Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Bolest stiglica

Ići dole 
+13
kima
Бане
carduel
cica
vladogouldovi
makimk
Dragomir
sasa.kg
Alexandar
DjordjeVet
Vasa
dr.nenad86
jigor
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Bolest stiglica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolest stiglica   Bolest stiglica - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 4:45 pm

za salmonelu su baytril i trimethoprim najbolji lekovi....
Nazad na vrh Ići dole
enab




Broj poruka : 11
Datum upisa : 05.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Bolest stiglica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolest stiglica   Bolest stiglica - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:52 pm

Nedavno sam bio primoran da u slučaju salmonele isprobam lek Nifuramycin. Pokazao se jako dobrim.
Nazad na vrh Ići dole
Petrovicjkd

Petrovicjkd


Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.11.2014
Godina : 28
Lokacija : Nis

Bolest stiglica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolest stiglica   Bolest stiglica - Page 2 Icon_minitimeSub Dec 27, 2014 6:53 pm

Jel te lekove da potrazim u veterinarskoj apoteci ? Pa ptica se naduje ja nzm kako da saznam sta joj je.. nisam toliko iskusan i to ali za sad pomazu ovi lekovi Smile
Nazad na vrh Ići dole
enab




Broj poruka : 11
Datum upisa : 05.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Bolest stiglica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolest stiglica   Bolest stiglica - Page 2 Icon_minitimeSub Dec 27, 2014 7:21 pm

Ja sam gore pomenuti lek našao na berzi u Novom Sadu, u apotekama nisam mogao ništa ozbiljnije da pronađem.
Nazad na vrh Ići dole
Petrovicjkd

Petrovicjkd


Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.11.2014
Godina : 28
Lokacija : Nis

Bolest stiglica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolest stiglica   Bolest stiglica - Page 2 Icon_minitimeNed Dec 28, 2014 5:21 pm

Imam jos jedno pitanje sta uopste izazove da ptica (stiglic) oboli u kavezu ? Ali da uzmemo u obzir da ima sve vitamine i tako to Smile
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Bolest stiglica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolest stiglica   Bolest stiglica - Page 2 Icon_minitimeNed Dec 28, 2014 5:48 pm

NEadekvatan smestaj ptice, neizbalansirana raznovrsna ishrana, losa higijena kaveza, mini volijere ili volijere, preventiva. i mnogooooooooooo drugog za koje je odgovoran sam odgajivac- drzaoc ptice.
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Bolest stiglica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolest stiglica   Bolest stiglica - Page 2 Icon_minitimeNed Dec 28, 2014 7:54 pm

zato sto je i ptica zivo bice..i koliko god da se trudimo...nebitno kakav smestaj imaju...sta god da dobijaju i koliko god bilo cisto kod ptica uvek ce se desiti da se neka jedinka razboli..problem je uociti bolest na vreme,jer iako je u kavezu ptica instiktivno sto duze pokusava da prikrije bolest...sa adekvatnim lekom i pravovremenim lecenjem izlecenje ptice je 100%..e sad je problem sto kod nas 99% pticara ne kupuje lekove a kad se ptica razboli i ugine onda kukaju...
Nazad na vrh Ići dole
Petrovicjkd

Petrovicjkd


Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.11.2014
Godina : 28
Lokacija : Nis

Bolest stiglica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolest stiglica   Bolest stiglica - Page 2 Icon_minitimeNed Dec 28, 2014 8:51 pm

A kako da prepoznam koja je bolest,znam da je najbolje da se nosi izmet na analizu,ali da li to moze u Nisu ili mi malo objasnite kako to ide.. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Petrovicjkd

Petrovicjkd


Broj poruka : 50
Datum upisa : 30.11.2014
Godina : 28
Lokacija : Nis

Bolest stiglica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolest stiglica   Bolest stiglica - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 07, 2015 9:10 pm

Kima gde da nadjem ovaj lek,za sad mi ne treba ali neka se nadje. trimethoprim ? I kako da prepoznam od koje bolesti je ptica obolela ?
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Bolest stiglica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolest stiglica   Bolest stiglica - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 07, 2015 9:23 pm

kod nas neces naci u veterinarskim apotekama...imao sam u ponudi alivise na zalost nemam
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bolest stiglica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolest stiglica   Bolest stiglica - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Bolest stiglica
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» tigrica bolest
» Sorna bolest
» Nepoznata bolest
» bolest jetre
» Bolest zivine

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: