Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Mali Aleksandar-HITNO POMOC

Ići dole 
+3
dr.nenad86
Luckyboy
RedMan
7 posters
AutorPoruka
RedMan




Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 40
Lokacija : Nis

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeUto Nov 30, 2010 11:34 pm

Pozdrav svima,od pre nekoliko dana sam vlasnik malog aleksandra,i primecujem u zadnja dva tri dana da ima proliv bas retku stolicu skoro samo voda,pa vas molim za pomoc sta da radim sta da mu dajem,inace dajemmu samo Prestiz premium hranu za velike papagaje,nekoliko puta sam mu dao jabuku i danas kukuruz secerac!!!
Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeUto Nov 30, 2010 11:37 pm

Za početak izbaci svo voće i povrće,dali je ptica smršala ?
Nazad na vrh Ići dole
RedMan




Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 40
Lokacija : Nis

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeUto Nov 30, 2010 11:55 pm

Luckyboy ::
Za početak izbaci svo voće i povrće,dali je ptica smršala ?
Nisam primetio da je smrsala,samo to da ima proliv,non stop sedi na na drvetu i nekako kao da mi je malo naduvena i napumpana,sidje samo da jede i odmah se vraca na drvo!!!
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 12:03 am

Najbolje bi bilo ukoliko imaš nekog iskusnijeg da ti pogleda pticu,ukoliko je proliv providan 99% da se radi o kokcidiozi,ali sačekaj da se još neko od papagajdžija oglasi u ovoj temi.
Nazad na vrh Ići dole
RedMan




Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 40
Lokacija : Nis

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 12:14 am

Luckyboy ::
Najbolje bi bilo ukoliko imaš nekog iskusnijeg da ti pogleda pticu,ukoliko je proliv providan 99% da se radi o kokcidiozi,ali sačekaj da se još neko od papagajdžija oglasi u ovoj temi.
Nazalost nemam nikog!!
Nazad na vrh Ići dole
RedMan




Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 40
Lokacija : Nis

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 12:20 am

RedMan ::
Luckyboy ::
Najbolje bi bilo ukoliko imaš nekog iskusnijeg da ti pogleda pticu,ukoliko je proliv providan 99% da se radi o kokcidiozi,ali sačekaj da se još neko od papagajdžija oglasi u ovoj temi.
Nazalost nemam nikog!!
Cime i kako se leci kokcidioza?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 12:25 am

Najuspesniji lek je bajkoks.... Ima ga kod nas u Nisu u malim bocicama, inace je pakovanje od litra.......




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
RedMan




Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 40
Lokacija : Nis

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 12:30 am

dr.nenad86 ::
Najuspesniji lek je bajkoks.... Ima ga kod nas u Nisu u malim bocicama, inace je pakovanje od litra.......




Pozdrav cheers
U kojim radnjama bi mogao da ga nadjem?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 12:38 am

Imas ga u veterinarskim apotekama kod glavne autobuske stanice u Nisu....



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
RedMan




Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 40
Lokacija : Nis

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 12:40 am

dr.nenad86 ::
Imas ga u veterinarskim apotekama kod glavne autobuske stanice u Nisu....



Pozdrav cheers
Sad citam na nekom forumu da daju i ZIVMICIN dali i to moze da se da?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 12:42 am

Pitao si cime se leci kokcidioza, ja sam ti rekao efikasan lek protiv kokcidioze... Ja do sada to nisam imao, hvala Bogu, a koliko je efikasan on ne znam, cuo sam da ga hvale, ali bajkoks je bajkoks.......

Mozes i sa tim da probas ako ne mozes nabaviti bajkoks.....



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 7:49 am

RedMan

ako si u mogucnosi da nabavis lek koji ti je preporucio nenad uradi tako kao sto ti je i rekao !
odgovor na tvoje pitanje sto se tice zivomicina
Zivimicin ptici mozes davati je se daje kao supliment pilicima i imam sastojke potrebne za razvoj kostiju kao i vitamine koji kod pilica jacaju umunitet tako da ni papagaju nemoze biti nista . I ja ga dajem mojim papagajima ali jednom mesecno ujutro spremljen napitak u manjoj kolicini vode i taj isti vec bacam istu noc tako da izjutra dobijaju obicnu cistu vodu ..
Laki boy ti je rekao da izbacis svo voce i povrce iz jelovnika papagaja
to je trenutno samo do prolaska dijareje to jest proliva !
U hranu koju jede ptica umesaj malo maka ne mlevenog , ako ptica jede meku hranu ako je hranjena rucno mozes jos mak umesati i u kasastu hranu koju jede ili je jela pa ce je opet rado jesti
Neznam u kolikom se prostoru nalazi papagaj ali ispod njega mora biti cisto sve oribaj i operi od kaveza do stajalica naj bolje uraditi dezinfekciju
Aleksandri se sluze nogama i prstima kako bi jeli hranu , lepo ih je videti kako drze komade u prstima i zbog toga je potrebno da imaju sto cistiji kavez i precke na kojima stoje
Rekao si koje semenje dajes ptici kupovno i to nije problem ali kada ga kupujes obavezno pogledaj datum utisnut na kutiji , dali je rok trajanja istekao ili je vazeci .
Nazad na vrh Ići dole
RedMan




Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 40
Lokacija : Nis

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 1:26 pm

Rea ::
RedMan

ako si u mogucnosi da nabavis lek koji ti je preporucio nenad uradi tako kao sto ti je i rekao !
odgovor na tvoje pitanje sto se tice zivomicina
Zivimicin ptici mozes davati je se daje kao supliment pilicima i imam sastojke potrebne za razvoj kostiju kao i vitamine koji kod pilica jacaju umunitet tako da ni papagaju nemoze biti nista . I ja ga dajem mojim papagajima ali jednom mesecno ujutro spremljen napitak u manjoj kolicini vode i taj isti vec bacam istu noc tako da izjutra dobijaju obicnu cistu vodu ..
Laki boy ti je rekao da izbacis svo voce i povrce iz jelovnika papagaja
to je trenutno samo do prolaska dijareje to jest proliva !
U hranu koju jede ptica umesaj malo maka ne mlevenog , ako ptica jede meku hranu ako je hranjena rucno mozes jos mak umesati i u kasastu hranu koju jede ili je jela pa ce je opet rado jesti
Neznam u kolikom se prostoru nalazi papagaj ali ispod njega mora biti cisto sve oribaj i operi od kaveza do stajalica naj bolje uraditi dezinfekciju
Aleksandri se sluze nogama i prstima kako bi jeli hranu , lepo ih je videti kako drze komade u prstima i zbog toga je potrebno da imaju sto cistiji kavez i precke na kojima stoje
Rekao si koje semenje dajes ptici kupovno i to nije problem ali kada ga kupujes obavezno pogledaj datum utisnut na kutiji , dali je rok trajanja istekao ili je vazeci .
Kavez je veliki,kupio sam ga pre nedelju dana kad sam i dobio aleksandra!!
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 1:36 pm

RedMan ::
Rea ::
RedMan

ako si u mogucnosi da nabavis lek koji ti je preporucio nenad uradi tako kao sto ti je i rekao !
odgovor na tvoje pitanje sto se tice zivomicina
Zivimicin ptici mozes davati je se daje kao supliment pilicima i imam sastojke potrebne za razvoj kostiju kao i vitamine koji kod pilica jacaju umunitet tako da ni papagaju nemoze biti nista . I ja ga dajem mojim papagajima ali jednom mesecno ujutro spremljen napitak u manjoj kolicini vode i taj isti vec bacam istu noc tako da izjutra dobijaju obicnu cistu vodu ..
Laki boy ti je rekao da izbacis svo voce i povrce iz jelovnika papagaja
to je trenutno samo do prolaska dijareje to jest proliva !
U hranu koju jede ptica umesaj malo maka ne mlevenog , ako ptica jede meku hranu ako je hranjena rucno mozes jos mak umesati i u kasastu hranu koju jede ili je jela pa ce je opet rado jesti
Neznam u kolikom se prostoru nalazi papagaj ali ispod njega mora biti cisto sve oribaj i operi od kaveza do stajalica naj bolje uraditi dezinfekciju
Aleksandri se sluze nogama i prstima kako bi jeli hranu , lepo ih je videti kako drze komade u prstima i zbog toga je potrebno da imaju sto cistiji kavez i precke na kojima stoje
Rekao si koje semenje dajes ptici kupovno i to nije problem ali kada ga kupujes obavezno pogledaj datum utisnut na kutiji , dali je rok trajanja istekao ili je vazeci .
Kavez je veliki,kupio sam ga pre nedelju dana kad sam i dobio aleksandra!!



Ja sam ti rekla i nadam se da si shvatio koji god da je prostor
Kod ptica mora biti higijena narocito kod onih koji se sluze nogama pri jelu !
Nazad na vrh Ići dole
RedMan




Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 40
Lokacija : Nis

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 1:43 pm

Rea ::
RedMan ::
Rea ::
RedMan

ako si u mogucnosi da nabavis lek koji ti je preporucio nenad uradi tako kao sto ti je i rekao !
odgovor na tvoje pitanje sto se tice zivomicina
Zivimicin ptici mozes davati je se daje kao supliment pilicima i imam sastojke potrebne za razvoj kostiju kao i vitamine koji kod pilica jacaju umunitet tako da ni papagaju nemoze biti nista . I ja ga dajem mojim papagajima ali jednom mesecno ujutro spremljen napitak u manjoj kolicini vode i taj isti vec bacam istu noc tako da izjutra dobijaju obicnu cistu vodu ..
Laki boy ti je rekao da izbacis svo voce i povrce iz jelovnika papagaja
to je trenutno samo do prolaska dijareje to jest proliva !
U hranu koju jede ptica umesaj malo maka ne mlevenog , ako ptica jede meku hranu ako je hranjena rucno mozes jos mak umesati i u kasastu hranu koju jede ili je jela pa ce je opet rado jesti
Neznam u kolikom se prostoru nalazi papagaj ali ispod njega mora biti cisto sve oribaj i operi od kaveza do stajalica naj bolje uraditi dezinfekciju
Aleksandri se sluze nogama i prstima kako bi jeli hranu , lepo ih je videti kako drze komade u prstima i zbog toga je potrebno da imaju sto cistiji kavez i precke na kojima stoje
Rekao si koje semenje dajes ptici kupovno i to nije problem ali kada ga kupujes obavezno pogledaj datum utisnut na kutiji , dali je rok trajanja istekao ili je vazeci .
Kavez je veliki,kupio sam ga pre nedelju dana kad sam i dobio aleksandra!!



Ja sam ti rekla i nadam se da si shvatio koji god da je prostor
Kod ptica mora biti higijena narocito kod onih koji se sluze nogama pri jelu !
Hvala Rea!
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 1:55 pm

Zivimicin ti nece nesto pomoci.....
Uzmi SULFATRIM,pravi ga ZDRAVLJE LESKOVAC ili neki drugi SULFO preparat tipa sulfadimidin,sulfadijazin,neosulf-P.
Kod kokcidioze se javlja krvav proliv,a ti ga nisi napomenuo,tako da moze da se desi i da nije kokcidioza sto bi bilo idealno.... Very Happy .
Mozda je samo u pitanju stresna situacija kod ptice.U svakom slucaju ovi preparati ce ti pomoci,jer nijedna gamad(baktarijska i ostala) ne mogu stvoriti rezistenciju na njih.
pozzz...
Nazad na vrh Ići dole
Lale

Lale


Broj poruka : 35
Datum upisa : 01.12.2010

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 2:57 pm

Sulfa Dimidin Prasak ima ga u vecini Vet Apotekama namenjen je za ustavljanju proliva kod ptica kesica je manje od 150 Dinara.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 8:18 pm

RED MAN imas u veterinarskim apotekama i NEOKOKCIN koji je dobar on je isto lek protiv kokcidioze daje se 1gram na 1 litar vode ili 1 gram na dva litra kao preventiva to ces sigurno naci u apotekama a mozes da probas i sa ROXACIN to je antibiotik sirokog spektra koji najvise deluje na stomacne bakterije.
Nazad na vrh Ići dole
RedMan




Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 40
Lokacija : Nis

Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitimeSub Dec 04, 2010 12:59 pm

Sale77-Nis ::
RED MAN imas u veterinarskim apotekama i NEOKOKCIN koji je dobar on je isto lek protiv kokcidioze daje se 1gram na 1 litar vode ili 1 gram na dva litra kao preventiva to ces sigurno naci u apotekama a mozes da probas i sa ROXACIN to je antibiotik sirokog spektra koji najvise deluje na stomacne bakterije.
Situacija je sledeca:dao sam papagaju lek koji mi je dao veterinar u apoteci KOLISTIN baktericidni antibiotik,nema vise proliv,dao sam mu kako je rekao,ali evo vec drugi dan nece da jede,kao da nema APETIT,sidje sa stajalice uzme jedno zrno suncokreta i odmah se vraca na stajalicu!!Dali neko zna sta bi moda da bude????
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mali Aleksandar-HITNO POMOC Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Aleksandar-HITNO POMOC   Mali Aleksandar-HITNO POMOC Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Mali Aleksandar-HITNO POMOC
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Hitno pomoc mali aleksandar
» Mali aleksandar
» Hitno potrebna pomoc u vezi tekuti
» Braonouhi ili mali Aleksandar
» Mali aleksandar(Psittacula krameri)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: