Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Ishrana egzota

Ići dole 
+12
Marjan
ivan79
dino
dejanns
Vasa
zucko
vecos
SrdjanKG
szigics
rtomek
Sale77-Nis
Luckyboy
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 19, 2011 5:36 pm

mogu li crve da ostavim u plazmi ?
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 3:11 pm

e posto mi niko ne odgovara za plazmu i crve Sad bar mi kazite koliko cesto da im ih dajem. da napomenem imam mlade u 2 gnezda
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 3:24 pm

ivan79 ::
e posto mi niko ne odgovara za plazmu i crve Sad bar mi kazite koliko cesto da im ih dajem. da napomenem imam mlade u 2 gnezda
Pozdrav ivan79 -zašto plazma?Nije li Vam bolje (lakše)da nabavite jajčanu hranu za egzote!A crvi -možeš da ih daješ na više načina,ali uvek po jedan do dva crva na jednu pticu u toku dana.
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 3:41 pm

a kako da izvedem da svaka dobije po 2 crva ? kad imam osam ptica u volijeri? a za plazmu sam pitao posto sam procitao da crve treba cistiti u piljevini ,pa sam pomislio da bi bilo bolje za ptice da crvi budu puni plazme
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 3:44 pm

marjane zaboravio sam ti reci da zebe drzi tek nekih 2 meseca. svaki savet mi znaci
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 3:54 pm

ivan79 ::
marjane zaboravio sam ti reci da zebe drzi tek nekih 2 meseca. svaki savet mi znaci
Pošto je takva situacija na Vama je da lepo pročitate sve o egzotama na ovaj Forum. Jer verujte na sva Vaša pitanja postoje već odgovori . Koje su dali jedni od najboljih egzotičara kod nas.
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 4:18 pm

hvala marjane
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 4:40 pm

postajem dosadan i samom sebi ali moram jos nesto a pitam, neznam cime su ranije hranjene moje zebe, ali kada im da prezlu ili parce hleba polude . recite mi dali hleb mogu da im dajem svaki dan i dali to goji ptice?
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 5:52 pm

Ivane jer prezle mesas sa jajetom ili dajes ciste posto ja nikad nisam davao ciste prezle nego uvek poesane sa jajetom to je bilo na pocetku moje "karijere" sad dajem fabricku jajcanu hranu suvu i vlaznu!!!
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 6:58 pm

Jedan moj prijatelj daje svojim zebama i dijamant golubićima natopljeno parče suvog hleba,to treba videti kako ptice jedu halapljivo.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 7:06 pm

Luckyboy ::
Jedan moj prijatelj daje svojim zebama i dijamant golubićima natopljeno parče suvog hleba,to treba videti kako ptice jedu halapljivo.
Cime natapa hleb!!
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 7:44 pm

prezlu sam prvo davao sa jajetom ,a hled samo odsecem krisku i do sutra sva sredina pojedena
jel im valja davati svaki dan?
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 8:00 pm

zaboravih. trebam li prekinuti sa jajcanom smesom posto su se izlegli mladi?
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 8:24 pm

Sale77-Nis ::
Luckyboy ::
Jedan moj prijatelj daje svojim zebama i dijamant golubićima natopljeno parče suvog hleba,to treba videti kako ptice jedu halapljivo.
Cime natapa hleb!!
Vodom

@ivan79
Kada se mladi izlegu daješ jajčanu,dok leže na jajima se ukida,dešava se da se ptice rasile i ponovo pare i nose novu turu jaja.
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 26, 2011 8:51 pm

Dok sam drzao papagaje davao sam im u sezoni raznozavanja STARI hleb natopljen sa 2/3 mlekom ( 2/3 mleka i 1/3 vode) i to sam im davao 1 do 2 puta nedeljno cisto da malo smanjim potrosnju jajcane. U mleko sa vodom se udrobi STARI hleb ( 2 do 3 dana stari hleb da nije poceo da budja) i zatim se stisne sakom da se iscedi visak tecnosti i onda se razmrvi ( usitni ) i tako se ponudi pticama, ovaka pripremljena hrana je lako kvarljiva i nebi trebala dugo da stoji u hranilicama.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimePon Feb 20, 2012 9:16 pm

Da li mogu da klijam muhar ? Procitao sam prethodne postove i Laki kaze da je muhar blago toksican kad se klija, a Robi kaze da koristi klijav muhar 20 godina i nema nikakvih problema,koga poslusati ?
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimePon Feb 20, 2012 10:08 pm

Ja samo klijam proso za zebe i rade bez problema.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimePon Feb 20, 2012 10:19 pm

Ja za egzote klijam i proso i niger,a sad hocu da pokusam da im dam i muhar.Stavio sam da klija pa me zanima da im ne skodi mozda ?
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitimePon Mar 19, 2012 8:48 pm

Molio bih nekoga da mi objasni postupak i uvjete kod sadnje nigera.bar,muhar i sjajac sam uspjesno uzgojio prosle godine a ouje bi pokusao i niger posijat.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ishrana egzota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana egzota   Ishrana egzota - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ishrana egzota
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
»  Šta ko gaji od egzota?
» Ishrana
» Jajcana ishrana
» Mlinski crvi u uzgoju egzota!
» Fotografije Roy Beckhama egzota u prirodi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote-
Skoči na: