Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Literatura???

Ići dole 
+20
Laouni
predin
Nidzo
Panamaman
turky
errorsrb
kasper
žako
papayajamaica
pedja cb
salle55
momoks
Rea
braneOS
Alexandar
jecham
dr.nenad86
klokkende
Srdjan
Slobodan Kragujevac
24 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 31, 2011 10:08 pm

kad smo vec kod literature duška matosica..jel vam treba broj tel covjeka?
u imbox!!
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 31, 2011 10:34 pm

Evo da se i ja umiješam. Ja sam Rei nabavio ove dvije knjige.
"135 vrsta malih, srednjih i velikih papiga" je malo teže za naći, jer je izdanje gotovo rasprodano.
Što se tiče ove druge knjige "Papige u vašem domu" to je već malo lakše za pronaći, ali su cijene šarene, od nekih 15 pa čak do 30 €.
Nazad na vrh Ići dole
salle55

salle55


Broj poruka : 259
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Rača

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 31, 2011 11:18 pm

Ja sam je u Dubrovniku kupo pre 5 god i platio sam je 39e.Ali evo sad na netu ima dzabe...
Nazad na vrh Ići dole
kasper

kasper


Broj poruka : 90
Datum upisa : 20.05.2010
Godina : 43
Lokacija : Kikinda

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 01, 2011 9:30 am

Mucim se vec dva dana da skinem knjigu ali nejde pomoc.
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 01, 2011 11:36 am

Kada budes dolazio zako Meni jos knjiga ! obavezo . Uskoro treba da nabavim knjigu geniteke i mutacije malih aleksandara , knjigu ocekujem iz Italie .
Nazad na vrh Ići dole
errorsrb

errorsrb


Broj poruka : 16
Datum upisa : 19.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Zajecar

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 01, 2011 5:03 pm

kasper ::
Mucim se vec dva dana da skinem knjigu ali nejde pomoc.

posle klika na link otvara vam se nova strana na kojoj bi samo trebalo da obratite paznju na slecede i tamo da kliknete i download automatski krece... evo slike na sta se treba fokusirati...

Literatura??? - Page 2 2u7bmeg
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 01, 2011 5:15 pm

Nisam nasao 135..., ali evo
Ptice srbije
http://www.4shared.com/document/9niUM5es/Dragan_Simi_Slobodan_Puzovi_-_.html
Ptice
http://www.google.rs/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CB0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.vuka.hr%2Fuploads%2Fmedia%2Fptice.pdf&ei=KlbmTcOHMoXwsgbe6KCgCA&usg=AFQjCNHWI99GkjbYb0DLLA6Vey0RNe6nRg&sig2=1g5HvwlBuWK_u_n-pX3lhw
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 01, 2011 5:16 pm

Evo i jedne strane(na engleskom)
Nutricionizam ptice
http://www.4shared.com/document/gd0lYIuR/Nutricionizam_ptice.html
Nazad na vrh Ići dole
kasper

kasper


Broj poruka : 90
Datum upisa : 20.05.2010
Godina : 43
Lokacija : Kikinda

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 02, 2011 9:06 am

Iz 100 puta ali sam skinuo hvala svima .
Nazad na vrh Ići dole
turky




Broj poruka : 5
Datum upisa : 02.06.2011

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimePet Jun 03, 2011 11:26 pm

ja sam sebi narucio knjigu koja mi treba doc drugi tjedan 135 vrsta papiga,posto zivim u splitu a i gospodin Matosic zivi u splitu nekako je lakse doc do knjige mada sam i ja dosta trazio i dosta love kosta
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimePon Jun 06, 2011 6:56 pm

Pa koliko su ju platio, ako nije tajna?
Nazad na vrh Ići dole
turky




Broj poruka : 5
Datum upisa : 02.06.2011

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimePon Jun 06, 2011 7:05 pm

evo napokon je dosla knjiga doma...135 vrsta malih,srednjih i velikih papiga od Matosica 150 kuna sam platio to ti je 20 €
Nazad na vrh Ići dole
turky




Broj poruka : 5
Datum upisa : 02.06.2011

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimePon Jun 06, 2011 7:07 pm

dobro sam i prosao sta se cijene tice
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimePon Jun 06, 2011 7:14 pm

Tako negdje sam i ja platio prije nekih mjesec dana kada sam kupovao za jednu svoju kolegicu.
Za sebe sam ju kupio prošlog ljeta u Šibeniku na nekoj rasprodaji po smiješnoj cijeni od 50 kn.
Inače knjiga je ok. Opisano je stvarno puno vrsta. Jedino je sada pitanje što koga zanima i onda naravno treba tražiti dalje i detaljnije za vrstu koja te zanima.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimePon Jun 06, 2011 7:34 pm

Ovo sam već pitao u jednom podnaslovu na ovom forumu, ali nisam nikako dobio odgovor, sada isto pišem i ovdje.

Evo jedna super knjiga o Žakoima. Bolju i opširniju knjigu na našem jeziku od ove ja nisam našao. Naravno koga zanimaju žakoi.

"ŽAKO Afrička siva papiga" - Josip Uzelac - Braco iz 2008.g.

Ima još jedna, ali onako više općenita jer je obrađeno jako puno papiga.

"135 vrsta malih, srednjih i velikih papiga" - Dušan Matošić

"Papige u vašem domu" - Sandro Jurišić

"Papagaji kao kućni ljubimci" - Julije Grebenc

"Kanarinci i papige" - Zvonko Vistrička i Stjepan Andrašević

I to je to što sam ja uspio prikupiti od literature o papagajima na našem jeziku.
Poznaje li netko još kakvu dobru knjigu o žakoima na našem jeziku ili o papagajima općenito?
Nisam ja valjda najbogatiji što se tiče literature o papagajima?
Nazad na vrh Ići dole
Panamaman

Panamaman


Broj poruka : 30
Datum upisa : 09.07.2011
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 2:15 am

http://printfu.org/
preko ovog sajta mozete naci mnoge napisane knjige na engleskom,tipujte parrot ili parkeet ako vas zanimaju tigrice pa kliknite na PDF search i nacice sve knjige vezane za to...
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 2:19 pm

Ja nekako nemogu da udjem lepo samo mi pokaze po 2-3 strane o papagajima.Nema nigde de mogu celu knjigu da skinem! No
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 09, 2012 8:01 pm

Meni treba knjiga "ŽAKO Afrička siva papiga" - Josip Uzelac - Braco. Da li moye da se kupa u Srbiji i ako ima dajte neki tel. adresu ili sajt.
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 6:48 pm

Da li je moguce da je nema u Srbiji ili vas mrzi da pisete po ovom hladnom vremenu
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 7:22 pm

U Hrvatskoj je ima jer nas kolega sa foruma Zako koji inace dolazi kod mene i sa kojim se druzim mi je donosio knjige koje mu porucim medju njima je bila i ta za koju pitas . cena u dinarima ako se nevaram bila je tri ili vise nesto hiljada .
Nazad na vrh Ići dole
Laouni

Laouni


Broj poruka : 5
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 35
Lokacija : NBG

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimePon Mar 05, 2012 12:10 am

Rea ::
U Hrvatskoj je ima jer nas kolega sa foruma Zako koji inace dolazi kod mene i sa kojim se druzim mi je donosio knjige koje mu porucim medju njima je bila i ta za koju pitas . cena u dinarima ako se nevaram bila je tri ili vise nesto hiljada .

@Rea, jel postoji mogucnost da pogledam nekako tu knjigu o Zakou, tu sam ja u Bg-u ali lako bih se snasao do Indjije , jer ja nikako ne mogu da dodjem do nje vec neko vreme, a za 15ak-20 dana mi stize mali zako..
Molim te javi mi se na pm ako bih mogla, hvala
Nazad na vrh Ići dole
Laouni

Laouni


Broj poruka : 5
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 35
Lokacija : NBG

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimePon Mar 05, 2012 9:31 am

@Rea, izvini sto odgovaram ovde, nemam jos dovoljno postova za pm..
a u vezi knjige, mislio sam na ovu od Josipa Uzelca ?
Jel o istoj pricamo ili ?
Nazad na vrh Ići dole
phaeo92

phaeo92


Broj poruka : 64
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 54
Lokacija : Kruševac

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimePon Mar 05, 2012 11:00 am

Ima li linkova za knjige o kanarincima boje, može i engleskom jeziku?
Nazad na vrh Ići dole
rado7rado




Broj poruka : 62
Datum upisa : 07.05.2012
Lokacija : Slovenija

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimePon Maj 14, 2012 5:55 pm

Rea ::
Kada budes dolazio zako Meni jos knjiga ! obavezo . Uskoro treba da nabavim knjigu geniteke i mutacije malih aleksandara , knjigu ocekujem iz Italie .

A kako se zove ova knjiga ako nije tajna?
Nazad na vrh Ići dole
Milos993

Milos993


Broj poruka : 53
Datum upisa : 18.09.2012

Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 20, 2012 5:30 pm

Postoje li neke knjige u elektronskom izdanju, ili samo delovi knjiga koje je neko prepisao i ako ima jel neko mzoe da postavi link? Unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Literatura??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Literatura???
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Literatura
» Literatura
» Literatura
» Literatura na internetu
» Literatura o kanarincima!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji-
Skoči na: