Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Legalizacija drzanja ptica faune Evrope

Ići dole 
+36
mime30
milos0205
Lale
fuz80
KUM
Rea
alann
kumca
cobras
malinois
Alexandar
zozi
Vasa
Srdjan
Boban
Luckyboy
Danijel
nebojsa
grujo
klokkende
micko
szigics
BORA
SrdjanKG
maki
Santa
mica
Loker
Petar
Sale77-Nis
Laza
Bogdanik
rtomek
ticar
BOCKA
dr.nenad86
40 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
alann

alann


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.11.2010
Godina : 50
Lokacija : Podgorica

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeNed Nov 07, 2010 4:10 pm

Pozdrav svima na forumu evo ja sam novi clan pa bih zamolio za jedno objasnjenje posto vidm ima dosta strucnih i ozbiljnih odgajivaca , sve mi je jasno da jos zakon o uzgoju divljih ptica nije donesen ili da jos nije stupio na snagu u Srbiju o uzgoju i legalizaciji FE ali jedna stvar mi nikako ne ide u glavu ako je zabrana i tolika rigoroznost u drzanju ovih ptica o kojima se vodi toliko polemike odakle onda na oglase na svaki forum o prodaji hibrida , savjetovanje o hibridima o nacinu ukrstanja i o takmicenju hibrida na otvorenim i drzavnim izlozbama.
Jer zna se da kod nas su hibridi u vecini dobijeni ukrstanjem F.E .sa kanarincom ili F.E. x F.E . u malom broju se takmice ili nude hibridi iz kombinacija F.Amerike x F.Azije ili F.Azije x F.Afike
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeNed Nov 07, 2010 5:44 pm

Re: alann
Dobro si to primetio. I mene zanima kako je to moguće Question Ima na ovom forumu onih koji tu problematiku poznaju dobro i nadam se da će neko odgovoriti.
U gornjem postu je greška. Oslobađanje ptica i životinja (divljih vrsta koje su bile u zatočeništvu i njihovo puštanje u prirodu je Reintrodukcija.
Nazad na vrh Ići dole
cobras




Broj poruka : 7
Datum upisa : 17.08.2010

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeNed Nov 14, 2010 6:34 pm

Ptice Pevačice Faune Evrope U toku jučerašnjeg dana po prijavi SRPSKE ORNITOLOŠKE FEDERACIJE u sedištu udruženja PPFE izvršena je još jedna kontrola ( više i ne znam koja po redu) ali ovoga puta od strane Veterinarske inspekcije. Prijava se odnosila na to da naši članovi gaje ptice u neadekvatnim uslovima te da udruženje neovlašćeno pruža pomoć životinjama. Naravno, konstantovano je ispravno stanje i rad u skladu sa zakonom.
Јуче у 5:06 пре подне

Na žalost neki pojedinci su izgleda istrajni u svojoj odluci da rasture kompletnu Srpsku ornitološku federaciju i da žrtvuju sve odgajivače u Srbiji zarad ličnih interesa.

Ja se samo pitam, koliko ljudi u Srbiji ima regularno prijavljene odgajivačnice i potvrde da ISPUNJAVA uslove za odgoj i držanje ptica.

Za sam kraj jedna narodna umotvorina " Nije budala onaj ko predloži nešto nego je budala onaj ko to posluša i uradi " Neka o ovome razmisle svi iz Srpske ornitološke federacije koga i zašto slušaju i gde vodi ovakvo ponašanje pojedinaca i ko može imati koristi od toga da se ljudi kažnjavaju i maltretiraju.
Јуче у 5:07 пре подне


Cika Mico jel mozete da objasnite ovo?.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeNed Nov 14, 2010 6:55 pm

mica ::
Re: alann
Dobro si to primetio. I mene zanima kako je to moguće Question Ima na ovom forumu onih koji tu problematiku poznaju dobro i nadam se da će neko odgovoriti.
U gornjem postu je greška. Oslobađanje ptica i životinja (divljih vrsta koje su bile u zatočeništvu i njihovo puštanje u prirodu je Reintrodukcija.



Poucne teme ne forumima o hibridima i hibridzaciji nisu zabranjene, jer forumi neki manje neki vise sluze za edukaciju. Ja znam par studenatra biologije koji posecuju avikulturu rado, uce termine i upoznaju se sa mogucim kombinacijama i parenjem tj. ukrstanjem ptica.

Marihuana je isto zabranjena koliko sam ja upoznat, ali ja na fakultetu sam do sada imao bar 5,6 predmeta gde su ljuidi detaljno opisali poreklo, izgled, upotrebu i nezeljene efekete koje daje upotreba marihuane a strogo je zabranjena... O marihuani se prica na raznim tribinama, strucnim forumima, tako da ne vidim bilo sta cudno da se i negde nesto napise o hibridima....

A sam termin hibrid znaci sparivanje dve razlicite jedinke razlicite vrste......
Tako je nastala i mazga. TAko da u ovim edukativnim temam nema niceg loseg, ceo svet to radi, svetski sampionati vrve od hibrida, skoro sam bio na jednoj medjunarodnoj izlozbi gde je bilo vise desetina tipova hibrida od egzota do papagaja.....
Tako da................. Laughing


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimePon Nov 15, 2010 10:53 am

cobras ::
Ptice Pevačice Faune Evrope U toku jučerašnjeg dana po prijavi SRPSKE ORNITOLOŠKE FEDERACIJE u sedištu udruženja PPFE izvršena je još jedna kontrola ( više i ne znam koja po redu) ali ovoga puta od strane Veterinarske inspekcije. Prijava se odnosila na to da naši članovi gaje ptice u neadekvatnim uslovima te da udruženje neovlašćeno pruža pomoć životinjama. Naravno, konstantovano je ispravno stanje i rad u skladu sa zakonom.
Јуче у 5:06 пре подне

Na žalost neki pojedinci su izgleda istrajni u svojoj odluci da rasture kompletnu Srpsku ornitološku federaciju i da žrtvuju sve odgajivače u Srbiji zarad ličnih interesa.

Ja se samo pitam, koliko ljudi u Srbiji ima regularno prijavljene odgajivačnice i potvrde da ISPUNJAVA uslove za odgoj i držanje ptica.

Za sam kraj jedna narodna umotvorina " Nije budala onaj ko predloži nešto nego je budala onaj ko to posluša i uradi " Neka o ovome razmisle svi iz Srpske ornitološke federacije koga i zašto slušaju i gde vodi ovakvo ponašanje pojedinaca i ko može imati koristi od toga da se ljudi kažnjavaju i maltretiraju.
Јуче у 5:07 пре подне


Cika Mico jel mozete da objasnite ovo?.

Covek koji je ovo pisao ocigledno pokusava da oblati i smanji ugled Srpske Ornitoloske Federacije i konstantno forsira lazi i neistine da je pod naredbom Sof-a inspekcija proveravala njihovo drustvo,njihove clanove i tome slicno. Ovo su odpocetka bile samo puke izmisljotine i lazi da bi se neko ko je veoma jak i uticajan omalovazi i ja mislim da samo naivan covek moze da poveruje u ovakve lazi i neistine,neka mi oproste svi oni koji su poverovali u ovo i ja im licno ne zamerim jer laz toliko forsirana s necije strane da je nazalost neko morao i da poveruje. Svim ovim neistinama polako dolazi kraj jer se svest i zdrav razum kod puno ljudi uveliko budi i ovo su zadnji trzaji da se oblati neciji ugled koji je decenijama stican.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimePon Nov 15, 2010 10:58 am

A sto se tice hibridizacije, covek je to odvajkada radio u cilju stvaranja novih rasa zarad svojih potreba i na taj nacin su nastale mnoge rase pasa, macaka ,konja, ptica... Razmislite malo o tome...
Nazad na vrh Ići dole
alann

alann


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.11.2010
Godina : 50
Lokacija : Podgorica

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimePon Nov 15, 2010 11:56 pm

Danijel ::
A sto se tice hibridizacije, covek je to odvajkada radio u cilju stvaranja novih rasa zarad svojih potreba i na taj nacin su nastale mnoge rase pasa, macaka ,konja, ptica... Razmislite malo o tome...
Danijele ne bih volio da me pogresno razumijes ja iskreno obozavam rad sa hibridima to jest njihovog dobijanja ali kod nas kad to kazem ne mislim konkretno kod mene u Crnu Goru nego i u Srbiju najvisa mogucnost dobijanja hibrida je sa FE jer su najvise na rospolaganju a sto se tice FE 99 % je iz prirode , na takmicenjima se pocelo zabranjivati izlaganje hibrida a za uhvacene ptice prema odgajivacima kako cujem pokrecu se neke sankcije , kazne itd.
Ne za lazim u to koliko ko sta voli ili ko ce sa cim da se bavi ali vise od polovine odgajivaca koji drze kanarince imaju i FE.Pa zar nije moguce napraviti nesto u zakonu kako bi odgajivaci mogli da izlove po pet primjeraka radi raskrvljavanja i daljeg rada nego ponasati se tako rigorozno kao sve hapsi.
Ipak mnogo vise stete nanesu industrije i plantaze koje niko ne smije ni da pomene u unistavanju ptica nego svi odgajivaci sto ulove.evo cisti primjer jedan od pesticida sto se koristi i kod nas ali o tome niko ni pomeni
Nazad na vrh Ići dole
alann

alann


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.11.2010
Godina : 50
Lokacija : Podgorica

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimePon Nov 15, 2010 11:59 pm

A evo i reklama za pesticid kao uspjesan u uzgoju u poljorivredi
https://www.youtube.com/watch?v=Lmk0ZIhFJrA
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeUto Nov 16, 2010 3:45 am

alann ::
Danijel ::
A sto se tice hibridizacije, covek je to odvajkada radio u cilju stvaranja novih rasa zarad svojih potreba i na taj nacin su nastale mnoge rase pasa, macaka ,konja, ptica... Razmislite malo o tome...
Danijele ne bih volio da me pogresno razumijes ja iskreno obozavam rad sa hibridima to jest njihovog dobijanja ali kod nas kad to kazem ne mislim konkretno kod mene u Crnu Goru nego i u Srbiju najvisa mogucnost dobijanja hibrida je sa FE jer su najvise na rospolaganju a sto se tice FE 99 % je iz prirode , na takmicenjima se pocelo zabranjivati izlaganje hibrida a za uhvacene ptice prema odgajivacima kako cujem pokrecu se neke sankcije , kazne itd.
Ne za lazim u to koliko ko sta voli ili ko ce sa cim da se bavi ali vise od polovine odgajivaca koji drze kanarince imaju i FE.Pa zar nije moguce napraviti nesto u zakonu kako bi odgajivaci mogli da izlove po pet primjeraka radi raskrvljavanja i daljeg rada nego ponasati se tako rigorozno kao sve hapsi.
Ipak mnogo vise stete nanesu industrije i plantaze koje niko ne smije ni da pomene u unistavanju ptica nego svi odgajivaci sto ulove.evo cisti primjer jedan od pesticida sto se koristi i kod nas ali o tome niko ni pomeni


pa netreba biti dozvoljeno hvatanje niti će ikad biti,ako ima legaliziranih ptica i uzgajivača umjesto da uloviš 5 ptica ti zamjeniš sa drugim uzgajivačem i eto nove krvi u jatu.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeUto Nov 16, 2010 2:22 pm

Slazem se sa Ticarom da nebi trebalo biti vise hvatanja i pored toga sto je to zabranjeno bitno je da kod ljudi proradi svest jer u Srbiji ima puno ozbiljnih odgaivaca koji bi sve mogli da sprovedu u delo i to na nacin koji je napomenuo Ticar. Razmena ptica izmedju odgaivaca je pravo resenje koje treba da podrzi i drzava jer samo na taj nacin mozemo da prevazidjemo ovu nastalu krizu oko legalizacije. Po meni sve se svodi na ljude koji ce se latiti posla oko uzgoja faune jer se bez takvih ljudi legalizacija nemoze sprovesti iz prostog razloga ako nemamo takve ljude necemo imati ni ptica koje su izvedene u zarobljenistvu i s kojima ce se u buducnosti mnogo lakse raditi te ce se na taj nacin resiti problem izlovljavanja i unistavanja ptica,jer ptice iz prirode definitivno nece biti bolje za rad. Ako Srbija zeli u Evropu mora malo obratiti paznju i na ove cinjenice jer se i po pitanju ptica trebamo usmeravati po njima i po zemljasma koje su ovo odradile pre mnogo mnogo godina.Sama cinjenica govori da je u evropi sto se tice hibrida bas sve isprobano i sve se do tancina zna, a mi sada padamo na neke gluposti i josuvek nemozemo ni bastarde iz najprostije kombinacije na izlozbe slati. Ja mislim da se o ovome treba malo razmisliti. Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
alann

alann


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.11.2010
Godina : 50
Lokacija : Podgorica

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeUto Nov 16, 2010 2:32 pm

Imas li ti Pticar kojeg stiglica da trampimo.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeUto Nov 16, 2010 5:00 pm

alann ::
Imas li ti Pticar kojeg stiglica da trampimo.

ako je prstenovan odgovarajućim prstenom imam.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeUto Nov 16, 2010 5:02 pm

Danijel ::
Slazem se sa Ticarom da nebi trebalo biti vise hvatanja i pored toga sto je to zabranjeno bitno je da kod ljudi proradi svest jer u Srbiji ima puno ozbiljnih odgaivaca koji bi sve mogli da sprovedu u delo i to na nacin koji je napomenuo Ticar. Razmena ptica izmedju odgaivaca je pravo resenje koje treba da podrzi i drzava jer samo na taj nacin mozemo da prevazidjemo ovu nastalu krizu oko legalizacije. Po meni sve se svodi na ljude koji ce se latiti posla oko uzgoja faune jer se bez takvih ljudi legalizacija nemoze sprovesti iz prostog razloga ako nemamo takve ljude necemo imati ni ptica koje su izvedene u zarobljenistvu i s kojima ce se u buducnosti mnogo lakse raditi te ce se na taj nacin resiti problem izlovljavanja i unistavanja ptica,jer ptice iz prirode definitivno nece biti bolje za rad. Ako Srbija zeli u Evropu mora malo obratiti paznju i na ove cinjenice jer se i po pitanju ptica trebamo usmeravati po njima i po zemljasma koje su ovo odradile pre mnogo mnogo godina.Sama cinjenica govori da je u evropi sto se tice hibrida bas sve isprobano i sve se do tancina zna, a mi sada padamo na neke gluposti i josuvek nemozemo ni bastarde iz najprostije kombinacije na izlozbe slati. Ja mislim da se o ovome treba malo razmisliti. Pozdrav...


pa ni kod nas se nesmije izlagati baštard ako nemaš dozvolu za tu određenu vrstu divlje ptice.što se tiće štiglića,oni se mogu i kupovti isto kao i kanarinci i tako osvježiti krv.
Nazad na vrh Ići dole
alann

alann


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.11.2010
Godina : 50
Lokacija : Podgorica

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeUto Nov 16, 2010 5:37 pm

ticar ::
alann ::
Imas li ti Pticar kojeg stiglica da trampimo.

ako je prstenovan odgovarajućim prstenom imam.
2.7 mm od prosle godine
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeSre Nov 17, 2010 11:42 pm

ŠTA ČUVATI I ODGAJATI?

Uskoro će veliki broj ljubitelja ptica pevačica postaviti sebi ovo pitanje. Zapravo svi koji su do sada bili neodlučni i nisu krenuli u ozbiljan odgoj onih ptica pevačica koje im se deopadaju. Ove godine je legalizovan odgoj ptica pevačica i pravi trenutak je da se razmišlja o njihovom odgoju. Dilema će biti puno i neće biti lako odlučiti se. Mnogi će se naći u raskoraku između želja i mogućnosti. Limitirajući faktori će savakako biti prostorne mogućnosti i delimično finansiske.
Koja vrsta ptica pevačica ja najzahvalnija za čuvanje i odgajanje? Iz svega što je napisano na ovom forumu Štiglići su bez konkurencije. To je vrsta koja je najzastupljenija od svih ptica pevačica faune evrope u našim domovima. Sudeći po interesovanju, broju postova i broju onih koji su postove čitali mnogi će se opredeliti za odgoj Štiglića.
Čuvati ptice pevačice, bez obzira na vrstu je relativno lako. Krenuti u odgajivanje bilo koje vrste faune evrope je već stepenica više. Po mom saznanju, nesto iz ličnog iskustva ali velikim delom i iz iskaustava drugih, brojnih odgajivajivača faune evrope, najlkakši je odgoj Zelentarke. Na drugom mestu po lakoći odgoja nalazi se Štiglic. Isto mesto deli sa njim Cajzlić. Na trećoj poziciji lakoće odgoja je Zimovka. Time bi se spisak lakih vrsta ptica pevačica za odgoj završio. Ostale vrste ubrajam u tešku kategoriju za odgajanje. Četvrtu poziciju po lakoći-težini odgoja zauzima Zeba (belokrila ili obična). Vrsta teška za odgajanje. Plašljiva, plahovita ptica, teritorijalno determinisana. Za odgoj mladunaca zahteva dosta žive, proteinske hrane. Isključivo traži volijre da bi se parila. U Evropi postoje domestifikovane Zebe. Javlja se u prelepim mutacijama. Ali sve je to daleko od nas i naših uslova. Preporuka je da se ne treba upustiti u avanturu odgajanja Belokrile Zebe. Uloženi trud će biti veliki a rezultati mogu biti razočaravajući. Ko voli izazove, neka pokuša sa odgajanjem Belokrile Zebe. Trebaće mu puno sreće.
Pelazimo na razmatranje odgoja mekokljunaca. Ptica koje se pretežno hrane živim životinjskim belančevinama. Njihov odgoj spada u supertešku kategoriju za odgajanje. Crnoglava Grmuša je iz te kategorije ,,najlakša,, za odgajanje. Nije strogi teritorijalac. U svakom sličaju treba imati velike kaveze ili volijere da bi se parila. Zahteva veliku količinu raznovrsnih živih životinjskih belančevina za odgoj maldih. Odgoj Crvendaća je tek za nijansu teži od odgoja Crnoglave Grmuše i za nijansu lakši od odgoja Slavuja. U svakom sličaju jako teška za odgajanje. Tvrdi teritorijalac. Mali broj ljubitelja ptica u Evropi odgaja Crvendaća. Malo ih je izleženih u veštačkim uslovima. Šteta. Jako lepa i simpatična ptica. Vredi truda i muke. Za uspeh u odgajanju Crvendaća potrebno je imati veliki prostor, jaku vilju, veliko strpljenje, dosta znanja i dosta sreće.
Odgoj Slavuja. Šta uopšte reći? Zauzima poslednju poziciju po lakoći odgoja odnosno prvu po težini odgoja. Mali broj ljubitelkja ptica se odlučio za odgajanje Slavuja. Još manji broj je iamao neki-nekakav uspeh u odgoju. Izuzetno mali broj Slavuja je izležen u veštačkim uslovima. Strogi teritorijalac. Isključivo razmožavanje u volijeru. Jedan par –jedan volijer. Ne trpi pored sebe u vreme parenja druge ptice. Ako je drugih ptica u volijeru ne tuče se sa njima ali se ne pari jer nema svoj prostor u kome se samo on nalazi sa ženkom. Veliki broj neplodnih jaja. Veluko ugunuće maladunaca u prvih sedam dana života. U ishrani maldinaca zahteva isključivo žive životinjske belančevne. Iz ličnog iskustva za 6 godina rada sa slavujaima 5 izleženih slavuja. Veliki trud. Skromni rezultati. Definitivno nije vrsta koju treba preporučiti za odgajanje. Isti stepen težine odgoja ima odgoj Crvenorepke. Sve što se odnosi na odgoj Slavuja važi za odgoj Crvenorepke. Broj izleženih Crvenorepki iz veštačkog odgoja je toliko mali da se može smatrati raritetom. To može za nekog predstavljati izazov. U svakom slučaju ko se upusti u odgoj Crvenorepki krenuo je u veliku i neizvesnu avanturu. Isti zaključak važi za Slavuje.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeSre Nov 17, 2010 11:50 pm

Ili ja nisam dobro razumeo tekst ili sam propustio da je uzgoj ppfe legalizovan!?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeSre Nov 17, 2010 11:57 pm

Bice Lazo i to................ Very Happy



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeSre Nov 17, 2010 11:59 pm

Lazo pročitaj "pravilnik o prekograničnom prometu i trgovini zaštićenim vrstama " ( http://www.ekoplan.gov.rs/src/1-2-2-Pravilnici-iz-2009-godine-129-document.htm )

pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeČet Nov 18, 2010 1:37 am

rtomek ::
Lazo pročitaj "pravilnik o prekograničnom prometu i trgovini zaštićenim vrstama " ( http://www.ekoplan.gov.rs/src/1-2-2-Pravilnici-iz-2009-godine-129-document.htm )

pozdrav ROBY

Roby kako ce sad oni koji imaju neobelezene papagaje ? oni su ptice kupovali isto navodno kod odgajivaca . sta ce biti sada sa tim pticama ?
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeČet Nov 18, 2010 1:44 am

Trebalo bi da uzmem neke japanske galebice u NS adu , necu da imenujem ovde od koga . clan je dosta foruma pa verujem i da je clan nekog od udruzenja . na pitanje dali su galebici alkirani odgovorio mi je da nisu . On ih prodaje a kako ja da ih kupim i sta sa njima psle da radim .Molim te da mi objasnis to malo .

pozdrav Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeČet Nov 18, 2010 6:11 pm

Pozdrav
Kao što smo već više puta na ovom forumu a i na drugim mestima pričali o ovim stvarima i jeli znamo da još nije sve jasno izdefinisano a i što jeste verujte da nije konačno i da ima prostora za poboljšanje i promenu.
Zasad stvari tako stoje da će se popisati i obeležiti životinje( ptice ) koje su strogo zaštićene i zaštićene i kao takve nalaze se na spiskovima koju su postavljeni kao prilozi koje prate određene pravilnike .......čeka se pravilnik o evidentiranju i obeležavanju.....pa kad njega bude jasnija će biti slika.

Mislim da ima na forumu mnogo odgajivača koji obilaze i berze, izložbe i van granica naše zemlje , recimo u holandiji koju slobodno možemo nazvati Mekkom ptičarstva u Evropi obavezno obeležavanje i evidentiranje predviđeno je samo za CITES 1 i za zaštićene ( FE ) za ove naravno potrebne su sve dozvole ..a za ostale vrste nije obavezno NIŠTA ..tako da ima brdo ptica koje nisu alkirane a prodaju se po berzama , izložbama ..naravno da na izložbe se nemogu iznositi nealkirane ptice ali to su već pravila COM - a !!!

Slično je i u Nemačkoj gde znamo da vladu čine čak i stranka Zelenih( neznam dali je i sad tako ali bilo je pre) a i tamo je rešeno na sličan način nadam se da ni kod nas neće biti da se svaka kokoška treba alkirati i evidentirati ....
A Rea Japanski galebić je vrsta koja nikad nije živela u prirodi nego je nastala ukrštanjem nekoliko vrsta Lonchura tako da sigurno nemože da bude zaštićena .
pozdrav ROBY

P.S ima još mnogo u ovoj temi nastavićemo Wink
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeSub Nov 20, 2010 12:30 am

Danijel ::
cobras ::
Ptice Pevačice Faune Evrope U toku jučerašnjeg dana po prijavi SRPSKE ORNITOLOŠKE FEDERACIJE u sedištu udruženja PPFE izvršena je još jedna kontrola ( više i ne znam koja po redu) ali ovoga puta od strane Veterinarske inspekcije. Prijava se odnosila na to da naši članovi gaje ptice u neadekvatnim uslovima te da udruženje neovlašćeno pruža pomoć životinjama. Naravno, konstantovano je ispravno stanje i rad u skladu sa zakonom.
Јуче у 5:06 пре подне

Na žalost neki pojedinci su izgleda istrajni u svojoj odluci da rasture kompletnu Srpsku ornitološku federaciju i da žrtvuju sve odgajivače u Srbiji zarad ličnih interesa.

Ja se samo pitam, koliko ljudi u Srbiji ima regularno prijavljene odgajivačnice i potvrde da ISPUNJAVA uslove za odgoj i držanje ptica.

Za sam kraj jedna narodna umotvorina " Nije budala onaj ko predloži nešto nego je budala onaj ko to posluša i uradi " Neka o ovome razmisle svi iz Srpske ornitološke federacije koga i zašto slušaju i gde vodi ovakvo ponašanje pojedinaca i ko može imati koristi od toga da se ljudi kažnjavaju i maltretiraju.
Јуче у 5:07 пре подне


Cika Mico jel mozete da objasnite ovo?.

Covek koji je ovo pisao ocigledno pokusava da oblati i smanji ugled Srpske Ornitoloske Federacije i konstantno forsira lazi i neistine da je pod naredbom Sof-a inspekcija proveravala njihovo drustvo,njihove clanove i tome slicno. Ovo su odpocetka bile samo puke izmisljotine i lazi da bi se neko ko je veoma jak i uticajan omalovazi i ja mislim da samo naivan covek moze da poveruje u ovakve lazi i neistine,neka mi oproste svi oni koji su poverovali u ovo i ja im licno ne zamerim jer laz toliko forsirana s necije strane da je nazalost neko morao i da poveruje. Svim ovim neistinama polako dolazi kraj jer se svest i zdrav razum kod puno ljudi uveliko budi i ovo su zadnji trzaji da se oblati neciji ugled koji je decenijama stican.
https://2img.net/r/ihimizer/img529/1894/15109314267000578166010.jpg
Ovo je zapisnik 5-te inspekcije Shocked koja je poslata od strane SOF-a udruženju PPFE zapravo predsedniku udruženja.
SOF bi morao da reaguje povodom ovih, blago rečeno incidenata i da se ogradi od ljudi koji u ime SOF-a čine ovakve neprimerene postupke narušavajuću ugled SOF-a. koji je decenijama stican.
Iskreno se nadam da je ovo poslednja inspekcija jer ovakve pojave, koje apsolutno osuđujem, ostavljaju ružnu sliku o svima nama. Ptice koje volimo treba da budu most saradnje i spajanja ljudi ljubitelja ptica a ne razdora i mržnje. Najradije bi Danijele, voleo da se ovako nešto nije dogodilo i da nisam morao da te demantijem na odaj način. Nažalost ova ružna istina nije smela da se prećuti.
Srbiji je potrebna JEDNA i JEDINSTVENA FEDERACIJA koja će okupljati SVA udruženja ljubitelja ptica i SVE ljubitelje ptica. U kojoj će SVI biti JEDNAKI i RAVNOPRAVNI.
Niko ne osporava da to treba da bude SOF. I zbog tradicije i zbog ugleda i zbog masovnosti. Ali SOF ne sme da podržava one koji šaljući inspekcije unose razdor i mržnju među ljubitelje ptica.

Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeSub Nov 20, 2010 1:22 am

mica ::
Danijel ::
cobras ::
Ptice Pevačice Faune Evrope U toku jučerašnjeg dana po prijavi SRPSKE ORNITOLOŠKE FEDERACIJE u sedištu udruženja PPFE izvršena je još jedna kontrola ( više i ne znam koja po redu) ali ovoga puta od strane Veterinarske inspekcije. Prijava se odnosila na to da naši članovi gaje ptice u neadekvatnim uslovima te da udruženje neovlašćeno pruža pomoć životinjama. Naravno, konstantovano je ispravno stanje i rad u skladu sa zakonom.
Јуче у 5:06 пре подне

Na žalost neki pojedinci su izgleda istrajni u svojoj odluci da rasture kompletnu Srpsku ornitološku federaciju i da žrtvuju sve odgajivače u Srbiji zarad ličnih interesa.

Ja se samo pitam, koliko ljudi u Srbiji ima regularno prijavljene odgajivačnice i potvrde da ISPUNJAVA uslove za odgoj i držanje ptica.

Za sam kraj jedna narodna umotvorina " Nije budala onaj ko predloži nešto nego je budala onaj ko to posluša i uradi " Neka o ovome razmisle svi iz Srpske ornitološke federacije koga i zašto slušaju i gde vodi ovakvo ponašanje pojedinaca i ko može imati koristi od toga da se ljudi kažnjavaju i maltretiraju.
Јуче у 5:07 пре подне


Cika Mico jel mozete da objasnite ovo?.

Covek koji je ovo pisao ocigledno pokusava da oblati i smanji ugled Srpske Ornitoloske Federacije i konstantno forsira lazi i neistine da je pod naredbom Sof-a inspekcija proveravala njihovo drustvo,njihove clanove i tome slicno. Ovo su odpocetka bile samo puke izmisljotine i lazi da bi se neko ko je veoma jak i uticajan omalovazi i ja mislim da samo naivan covek moze da poveruje u ovakve lazi i neistine,neka mi oproste svi oni koji su poverovali u ovo i ja im licno ne zamerim jer laz toliko forsirana s necije strane da je nazalost neko morao i da poveruje. Svim ovim neistinama polako dolazi kraj jer se svest i zdrav razum kod puno ljudi uveliko budi i ovo su zadnji trzaji da se oblati neciji ugled koji je decenijama stican.
https://2img.net/r/ihimizer/img529/1894/15109314267000578166010.jpg
Ovo je zapisnik 5-te inspekcije Shocked koja je poslata od strane SOF-a udruženju PPFE zapravo predsedniku udruženja.
SOF bi morao da reaguje povodom ovih, blago rečeno incidenata i da se ogradi od ljudi koji u ime SOF-a čine ovakve neprimerene postupke narušavajuću ugled SOF-a. koji je decenijama stican.
Iskreno se nadam da je ovo poslednja inspekcija jer ovakve pojave, koje apsolutno osuđujem, ostavljaju ružnu sliku o svima nama. Ptice koje volimo treba da budu most saradnje i spajanja ljudi ljubitelja ptica a ne razdora i mržnje. Najradije bi Danijele, voleo da se ovako nešto nije dogodilo i da nisam morao da te demantijem na odaj način. Nažalost ova ružna istina nije smela da se prećuti.
Srbiji je potrebna JEDNA i JEDINSTVENA FEDERACIJA koja će okupljati SVA udruženja ljubitelja ptica i SVE ljubitelje ptica. U kojoj će SVI biti JEDNAKI i RAVNOPRAVNI.
Niko ne osporava da to treba da bude SOF. I zbog tradicije i zbog ugleda i zbog masovnosti. Ali SOF ne sme da podržava one koji šaljući inspekcije unose razdor i mržnju među ljubitelje ptica.



Jao ljudi opet nesto sto me jako nervira ! Mico ja sam bila clan tog udruzenja , i mnogi znaju znaju kako sam se lose provela po izlasku iz njega , za cega imam i dokaze u stampanom obliku . Zbog cega banujete sa forume one koji nemaju isto misljenje kao vas predsednik i podpredsednik ? pa forum i treba da sluzi za razmenu misljenja iskustava i upoznavanje ljudi . Nego vodecima iz tog udruzenja ide u prilog da se tamo plasira njihovo misljenje i ono bude jedino a za one koji citaju sluzi kao ispiranje mozga . Jako mi vas je licno zao posto cujem da trcite sa foruma na forum i trudite se da dovedete sve u neki red , ovo mislim na vas licno Mico . da budem iskrena meni je jako zao one dece tamo i jos mi zalije zato sto sam bilo sta uradila za to udruzenje , ali oni koji su me i poslusali da se uclane u njega , polako dizu ruke evo ih ima ih na ovom forumu !
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeSub Nov 20, 2010 1:56 am

mica ::
Danijel ::
cobras ::
Ptice Pevačice Faune Evrope U toku jučerašnjeg dana po prijavi SRPSKE ORNITOLOŠKE FEDERACIJE u sedištu udruženja PPFE izvršena je još jedna kontrola ( više i ne znam koja po redu) ali ovoga puta od strane Veterinarske inspekcije. Prijava se odnosila na to da naši članovi gaje ptice u neadekvatnim uslovima te da udruženje neovlašćeno pruža pomoć životinjama. Naravno, konstantovano je ispravno stanje i rad u skladu sa zakonom.
Јуче у 5:06 пре подне

Na žalost neki pojedinci su izgleda istrajni u svojoj odluci da rasture kompletnu Srpsku ornitološku federaciju i da žrtvuju sve odgajivače u Srbiji zarad ličnih interesa.

Ja se samo pitam, koliko ljudi u Srbiji ima regularno prijavljene odgajivačnice i potvrde da ISPUNJAVA uslove za odgoj i držanje ptica.

Za sam kraj jedna narodna umotvorina " Nije budala onaj ko predloži nešto nego je budala onaj ko to posluša i uradi " Neka o ovome razmisle svi iz Srpske ornitološke federacije koga i zašto slušaju i gde vodi ovakvo ponašanje pojedinaca i ko može imati koristi od toga da se ljudi kažnjavaju i maltretiraju.
Јуче у 5:07 пре подне


Cika Mico jel mozete da objasnite ovo?.

Covek koji je ovo pisao ocigledno pokusava da oblati i smanji ugled Srpske Ornitoloske Federacije i konstantno forsira lazi i neistine da je pod naredbom Sof-a inspekcija proveravala njihovo drustvo,njihove clanove i tome slicno. Ovo su odpocetka bile samo puke izmisljotine i lazi da bi se neko ko je veoma jak i uticajan omalovazi i ja mislim da samo naivan covek moze da poveruje u ovakve lazi i neistine,neka mi oproste svi oni koji su poverovali u ovo i ja im licno ne zamerim jer laz toliko forsirana s necije strane da je nazalost neko morao i da poveruje. Svim ovim neistinama polako dolazi kraj jer se svest i zdrav razum kod puno ljudi uveliko budi i ovo su zadnji trzaji da se oblati neciji ugled koji je decenijama stican.
https://2img.net/r/ihimizer/img529/1894/15109314267000578166010.jpg
Ovo je zapisnik 5-te inspekcije Shocked koja je poslata od strane SOF-a udruženju PPFE zapravo predsedniku udruženja.
SOF bi morao da reaguje povodom ovih, blago rečeno incidenata i da se ogradi od ljudi koji u ime SOF-a čine ovakve neprimerene postupke narušavajuću ugled SOF-a. koji je decenijama stican.
Iskreno se nadam da je ovo poslednja inspekcija jer ovakve pojave, koje apsolutno osuđujem, ostavljaju ružnu sliku o svima nama. Ptice koje volimo treba da budu most saradnje i spajanja ljudi ljubitelja ptica a ne razdora i mržnje. Najradije bi Danijele, voleo da se ovako nešto nije dogodilo i da nisam morao da te demantijem na odaj način. Nažalost ova ružna istina nije smela da se prećuti.
Srbiji je potrebna JEDNA i JEDINSTVENA FEDERACIJA koja će okupljati SVA udruženja ljubitelja ptica i SVE ljubitelje ptica. U kojoj će SVI biti JEDNAKI i RAVNOPRAVNI.
Niko ne osporava da to treba da bude SOF. I zbog tradicije i zbog ugleda i zbog masovnosti. Ali SOF ne sme da podržava one koji šaljući inspekcije unose razdor i mržnju među ljubitelje ptica.





Prve prijave su krenule iz udruzenja PPFE, to da se zna....

I dalje se maltretiraju ljudi i dalje se salju inspekcije i dalje pokusava SOF da se omalovazi...
Nije to prvi put, u skorijoj proslosti je SOF imao jednu istu takvu osobu samo zenskog pola, prijavljivala je i uzmeniravala ljude telefonom ali SOF kao jaka i stabilna organizacija je resila taj problem, pravda ja izasla na videlo, pravda je spora ali dostizna, SOF je zastitio svoje odgajivace i iz toga izasao jos jaci. Ovo sto neki pokusavaju je maciji kasalj u odnosu na tu gospodju, resice SOF i to kako treba i pravda ce se zadovoljiti......

To udruzenje je polako ali sigurno pocelo da tone, laz se ne odrzava dugo, moze biti u kratkom periodu stabilna ali ne zadugo, to je vecina vec uvidela i napustila to udruzenje sto i dalje rade... Ne mogu se ljudi toliko dugo obmanjivati i lagati......

Pozdrav svim iskrenim ljubiteljima ptica pevacica faune Evropoe....cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitimeSub Nov 20, 2010 9:34 am

mica ::
Danijel ::
cobras ::
Ptice Pevačice Faune Evrope U toku jučerašnjeg dana po prijavi SRPSKE ORNITOLOŠKE FEDERACIJE u sedištu udruženja PPFE izvršena je još jedna kontrola ( više i ne znam koja po redu) ali ovoga puta od strane Veterinarske inspekcije. Prijava se odnosila na to da naši članovi gaje ptice u neadekvatnim uslovima te da udruženje neovlašćeno pruža pomoć životinjama. Naravno, konstantovano je ispravno stanje i rad u skladu sa zakonom.
Јуче у 5:06 пре подне

Na žalost neki pojedinci su izgleda istrajni u svojoj odluci da rasture kompletnu Srpsku ornitološku federaciju i da žrtvuju sve odgajivače u Srbiji zarad ličnih interesa.

Ja se samo pitam, koliko ljudi u Srbiji ima regularno prijavljene odgajivačnice i potvrde da ISPUNJAVA uslove za odgoj i držanje ptica.

Za sam kraj jedna narodna umotvorina " Nije budala onaj ko predloži nešto nego je budala onaj ko to posluša i uradi " Neka o ovome razmisle svi iz Srpske ornitološke federacije koga i zašto slušaju i gde vodi ovakvo ponašanje pojedinaca i ko može imati koristi od toga da se ljudi kažnjavaju i maltretiraju.
Јуче у 5:07 пре подне


Cika Mico jel mozete da objasnite ovo?.

Covek koji je ovo pisao ocigledno pokusava da oblati i smanji ugled Srpske Ornitoloske Federacije i konstantno forsira lazi i neistine da je pod naredbom Sof-a inspekcija proveravala njihovo drustvo,njihove clanove i tome slicno. Ovo su odpocetka bile samo puke izmisljotine i lazi da bi se neko ko je veoma jak i uticajan omalovazi i ja mislim da samo naivan covek moze da poveruje u ovakve lazi i neistine,neka mi oproste svi oni koji su poverovali u ovo i ja im licno ne zamerim jer laz toliko forsirana s necije strane da je nazalost neko morao i da poveruje. Svim ovim neistinama polako dolazi kraj jer se svest i zdrav razum kod puno ljudi uveliko budi i ovo su zadnji trzaji da se oblati neciji ugled koji je decenijama stican.
https://2img.net/r/ihimizer/img529/1894/15109314267000578166010.jpg
Ovo je zapisnik 5-te inspekcije Shocked koja je poslata od strane SOF-a udruženju PPFE zapravo predsedniku udruženja.
SOF bi morao da reaguje povodom ovih, blago rečeno incidenata i da se ogradi od ljudi koji u ime SOF-a čine ovakve neprimerene postupke narušavajuću ugled SOF-a. koji je decenijama stican.
Iskreno se nadam da je ovo poslednja inspekcija jer ovakve pojave, koje apsolutno osuđujem, ostavljaju ružnu sliku o svima nama. Ptice koje volimo treba da budu most saradnje i spajanja ljudi ljubitelja ptica a ne razdora i mržnje. Najradije bi Danijele, voleo da se ovako nešto nije dogodilo i da nisam morao da te demantijem na odaj način. Nažalost ova ružna istina nije smela da se prećuti.
Srbiji je potrebna JEDNA i JEDINSTVENA FEDERACIJA koja će okupljati SVA udruženja ljubitelja ptica i SVE ljubitelje ptica. U kojoj će SVI biti JEDNAKI i RAVNOPRAVNI.
Niko ne osporava da to treba da bude SOF. I zbog tradicije i zbog ugleda i zbog masovnosti. Ali SOF ne sme da podržava one koji šaljući inspekcije unose razdor i mržnju među ljubitelje ptica.


Gde ti Mico ovde procita da je Sof poslao inspekciju, inspekcija moze da dodje i na osnovu prijave nekih drugih ljudi. Na ovo se netreba nasedati.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 10 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Legalizacija drzanja ptica faune Evrope
Nazad na vrh 
Strana 10 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» Udruženje za zaštitu i odgoj ptica faune Evrope, kanarinaca, egzota i papagaja,, ŠTIGLIĆ,, Pirot
» Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno
»  Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Bastardiranje na bazi neke od zenki faune ili egzota

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih ptica i ptica sa CITES-a-
Skoči na: