sa stiglicem) dvije zenke stiglica ( parene sa stiglicem) cetiri kanarinke ( parene sa stiglicem). Vardunke su podignute rucno, zenke stiglica uhvacene nekih 6-7 mjeseci prije nego sto je sve ovo slikano. Vardunke su radila izvanredno, podigle masu bastarda, jedna zenka stiglica se super parila, snosila u gnijezdu, ali nije htjela da lezi. Druga zenka stiglica je malo kasnije krenula, ali je tako dobro radila u malom kavezu da to nije normalno. Nismo pilad mogli da slikamo jer je nismo uspjeli maci sa gnijezda. Upravo sam prije neki dan dobio na poklon jednog prelijepog muzijaka od nje.

Sve ovo vam govorim da sa faunom moze da se radi i u ''malim'' kavezima.
Nazad na vrh Ići dole
Nikolasbc

Nikolasbc


Broj poruka : 27
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 56
Lokacija : Sabac

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeSub Jan 02, 2010 10:04 pm

u kom je mesecu ovo slikano?
Nazad na vrh Ići dole
Sasha

Sasha


Broj poruka : 27
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 32
Lokacija : Vranje Srbija

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeSub Jan 02, 2010 10:20 pm

evo da se malo ubacim sve zavisi od same ptice koliko je mirna kako je pripremana za parenje ja iz licnog iskustva mogu da vam kazem da sam imo super rezultate u parilici 30x30x25 (evo ih na slici)
Parilica za stiglice Slika0265
inace te kaveze imam na pretek i na nekoliko spratova imam ovaj jedan na 2 etaza a imam jos 6 komada sa 5 etaza tu parim i egzote i mogu da vam kazem da su odlicne .....
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeNed Jan 03, 2010 12:02 am

Nikolasbc ::
u kom je mesecu ovo slikano?

ljetos, jun/jul
Nazad na vrh Ići dole
seadriver

seadriver


Broj poruka : 10
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Split

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeUto Jan 05, 2010 12:59 pm

Nevjerovatan rad para, prvo sta se radi o malim parilicama, a druga stvar koliko vidim uopce nema kamuflaze gnijezda. Za cestitati!
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeUto Jan 05, 2010 8:06 pm

Bez kamuflaze su radile i verdunke.

Osim jedne zenke stiglica koja nije htjela da lezi ( snijela gomilu plodnih jaja ) ostale radile ( i snosile i lezale i hranile ) bolje od kanarinki.
Nazad na vrh Ići dole
GRANDE

GRANDE


Broj poruka : 6
Datum upisa : 01.01.2010
Lokacija : SPLIT

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeUto Jan 19, 2010 9:46 pm

Svaka cast na uspjehu ako su se grdelini razmnožavali u tim kavezima....bez kamuflaže...



pozdravGRANDE Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Herkules

Herkules


Broj poruka : 36
Datum upisa : 15.12.2010
Lokacija : Pozarevac

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeUto Jan 18, 2011 10:25 am

Moje parilice za stiglice su 80x55x70..ali imaju prelep pogled ka prozoru Very Happy ...maslacak -zimi......

https://2img.net/r/ihimizer/i/velikaparilicausobi.jpg/

https://2img.net/r/ihimizer/i/maslacakzimi.jpg/




Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeUto Jan 18, 2011 4:55 pm

Svaka cast za maslacak Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Herkules

Herkules


Broj poruka : 36
Datum upisa : 15.12.2010
Lokacija : Pozarevac

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeUto Jan 18, 2011 8:05 pm

Hvala sestoperac,,ovo je desetak saksija u prozoru,inace posedujem mnogo vise raznih biljaka u plasteniku koje su namenjene mojim pticama u zimskom periodu..Pisacu o tome drugom prilikom....
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeNed Jan 23, 2011 11:06 am

Ja sam pario u parilicama od 1m3, parilicama 08x04x06 m sa i bez kamuflaze i imao uspeha. A kadsam probao u malom kavezu sa tri vrata spoljnim gnezdom i kamuflazom doziveosam katastrofu.I muzjak i zenka su bili izlegnuti u zarobljenistvu zenka je snela jaja nije tela da lezi muzjak mije nakraju ugino.Ove godine samo veliki prostor malosam se zaleteo, a mali kavezi za ptice iz 3-4 generacije Cool
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeNed Jul 29, 2012 9:56 pm

Parilica za stiglice Foto01hz

Parilica za stiglice Foto03h




Kavezi za razmnožavanje FE eksperta MAURIZIO LORENZINI Italija!
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimePon Avg 20, 2012 2:14 pm

Posrestvom slika našeg prijatelja Dalibora, imamo priliku da vidimo u kakvim kavezima zapadnoevropski odgajivači ptica uzgajaju češljugare i ostale ptice FE.

Parilica za stiglice 19595210151085343269699



Tip kaveza ITALGABBIA
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimePon Avg 20, 2012 2:36 pm

marjan pirot ::
Posrestvom slika našeg prijatelja Dalibora, imamo priliku da vidimo u kakvim kavezima zapadnoevropski odgajivači ptica uzgajaju češljugare i ostale ptice FE.

Parilica za stiglice 19595210151085343269699



Tip kaveza ITALGABBIA



Lepi kavezi, ko odgaja FE bilo bi dobro da ih poseduje.

Ali ja bi se nadovezao na ovu sliku, u pitanju je Dalibor Maslan, clan drustva GAJ, Savezni sudija za kanarince boje i bastarde, i selektor zenske vaterpolo reprezentacije Australije koja je pod njegovim vodjstvom na OI osvojila bronzu.
Eto kakvih sve velikana i velicina ima u nasem hobiju i avikulturizmu u Srbiji.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitimeSub Feb 01, 2014 4:17 pm

ima li gde u srbiji ovakvih kaveza na prodaju?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Parilica za stiglice Empty
PočaljiNaslov: Re: Parilica za stiglice   Parilica za stiglice Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Parilica za stiglice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Usiljeni stiglic i neusiljena kanarinka
» Stanisine letalice,parilice,kavezi
» kavez-parilica
» parilica za ptice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Smestaj i oprema-
Skoči na: