Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Legalizacija drzanja ptica faune Evrope

Ići dole 
+36
mime30
milos0205
Lale
fuz80
KUM
Rea
alann
kumca
cobras
malinois
Alexandar
zozi
Vasa
Srdjan
Boban
Luckyboy
Danijel
nebojsa
grujo
klokkende
micko
szigics
BORA
SrdjanKG
maki
Santa
mica
Loker
Petar
Sale77-Nis
Laza
Bogdanik
rtomek
ticar
BOCKA
dr.nenad86
40 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeSre Feb 24, 2010 2:25 pm

maki ::
rtomek ::
i mica je u pravu a i santa zna o čemu govori Very Happy ovaj zakon je nedavno donešen i on zapravo dozvoljava uvoz zaštićenih vrsta ( PPFE ....) i gajenje ovih legalnih ptica....pre donošenja ovog zakona ni ovo se nije moglo!!!!
a što se popisa tiče naravno da će sa to odraditi ali ovde se neradi samo o PPFE nego i o ostalim zaštićenim životinjama to moramo posmatrati zajedno pošto zakonodavac nepravi razliku među zaštićenim vrstama . Ovaj problem je prisutan dugo godina ali kako su mnogi gajili i pod zabranom ove ptice pa su ih i prstenovali , naravno oni su u prednosti ali svakako će se naći rešenje za legalizaciju i ostalih , u toku su izrade ovih pravilnika , formulara za prijavjivanje ...itd , ali neide ovo danas na sutra ja se nadam da do kraja godine bude odrađen popis nultog stanja za koje se predviđa 6 meseci ali još nije počelo Crying or Very sad
pozdrav ROBY
Znači li to da smatrate da trebaju biti u prednosti ljudi koji su godinama vršili krivična dela. Ako je bilo zabranjeno hvatanje i držanje a koliko vidim još uvek je kakva je logika da sad te ljude koji su prekršioci zakona izdvajate od ostalih i još ih privilegujete?



Ne, to ne znaci to, ako si pazljivo citao predhodne postove mogo si da zakljucis o cemu se tu radi, i ne znam kako si mogo da zakljucis da mi takve ljude izdvajamo i da ih primivlegujemo, daj objasni nam majke ti....... PRIVILEGIJE NEMA, KRIVOLOVCIMA PRIJAVA I ZABRANA CUVANJA UZ VELIKE KAZNE..

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeSre Feb 24, 2010 3:27 pm

Zato Maki jer se legalizacijom takvih dobija mogostruko vise nego sto bi bilo da se nastavi sa ovim postojecim zakonima. Legalizacija je jedini izlaz. Jel mozemo da znamo kako si ti doprineo zastiti ptica?
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeSre Feb 24, 2010 3:43 pm

maki neradi se ovde niokakvim privilegijama ljudi ....jednostavno za pticu sa zatvorenim prstenjem je lakše i jednostavnije dokazati poreklo ...mislim da se tu slažemo.....to ti je kao kad legalizuješ kuću pa ako već imaš crtež( projekat) onda si u prednosti od onog ko to nema ...ali videćemo kako će da bude ..svakako tu pojedinci među nas neodlučuju šta i kako će da bude eventualno predloga ili sugestija može biti i toliko.
pozzdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
maki




Broj poruka : 11
Datum upisa : 25.01.2010

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 25, 2010 12:57 am

rtomek ::
i mica je u pravu a i santa Ovaj problem je prisutan dugo godina ali kako su mnogi gajili i pod zabranom ove ptice pa su ih i prstenovali , naravno oni su u prednosti ali svakako će se naći rešenje za legalizaciju i ostalih
Možda je pogrešno shvaćeno ali to ovde piše
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 25, 2010 10:31 am

maki ::
rtomek ::
i mica je u pravu a i santa Ovaj problem je prisutan dugo godina ali kako su mnogi gajili i pod zabranom ove ptice pa su ih i prstenovali , naravno oni su u prednosti ali svakako će se naći rešenje za legalizaciju i ostalih
Možda je pogrešno shvaćeno ali to ovde piše

svako ko je iskreni ljubitelj ptica pevacica pozdravice i podrzati zakon o legalizaciji njihovog cuvanja i uzgoja. jer je jasno da samo legalizacija izgoja i cuvanja ptica pevacica trajno, stiti ove ptice od istrebljenja. u drzavama EU takav zakon je odavno donet sto je donelo dobrobit pticama i ljudima. zakoni koji ignoisu neke ljudske potrebe i zelje izazivaju sasvim suprotan efekat od prvobitne namere. sta je u proslom veku doneo zakon o zabrani distribucije i konzumiranja alkohola u Americi? prohibicija kako je zakon nazvan, imala je za posledicu enormno jacanje kriminala i enormno konzumiranje alkohola. ne moze se i nesme sve zabraniti. kada je postojeci zakon zabranio hvatanje ptica pevacica moro je da dozvoli njihovo uzgajnje i razmnozavanje u vestackim uslovima. najveci apsurd postojeceg zakona bio je zabrana hvatanja ptica pevacica uz istovremenu zabranu njihovog uzgajanja i domestifikacije. posledice tog zakona znamo. osiromasenje i smanjivanje pticjeg fonda u Srbiji.
zakon koji je u proceduri o legalizaciji uzgoja prica pevacica samo priznaje realnost i usaglasava se sa njom. u Srbiji ima ptica koje se odgajaju u vestackim uslovima , (popis tih ptica ce pokazati da je to veliki broj ptice, vise hiljada primeraka) bilo da su one prstenovane ili ne. popisom i obelazavanjem tih ptica one dobijaju novu vrednost i pocinju da se razlikuju od primeraka iz prirode. ptica koja nije popisana, registrovana, i obelazena gubi svaku vrednost . posedovanje takve ptice je ralna opasnost za vlasnika jer nece moci da dokaze od kada je takva ptica kod njega. smatrace se da je uhvacema posle zakona o legalizaciji. valasnik takve ptice snosice zakonske posledice jer nije u zakonskom roku prijavio posedeovanje zasticene vrste. od momenta popisa ptica kod ljudi koji ih poseduju i cuvaju , ptice pevacice u prirodi postaju trajno i stvarno zasticene. sto je osnovna namera i svrha zakona.
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 25, 2010 11:17 am

Pxe,dzaba sve ovo mi pisemo,sta ministarstvo predlozi,skupstina ce da usvoji,a na sta ce to da lici videcemo!!!Sam da ne bude ko zakon o dobrobiti zivotinja( u globalu,ne kazem da je los!),ali trenutno je neprimenljiv u Srbiji!!!I kakva korist od njega???
Nazad na vrh Ići dole
maki




Broj poruka : 11
Datum upisa : 25.01.2010

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 25, 2010 12:51 pm

Odavno se zna koji je stav ministrastva i na koji način će to biti uradjeno, više o tome možete da pročitate na sajtu ministarstva. Mico, tvoj tekst u potpunosti objašnjava stav ministarstva prema ovom problemu.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 25, 2010 5:04 pm

maki ::
Odavno se zna koji je stav ministrastva i na koji način će to biti uradjeno, više o tome možete da pročitate na sajtu ministarstva. Mico, tvoj tekst u potpunosti objašnjava stav ministarstva prema ovom problemu.

Zna se stav ministarstva ali se radi NOVI nacrt zakona, ili je vec uradjen vise i ne znam... Aludiras na neke stvari pa cu otvoreno da ti kazem ono sto je vec receno

MINISTARSTVO CE SARADJIVATI SA SOFOM NA TU TEMU ! KAD I AKO SE BUDE DELILA DOZVOLA ZA DRZANJE I KAD I AKO SE RADI POPIS TJ NULTO STANJE, DOZVOLU ZA TO CE DOBITI CLANOVI UDRUZENJA KOJI SU PRIZNATI OD STRANE SOFA....

to je prosta logika... Basketball
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 25, 2010 5:54 pm

mislim da je mica objasnio stvari savršeno,
inače stvari vezane za popis i to što nas zanima će da budu pravilnici a ne zakoni pa to neide u skupštinu nego ga ministar jednostavno podpiše i tačka, a mislim da će se morati poštovati i u Srbiji svi zakoni i propisi
Lazo što se tiče popisa i odgoja to nije isto prijavit i legalizovat će moći naravno svako ali posle trebaš da dobiješ certifikat( ili dozvolu ) za odgoj . ako neko ima jednog štiglića on će to legalizovati imati papire za njega i dalje će da mu peva na terasi pa zato on neće trebati da se učlani niukoje društvo, bitno mu je da mu je ptica legalna, a ko đeli da gaji e to je drugo..... kao auto može da kupi ko hoće a da vozi može samo onaj koji ima vozačku dozvolu.
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 25, 2010 5:59 pm

drugari ja mislim da je ovo sve objasnjeno po ko zna koji put ne samo na ovom forumu nego i na drugim a objasnjenja daju jisti ljudi sto znaci da ovi ostali nece da saslusaju ili nece da razumeju nego samo pretrce preko tekstova i posle postavljaju sve ista pitanja i sve se vrti u krug.
Nazad na vrh Ići dole
maki




Broj poruka : 11
Datum upisa : 25.01.2010

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 25, 2010 8:26 pm

rtomek ::
mislim da je mica objasnio stvari savršeno,
inače stvari vezane za popis i to što nas zanima će da budu pravilnici a ne zakoni pa to neide u skupštinu nego ga ministar jednostavno podpiše i tačka, a mislim da će se morati poštovati i u Srbiji svi zakoni i propisi
Lazo što se tiče popisa i odgoja to nije isto prijavit i legalizovat će moći naravno svako ali posle trebaš da dobiješ certifikat( ili dozvolu ) za odgoj . ako neko ima jednog štiglića on će to legalizovati imati papire za njega i dalje će da mu peva na terasi pa zato on neće trebati da se učlani niukoje društvo, bitno mu je da mu je ptica legalna, a ko đeli da gaji e to je drugo..... kao auto može da kupi ko hoće a da vozi može samo onaj koji ima vozačku dozvolu.
pozdrav ROBY
Upravo tako, svako ima pravo da prijavi i legalizuje odgoj, to mogu biti čak i fizička lica koja nisu članovi ni SOF-a ni nekog udruženja s tim da će svakako u prednosti biti članovi udruženja koja okupljaju odgajivače ptica jer će sam postupak oko dobijanja papira biti brži i jednostavniji. Lazare study
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 44
Lokacija : Kragujevac

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 6:23 pm

Ja iskreno jedva cekam zakon da stuoi na snagu zbog takozvanih pticara koi hvataju godisnje stotine ptica i cuvaju u uzasnim uslovima oni unistavaju prirodna bogastva,a ja ako nisam sposoban da cuvam i propadaju mi ptice i trba zakon da mi zabrani da cuvam
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 6:40 pm

Ovo sto zabranjujete pisanje i postavljanje necega u vezi ptica faune je veoma glupo iz samo vama znanog razloga. Svako pisanje pada na odgovornost autora poruke i ne znam koji vam je fazon neka svako odgovara za svoje postupke.
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 9:38 pm

Na izraze tipa glupo,fozon...ne pada mi na pamet da ogovaram!!! To da svaki post pada na odgovornost autora,to si u pravu,ali ipak je taj post na nasem tj. ovom Forumu!!! A razlog nije semo nama znan!!Razlog je sto ovaj Forum zeli da se svi clanovi ovog Foruma pridrzavaju Zakona Republike Srbije!!!
Nazad na vrh Ići dole
maki




Broj poruka : 11
Datum upisa : 25.01.2010

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 9:59 pm

Tačno. Obavezno da se navede i koji je član zakona povredjen i kolika je zakonska kazna predvidjena za to krivično delo. Na taj način neki će se naučiti pameti. Svi bi morali da vodimo računa šta pišemo javno. Podržavam takve akcije cenzura mora postojati.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 10:54 pm

Bogdanik ::
Ovo sto zabranjujete pisanje i postavljanje necega u vezi ptica faune je veoma glupo iz samo vama znanog razloga. Svako pisanje pada na odgovornost autora poruke i ne znam koji vam je fazon neka svako odgovara za svoje postupke.

Vrlo nezreo post, ako je nesto zabranjeno zabranjeno je radi VASE sigurnosti! Cim neko vidi nesto sto pocinje sa NE MOZE, odmah se nadje neko da se buni !

Lepo su zamoljeni svi clanovi da se procita sugestija, koja je usvojena glasanjem administracije
Tako da ovaj "fazon" nije za diskusiju. A ni ovo sto si napisao nije vezano za temu gde si napisao


Poslednji izmenio Lazar dana Ned Mar 21, 2010 12:14 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 10:57 pm

maki ::
rtomek ::
mislim da je mica objasnio stvari savršeno,
inače stvari vezane za popis i to što nas zanima će da budu pravilnici a ne zakoni pa to neide u skupštinu nego ga ministar jednostavno podpiše i tačka, a mislim da će se morati poštovati i u Srbiji svi zakoni i propisi
Lazo što se tiče popisa i odgoja to nije isto prijavit i legalizovat će moći naravno svako ali posle trebaš da dobiješ certifikat( ili dozvolu ) za odgoj . ako neko ima jednog štiglića on će to legalizovati imati papire za njega i dalje će da mu peva na terasi pa zato on neće trebati da se učlani niukoje društvo, bitno mu je da mu je ptica legalna, a ko đeli da gaji e to je drugo..... kao auto može da kupi ko hoće a da vozi može samo onaj koji ima vozačku dozvolu.
pozdrav ROBY
Upravo tako, svako ima pravo da prijavi i legalizuje odgoj, to mogu biti čak i fizička lica koja nisu članovi ni SOF-a ni nekog udruženja s tim da će svakako u prednosti biti članovi udruženja koja okupljaju odgajivače ptica jer će sam postupak oko dobijanja papira biti brži i jednostavniji. Lazare study

Molim?
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 11:35 pm

kod nas je izišao novi zakon koji je u totalnom k,,,

za svaku pticu pojedinačno če se morati plačati 10 e za izložbe,za prodaju,poklanjanje,,,prijava.

baštarde su isto zabranjene tako da i za njih vrijedi isto s tim da nitko neće smijeti puštati ženke jer su i one djelom divlje.
sve u svemu opet su našli način da pljačkaju ljude umjesto da zakon malo stegnu i da ljudi ne love nego uzgajaju ptice,nemojte misliti da tako neće biti i kod vas.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 11:39 pm

SrdjanKG ::
Pxe,dzaba sve ovo mi pisemo,sta ministarstvo predlozi,skupstina ce da usvoji,a na sta ce to da lici videcemo!!!Sam da ne bude ko zakon o dobrobiti zivotinja( u globalu,ne kazem da je los!),ali trenutno je neprimenljiv u Srbiji!!!I kakva korist od njega???

točno tako kako ministarstvo odluči tako če biti,nema sa državom cjenjkanja,a to je i nas sje,...
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 12:04 am

Da li ste videli pravilnik o drzanju i obelezavanju zasticenih ptica? Cudo ga neko dosad nije postavio. Posto medju administracijom foruma ima i nekih autora ovoga , ako se ne varam, voleo bih neka tumacenja.
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 10:29 am

pozdrav
Skrenio bi pažnju da je pomenuti predmet samo PREDLOG pravilnika koji je zapravo još na javnoj raspravi ali naravno da je to dokument koji će u skoroj budućnosti prerasti u gotov pravilnik od koga očekujemo da će da reši naše probleme oko legalizacije .
http://www.ekoplan.gov.rs/src/Zastita-prirode-33-p1-list.htm?_sector_id=4&_sm_id=11

p.s. Bogdanik ! što se autora ovog a i ostalih pravilnika tiče autor je nadležo ministarstvo i naravno ekspertski tim koji je zadužen da izradi ove i slične dokumente . SOF kao jedina organizacija koja okuplja udruženja odgajivače ptica u Srbiji ( ptice su samo jedan mali deo celih ovih projekata koje regulišu ovi pravilnici !!!) naravno da je parter u svemu tome ali partner u smislu sugestija i ponekih predloga a nikako ne kao autora i slično!
pozzz ROBY
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 4:47 pm

Obicno se predlog i kranji oblik ne razlikuju puno tako da ne ocekujem neku vecu promenu. Mogli bi i na ovom forumu da pocnemo neku vrstu javne rasprave, da se konstatuju neke stvari. Evo npr meni se svidja sto se pravi razlika izmedju onih koji ce cuvati zasticene vrste kao ljubimce i odgajivaca koji ce moci da izlazu svoje ptice i koji ce dobijati prstenove. Takodje i za bastarde ce morati da se poseduje dozvola. Postoji medjutim nedorecenost oko samih kriterijuma za dobijanje dozvole, trazi se posebna prostorija za ptice i dovoljno prostora smestaja. Ali nigde nema konkretnih brojeva. Decidno je takodje napisano da sve ptice koje su vec prstenovane odgovarajucim prstenom jesu legalne, dok nije najsjajnije objasnjeno sta sa neprstenovanim pticama. Pominje se neko obelezavanje, ali meni je taj deo nejasan.
Nazad na vrh Ići dole
szigics




Broj poruka : 47
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : subotica

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 6:11 pm

ne bih nista da dodajem,ionako je sve oduzeto!
Nazad na vrh Ići dole
szigics




Broj poruka : 47
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : subotica

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimePet Maj 07, 2010 1:36 pm

spremaju razanj a zec jos u sumi.
valjda se ovako veli!
samo sto jos golet nije ni posumljena a tek onda ce zec da se rodi.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitimePet Maj 07, 2010 3:56 pm

szigics ::
spremaju razanj a zec jos u sumi.
valjda se ovako veli!
samo sto jos golet nije ni posumljena a tek onda ce zec da se rodi.

Zasto ovako pricas , nije ovaj zakon toliko los koliko je bilo lose bez njega. Ja sam procitao sve clanove i priloge i od svega mogu da naglasim da mi se ne 'svidja' to sto je za uslov prostora navedena Povrsina, sirina i visina kaveza odnosno letelice. Takodje nisu predvideli cuvanje jedinki u pojedinacnim kavezima koji se koriste posle mitara odnosno pre izlozbi da bi se ptice smirile!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija drzanja ptica faune Evrope   Legalizacija drzanja ptica faune Evrope - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Legalizacija drzanja ptica faune Evrope
Nazad na vrh 
Strana 3 od 20Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» Udruženje za zaštitu i odgoj ptica faune Evrope, kanarinaca, egzota i papagaja,, ŠTIGLIĆ,, Pirot
» Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno
»  Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Bastardiranje na bazi neke od zenki faune ili egzota

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih ptica i ptica sa CITES-a-
Skoči na: