Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Spic amadina (Poephila acuticauda)

Ići dole 
+16
Ivan/Rex
Srdjan
marinko
acahaski
Matija95
Dijamant
Iwan97
fuz80
ivan79
milun
Sale77-Nis
Exotic
rtomek
SrdjanKG
VeljaVa
Luckyboy
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 12:37 pm

Koliko su ti stari,ako su muckovi,onda je problem do muzijaka.
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 8:09 pm

99% problem do muzijaka tj. neplodnost muzijaka ,probaj da zamenis muzijaka i trebalo bi da je problem resen.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 5:03 pm

Slazem se sa kolegom Milunom ali ove godiner je tolika neplodnost bila u mom jatu da je to cudo a i u razgovoru sa kolegama egyoticarima ni kod njih nije bila bolja situacija stim sto se to procentualno razlikuje od odgajivaca do odgajivaca.Parovi iz matice koji su sto posto bili uredu znaci plodni su obadvoje, ove godine su bila dosta neplodna jaja u pojedinim slucajevima i cela tura,a ptice su kao i svake godine ciscene od unutrasnjih i spolasnih parazita,imali su klijavo seme,fertivit ili promotor-l,crve brasnare i cd-protein mix.Pa i poreed svega ovoga plodnost je bila slaba a sta je uyrok nije mi jasno!!! sto znaci da su ptice mozda u redu ali neki faktor utice na njihovu neplodnost ja bi probao jos jedared ili dvaput pa ako i tad nebude nista menjaj pevca ili ceo par!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 7:47 pm

narucio sam fertivit pa da probam kao sto si rekao ,da ih razdvojim do pred berzu u subotici ,pa ako ne skoci da nabavljam drugog petla
Nazad na vrh Ići dole
Dijamant

Dijamant


Broj poruka : 53
Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 40
Lokacija : Pozarevac

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimePet Dec 09, 2011 9:51 pm

recite mi jesu li mnogo zahtevne ptice ili ne i kakve su za razmnozavanje?

unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimePet Dec 09, 2011 10:01 pm

Ja od skoro imam par i nisu nesto mnogo zahtevne.A za razmnozavanje znam samo da se po tezini mogu svrstati za guldovima.Hrana kao i za sve egzote,grit obavezan takodje i td.Procitaj ranije postove,pozz Smile
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeSub Dec 10, 2011 9:37 pm

Da ,sto se zahtevnosti tice slobodno se mogu svrstati sa guldovima jer dok jedan par sasvim normalno odgaja mlade ,drugi moze da bude totalno ne zainteresovan za svoje potomstvo.Sto se hrane tice u potpunosti se slazem sa Ivanim samo sto bih dodao da im obavezno treba davati i list maslacka koji obozavaju a kao poslasticu prosto obozavaju bar klas.
Nazad na vrh Ići dole
Dijamant

Dijamant


Broj poruka : 53
Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 40
Lokacija : Pozarevac

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeNed Dec 11, 2011 1:19 pm

ok hvala na odgovorima
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 20, 2011 4:04 pm

dali je moguce da mi samo muzijak lezi na jajima
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 20, 2011 6:29 pm

Moguce proveri dali se prednoc menjaju
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 20, 2011 8:26 pm

nocu leze zajedno u gnezdu ?>
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 4:33 pm

pozz,muzijak spica je ogrebao nogu,najverovatnije na zicu,ne moze da se osloni na nju,samo lezi na grani,jel smem da mu namazem kantarionovim uljem ili nesto drugo?
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 4:37 pm

Stavi malo joda to ce pomoci provereno
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 4:39 pm

Jel moze povidon jod?
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 4:45 pm

Znam da se taj jod koristi u pcelarstvu mozda i moze neka me neko ispravi ako gresim poz.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 4:45 pm

ok,hvala ti,pozz
Nazad na vrh Ići dole
acahaski

acahaski


Broj poruka : 65
Datum upisa : 31.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Sabac

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 5:33 pm

Iwan97 ::
Jel moze povidon jod?
Moze ,povidon je samo vodeni rastvor joda i neprebojava tkiva kao tinktura joda.Ja ga koristim cesto u veterini.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 5:47 pm

ok,izgleda se samo malo ogrebao,poceo je da se oslanja,ali hvala u svakom slucaju,pozz.!
Nazad na vrh Ići dole
marinko




Broj poruka : 4
Datum upisa : 26.03.2011
Godina : 58
Lokacija : vrsac

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 7:32 pm

Pozdravljam sve sa foruma i zelim srecnu i uspesnu godinu.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 7:35 pm

Pozz marinko,postoji odredjena tema na forumu za postavljanje oglasa,procitaj pravila!
Nazad na vrh Ići dole
marinko




Broj poruka : 4
Datum upisa : 26.03.2011
Godina : 58
Lokacija : vrsac

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 7:39 pm

Ok hvala
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimePon Feb 06, 2012 3:54 pm

pomagajte,moji spicevi posle deset dana lezanja na jajima svaki dan izbace po jedno bilo je pet sad je ostalo tri,dali ce uspeti neko da se izleze?
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimePon Feb 06, 2012 4:10 pm

dali su sami u kavezu ili volijeri ?
dok leže na jajima hranite ih samo osnovnom semenskom smešom da bi ptice mirovale ...odnosno mirno ležele na jajima ...može se desiti ako u toku inkubacije i dalje dajete jaku proteinsku hranu da se mužijak usili i započne novo leglo....pa prvi korak je da očisti gnezdo odnosno započne novo i u ovim slučajevima se desi da ili pokrije jaja novim materijalom a i da izbaci jaja.....
tako da bi mogli dati savet potrebno je više informacija
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimePon Feb 06, 2012 4:12 pm

Dali su jaja koja izbacuje puna ili prazna?
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitimePon Feb 06, 2012 4:18 pm

sami su u kafezu 1mx1mx1m ,u pravu si davao sam im padovan jajcanu hranu 2 puta nedeljno .ovo mi je treci neuspeh sa njima prvu turu sam ja polupao jaja ,drugo turu zenka mi se obesila o gnezdo Smile pa nije htela da udje u njega 5 dana, i sad ova zajebancija, dali da sacekam da se prolepsa vreme ili da sledeci put podbacim jaja pod galebice?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spic amadina (Poephila acuticauda)   Spic amadina (Poephila acuticauda) - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Spic amadina (Poephila acuticauda)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Maskirna amadina (Poephila personata)
» Crvenoglava amadina (Amadina erythrocephala)
» ćelavost gould amadina
» Ogrlicasta zeba (Amadina fasciata)
» Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: