Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Gould amadine (Choloebia gouldiae)

Ići dole 
+77
coja
scepo22
ivankv
danee9877
ervinio
Nepa
n.ekv
ivica1
daniel87
Miro NZ
zeres
iljo
Pash031
Pepikg
tecasi
lepotica cana
iki
sgrubi
kasper
makimk
Ivan/Rex
rado7rado
Aleksandar Djuric
žako
Exotic
karlo28
grozing
vladogouldovi
ATOS
VlatkoSK
goran74
Matija95
skorkovic
rade
Marjan
igorsand
dule33
Milence
Gordanna
jecham
Miks
Iwan97
ivan79
milan istra
VeljaVa
jakupovic
koss
Banjalucanin
Tarantula6
jevca5
skembi69
farmacy
acca
milun
LOGOPED
zucko
Laza
Rea
cobras
dejanns
Srdjan
nikola nis
papayajamaica
santini
fuz80
srdjan vr
vecos
Vasa
bacobobi
SrdjanKG
Sale77-Nis
Vladoal
Danijel
salle55
Luckyboy
malinois
rtomek
81 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeČet Jan 07, 2010 9:52 pm

Prvo da vidimo kako izgledaju ove ptice ...
[You must be registered and logged in to see this link.]
pozzz ROBY
Nazad na vrh Ići dole
malinois

malinois


Broj poruka : 58
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 53
Lokacija : Klek Hrvatska

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeČet Jan 07, 2010 10:06 pm

Guld amadine su odlicne ptice .
Bavio sam se uzgojem guld amadina .Pravio sam i rezultate s njima ALI jedna stvar je tu zanimljiva a to je da mi nemamo (regija) pravi kvalitet guld amadina.Ne bih volio da mi neki uzgaivac zamjeri Very Happy a i moze .Gledajuci ove slike , obilazeci izlozbe po Europi ,Svjetska prvenstva vidim da je generalno veliki problem kod nas u velicini i obliku.Sve ostalo se moze naci ALI oblik i velicina kod nas ne.
Idealno poredenje je sa tigricom i standard tigricom.
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimePet Jan 08, 2010 11:54 am

Mislim da ste delimicno u pravu,na izlozbama jako malo ima guldova,a kvalitet necu da komentarisem.Boljih ptica je uvek bilo na berzama,koje se organizuju u okviru izlozbi,ne u nekom ogromnom broju,ali ih je bilo.
E sad zasto ti ljudi koji imaju dobre ptice ne izlazu,je vec druga i mnogo dublja tema. lol!
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimePet Jan 08, 2010 12:22 pm

E sad zasto ti ljudi koji imaju dobre ptice ne izlazu,je vec druga i mnogo dublja tema. lol![/quote]

E to i mene zanima , zašto se ne izlaže ..normalno ko neće nemora ali ja se nadam da će doći vreme da ( kad bi se ja pitao bilo bi obavezno izlaganje Twisted Evil hahaha) će izložba biti izazov za mene je i danas tako ...još kao klinac sam izlagao krajem osamdesetih pa početkom devedesetih ..pa i dan danas za mene izožba neznači samo trofej nago da upoznamo što veće mase ljudi sa pticama da deca koja posete izložbu vide pa možda i zavole pa i zažele koju pticu..... nažalost izlagat neće mnogi zbog nekih razloga ali bogame berze itekako vole pa da ušićare koji dinar ..... pa uvek deblji kraj izvače oni koji se trude da odrade izložbu što je verujte u današnje vrema ogromna stvar.......
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
salle55

salle55


Broj poruka : 259
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Rača

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeSub Feb 06, 2010 1:56 pm

Zasto pisete nejasno,kad svi znamo da se ne izlaze zbog nerealnopg ocenjivanja..Znamo da su izlozbe izgubile draz nepostenim ocenjivanjem itd.Nadam se da ce jednog dana i to doci na svoje ...
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeSre Feb 10, 2010 4:33 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Vladoal

Vladoal


Broj poruka : 9
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 42
Lokacija : Skopje

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 4:26 pm

Zdravo svima. Mene interesuje dali je bolje jedan par guldova cuvati zajedno u jednom kafezu ili je bolje da su razdvojeni sve do perioda parenja
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 4:31 pm

Vladoal ::
Zdravo svima. Mene interesuje dali je bolje jedan par guldova cuvati zajedno u jednom kafezu ili je bolje da su razdvojeni sve do perioda parenja
U principu nema veze kako ih drzis pre parenja, ako ih drzis razdvojene,lakse ce se upariti,ako vec nisu uparene Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vladoal

Vladoal


Broj poruka : 9
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 42
Lokacija : Skopje

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 7:40 pm

Valjda su se uparili ,eve danas sam video prvo jaje. Nemam nekog iskustva sa izvodjenjem guldova pa ako imate neki savet bio bih vam zahvalan.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 10:07 pm

Zdravo druze ,sto se tice guldova tosu jako cudne i neptedvidive ptice kao prvo nemoj previse da ih uznemiravas jer mogu vrlo lako da napuste gnezdo.Zenka snese izmedju 4 i 7 jaja na kojima lezi naizmenicno sa muzijakom ,inkubacija traje 12 dana vec dan pred izleganje mladih ja pocinjem da dajem jajcanu hranu koja je uvek prisutna u ishrani sve dok se ne osamostale,a ako nece da leze na jajima moras imati i dadilje to jest japanske galebice pa da podmetnes jaja.Ako te jos nesto zanima pitaj.
Nazad na vrh Ići dole
Vladoal

Vladoal


Broj poruka : 9
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 42
Lokacija : Skopje

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 10:54 pm

Znam da je vlaznost vazduha bitna, pa dali je dovoljno sto je parilica postavljena iznad 4 saksije u kojima svaki dan sipam po malo vode?
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 12:22 am

Veruj mi Vladoal,da vlaznost vise ne igra toliku ulogu kao nekada!!! Nekada je bila potrebna veca vlaznost,ali se guld vremenom domestifikovao i privikao na nase uslove(govorim iz licnog iskustva-gajim ih godinama,a i iz iskustva drugih koje znam i koji ih legu)! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Vladoal

Vladoal


Broj poruka : 9
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 42
Lokacija : Skopje

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 11:29 pm

Od tri jaja jedno se izvelo i izbacili ga iz gnezda, drugo neoplodeno a trece cekam jos dan dva. Muzjaka sam odvojio od zenke ali ipak mogu da se vide posto nisam siguran ko je izbacio mlado iz gnezda. Mlado je izgledalo ko da ga uopste nisu hranili. Za sledeci put planiram da posle tri snesena jaja muzjaka sklonim od zenke mada je i on po ceo dan lezao na jaja. Jeli imao jos neko ovaj problem i dali je uspeo da uopste od takvok para izvede mlade?
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 11:34 pm

Neki parovi jednostavno ne zele da hrane svoje mlade,muzijaka nemoj da odvajas,jer guldovi nisu kao neke druge ptice.Pusti ih i drugu turu,ako tad ne hrane,promeni nesto,prostor,velicinu letilice(kaveza),iznesi ih napolje ako imas mogucnosti lol!
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 11:37 pm

Tesko ces od tog para izvesti mlade bez poturanja pod galebice! A kod guldova se muzijak ne odvaja od zenke,ona sama ti nece ni lezati,a kamoli othraniti mlade!! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeUto Apr 27, 2010 11:15 pm

Posto je guld jedna od mojih omiljenih ptica,da malo ozivimo temu,od oplodnje do krajnjeg rezultata Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeUto Apr 27, 2010 11:18 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeUto Apr 27, 2010 11:21 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeUto Apr 27, 2010 11:24 pm

Krajnji rezultat Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
bacobobi

bacobobi


Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Osijek RH Slavonija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 8:08 pm

dali netko išta zna o tome da guld izgubi perje na glavi, i to u tolikoj mjeri da je potpuno ćelav i već mu duže vrijeme ne raste, ne primjećujem da mu raste iako je u volijeri sa ostalim guldovima, isto jedu, isto piju on je jedini kojemu se to dogodilo, radi se o mužijaku starom dvije godine.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 9:04 pm

to se desava cesto najvise zenkama a malo manje muzijacima dodaj u ishrani jestivi jod i videces rezultate,u sustini to im nesmeta i ja sam imao takav primer samo kod zenke i jedan odgajivac mi je rekao da im fali joda u ishrani.
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 10:53 pm

To sa celavoscu guldova je "normalna stvar",ali logicnog objasnjenja nema.
Jod potpomaze mitarenju,ali ne resava ovaj problem.
Kod mene se to cesce desavalo zenkama,a kod mog drugara,iskljucivo muzijacima.Nikakvih problema nije bilo sa pticama,normalno su se ponasale i razmnozavale,jedino kad dodje zima a ostale su celave,onda bude ...
Nazad na vrh Ići dole
bacobobi

bacobobi


Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Osijek RH Slavonija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeSre Maj 05, 2010 3:35 pm

znači strpljen spašen, čekaj mago dok trava naraste, dobro hvala jednake sam odgovore dobivao i kod ovih mojih egzotaša, pojačat čemo im malo vitamina i minerala ima ih sada u izobilju.
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeSre Maj 05, 2010 4:57 pm

Da pretstavim moj prvi par guldova, koji je Srdjanov poklon

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
bacobobi

bacobobi


Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Osijek RH Slavonija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitimeČet Maj 06, 2010 9:21 pm

zna li netko koliko ima priznatih mutacija guldova?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gould amadine (Choloebia gouldiae) Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Gould amadine (Choloebia gouldiae)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 18Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Sledeći
 Similar topics
-
» ćelavost gould amadina
» Plucni paraziti kod guld amadine
» Pomoc...Problem sa nogama kod guld amadine...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: