Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Priprema za parenje kanarinaca

Ići dole 
+42
Rale
Marcus1
danee9877
lepotica cana
daniel87
markan
Marjan
sasa.kg
vlajko
mica vasic
cica
Pepikg
korbach
Damir
Ivica
vit
ivan888
Markoni
ivan79
ocky
VlatkoSK
skorkovic
Alexandar
nikola j
milan@
saki pticar
Miks
madnesstears
BRZOPIT
ticar
Dalibor Vasic
Bojana.C
Sale77-Nis
Krisstinna
jevca5
braneOS
Bogdanik
dr.nenad86
Srdjan
Danijel
milos0205
macedonac71
46 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 8:50 pm

Upravo tako... Najbolje da imaš po jednog kanarinca za svaku ženku i nema problema, svaki kanarinac može da pari, naravno da je zdrav pre svega i da nije star više od recimo 5 godina, ja dotle gledam, preko toga za mene je svaki manje plodan, druga i treća godina za kanarinca su najbolje. Ženke su problem, danas je veoma teško da nađeš dobru i zdravu ženku, to znam iz ličnog iskustva, nažalost.


Pozdrav i srećno! cheers

P.S.javi šta je bilo...
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 9:35 pm

I ja imam jednog muzjaka i juce sam uzeo od Zeljka Aleksica(komsija mi je) dve zenke. Juce sam pricao sa Zeljkom i on mi je rekao ovako.Muzjak se priprema za parenje 3 nedelje pre zenki. Zenke donesem u prostoriju gde je muzjak i odvojim ih kako bi ih spremio za parenje u razlicito vreme. Prvu krecem da spremam a druga nastavlja sa obicnom ishranom. Posle nekoliko dana(kad je zenka spremna) ubacujem muzjaka kod nje i pocinjem da spremam drugu zenku. Posle 4-5 dana muzjaka prebacujem kod druge zenke.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 10:37 pm

E i ovo mi se sviđa, mora da se proba i ovako!


cheers
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimePet Dec 16, 2011 9:57 am

Ovako je dobro ALI to je za iskusne odgaivače koji imaju dosta iskustva sa balansiranom ishranom ptica .
Ako već tako hoćete onda je bolje da prvo unesete jednu ženku a nakon dva-tri dana i drugu . Mada to ne mora da bude pravilo jer svaka je ptica kao i čovek individua za sebe . Može da se desi a po nekom nepisanom pravilu da ženka koju smo zadnju uneli prva počne sa pravljenjem gnezda i bude spremna za parenje.
Vreme je najbolji učitelj.
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimePet Dec 16, 2011 2:32 pm

a moze li mi neko reci koja je najbolja merica hrane dnevno za ptice tj gramaza da bih znao....mislim na mesavinu???
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeSub Dec 24, 2011 2:28 am

Niko to so sigurnost ne moze ti reci. Ja imam svoj metod sto ne mora da znaci da je tocan i ispravan ali mislim da svaki kanarinac treba da pojede onoliko hrane koliko je on tezak. Recimo tezak je 15gr onda treba da pojede 15gr hrane. Opet poftaram da nemora da je to ispravnije. Neki kanarinac hoce svetlo seme neki konop neki jede sve tako da ti sam treba da obratis paznju na hranu koj sto jede i koliko da se ne ugoji pa da nemoze da pari. Pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 42
Lokacija : Skopje Makedonija

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeSub Dec 24, 2011 2:35 am

nikola j ::
eto to je nesto od mojih ptica pa ako moze neki komentar o njima vi ipak bolje znate od mene....zanima me vase misljenje o njima...kakav je kvalitet po izgledu itd

Izvini so ti se mesam oko kanarinaca posto neznam zasto cuvas, dali za licno zadovoljstvo ili za takmicenje ili onako.
Ono sto sam hteo da kazem je da po pravilu se ne pare melaninske kanarince i lipohromske. Toest zuti je lipohromac sa melaninsku fleku(nije takmicarski) a drugi je melaninac. U principu mozes da paris sta god hoces ali za licno zadovoljstvo. Ako hoces da se takmicis moras da nabavis par od iste vrste kanarinaca, recimo dva zuta ili dva crvena. Inace ptice su ti korektne Pozzzz :-)
Nazad na vrh Ići dole
ocky




Broj poruka : 17
Datum upisa : 19.12.2011
Godina : 49
Lokacija : sabac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeSub Dec 24, 2011 9:50 am

pozdrav za sve
imam jedno pitanje pocetnik sam drzim za svoju dusu kanarince
posle koliko dana moze ponovo da se pari zenka koja ima mlade np. moja jedna zenka ima dva mlada stara su 15dana decko od koga sam uzeo rekao mi je da posle 20 dana slobodno pustim muzjaka kod nje kad pocne da nosi da izvadim mlade dal je to dobro i kako se radi
hvala vam unapred
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeSub Dec 24, 2011 8:14 pm

mozes i tako uraditi ali najbolje da pratis kako se zenka ponasa ustvari dali cupa mlade i dali unosi materijal u gnezdo a sto se tice odvajanja mladih slobodno oko 22 dana odvoj ih od majke
pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeSub Dec 24, 2011 8:21 pm

mozete li mi reci zasto vestacki produzavate dan ,zasto je bitno to zimsko parenje zar nije lakse cekati prolece april maj jun..,izvinjavam se ako negde vec pise ,,nisam procitao
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeSub Dec 24, 2011 8:25 pm

ivan79 ::
mozete li mi reci zasto vestacki produzavate dan ,zasto je bitno to zimsko parenje zar nije lakse cekati prolece april maj jun..,izvinjavam se ako negde vec pise ,,nisam procitao

Onaj ko ide na more juna meseca, pari kanarince marta meseca u zbog toga im produzava dan zbog stimulacije zlezda da luce hormone.



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ocky




Broj poruka : 17
Datum upisa : 19.12.2011
Godina : 49
Lokacija : sabac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeUto Dec 27, 2011 6:02 pm

pozzz narode
hvala vam na prethodnim savetima
nego mi se pojavio jedan novi problem sa jednom zenkom cinimi se da slabo hrani ptice jer kod druge koja ima sedam dana mladje su isti kao ovi da li neko moze da mi kaze kako bih mogao da ga dohranjujem tj imali negde da se kupi ili kako da napravim tu hranu za dohranu ptica inace sada im je 18 dan izasli su iz gnezda tj pokusavaju da idu za njom
hvala vam unapred
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeUto Dec 27, 2011 6:11 pm

Meni je Zeljko Aleksic rekao da on nekada pomaze zenkama i na spric(isto kao rucno hranjenje papagaja) dohranjuje mlade. Posto jos nemas 15 poruka za privatne poruke napisacu ti ovde, nadam se da se moderatori nece buniti. Hrana je Orlux Handmix. Okruglo plasticno pakovanje, link vec ne smem ovde da ti okacim ali potrazi na google i nacices u nekom od online marketa
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ocky




Broj poruka : 17
Datum upisa : 19.12.2011
Godina : 49
Lokacija : sabac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeUto Dec 27, 2011 6:17 pm

hvala ti puno sad cu odmah da pogledam i da nazovem jednu radnju gde se snabdevam
Nazad na vrh Ići dole
ocky




Broj poruka : 17
Datum upisa : 19.12.2011
Godina : 49
Lokacija : sabac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeUto Dec 27, 2011 6:22 pm

nasao sam je
ima u ovoj radnji gde uzimam i ostalu hranu

hvala puno
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeUto Dec 27, 2011 6:28 pm

Nema na cemu, samo pripazi malo kako ih hranis. Napisao sam ja jedan post u temi rucnog hranjenja papagaja pa mozes to da procitas, mozda nadjes neku korisnu informaciju
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ocky




Broj poruka : 17
Datum upisa : 19.12.2011
Godina : 49
Lokacija : sabac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeSre Dec 28, 2011 1:07 am

hvala na korisnim savetima
objasnio mi je malo i ovaj decko u radnji malo sam imao problema u pocetku nisu hteli da me prihvate ali kad su osetili da je dobro jedu
nadam se da cu krenuti sad kako treba
hteo sam jos nesto da vas pitam
imam jednog muzjaka koji se pario sa jednom zenkom uzeo sam da ga odmorim tj nije druga ni bila spremna isto sam ga hranio ali sad kad je ova spremna on nece ni da je pipne kad je sam u kavezu peva veseo je nju sam upario sa drugim i nisam imao nikakvih problema sta da radim sa ovim sto nece

Nazad na vrh Ići dole
Markoni

Markoni


Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.01.2012
Godina : 35

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimePet Jan 06, 2012 2:47 pm

Zdravo svima da se predstavin ja sam Marko i gajim papagaje i egzote a ocu da se oprobam u kanarincima pa bi molio velike majstore da mi objasne kako da raspoznam polove i kako da budem uspesan u parenju tj sve sto je potrebno za parenje kanarinaca
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimePet Jan 06, 2012 3:56 pm

Pozdrav Marko.
Trebao si da se predstavis u temi Upoznavanje. Ali nadam se da nije veliki problem sto si to ovde uradio.
Polovi se razlikuju po pesmi. Muzjak peva, dok zenka samo ponekad ispusti po neki zvuk, cvrkut i sl. O parenju(razmnozavanju kanarinaca) ti je sve napisano u ovoj temi i ako te zanima procitaj od pocetka svaki post i sve ce ti biti jasno.
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Markoni

Markoni


Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.01.2012
Godina : 35

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimePet Jan 06, 2012 4:37 pm

Hvala a jel moze nekako jos da se prepozna??
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimePet Jan 06, 2012 4:47 pm

Pa pocetnik ne moze nikako vise
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimePet Jan 06, 2012 11:54 pm

to je najsigurniji metod sve ostalo je nesigurno
Nazad na vrh Ići dole
Markoni

Markoni


Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.01.2012
Godina : 35

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 07, 2012 10:14 am

Hvala vam svima bio sam kod strucnjaka za ptice iz Sremske Mitrovice
i on mi je rekao da se moze prepoznati zenka ima ravno dupe a muzijak
ima ispupcenje a u svakom slucaju vam hvala.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 07, 2012 10:56 am

Markoni ::
Hvala vam svima bio sam kod strucnjaka za ptice iz Sremske Mitrovice
i on mi je rekao da se moze prepoznati zenka ima ravno dupe a muzijak
ima ispupcenje a u svakom slucaju vam hvala.

sad bi već tako i trebalo biti jer je već 1 mjesec,ženki ide kako ti kažeš dupe prema repu a mužijaku ravno prema gore kad se gleda u drob,možeš i napipati ćepić
Nazad na vrh Ići dole
Markoni

Markoni


Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.01.2012
Godina : 35

Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 07, 2012 7:42 pm

Hvala najlepse
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Priprema za parenje kanarinaca   Priprema za parenje kanarinaca - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Priprema za parenje kanarinaca
Nazad na vrh 
Strana 4 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Priprema stiglica za parenje
» Priprema stiglica za parenje...
» Priprema živine za izložbe!
» Priprema izložbenih primeraka ptica za izložbu!
» Parenje tigrica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: