Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Diskusija o bastardiranju

Ići dole 
+44
Marjan
srxa
Igorche81
bratislav misic
mashan90
Džoni
vladogouldovi
Damir
VlatkoSK
Dalibor Vasic
sasad
Aleksa
skorkovic
vladimir
Zeljko_MNE
Đole
Luckyboy
nikola j
BABURA
KUM
alann
farmacy
DjordjeVet
Bogdanik
belobradi
santini
jevca5
pero
IGOR 72
Vasa
popBL
malinois
VUK SOKO
Alexandar
BORA
kima
Laza
SrdjanKG
Dax BG
gocke
Boban
Danijel
sestoperac
dr.nenad86
48 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
mashan90

mashan90


Broj poruka : 3
Datum upisa : 22.02.2012
Lokacija : Sabac

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 22, 2012 2:23 pm

Pozdravljam sve clanove foruma i ljubitelje ptica,zanima me koliko puta dnevno je potrbno davati cesljugaru jaja i keks..??
Nazad na vrh Ići dole
Damir

Damir


Broj poruka : 40
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 29
Lokacija : Krusevac

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 22, 2012 4:10 pm

ako ih silis muzijaka 3 puta nedeljno...pozrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
bratislav misic

bratislav misic


Broj poruka : 22
Datum upisa : 24.04.2011
Godina : 45
Lokacija : Vl.

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 22, 2012 7:04 pm

a da li ima neke posledice ako dajes svakog dana po malo npr.pola hranilice i manje Diskusija o bastardiranju - Page 6 265488
Nazad na vrh Ići dole
mashan90

mashan90


Broj poruka : 3
Datum upisa : 22.02.2012
Lokacija : Sabac

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 22, 2012 7:39 pm

E to i mene interesuje..posto ja imam informaciju da jaje i keks moze da se daje 4-5 vitaminki dnevno... Shocked
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimePet Feb 24, 2012 12:36 am

Ja koliko znam mozes da dajes ali da pazis da ne se ugoji. Mislim da je najbolje da dajes jedan do dva puta dnevno. Ja tako radim, ali i jedan put nedelno uhvatam ih u ruku da vidim da ne se ugojili.
Nazad na vrh Ići dole
mashan90

mashan90


Broj poruka : 3
Datum upisa : 22.02.2012
Lokacija : Sabac

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimePet Feb 24, 2012 9:36 am

Ok Vlatko..hvala...
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 7:39 pm

Dali je moguce upariti muzjaka bastarda zelentar x kanarinka sa melanin braon kanarinkom u svrhu dobijanja zelene boje kod kanarinaca u daljem uzgoju? Naime, jedan moj drug ima takvog bastarda i kaze da je to moguce i da ce mi ga pozajmiti ako se odlucim da probam. Ja kol'ko znam svi bastardi su jalovi. Jel' to moguce zato sto zelentarke i kanarinci pripadaju istom rodu serinus ili drugar gresi?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 7:51 pm

Kanarinac pripada serinusima, tj. serinus canaria domestifica, a flor, zelendur ili zelentar pripadaju carduelisima, tj. carduelis chloris chloris........ Drugar gresi...

A sto se tice boje kod kanarinaca imas belu, zutu i crvenu i u kombinacijama sa melaninom doijas zelene koji su u osnovi zuti i dobijas plave koji su u osnovi beli....
Tim parenjam iako nije moguce ne bi dobio ono sto ti trazis..... Jer ako je kanarinka crvena, kad pomesas crvenu i zutu boju ( zelentara) dobices narandzastu pticu ako uopste mozes da dobijes mlado pile iz te kombinacije..... Intermedijalno nasledjivanje je ovde u pitanju crvena i zuta boja daju narandzastu.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 7:57 pm

Igorche81 ::
Dali je moguce upariti muzjaka bastarda zelentar x kanarinka sa melanin braon kanarinkom u svrhu dobijanja zelene boje kod kanarinaca u daljem uzgoju? Naime, jedan moj drug ima takvog bastarda i kaze da je to moguce i da ce mi ga pozajmiti ako se odlucim da probam. Ja kol'ko znam svi bastardi su jalovi. Jel' to moguce zato sto zelentarke i kanarinci pripadaju istom rodu serinus ili drugar gresi?

Prvo, Igore, zelentarke (zelenduri, verduni, grelinzi), nisu isti rod kao i kanarinci, posto su oni iz roda CARDUELIS (carduelis chloris), a ne serinus. A drugo, ja ti savetujem da probas, posto bastard moze biti plodan i ako nije iz istog roda, a plodnost bastarda po mom misljenju nije ni izbliza istrazena koliko bi trebalo. Narocito obrati paznju na to da bastardi uglavnom polno sazrevaju kasnije, pa se zna desiti da neki bastard da potomstvo tek u sedmoj godini zivota. A kao trece, tvoja svrha takvog bastardiranja nema smisla u kontekstu u kom ti zelis da je radis, posto zeleni kanarinci postoje, a to su u stvari crni melaninski kanarinci sa zutim lipohromom. Zelendur je takodje crna melaninska ptica sa zutim lipohromom. Medjutim, uvek je interesantno ispitati plodnost bastarda, posto sa svakim plodnim primerkom smatram da postoji neki pravac kojim bi se trebalo probati dalje ici u svrhu dobijanja neceg novog.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 8:31 pm

Plodnost bastarda-hibrida!
Iz iskustva
- F1 plodan sa 11 meseci
- F2 plodan sa 10 meseci
- F3 ispisaću uskoro............
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 10:36 pm

marjan pirot ::
Plodnost bastarda-hibrida!
Iz iskustva
- F1 plodan sa 11 meseci
- F2 plodan sa 10 meseci
- F3 ispisaću uskoro............

Samo da pretpostavim, radi se o hibridu zutarica x kanarinka?
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeSub Mar 31, 2012 12:12 am

E znao sam da nema pojma. Ja bih ionako vise voleo da nadjem zelenog kanarinca a ne bastarda od bastarda od bastarda koji je zelenkast. Jos uvek nisam video zelenog kanarinca uzivo a bas mi se svidjaju. Kako se naziva boja-mutacija kad je kanarinac obojen k'o vrabac? Imam jedno takvo kanarince za koje je isti taj drug ubedjen da je zenka.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeSub Mar 31, 2012 12:47 am

Igorche81 ::
E znao sam da nema pojma. Ja bih ionako vise voleo da nadjem zelenog kanarinca a ne bastarda od bastarda od bastarda koji je zelenkast. Jos uvek nisam video zelenog kanarinca uzivo a bas mi se svidjaju. Kako se naziva boja-mutacija kad je kanarinac obojen k'o vrabac? Imam jedno takvo kanarince za koje je isti taj drug ubedjen da je zenka.

Bilo bi najbolje da postavis sliku, ali verovatno je rec o melanin crnom ili melanin smedjem kanarincu, sa belim lipohromom, a sad pitanje je da li je dominantno ili recesivno beli...najbolje postavi sliku.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeSub Mar 31, 2012 12:50 am

marjan pirot ::
Plodnost bastarda-hibrida!
Iz iskustva
- F1 plodan sa 11 meseci
- F2 plodan sa 10 meseci
- F3 ispisaću uskoro............

I , Marjane, da li su F1 F2 i F3 ili je to mozda R generacija...R1, R2, R3?
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeSub Mar 31, 2012 1:02 am

Izgleda i ima boju bas kao zenka vrapca. Doduse ima dva-tri bela pera na repu. Ne mogu da postavim slike telefonom. Nemam pravi internet nego koristim smartphone.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeSub Mar 31, 2012 1:05 am

Ovako nesto?


Diskusija o bastardiranju - Page 6 Img0078i
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeSub Mar 31, 2012 1:11 am

Skoro pa identicno. Moje kanarince nema nikakvih belina po telu, jedino ona dva-tri pera na repu. Ali inace su isti. Ista glava, kljun, boja, ma k'o sto rekoh, skoro pa identicno.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeSub Mar 31, 2012 1:14 am

Ova ptica je dobijena parenjem lipohromske i melaninske, sto se u principu ne radi ako zelis da odgajas kanarince u cistim mutacijama. Konkretno ova je dobijena parenjem lipohrom belog recesivnog kanarinca sa izabel crvenom mozaik kanarinkom.Ako je kod tebe zenka, mozes je iskoristiti za bastardiranje, ili je pariti sa bilo kojim kanarincem pa dobiti mlade kanarince za svoju dusu.
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeSub Mar 31, 2012 1:16 am

A ako je musko?
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeSub Mar 31, 2012 1:21 am

Pa jel peva ili ne peva? Ako je musko, isti slucaj kao sa zenkom, mada malo teze ide parenje kanarinca muzijaka sa zenkom faune...
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeSub Mar 31, 2012 1:23 am

Naravno, ako je musko, nemoj ga pariti sa "kanarincem" nego sa "kanarinkom". Laughing affraid Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeSub Mar 31, 2012 1:30 am

Izleglo se oktobra, bar mi je tako rekao odgajivac od koga sam ga kupio. Jos ne peva. Taj covek kaze da izgleda kao musko a moj drug je ubedjen da je zenka. Ja sam rezervisan. Ha, Ha! Pa naravno. Nisam lud da ga pustam u Gay volijeru.
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeSub Mar 31, 2012 9:37 pm

kada neko ko nije upucen vidi moje maticne bakarce koji nisu karotinirani odma me pita zasto imam ove vrabce svim pocetnicima lice na vrabca pogotovo neintenzivne ptice
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeSub Mar 31, 2012 10:02 pm

Tema je bastardiranje Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 12:31 pm

Dobro pazicemo ubuduce. Jel neko bastardirao s zimovkom? Zimovka x kanarinac i obratno?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Diskusija o bastardiranju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Diskusija o bastardiranju
Nazad na vrh 
Strana 6 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Svilene kokice...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Bastardiranje-
Skoči na: