Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Golub grivnas (Columba palumbus)

Ići dole 
+7
Vanja
stefanos7
dr.nenad86
Vasa
SrdjanKG
Sale77-Nis
Rale KG
11 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Vanja

Vanja


Broj poruka : 11
Datum upisa : 19.04.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 9:54 pm

Sama zivim, tako da hvala na komplimentu (ono o dobrim ljudima) Smile Smile

Ovo je od pre nekoliko dana:

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 82773756.th Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 53727016.th

Mobilnim sam ih slikala, pa su zato ove dve malo losijeg kvaliteta. Dodatno, bilo neko grozno kisno&mracno vreme. Ali za njih, ocigledno, prelepo. Smile
Inace, to je isti par kao i od prosle godine. Nisam ih obelezavala, nego znam po njihovom ponasanju, i po ocima koje sam nakon nekoliko meseci stalnog gledanja izbliza upamtila vrlo dobro (mogla bih na ulici da ih prepoznam).

Gnezdo su inace isprva zapoceli da prave u nezgodnom delu terase, na samoj ivici. Posto sam ja bas visoko (9. sprat), procenila sam da bi odatle i jaja i kasnije mali mogli da padnu, ili da budu lako vidljivi drugim pticama koje mi takodje svracaju (vrane). Onda su, da tako kazem - uvazili moju sugestiju - i prihvatili novo mesto za gnezno. Prebacila sam grancice u ugao zardinjere koji mi je blizu prozora, a oni bez ljutnje to uvazili. Smile
Sad ove godine ista prica - zapoceli su da prave gnezdo opet na ivici, a od juce presli na mesto koje sam ja predlozila.

Rale, samo ti postavljaj Smile
Pozzic do KG-a.
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 9:58 pm

Vanja RESPECT!!! Koju si ti njima pricu ispricala pa su napravili gnezdo na balkonu?! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Vanja

Vanja


Broj poruka : 11
Datum upisa : 19.04.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 10:14 pm

Ljubavnu Smile
Toliko ih volim da mi one valjda vrate pa same neretko prilaze i dolaze, odlaze, i tako u krug Embarassed Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 11:43 pm

Pricica je veoma mastovito odradjena. Svaka cast, mislim da ces biti u buducnosti urednica ovog foruma, od nasih slika pravices price Very Happy
Nemoj vise sama da zivis, ugledaj se na golubcice Very Happy Razz Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 20, 2010 12:44 am

Svaka cast Vanja, ti ladno mozes da se kandidujes za neku funkciju u nekom drustvu............. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Vanja

Vanja


Broj poruka : 11
Datum upisa : 19.04.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 20, 2010 9:40 pm

Da znas, Vaso, nije lose ugledati se na njih Smile
Hvala vam Smile Dr Neso, tebi pogotovo, posto se evo jos smejem tvojoj izjavi Wink (meni to sa "funkcionerstvima"dodje profesija bom )

Elem, da se pohvalimo - danas vec imamo jedno jaje. Smile
Interesantno je da ga je i prosle i ove godine snela gotovo u isto vreme. Desetak minuta pre 19h (pri zalasku sunca). Jedino se datum razlikuje - ove godine je to 20. april, dok je prosle bio 17-ti.

Posto sam i ovog puta bila neka vrsta babice, levom sam uspela da uhvatim trenutke...

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 13934670.th Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 41578818.th
Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 73580141.th Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 93397133.th
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 20, 2010 9:49 pm

Vanja,svaka cast na strpljenju i ljubavi prema pticama lol!
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 20, 2010 9:52 pm

Ja sam ti lepo napisao Vanja,da vise ne odugovlacis,vec da se uclanis u neko od ornitoloskih udruzenja(ne odgajivackih,vec bas ornitoloskih!)! Greota je kad tako pomno pratis ptice da nisi clan nijednog udruzenja! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 20, 2010 10:13 pm

Hvala Vanja, pa to onda uclanis se u drustvo i budes odma na funkciji. Very Happy Wink



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Vanja

Vanja


Broj poruka : 11
Datum upisa : 19.04.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 20, 2010 10:57 pm

Hocu, hocu Smile Hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 3:42 pm

Sa mog prozora.
Mladi su izvedeni pre sedam dana a ove slike su od juce. Nikako da ih slikam da se lepo vide jer majka ih, ljubomorno cuva. Probacu ovih dana, naravno ako mi majka dozvoli.

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Fotografija0002

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Fotografija0003ad

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Fotografija0004c

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Fotografija0005

Izvini Vanjice ali ovi moji postovi dodju kao "podnosenje raporta" prema tvojima. Very Happy

Pozdrav svima cheers
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 01, 2010 1:56 pm

Evo nekoliko novih slika goluba Grivnasa.
Slikano jutros sa mog prozora Smile

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Picture004to

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Picture007sm

Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Picture008yd

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Golub grivnas (Columba palumbus)   Golub grivnas (Columba palumbus) - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Golub grivnas (Columba palumbus)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Golub Dupljas (Columba oenas)
» Golub pećinar (Columba livia)
» Kovrdzavi golub
» Vranjanski izvorni golub
» Golub koji je sam došao

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ostale ptice faune Evrope-
Skoči na: