Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Berza u Monoru

Ići dole 
+30
ZQKY
psittacula
jecham
smeshko lepushko
pedja cb
goran092
Šarengrad
Alex
koss
Miks
Srdjan
marconi
GoranKac
MILAN
žako
igorsand
momoks
szigics
Sale77-Nis
zucko
vecos
grujo
milannish
dr.nenad86
Milan Nis
rtomek
Vasa
SrdjanKG
Hybrid
Luckyboy
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 12:30 am

E ovo je stvarno ludilo, nema cega nema, za svakog' po nesto.... hvala Laki za ovu "reportazu".
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 10:23 am

Da li je ova izlozba u Madjarskoj jaca od nasih u Somboru i Novom Sadu?
Mogli ste nam pored ovih slika ispricati i nesto o toj izlozbi!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 11:57 am

Po prici grujo znam da je daleko veca berza od bilo kojih nasih berzi... Pa ovom prilikom pozivam one koji su je posetili da nam kazu nesto, da nam je malo priliblize i docaraju atmosvferu....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 12:45 pm

Evo ja cu malo jer sam bio,a ostavljam Robyiu jer on je na njoj bio nezna se koliko puta,da je detaljnije opise! U Monoru nije izlozba,vec samo berza i odrazava se vise puta godisnje! Mozda je veca (i po broju ljudi,a o ponudi zivotinja da i nepricamo,jer tu je sve-od gmizavaca pa nadalje) od svih nasih berzi zajedno!!! P.S. Kad sam prvi put bio nisam mogao da verujem da se bukvalno na livadi prodaju zivotinje i ptice koje niko kod nas nema i vidjao sam ih samo na slikama(cak i retke vrste)!!! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
vecos

vecos


Broj poruka : 88
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : CALGARY

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 2:16 pm

Ovo su slike iz Monora koje sam slikao 2008. godine. Sigurno je najveći i brojem životinja najraznovrsniji sajam na otvorenome u ovome dijelu Europe!

http://www.ptice-osijek.com/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=35&catid=6

Pozz!
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 20, 2010 8:04 am

Pa još malo da dodam , da kao što je već Kremče naveo to nije izložba nego berza i to u organizaciji saveza odgajivača sitnih životinja mađarske ,
obišao sam nekoliko berzi ( ne baš mnogo Cool ) ali i po rečima mnogih koji odlaze i u holandiju, nemačku( gde su berze pretežno u zatvorenim halama i mnogo su organizovanije i veća je disciplina a i stroga su pravila ( papiri o pticama , bez veterinarske potvrde nema da uđeš sa pticom, kavez odgovarajućih dimenzija za ptice....). Ovde imaš sve i svašta od golišavog miša pa do poni konja svega .
Na berzu dolaze iz mnogih zemalja ( bugarske, rumunije , ukraine, slovačke, češke ....nemačke, austrije, slovenije, hrvatske i naravno MI Wink ) a ne sam kao kupci nego i kao prodavci ( mislim na ove iz EU ) pošto tu više nema granica pa se ptice i ostale životinjice nose slobodno. Nažalost baš ova činjenica polako nas guši jer oni koji su nekad od nas nosili ptice više nedolaze u Srbiju ( naravno zbog granice) iako su ptice kod nas i jeftinije oni bolje plate za neke čak i duplu cenu jer nemaju problem prelaska granice!!
Cene ptica su mnogo drugačije nego kod nas ima mnogih vrsta koji su dosta skuplji nego kod nas( to su vrste koje mi gajimo u velikim količinama i baš zbog već napomenutih razloga zatvorenosti nemožemo međusobno prodavati a stranci nam ne dolaze ) a ima i vrsta koje su dosta jeftinije ...ali tu se neradi samo o cenam nego ogromna ponuda vrsta ( i onih koje smo možda samo na slikama videli) privlači mnoge
A pored već napomenutih životinja ogromna je ponuda preparata , lekova, vitamina , hrane i svih potrebština što možete zamisliti a potrebna su u odgoju sitnih životinja i ptica. Naravno sve ozbiljnije firme su frisuten na ovoj berzi : Qviko , KING, versele-laga, Du val, witte molen, He Ma....ma nema šta nema
Ja odlazim dugo godina na ovu berzu barem 2-3 puta godišnje a ne samo zbog ptica nego i zbog prijatelja sa kojima sarađujem i družim preko neta ..a nađemo se u Monoru jer tamo dođe svako ko se u susednoj mađarskoj a i šire malo ozbiljnije bavi ovim hobijem.
pozz ROBY
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 20, 2010 8:19 pm

jbt. koje ludilo....ovo ako ne posetim, nisam nishta uradio..... extra....
Bravo za LUCKY-ja i sve koje su nam ovu berzu priblizli(ja nisam ni znao da postoji)........!!!!!!!!!!
pozzz
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 20, 2010 8:29 pm

Moj savet Zucko je da bar jednom ovo vidis!!! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 20, 2010 10:14 pm

A moj savet je Zucko tebi i ostalima da ne polazite bez par stotina eura jer zaljubljenicima u egzote (nama)to bi bilo dovoljno za ovo sto se vidi na slikama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nema sta nema.
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 20, 2010 10:23 pm

Pa bez jednog transportera punog se ne bih vratio...to je bar sigurno !!!!!!!!kako se krecu cene za zebice,rizarice i guld amadine????? pozzz
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 20, 2010 11:12 pm

zucko ove što si naveo su tu i tamo iste cene kao kod nas jedino ako želiš neki bolji izložbeni kvalitet onda je to malo skupje....ko šta voli ...
pozz ROBY
Nazad na vrh Ići dole
szigics




Broj poruka : 47
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : subotica

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 21, 2010 4:43 pm

ranije berze su bile mnogo jace i kvalitetnije.
kada sam prvi put otisao,ma to je praznik bio.
mnogi se zale(sami madjari)da to vise nije to.
u svakom slucaju vredi videti.to je najveca berza u evropi (po kvadraturi).livada kao nekoliko fudbalskih igralista.
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimePet Maj 14, 2010 11:33 pm

ja mislim da su Madjari jedno trideset godina ispred nas, mi kaskamo za njima i tersko da mozemo da ih stignemo.
Nazad na vrh Ići dole
szigics




Broj poruka : 47
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : subotica

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimePet Maj 14, 2010 11:59 pm

da,nezaustavljivo propadamo i u pticarenju.
tuzno.
uvek se setim da smo se ranije svima oko nas smejali i izrugivali.
na kraju sami ispadosmo vic.

covek se u glavi mora menjati.
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 27, 2011 3:07 pm

Neko spomenu da ima berza u Monoru u maju. Interesuje me znali neko tacan datum berze?
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 27, 2011 4:35 pm

rtomek, s obzirom na tvoje višegodišnje iskustvo, zanima me da li vrijedi ići potražiti žakoa (curu) i koja je orijentaciona cijena?
Znaš li možda i točan datum sajma?
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 27, 2011 7:42 pm

Berza je 8 maja...prema mojim saznanjima...Pozz
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimePet Avg 19, 2011 12:10 am

Kad je sledeca berza u Monoru? Zna li neko?
Nazad na vrh Ići dole
GoranKac

GoranKac


Broj poruka : 87
Datum upisa : 20.12.2010
Godina : 37
Lokacija : Vojvodina, Kac

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimePet Avg 19, 2011 7:42 am



Sledeca berza u Monoru odrzava se 11 Septembra 2011 godine!!

zzz Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 21, 2011 7:15 pm

GoranKac ::


Sledeca berza u Monoru odrzava se 11 Septembra 2011 godine!!

zzz Very Happy

Gorane, ideš li ti u Monor? Ja ozbiljno razmišljam, ali me zanima da li netko zna koja je tamo cijena žakoa?
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 21, 2011 10:20 pm

I ja ozbiljno razmisljam da idem za taj cuveni Monor Smile
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 21, 2011 11:20 pm

Da li postoji mogucnost da se odradi organizovan prevoz za Monor kao sto su to uradile nase komsije iz HR.
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimePon Avg 22, 2011 10:04 am

marconi ::
Da li postoji mogucnost da se odradi organizovan prevoz za Monor kao sto su to uradile nase komsije iz HR.


Danas ću da pitam za organizovani prevoz iz Niša . I ja sam zainteresovan pa ćemo da vidimo, javiću
Nazad na vrh Ići dole
GoranKac

GoranKac


Broj poruka : 87
Datum upisa : 20.12.2010
Godina : 37
Lokacija : Vojvodina, Kac

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimePon Avg 22, 2011 1:58 pm

žako ::
GoranKac ::


Sledeca berza u Monoru odrzava se 11 Septembra 2011 godine!!

zzz Very Happy

Gorane, ideš li ti u Monor? Ja ozbiljno razmišljam, ali me zanima da li netko zna koja je tamo cijena žakoa?

Pozdrav druze Very Happy !!

Nisam ni ja bio jos nikada u Monoru na berzi,ali mi je bilo u planu za ovu godinu da odem jedan put. E sada cemo videti dali cu uspeti ako bude vremena i finansije dozvolile.

To bi bilo odlicno Srdjane,ti obavezno javi jel ako idete vi iz Nisa vi morate da prodjete pored svih nas do Madjarske i taman se nakupimo.

Video sam i ja da kolege iz HR skoro svaku berzu u Monoru idu organizovano i sto bi bilo super i da i mi uspemo tako da se organizujemo !!

zzz svima cheers

zzz
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 23, 2011 8:24 am

Pričao sam sa čovekom koji organizuje te odlaske na berze. Za Monor neće organizovati jer kaže zbog vrućine. Može da odemo ali od nabavke ništa , dalek je put i velike su vrućine tako da u prtljažniku autobusa ništa nemože od životinja da stavimo. Tražimo drugog , ako neko čuje tusmo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Berza u Monoru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Berza u Monoru   Berza u Monoru - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Berza u Monoru
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Berza u Monoru 08.08.2010.
» Monoru (13.10.2013.)
» Berze u Monoru
» Berza u Obrenovcu
» Berza Požarevac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Berze i izlozbe-
Skoči na: