Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Diskusija o bastardiranju

Ići dole 
+44
Marjan
srxa
Igorche81
bratislav misic
mashan90
Džoni
vladogouldovi
Damir
VlatkoSK
Dalibor Vasic
sasad
Aleksa
skorkovic
vladimir
Zeljko_MNE
Đole
Luckyboy
nikola j
BABURA
KUM
alann
farmacy
DjordjeVet
Bogdanik
belobradi
santini
jevca5
pero
IGOR 72
Vasa
popBL
malinois
VUK SOKO
Alexandar
BORA
kima
Laza
SrdjanKG
Dax BG
gocke
Boban
Danijel
sestoperac
dr.nenad86
48 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeSre Maj 12, 2010 10:49 pm

Bastardirajući sa fajfićima nešto se popravlja, a nešto kvari. Na primjer, smanjuje se dužina pera poziturnog kanarinca. Što nije dobro. Ima još toga za i protiv. Da sam nastavio još par generacija bio bi bliže istini, ali da se osvrnem na glostere.
Danijele, možda me nisi shvatio. Kad bi želio smanjiti glostera , onda bi to učinio kako sam opisao. Mislim da je brži i lakši put da se u jato ubace intenzivne i baf ptice.
Također da treba proučiti A kategoriju i kako se odražava na veličinu i lumps? Kako to ukomponirati sa bafovima? Po meni to bi trebao biti pravi put.
Nazad na vrh Ići dole
jevca5

jevca5


Broj poruka : 106
Datum upisa : 21.05.2010
Godina : 54
Lokacija : svrljig/nis

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeČet Maj 27, 2010 11:42 pm

dali neko zna koliko je tacno da muzjak belokrilke i gimplova nemoze da oplodi jaja ostalih zeba
dok muzjaci ostalih zeba moze da oplode jaja zenke belokrilke i gimplerke.
ja sam 2006te godine napario gimplov x kanarinka gimpli je gazio kanarinku dve ture ali jaja u obe ture nisu bila oplodjena . tog istog gimpla sam odmah posle toga napario sa gimplerkom i izveo mlade.
ZASTO NIJE OPLODIO KANARINKU .moram da napomenem da sam vise puta video kako gazi ( mrljavi ) kanarinku.

pozdrav od jevca.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimePet Maj 28, 2010 12:12 am

Zbog nacina i rituala parenja veoma je tesko da muzjak zimovke uopste i nagazi zenku, e sad kod tebe Jevco on je nagazio... Kolko je meni poznato i kolko sam ja cuo mislim da je u svetu zabelezen samo jedan takav primer iz koga su dobijeni mladi bastardi, a ja bi pre rekao da mozda zbog velicine muzjaka zimovke to nije uspelo, zato sto je on krupniji od zenke kanarinke,a uspesnost parenja je veca kada su zenke vece,a muzjaci manji. Ovo je samo moje misljenje i ja bih pre rekao da je do toga, a kod muzjaka belokrilke je nesto drugo u pitanju ali i pored toga je i tu u svetu zabelezen jedan slucaj gde je odgaivac uspeo da upari muzjaka belokrilke i dobije mlade bastarde,negde sam imao i sliku tog bastarda ali nemogu sad da je nadjem...
Nazad na vrh Ići dole
jevca5

jevca5


Broj poruka : 106
Datum upisa : 21.05.2010
Godina : 54
Lokacija : svrljig/nis

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimePet Maj 28, 2010 3:45 pm

Danijel ::
Zbog nacina i rituala parenja veoma je tesko da muzjak zimovke uopste i nagazi zenku, e sad kod tebe Jevco on je nagazio... Kolko je meni poznato i kolko sam ja cuo mislim da je u svetu zabelezen samo jedan takav primer iz koga su dobijeni mladi bastardi, a ja bi pre rekao da mozda zbog velicine muzjaka zimovke to nije uspelo, zato sto je on krupniji od zenke kanarinke,a uspesnost parenja je veca kada su zenke vece,a muzjaci manji. Ovo je samo moje misljenje i ja bih pre rekao da je do toga, a kod muzjaka belokrilke je nesto drugo u pitanju ali i pored toga je i tu u svetu zabelezen jedan slucaj gde je odgaivac uspeo da upari muzjaka belokrilke i dobije mlade bastarde,negde sam imao i sliku tog bastarda ali nemogu sad da je nadjem...

tu si verovatno u pravu jer sam video da padnu sa drvceta dok je gazi ( a on to radi relativno dugo) pa sam onda poskidao drvca iz kaveza da bi je gazio na pod sto je on naravno i radeo .ali kao sto sam vec rekao jaja su bila neplodna a on je provereno plodan. idem da slikam novi par
koji je naparen jos prosle godine kod mog drugara pa sam ga ja pozajmio danas FLOR X GIMPLERKA .
mozda ga nebi uzeo ali predpostavljam da florke nece da mi rade zato sto nemam nijednog muzjaka flora da ih malo podstakne na razmisljanje o se...
vracam se kasnije sa slikama.

pozdrav od jevca.
Nazad na vrh Ići dole
santini

santini


Broj poruka : 30
Datum upisa : 26.08.2010

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeSub Avg 28, 2010 12:09 am

Zanimljive ptice i veoma vizuelno lepe ptice iz razlicitih kombinacija.Recimo zanima me da li kombinacija stiglic puta mozaik zenka daje sto posto sarene bastarde.Zatim dali su pojedini primerci bilo da je u pitanju zenka ili mizjak bastarda plodni.Da li takav primerak zadrzava pesmi stiglica ili kanarinaca ili pola pola od oba roditelja.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeSub Avg 28, 2010 12:17 am

Ajd ja da ti odgovorim, posto vidim nov si na forumu, tj. od skora, i kreces odma sa pitanjima i aktivan su u razni temama..... A forum je zato da se po nesto i nauci..... A ovde ima podosta pravih strucnjaka, sudija medjunarodnih i saveznih, imamo i odgajivace svestskog ranga tj. svetske prvake....

Od lipohrom kanarinke sa stiglicem nije zagarantovano d ace biti bastradi sareni, nema tu tacno odredjenog procenta sta ce se dobiti, znaci mogu ispasti bastardi koji potpuno lice na stiglice a mkogu istasti i sareni i dosta beliji od uobicajenih.......

Ja za plodne bastarde od stiglica nisam cuo jos, da je neko izveo nesto, ima u literaturi se navodi neki procenat plodnosti ali to jois sa sigurnoscu niko ne moze da tvrdi........

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
santini

santini


Broj poruka : 30
Datum upisa : 26.08.2010

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeSub Avg 28, 2010 12:43 am

Da zaista sam pocetnik a volim ali zaista volim uopste zivotinje a pogotovu ptice.Slucajno sam naisao na ovaj sajt i mogu da kazem sa pravom da je vrh.Ima neke sitnice sa kojima jos do detalja nisam upoznat pa nemogu da kazem da mi se ne svidjaju.Da ima sto da se nauci ima,ali moram na tanane da pregledam sve.Hvala na objasnjenju. Nekad sam imao puno dvoriste zivotinjica raznih ali sada imam samo dva kanarinca.Za sada je tako,ali vremenom ako resim problem sa nedostatkom prostora bice nesto ozbiljnije.Za sada mi ostaje ovaj sajt i prelepe slike.Pozdrav........... Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeSub Avg 28, 2010 12:49 am

Zbog toga smo i tu............


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 44
Lokacija : Kragujevac

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeNed Okt 17, 2010 4:38 pm

Dali neko ima sliku Bastarda od aniflana i lipohrom crveni mozaik zenke intresuje me dali dobijaju crvenu masku i dali imaju beline po sebi pozz
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeNed Okt 17, 2010 11:20 pm

Ja sam ove godine izveo tri bastarda od anifle x lipohrom crvena mozaik zenke i svi su muzjaci ali su bez belina i iz te konbinacije su bastardi u 100% slucajeva smedji ali imaju crvenila na prsima i pomalo na glavi. Po meni jako interesantne ptice i veoma lepi pevaci...
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeNed Okt 17, 2010 11:22 pm

Boro evo ti iznad na avataru od Jevce slika od bastarda iz te konbinacije....
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 44
Lokacija : Kragujevac

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimePon Okt 18, 2010 8:30 pm

Hvala Danijele na odgovoru veoma intesantne ptice imam nameru da probam da bastardiram (do sada nisam) i to samo sa aniflanima i da skolujem na njihovu pesmu.Ako mozes napisi neki recept za siljenje pozz
Nazad na vrh Ići dole
belobradi

belobradi


Broj poruka : 21
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 42
Lokacija : Leskovac

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeUto Okt 19, 2010 8:59 pm

Kakvi se bastardi mogu dobiti iz kombinacije sa slike? ( štiglić x kanarinka )

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Par_2
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 12:06 am

Zenka je slavujarka,a vidim da stiglic ima belu tackicu ispod kljuna ali bezobzira na to po mom misljenju ovde ce se dobiti smedji bastardi bez belina koji ce liciti na oca i imace slabe maske.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 12:19 am

Iz ove kombinacije nse ne moze dobiti nista atraktivno, i ne moze se sa sigurnoscu reci sta ce se dobiti. Moze samo jedno, dobice se bastard......




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 2:32 am

Upravo tako sigurno se dobijaju bastardi , mogu biti sa ili bez belina na sebi. Malo bi vise sanse dao tome da ce imati par pilica sa belinom izspod kljuna u svakom slucaju kolega ih cuva zbog pesme , a ako i lepo izgledaju onda je to bonus. Bice tu puno pilica ...
Nazad na vrh Ići dole
belobradi

belobradi


Broj poruka : 21
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 42
Lokacija : Leskovac

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 8:41 am

Gracias amigos! A ja sam se bojao da ne dobijem neke karakondzule, ovako kad su bastardi u pitanju mnogo mi je lakse lol!
Nazad na vrh Ići dole
DjordjeVet




Broj poruka : 188
Datum upisa : 06.01.2010

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 8:48 am

dobices klasicnog bastarda, koji ce imati slabu masku, ako je uopste bude imao...sive kanarinke daju takve bastarde, a opet, zbog slavujarskih gena, pitanje je i kakvu ces pjesmu dobiti...
zasto to kazem? malinoi, timbradosi i druge pjevacke rase (tako i nas nepriznati slavujar) imaju jaku genetsku osnovu koja nadvlada pjevacke gene stiglica...
Nazad na vrh Ići dole
belobradi

belobradi


Broj poruka : 21
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 42
Lokacija : Leskovac

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 9:08 am

DjordjeVet ::
dobices klasicnog bastarda, koji ce imati slabu masku, ako je uopste bude imao...sive kanarinke daju takve bastarde, a opet, zbog slavujarskih gena, pitanje je i kakvu ces pjesmu dobiti...
zasto to kazem? malinoi, timbradosi i druge pjevacke rase (tako i nas nepriznati slavujar) imaju jaku genetsku osnovu koja nadvlada pjevacke gene stiglica...

Do sada su najbolji pevaci (bastardi) izlazili u kombinacijama sa slavujarkama ( stiglic x slavujarka ), ne vidim razlog zasto to ne bi bio slucaj i u ovoj kombinaciji scratch

P.S. Slavujari su nastali ukrstanjem Trilera (brzozvonecih), Malinoa i Rolera!
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 1:55 pm

Prilikom bastardarinja kanarinka ne igra veliku ulogu sto se tice pesme.
Sve je u skolovanju, po meni bastardi od kanarinaca slavujara nisu atraktivni jer su u vecini slucajeva sitni i sto kazu kolege imaju jako slabu masku. Ali ipak je to stvar ukusa sa kojom kanarinkom ces bastardirati.
Po meni najbolji i najatraktivniji bastardi su iz kombinacije stiglic x lipohrom crveni mozaik (zenka).

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 2:41 pm

belobradi ::
Gracias amigos! A ja sam se bojao da ne dobijem neke karakondzule, ovako kad su bastardi u pitanju mnogo mi je lakse lol!


Ne sekiraj se, neces dobiti karakondzule sigurno, genetika je cudo, a boju niko ne moze da ti kaze jer nema na osnovui cega da tvrdi bice takvi i takvi, sta se poklopi u genima to ce ispasti. Bice to dobri pevaci ako su sa slavujarkom, inace samo ta kombinacija daje ok pevace..... Wink



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
jevca5

jevca5


Broj poruka : 106
Datum upisa : 21.05.2010
Godina : 54
Lokacija : svrljig/nis

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 8:48 pm

belobradi ::
Kakvi se bastardi mogu dobiti iz kombinacije sa slike? ( štiglić x kanarinka )

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Par_2

na ovo tvoje pitanje nemoze niko da ti da tacan odgovor.
sta god kazemo sve je to nagadjanje.

moraces sam da vidis kada izvedes mlade.

pozdrav od jevca
Nazad na vrh Ići dole
jevca5

jevca5


Broj poruka : 106
Datum upisa : 21.05.2010
Godina : 54
Lokacija : svrljig/nis

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 8:51 pm

dr.nenad86 ::
belobradi ::
Gracias amigos! A ja sam se bojao da ne dobijem neke karakondzule, ovako kad su bastardi u pitanju mnogo mi je lakse lol!


Ne sekiraj se, neces dobiti karakondzule sigurno, genetika je cudo, a boju niko ne moze da ti kaze jer nema na osnovui cega da tvrdi bice takvi i takvi, sta se poklopi u genima to ce ispasti. Bice to dobri pevaci ako su sa slavujarkom, inace samo ta kombinacija daje ok pevace..... Wink



Pozdrav cheers

nenade,nenade,odakle ti ideja da su samo sa slavujarkom dobri pevaci?

pozdrav od jevca
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 9:44 pm

Upravo tako Jevca , poenta je u skolovanju , mozes upariti i sa malino zenkom a da ima sampionske gene a da bastard peva cistog kanarinca a ne stiglicu

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
belobradi

belobradi


Broj poruka : 21
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 42
Lokacija : Leskovac

Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 10:11 pm

jevca5 ::

Kada sam postavio pitanje aludirao sam na odgaivače koji su izvodili bastarde u kombinaciji belobradi štiglić x kanarinka (u mom slučaju plavo/bela), pošto ovde ima velikih majstora ptičarstva, zanimalo me je da li je neko možda radio sa ovakvom kombinacijom? Prvenstveno me je zanimalo kakve bastarde baca belobradi štiglić?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Diskusija o bastardiranju - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Diskusija o bastardiranju
Nazad na vrh 
Strana 3 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Svilene kokice...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Bastardiranje-
Skoči na: