Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Diskusija o bastardiranju

Ići dole 
+44
Marjan
srxa
Igorche81
bratislav misic
mashan90
Džoni
vladogouldovi
Damir
VlatkoSK
Dalibor Vasic
sasad
Aleksa
skorkovic
vladimir
Zeljko_MNE
Đole
Luckyboy
nikola j
BABURA
KUM
alann
farmacy
DjordjeVet
Bogdanik
belobradi
santini
jevca5
pero
IGOR 72
Vasa
popBL
malinois
VUK SOKO
Alexandar
BORA
kima
Laza
SrdjanKG
Dax BG
gocke
Boban
Danijel
sestoperac
dr.nenad86
48 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Zeljko_MNE




Broj poruka : 8
Datum upisa : 18.03.2011
Godina : 42
Lokacija : PODGORICA

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimeSub Mar 19, 2011 9:09 am

Po mom nekom iskustvu a ne tako malom mogu reci da svu hemiju treba izbaciti u periodu siljenja ptice, a da ptice siljenje hemijom su samo prividno usiljenje i u najvecem broju slucajeva neplodne.
Nazad na vrh Ići dole
vladimir




Broj poruka : 25
Datum upisa : 26.04.2010

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 8:47 pm

stancer je u stvari divlji kanarinac i uvek su plodni video sam kod jednog bugarina.kaze da nikad nije imao problem sve sto izvede sledece godine pari sa njima i nikad ne omane.inace covek se bavi profesionalno.
Nazad na vrh Ići dole
jevca5

jevca5


Broj poruka : 106
Datum upisa : 21.05.2010
Godina : 54
Lokacija : svrljig/nis

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimeUto Mar 22, 2011 6:52 pm

vladimir ::
stancer je u stvari divlji kanarinac i uvek su plodni video sam kod jednog bugarina.kaze da nikad nije imao problem sve sto izvede sledece godine pari sa njima i nikad ne omane.inace covek se bavi profesionalno.

dosta dugo se bavim bastardiranjem i jos nisam naisao na plodnog bastarda ,iako sam ih skoro sve sparivao u raznim kombinacijama.

zbog toga tvrdim " BASTARDI SU NEPLODNI"

pozdrav od jevca
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimeUto Mar 22, 2011 8:10 pm

Zeljko_MNE ::
Po mom nekom iskustvu a ne tako malom mogu reci da svu hemiju treba izbaciti u periodu siljenja ptice, a da ptice siljenje hemijom su samo prividno usiljenje i u najvecem broju slucajeva neplodne.

Zeljko druze hteo bi da znam sta ti smatras pod hemijom i cime pripremas ptice pre parenja? Pozdrav iz Vranja.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimeUto Mar 22, 2011 8:12 pm

vladimir ::
stancer je u stvari divlji kanarinac i uvek su plodni video sam kod jednog bugarina.kaze da nikad nije imao problem sve sto izvede sledece godine pari sa njima i nikad ne omane.inace covek se bavi profesionalno.

Bastardi od stancera su plodni u 100% slucajeva samo muzjaci dok su zenke bastardke svega 10% plodne. Bilo je o ovome dosta reci u nekom od predhodnih postova.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimeUto Mar 22, 2011 8:56 pm

Kako tece sezona bastardiranja kod tebe Danijele ?
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimeUto Mar 22, 2011 9:00 pm

jevca5 ::
vladimir ::
stancer je u stvari divlji kanarinac i uvek su plodni video sam kod jednog bugarina.kaze da nikad nije imao problem sve sto izvede sledece godine pari sa njima i nikad ne omane.inace covek se bavi profesionalno.

dosta dugo se bavim bastardiranjem i jos nisam naisao na plodnog bastarda ,iako sam ih skoro sve sparivao u raznim kombinacijama.

zbog toga tvrdim " BASTARDI SU NEPLODNI"

pozdrav od jevca



bastardi od stancera su plodni u drugoj godini u 90 % slucajeva,to je i dokazano nema sta da se dokazuje. Plodni su bastardi i od magelan cajzle,venecuelske cajzle itd....
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimeUto Mar 22, 2011 10:17 pm

Bogdanik ::
Kako tece sezona bastardiranja kod tebe Danijele ?

Jos nisam krenuo s bastardiranjem,ako je zdravlja i toplijih dana u prvoj polovini aprila cu spojiti parove(one koji su vec radili). Stiglici su u fulu i spremni su do maksimuma. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko_MNE




Broj poruka : 8
Datum upisa : 18.03.2011
Godina : 42
Lokacija : PODGORICA

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 8:24 pm

Danijele druze pod hemijom smatram sve preparate koji se navodno za siljenjame ptica kao npr. Fertivit VERSELA LAGA. Koristio sam ga dvije godine i on je stvarno dobar stiglici polude recimo te godine od osam stiglica kojih sam imao sest je gazilo zenke, ali su samo od dva bila plodna jaja. Zbog toga sam veoma malo izvodio, a kasnije sam i zakljucio da je to zbog preparata, jer sam ih sledece godine izbacio iz upotrebe a plodnost je bila normalna. Po mom iskustvu sa bastardiranjem ne treba zuriti vec cekati kad ptice pocnu u prirodi, jezim se kad vidim da neko radi sa divljim pticama u decembru ili januaru tad je mnogo teze skoro nemoguce. Pitali su me koje godine je najbolje stiglica staviti da pari pa naravno prve. Ja koristim samo mlade ptice da joj vidim barem jedno pilece pero i kad udje u kavez skoro nikad u zivotu ne vidi drugog stiglica vec samo zenku jer su pregradjeni. Za pripremu koristim samo klijavo sjeme (nigera) uz dosta zelenisa, kao i po malo jajeta uz meku hranu versela laga, malo cistog E vitamina i dosta maslacka. Kad pocnem pripremu stiglica kanarinke odvajam uz povremeno vracanje na sat dva kod stiglica po nekad i citav dan, ali hranjenje samo sa zrnastom hranom, kako zenke nebi ulazile u nagon bez potrebe i snosile jaja na prazno (neplodna). Po mom iskustvu veoma je bitan ovaj nacin izludjivanja stglica za zenkom sa cestm stavljanjem i sklanjanjem (moze i povremeno kacenje yenke radi gledanja). Na ovaj nacin sam prve godine mog drzanja ptica izveo 5 bastarda, a vec druge godine drzanja oko 70 komada i td. Sa stiglicima parim na skok sa vise zenki ne cuvam ih u paru. Pozdrav za Vranje.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimePet Mar 25, 2011 10:59 am

Pozdrav Zeljko.
U mnogome sto si napisao u ovom postu se slazem sa tobom ali neslazem se s tobom za ovo oko hemije. Koristio sam u pripremi i cist Qvikov vitamin E i Ferti-Vit i u oba slucaja su rezultati bili odlicni. Vidim da si napisao da koristis i ti cist vitamin E pa to je sve isto s tim sto je Ferti-Vit mnogo bolji iz razloga sto u njemu pored vitamina E imas i vitamine A,D3,B1,B2,B6,B12,C,K3, a pored vitamina imas razne suplemente, mangan cink, jod sto stiglicima u kavezu na drugi nacin nemozes da nadjes u periodu pripreme, a to je po meni Februar mesec. Kasnije je vec druga prica jer tu dolaze mnostvo stvari iz prirode ali je to uglavnom kasno u Aprilu-Maju mesecu ka obicno nase kanarinke budu puno spremnije od muzjaka. Koristis i meku hranu istog proizvodjaca koji proizvodi i Ferti-Vit, pa poogledaj samo koliko vitamina ima u toj hrani pise lepo na kutiji, pa zar je i to hemija.
Vitamini nisu Hemija i u ferti vitu je to veoma dobro izbalansirano samo se treba pratiti uputstvo i ne preterivati doziranju.Inace svi znamo da vitamin E podstice parenje i direktno utice na povecanu plodnost kod svakog zivog organizma.
Pozdravljam to sto pratis sam tok parenja stiglica u prirodi i ja sa parenjem takodje krecem s proleca ali nesvidjami se to sto paris stiglica na skok jer to oni u prirodi nerade. Zarobljenistvo je drugo i skacu stiglici kada su u nagon i na 3-4 zenke sto rade i mnogi moji prijatelji u Vranju ali tog stiglica retko sacuvaju za sledecu sezonu i ako ga sacuvaju nemaju istih rezultata.
I jos samo jedno da napomenem da je bastardiranje prica za sebe kao sto je i svaka ptica prica za sebe. Neki stiglic hoce da pari 2-3 zenke, neki se veze samo za jednu, jedni pune jaja 3-4 ture, jedni samo jednu turu, neki jedne godine pare druge ne i td. Sve to zavisi od mnogo faktora pocevsi od uslova drzanja ishrane, same jedinke i na kraju i srece jer je u bastardiranju i sraca pored znanja jedan od faktora uspeha.
Jos jednom pozdravljam te Zeljko i zelim ti puno mladih bastarda ove sezone.
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimePet Maj 06, 2011 11:08 pm

Pozdrav svima
Hoce li neko samo u jednoj-dve recenice da mi kaze sta je bastardiranje ? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimeSub Maj 07, 2011 12:25 am

Proces spajanja gameta različitih genetičkih konstitucija od kojih
jedan vodi poreklo od oca, a drugi od majke. Eto, u jednoj Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimeSub Maj 07, 2011 3:26 pm

Hteo bih da se nadovezem na nekoliko prethodnih postova u kojima se diskutovalo o upotrebi 'hemije' i plodnosti bastarda.

Do sada sam najcesce koristio Quiko Vitamin E i pokazao se odlicnim! od nekih odgajivaca sam cuo da je Necton E jos bolji! (nisam ga davao pticama, ali bih voleo da cujem iskustvo onih koji su ga koristili.)

Mnogo je razloga zbog kojih bi se u nekoj sezoni neki par (ili pojedinacna ptica) pokazala neplodnom, da bi u sledecoj sezoni ista ta ptica (ili par) bila plodna. Ako se pravilno koriste, ni jedno od pomenutih sredstava (Quiko Vit E, Fertivit, Necton E i sl.) ne mogu da budu uzrok losih rezultata! Naprotiv.

A, mogu da kazem sta sam najcesce davao fauni pred pocetak sezone, narocito zenkama! To je recept koji koriste neki odgajivaci - nisam nista izmislio!
Rec je o fitohormonima i meni su sluzile da zenke uvede u ciklus. (Ili je to samo jedan od vidova verovanja da upravo TO dovodi do uspesne oplodnje - ali cak i da je to u pitanju, davalo je rezultate.)

Recept se sastoji od mesavine meda, oraha, lesnika, badema, suvog grozdja i soka limuna (250gr. meda, 200gr. oraha, 200gr. badema, 50gr. lesnika, 50gr. suvog grozdja i sok od 2 limuna). Sastojci se samelju i pomesaju i takvi daju pticama.

Za sve pa i za ovo najvazniji su vreme i osecaj - pracenje ptica i njihovog ponasanja. Toga nam mozda najvise nedostaje. Skloni smo da ptice lako odbacimo...

Bastardi... takodje velika tema... samo bih zeleo da napomenem da je prilicno olako reci da su bastardi neplodni.
Npr. Carduelis atrata x Serinus canaria = 100% neplodni, medjutim, ovih 100% naravno, nikada nisu 100%, to je samo najveci procenat ili najmanja mogucnost dobijanja plodnih bastarda. Imao sam prilike da vidim upravo muzjaka iz te kombinacije koji je bio plodan i njegovi potomci i danas postoje, ovde u blizini Beograda.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimeSub Maj 07, 2011 4:27 pm

Hibrid dobijen od zenke hibrida (stiglic x kanarinka) x stiglic (carduelis carduelis) Odgajivac T.Ekmecic, 1991.godina.

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Hibrid1

Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimeNed Maj 08, 2011 10:24 am

Ima plodnih bastarda iz mnostva kombinacija i o tome je bilo reci, dati su ocekivani procenti plodnosti muskih i zenskih bastarda iz takvih kombinacija. Gde se smatra i zna da su bastardi 100% neplodni desava se da pokoja ptica bude plodna, jedan takav primer je dokazan skoro i iskoriscen je za dobijanje satine konopljarke i odgajivac je na korak do toga(ima clanak u Alcedu, prezentovano putem interneta, a uskoro ce izaci clanak i kod nas o tome). To sto kazes da su bastardi bili neplodni pa kasnije plodni, to je objasnjivo potpuno, pogotovu za muzjake. Naime kod bastarda ili hibridnih ptica muski polni organi se razvijaju sporije nego kod cistih vrsta(sve to je razjasnjeno sa razlozima) i takvi hibridi ako su uistinu plodni to pokazu u parenjima tek u drugoj neretko i trecoj godini.
Nazad na vrh Ići dole
sasad




Broj poruka : 17
Datum upisa : 06.12.2010
Godina : 62
Lokacija : brisel

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimeUto Nov 01, 2011 1:21 am

Ptica dobijena iz kombinacije hibrid (kanarinac x stiglic) x kanarinka
Diskusija o bastardiranju - Page 5 Foto2r10
Diskusija o bastardiranju - Page 5 Foto1r10
Ista ptica posle drugog mitarenja

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Foto3r10
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimeUto Nov 01, 2011 9:31 pm

Lepo, lepo, sve pohvale. Inače najviše volim i cenim bastarda od štiglića x kanarinka, pa posle njega ide aniflan x kanarinka. Ali po meni, najjače grlo i ubedljivo jaku pesmu ima bastard od štiglića.


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimeSub Dec 31, 2011 4:33 am

sasad ::
Ptica dobijena iz kombinacije hibrid (kanarinac x stiglic) x kanarinka
Diskusija o bastardiranju - Page 5 Foto2r10
Diskusija o bastardiranju - Page 5 Foto1r10
Ista ptica posle drugog mitarenja

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Foto3r10

Koliko ja razumem hoces da kazes da je ovo kombinacija od bastarda X kanarinke (a bastard je od kanarinke X Stiglic)? Kako prvo ovo je po meni nevozmozno zbog toga da su ova dva(kanarinac-Serinus Canaria, a stiglic-Carduelis Caeduelis) od dve razlicite familije, potocno jedan je iz roda SERINIUS a drugi CARDUELIS. Da bi bastardi ili hibridi bili plodni treba se pariti dve ptice od istog roda(ali neznaci da se nikada ne pogodilo da iz razlicitog roda bastardi budu plodni, samo sto sanse su mnogo male). Zato se najcesce plodne bastarde dobijaju od Stana(Stan-SERINUS SERINUS) X kanarinac
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimeSub Dec 31, 2011 1:54 pm

VlatkoSK ::
sasad ::
Ptica dobijena iz kombinacije hibrid (kanarinac x stiglic) x kanarinka
Diskusija o bastardiranju - Page 5 Foto2r10
Diskusija o bastardiranju - Page 5 Foto1r10
Ista ptica posle drugog mitarenja

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Foto3r10

Koliko ja razumem hoces da kazes da je ovo kombinacija od bastarda X kanarinke (a bastard je od kanarinke X Stiglic)? Kako prvo ovo je po meni nevozmozno zbog toga da su ova dva(kanarinac-Serinus Canaria, a stiglic-Carduelis Caeduelis) od dve razlicite familije, potocno jedan je iz roda SERINIUS a drugi CARDUELIS. Da bi bastardi ili hibridi bili plodni treba se pariti dve ptice od istog roda(ali neznaci da se nikada ne pogodilo da iz razlicitog roda bastardi budu plodni, samo sto sanse su mnogo male). Zato se najcesce plodne bastarde dobijaju od Stana(Stan-SERINUS SERINUS) X kanarinac


Pravila se menjaju Vlatko, evo nas kolega sudija gospodin Davor Skejic je dobio plodne basterde iz kombinacije carduelis cannabina x serinus canaria i obrnuto, pa je to posle opet povratio na carduelis cannabina pa je dobio satine mutaciju anivke, i o tome je posle duzeg vreme i kompletne studije o tome pisao u italijanksom poznatom casopisu ALCEDO....



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimePon Jan 02, 2012 7:46 pm

U majku mu ovo jos nisam znao. Porano je tako bilo ali eto sad sve je moguce :-)))
Nazad na vrh Ići dole
BABURA

BABURA


Broj poruka : 32
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 59
Lokacija : banja luka

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimePet Jan 06, 2012 4:32 pm

pzdravljam sve clanove foruma i ljubitelje ptica ,naravno svima cestitam novogodisnje i bizicne praznike. molio bi da mi neko od clanova napise sa kojom je ka narinkom najbonje pariti kringlova,ako ima i kakva slika nebi bilo lose.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimePet Jan 06, 2012 7:11 pm

Po meni je najbolje to raditi sa nekom zelenom kanarinkom, tkzv.vrapčarke, uglavnom ta nijansa, divlja ptice će se sigurno jako plaštiti ako na primer hoćeš da je pariš sa žutom ili nekom mozaik kanarinkom. Može i sa njima ali moraju da se gledaju tj.da budu kavez pored kaveza duže vreme.

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Damir

Damir


Broj poruka : 40
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 29
Lokacija : Krusevac

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimePet Feb 03, 2012 4:20 pm

Ako uspem nesto da uradim na prolece bice odlicno,daj boze Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 36
Lokacija : cepin

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimePet Feb 03, 2012 5:27 pm

Samo polako.ja sam isto poceo spremat stigljana i kanarinku.ali ciosto neobvezno.ima hrane za sve pa i za njih.Diskusija o bastardiranju - Page 5 20120202112700
Nazad na vrh Ići dole
Džoni

Džoni


Broj poruka : 18
Datum upisa : 02.05.2011
Lokacija : Nis

Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitimeSub Feb 18, 2012 1:21 pm

Zanima me kad je najbolje krenuti sa spajanjem para za bastardiranje ?
Imam stiglicu koje je izvedena u kavez, stara je 2 godine, ponaša se kao kakarinac,mirna je i peva nonstop, pa bi ove godine pokušao da je uparim sa kanarinkom.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Diskusija o bastardiranju - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Diskusija o bastardiranju
Nazad na vrh 
Strana 5 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Svilene kokice...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Bastardiranje-
Skoči na: