Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Rozele ( Platycercus eximius)

Ići dole 
+66
jomabo
ivica1
Kettyca
ikkacc
dado-bi
goran2905
IgorV
ZARKOTEKICA
miticsinger
Nidzo
Vladakg
RADE 80
marinac1
gaborka
David
djuro123
rakac
makimk
goranpirot
Ivan/Rex
Ondrej
Dusko
batinic
vladogouldovi
karlo28
Matija95
golub978
fuz80
florida
Svrca
Dalibor Vasic
ivankv
shikis
skorkovic
Tamara
acahaski
anita75love
žako
Rozela
pedjolino
rade
Sale77-Nis
Angel
pedja cb
mime30
Iwan97
holder
acca
psittacula
igorsand
Atyesz
gogagrizli
MILAN
GoranKac
ljubaribolovac
Duska
ATOS
milun
Despot
Rea
Zika
Caba-Su
Luckyboy
Sasha
Boban
rtomek
70 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Sledeći
AutorPoruka
miticsinger

miticsinger


Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.03.2012
Godina : 61
Lokacija : 18412 zitoradja

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimeNed Feb 17, 2013 7:43 pm

evo i mojih sedmomesecnih rozela...[img]Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Sdc13079 [/img]
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimeNed Feb 17, 2013 9:14 pm

Bice pravi lepotani,vec se vidi po slici. cheers
Nazad na vrh Ići dole
miticsinger

miticsinger


Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.03.2012
Godina : 61
Lokacija : 18412 zitoradja

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimeČet Feb 21, 2013 11:01 pm

ma oni imaju sedam meseci al sam primetio da muski povremeno hrani devojku pa se pitam da nije to mozda malo rano s obzirom da polno sazrevaju posle godinu dana,u gnezdo ne ulaze jos al muski dosta vremena provodi na stajalici ispred gnezda.mozeli neko da mi kaze stase tu desava.ja sam zaista bas,bas pocetnik sa ogromnom voljom za odgajanje ptica
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimePon Mar 04, 2013 7:53 pm

pozdrav nesto gledam pa mi nije jasno kada sam kupio crvenu rozelu prodavac mi je reko da ima 6 meseci a gledam ovde neke slike rozele koje imaju 6 mes pa mi nije jasno ocito da me je prevario jer moja izgleda dosta zrelije,kako da ustanovim koliko je stara
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimePon Mar 04, 2013 8:08 pm

Nemora bit da je starija,moje su rozele sa 6 mjeseci izgledale kao i roditelji.kupujte prstenovane ptice i bit ce te sigurniji.pogotovo zasticene vrste moraju imat prsten,a one su takodjer zasticene.
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimePon Mar 04, 2013 8:25 pm

ovaj lik od koga sam uzeo je prijatelj mog kolege imao je 5 rozele a ova je najlepsa,kaže da je izlozbeni primerak i da je star 6 meseci sacu staviti sliku
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Dscn7125k
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Dscn7127n.jpg&action=rotate&degree=0&r=0
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimePon Mar 04, 2013 8:34 pm

Ljep je muzjak.samo sto su to jako plahe ptice i tesko ih je pripitomit.
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimePon Mar 04, 2013 8:35 pm

neznam koliko bi mogao biti star dali me prodavac zavlacio ili je reko istinu
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimePon Mar 04, 2013 9:24 pm

Iz iskustva posto dosta rozela imam i izvedem ali to je starija ptica od onoga sto je tebi rekao i to mozda bude i da je dvogodisnja ptica jer cak i toku druge godie vecina jos nema tacno izdefinisne boje i sare .
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimePon Mar 04, 2013 9:29 pm

ocito cu mu je vratiti
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimePon Mar 04, 2013 9:37 pm

Inace je prelep jedna prava i kvalitetna zenka bili bi lepi ptici . A i ako je samo uzet za ljubimca nemoj se traumirati rozele su plahe ptice inace ali nije tesko u postaviti kontakt uz malo truda .
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimePon Mar 04, 2013 9:40 pm

pa ja sam je uzeo eto volimo papagaje uginula nam kozica i odma uzeli ovu ja bih voleo da slece na rame da se neplasi nas da je pripitomim dali je moguce sa ovom pticom to postici jer kažes da nije mlada
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimePon Mar 04, 2013 9:48 pm

Ako budes uporan mozes joj davati hranu iz ruke pomaziti ga pogrudima ali za to treba biti uporan . To znam iz iskustva jer prva moja ptica je bila muzjak rozele i od njega je sve pocelo . A sa druge strane kao odgajivac i neko ko se godinama vec bavi i rucnom odhranom , mogu da ti kazem da nikada ne moze biti pitom kao neki papagaji neke druge vrste . Uz plahiranost i ne poverenje ostaju za uvek . Nikada ga neces moci okrenuti na ledja ili poljubiti u kljun .
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimePon Mar 04, 2013 9:58 pm

Jednom sam ih samo rucno hranio i nikad vise.jako su uplasene.i nikad se nisu pripitomile kao aleksandri i kraljevski.
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimeSre Mar 06, 2013 12:09 pm

koliko puta dnevno treba hraniti rozelu i koliko hrane staviti u toku dana.primetio sam da moj papagaj non stop grize kavez pa cak i uhvati zicu kljunom i kao da je zvace sto to radi
Nazad na vrh Ići dole
IgorV

IgorV


Broj poruka : 36
Datum upisa : 05.01.2013
Lokacija : Kovačica

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimeUto Mar 26, 2013 12:36 pm

Moje rozele...


Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 13030021

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 13030024
Nazad na vrh Ići dole
goran2905




Broj poruka : 7
Datum upisa : 08.04.2013
Godina : 44
Lokacija : veternik

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimePon Apr 08, 2013 8:24 pm

pozz
nov sam
evo da se i ja malko pohvalim sa mojim sampionima
bounce

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Dsc01581
Nazad na vrh Ići dole
goran2905




Broj poruka : 7
Datum upisa : 08.04.2013
Godina : 44
Lokacija : veternik

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimePon Apr 08, 2013 8:24 pm

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Dsc01583
Nazad na vrh Ići dole
goranpirot




Broj poruka : 49
Datum upisa : 15.04.2012
Godina : 54
Lokacija : Pirot

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimeSub Apr 13, 2013 10:36 pm

Rozele su lepe,stajalice odlične,jedino mi se ne sviđa što si novinski papir postavio na pod volijere.Štampana slova sadrže olovo a ptice vole da grickaju novine....Znam da ti je zgodnije zaodržavanje,samo spakuješ i izbaciš ali bolje na pod postavi neki karton ili najbolje rečni pesak.Međutim vidim da dole imaš parket???
Nazad na vrh Ići dole
miticsinger

miticsinger


Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.03.2012
Godina : 61
Lokacija : 18412 zitoradja

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimeNed Apr 14, 2013 12:38 am

odlicno uradjeno ali stavi oko poda volijere petnaestak cm.visoku traku da bi sprecio ispedanje peska i skloni brate te novine,pojesce ti ptice slova
Nazad na vrh Ići dole
ZARKOTEKICA

ZARKOTEKICA


Broj poruka : 148
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : beograd

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimeNed Apr 14, 2013 12:39 am

ima da budu puna olova
Nazad na vrh Ići dole
goranpirot




Broj poruka : 49
Datum upisa : 15.04.2012
Godina : 54
Lokacija : Pirot

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimeNed Apr 14, 2013 12:12 pm

Žarko ti baš voliš da se šališ primetio sam.
Nazad na vrh Ići dole
goran2905




Broj poruka : 7
Datum upisa : 08.04.2013
Godina : 44
Lokacija : veternik

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimeNed Apr 14, 2013 9:13 pm

ok,,al papir uopste ne diraju,,al to sam stavio privremeno,
Nazad na vrh Ići dole
IgorV

IgorV


Broj poruka : 36
Datum upisa : 05.01.2013
Lokacija : Kovačica

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimeNed Apr 14, 2013 9:59 pm

Gorane2905, kako si uspeo da stavis slike? meni nikako ne ide...
Nazad na vrh Ići dole
goran2905




Broj poruka : 7
Datum upisa : 08.04.2013
Godina : 44
Lokacija : veternik

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitimeSre Apr 17, 2013 9:18 pm

druze meni je to sestric postavljao,,,pitacu ga sutra pa ti javljam,,,
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 14 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rozele ( Platycercus eximius)
Nazad na vrh 
Strana 14 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem sa okom kod rozele
» Penant (Platycercus elegans)
» zeleni penant Platycercus caledonicus
» Štroh - slameno žuti penant (Platycercus flaveolus)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: