Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Rozele ( Platycercus eximius)

Ići dole 
+66
jomabo
ivica1
Kettyca
ikkacc
dado-bi
goran2905
IgorV
ZARKOTEKICA
miticsinger
Nidzo
Vladakg
RADE 80
marinac1
gaborka
David
djuro123
rakac
makimk
goranpirot
Ivan/Rex
Ondrej
Dusko
batinic
vladogouldovi
karlo28
Matija95
golub978
fuz80
florida
Svrca
Dalibor Vasic
ivankv
shikis
skorkovic
Tamara
acahaski
anita75love
žako
Rozela
pedjolino
rade
Sale77-Nis
Angel
pedja cb
mime30
Iwan97
holder
acca
psittacula
igorsand
Atyesz
gogagrizli
MILAN
GoranKac
ljubaribolovac
Duska
ATOS
milun
Despot
Rea
Zika
Caba-Su
Luckyboy
Sasha
Boban
rtomek
70 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Sledeći
AutorPoruka
marinac1

marinac1


Broj poruka : 53
Datum upisa : 08.10.2012
Godina : 41
Lokacija : lazarevac

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimeUto Jun 04, 2013 1:31 pm

Upravo jutros primetio dva mlada pileta izlezena ispod rozele....Sada moram dobro da joj pojacam hranu,ima li ko kakav savet sta bih mogao da im ponudim?Krastavac,maslacak,Jaja i keks obavezno...Ostala su mi jos dva jajeta ispod rozele,da li da ih vadim ili da probam da ostavim da vidim dal ce se iz njih izleci nesto?
Nazad na vrh Ići dole
goranpirot




Broj poruka : 49
Datum upisa : 15.04.2012
Godina : 54
Lokacija : Pirot

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimeUto Jun 04, 2013 4:45 pm

Jaja ni slučajno e diraj,biće tu još mladih,ne izlegu se oni svi odjednom...Savetujem da makar u prvim danima ne daješ ništa od zeleniša niti voće i povrće,samo rendana jaja i keks ako već time hraniš.Vidi kolika im je porcija potrebna da ne ostaje puno u hranilicu....
Nazad na vrh Ići dole
marinac1

marinac1


Broj poruka : 53
Datum upisa : 08.10.2012
Godina : 41
Lokacija : lazarevac

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimeUto Jun 11, 2013 6:58 am

Imam 2 mlada u gnezdu od rozela,jedno je od drugog veceg 5 puta,imam utisak kao da ce ovo manje da ugine uskoro,kao da ga majka ne hrani dovoljno?Dal ih pustiti da se sami staraju o njima (posto im je prvo izgurano leglo) ili pokusati hraniti mlado rucno,ako ne bude kasno?
Nazad na vrh Ići dole
dado-bi

dado-bi


Broj poruka : 11
Datum upisa : 10.10.2013
Godina : 50
Lokacija : Bihac BiH

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimeČet Okt 10, 2013 7:14 pm

Ja sam svoje Rozele premjestio iz velike volijere koja je bila vani u kavez u stan.Muzijak non stop naskace na zenku,jeli se sad oni pare i sta im trebam obezbjediti,kad da ocekujem jaja.Nemam iskustva sa papagajima.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimePet Okt 11, 2013 7:35 am

Stavi im kućicu i ako se stvarno pare, moglo bi biti i jaja za desetak dana, a mozda i prije.
Nazad na vrh Ići dole
dado-bi

dado-bi


Broj poruka : 11
Datum upisa : 10.10.2013
Godina : 50
Lokacija : Bihac BiH

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimePet Okt 11, 2013 3:43 pm

Kad mi je mali kavez,pa neznam sta da uradim.Postoji li mogucnost da ih vratim van u veliku volijeru gdje imam i kucicu i da prezime vani.Volijera mi je na vanjskom balkonu.
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimeSub Okt 12, 2013 9:44 am

dado-bi nisi ih trebao jos premestati unutra,sada bolje ne diraj nista.A ako stvarno hoce da se pare onda su osetili toplo unutra pa se poremetili malo,samo sto ti je nezgodno sad stavljeti kucicu unutra.Ako imas mesta za kucicu da okacis sa vanjske strane okaci onda pa ces videti ponasanje,na tebi je da odlucis,Smile 
Nazad na vrh Ići dole
dado-bi

dado-bi


Broj poruka : 11
Datum upisa : 10.10.2013
Godina : 50
Lokacija : Bihac BiH

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimeSub Okt 12, 2013 11:33 am

Hvala,nesto cu pokusati pa cu vidjeti sta ce se desiti.Pozz
Nazad na vrh Ići dole
dado-bi

dado-bi


Broj poruka : 11
Datum upisa : 10.10.2013
Godina : 50
Lokacija : Bihac BiH

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimeSub Okt 19, 2013 3:55 pm

Mogu li se ovako pariti sa vanjskim gnijezdom.Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 20131019154539
Nazad na vrh Ići dole
dado-bi

dado-bi


Broj poruka : 11
Datum upisa : 10.10.2013
Godina : 50
Lokacija : Bihac BiH

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimeSub Okt 19, 2013 3:58 pm

I koliki otvor treba biti na kutiji za parenje,ja sam napravio 7 cm pa neznam jeli to dovoljno.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimeSre Okt 23, 2013 1:55 pm

Evo sam od jučer postao vlasnik ove mlade rozele.
Kupio sam ga pod muško, ali bih volio da ga i vi prokomentirate.... je li dečko ili cura? Moram joj pronaći partnera za sljedeću sezonu.
Trenutno je kod kćerke u sobi kao kućni ljubimac. Tako će vjerojatno biti do proljeća, a onda ide u vanjsku volijeru.
Nisam ni znao da su rozele tako okrutni roditelji. Ptice su jedva žive izašle, a o periju da ni ne govorim. Ova je bila jedna od lijepših.
Što je najvažnije ptica je prstenovana i ima papire što mi je veoma bitno da mogu prijaviti uzgoj kada joj nabavim partnera.

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 01

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 02

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 03

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 04

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 05

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 06

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 07

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 08
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimeČet Okt 24, 2013 6:13 pm

Ne vidim baš neku zainteresiranost za rozele, ali ja ću biti dosadan Very Happy 

Evo i cure za mog momčinu.

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 01

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 02

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 03

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 04

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 05

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 06

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 07
Nazad na vrh Ići dole
dado-bi

dado-bi


Broj poruka : 11
Datum upisa : 10.10.2013
Godina : 50
Lokacija : Bihac BiH

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimePet Nov 08, 2013 4:25 pm

Kod mene zenka ulazi u kucicu ali jaja jos nema,muzjak non stop naskace na nju.
Nazad na vrh Ići dole
marinac1

marinac1


Broj poruka : 53
Datum upisa : 08.10.2012
Godina : 41
Lokacija : lazarevac

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimePon Dec 02, 2013 2:52 pm

Samo neka naskace,nema veze,dobro si im odradio spoljnu kucicu,otvor je dovoljan,7-8 gm precnika je sasvim dovoljno za njih...meni ove godine nisu uopste radile rozele,a sad imam u gnezdu 3 jajeta,posto je jedno razbijeno i nadjeno na podu...ostavljam ih da rade,jer sam i prosle godine u isto vreme imao 2 mlada...
Nazad na vrh Ići dole
ikkacc




Broj poruka : 31
Datum upisa : 20.09.2013
Godina : 38
Lokacija : leskovac

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimeUto Dec 24, 2013 3:48 pm

Za razmnozvanje i zivot par rozela, jel dovoljan boks dimenzija:1,7 m duzina, 1m visina, 0,7 m sirina..Planiram da napravim takva tri boksa za tri para rozela(rubin, rubiino, lutino)..
Nazad na vrh Ići dole
marinac1

marinac1


Broj poruka : 53
Datum upisa : 08.10.2012
Godina : 41
Lokacija : lazarevac

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimeUto Dec 24, 2013 6:22 pm

Mozes,ali to ti je minimalac,bukvalno je i to maso,ali mozes da iskombinujes.
Nazad na vrh Ići dole
ikkacc




Broj poruka : 31
Datum upisa : 20.09.2013
Godina : 38
Lokacija : leskovac

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimeUto Dec 24, 2013 9:23 pm

Hvala ti. Nista, moracu da prosirim dimenzije malo, posto nemam mnogo mesta..
Nazad na vrh Ići dole
Kettyca

Kettyca


Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.03.2014
Lokacija : NS

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimePon Mar 10, 2014 4:07 am

Pozdrav! Nova sam na forumu i zelim da vam predstavim moju Pepu! Stara je oko dve godine i sledec vikenda idem da joj kupim muza. Muz ce biti madji od nje i za pocetak cu ih drzati odvojeno pa cu ih posle upoznati i staviti u jedan kavez.
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 158a1x0
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 1982142_10203285595047596_1422803297_n
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 1495207_10201171629358350_1833760502_o
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimePon Mar 10, 2014 6:44 am

Sretno Kettyca.
Nazad na vrh Ići dole
Kettyca

Kettyca


Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.03.2014
Lokacija : NS

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimePon Mar 10, 2014 1:23 pm

hvala! Trebalo joj je godinu i po dana da se oslobodi krene da slece na ramena, glavu, ruku, ali iskljucivo ako je nagradim crnim suncukretovim semenom. Hoce i da uzme iz mojih usta seme ali ne dozvoljava da je mazim i gnjavim i bezi od ruke ali se ne boji. Odleti ako bas mora, samo se sklanja od dodira i bezi po stolu.
Zna cesto i da ujede i da bude agresivna i da napada (kidise na prst) ali ne pokazuje strah samo se iznervira. Nekad se tako ponasa kad joj gurnes prst kroz resetke na kavezu a nekad iz cista mira, takva je vrsta. Opet se vidi da ne misli ozbiljno, posto je odmah posle vesela i pravi se luda:) tako da je ja ne bih preporucila kao ljubimca za decu, jer ujedi mogu da budu jaki ako pogodi izmedju nokta i mesa na prstu.
Voli da cepka papir i ako ostavite pare na stolu imacete jako skupe konfete. Odmah se hvata za najkrupniju novcanicu one od 10 din je ne interesuju puno Razz
Zna da bude glasna, oglasava se glasnim piskom, vezanim 3-6 pisaka za redom, za tako malu pricu ima prilicno dobra pluca. Osim piska imitira zvizduk kojim se mi medjusobno u kuci dozivamo, pravi opstu konfuziju. Zna i meko da ćukče uglavnom kad je iznesemo na terasu ili kad dobije plazma keks ili nesto slatko. Kao da odobrava.
Slabo hoce da jede jabuke i zelenu salatu, samo razbaca okolo. Proso slabo jede, bira prvo crno seme. Trebalo mi je malo da ukapiram da bira, ugojice se pohlepa pernata.
U pocetku nije htela nazad u kavez tek kad ogladni, posle dva-tri dana. Sad setnje po sobi traju oko sat-dva vremena odmah ide nazad u kavez, zna da ce biti pustena ubrzo.

Ovde pozira za portret umetniku Very Happy
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 906744_10200988608424366_209243763_o

Da li je ovaj kavez na slici dovoljan za dve ptice, nemam nameru da ih razmnozavam u narednih par godina, za sada su ljubimci?
Nazad na vrh Ići dole
ivica1




Broj poruka : 26
Datum upisa : 05.08.2013
Godina : 45
Lokacija : Azanja

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimePon Mar 10, 2014 8:34 pm

Mutacije mogu biti lepse na oko ali je to kratkog daha. Ostajem pri tome da su prirodne forme najlepse.
Nazad na vrh Ići dole
Kettyca

Kettyca


Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.03.2014
Lokacija : NS

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimeUto Mar 18, 2014 6:57 pm

Evo najnovijeg clana porodice, gospodina Pepija, mladog muzijaka rozele Smile
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 541938_10203412083089718_573085050_n
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimeSre Apr 02, 2014 9:54 am

Drugi pokušaj rozela. Prvih šest je bio totalni fijasko. Sva jaja puna, ali su malci uginuli u jajetu. Izgleda majka nije bila dovoljno brižna te nije dobro sjedila.
Evo i drugog pokušaja s pet komada.

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 01
Nazad na vrh Ići dole
Kettyca

Kettyca


Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.03.2014
Lokacija : NS

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimeČet Apr 10, 2014 7:43 pm

Srecno Zako! Bas je lepa ta tvoja mlada Pepungica (mi u kuci sve rozele zovemo Pepi) Smile


Elem, muzijak rozele sa slike je kod mene stigao bolestan (cekao me je 5 dana u pet shopu dok ga nisam pokupila moja pretpostavka je da se tamo razboleo), sto sam ustanovila sutradan ujutru. Imao je proliv i spavao je dosta. Pravac kod veterinara, dobio je terapiju i oporavio se. Kod mene je evo tacno mesec dana i ponasanje se dosta popravilo. Mada juce i danas je manje aktivan, prepisujem to vremenu. Praticu situaciju svakako.

Da li neko ima neku preporuku kako da mu dopunim ishranu zelela bih da ojaca i poraste u zdravu i srecnu pticu?
Trenutno svaki dan ima na raspolaganju mesavinu semena za nimfe i srednje papagaje marke Versele laga, sipinu kost, svezu vodu svaki dan i nesto od voca/povrca u kombinacijama: jabuka, sargarepa, pomorandza, persunov list. Danas sam mu ponudila nesto klijalog opranog semena koje ja inace jedem u saltati (fenugreek seme) mada ne deluje previse zainteresovano.
Nazad na vrh Ići dole
jomabo

jomabo


Broj poruka : 77
Datum upisa : 09.03.2012
Lokacija : Skopje

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitimeNed Apr 13, 2014 12:33 am

Zravo svima. Evo mene i u rubrici Rozela. :-)  osim nekoliko parova tigrica i rozenkolisa, 2 para pevajuci i rosenburki, od juce imam preljep par standard rozela. Vec su imali 2 legla ove godine' uspesno odgojili mlade, ako je za verovati tipu koji mi je prodao, ne znam koliko su stari i koliko su vec legla imali, nisu prstenovani...muzjak je preljep, krupan, zenka je prosecna, na glavi malo celava...bice slike kasnije kad ih slikam. Pitanje: vec danas napravila i ubacila u njihovu letelicu koja je dim. 150 sirina, 80 duzina, visoka 220. Znaci napravila kucicu, ali sada mislim da je preduboka. 30x30 ali visoka 80cm. Na 70 od dna je rupa za ulazak, ( neprakticno jer ne mogu da dohvatim od gore  eventualna jaja) jer sam ishla s tim da sto dublje, to bolje za prerani izlazak pilica. Sad se kajem, mislim da je ipak previse, a tesko mogu da je preradim, odlicno je zakucana sa 1000 eksera, da mogu lavove unutra da selim. Dajte savet dali merdevine od cvrste zice ili jos jedna stajalica nize od ove unutra da ne bi zenka skakala direktno na jaja. Samo da ne bude iznova pravljenje nove kucica, a zelim to da resim sto brze, jer rozele su jos u soku i panici zbog preseljenja da nit jedu ko sto valja a za kucicu nisu nesto zainteresovani zasad dok se snadgju u novom prostoru. I jos nesto, dali moram je okaciti na visoko ili je mogu na betonskom podu volijere. ...aha...i dali unutra piljevine i koliko? Nadam se brzom odgovoru iskusnih. Rea? luckyboy? Neko?


Poslednji izmenio jomabo dana Ned Apr 13, 2014 9:40 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 15 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rozele ( Platycercus eximius)
Nazad na vrh 
Strana 15 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem sa okom kod rozele
» Penant (Platycercus elegans)
» zeleni penant Platycercus caledonicus
» Štroh - slameno žuti penant (Platycercus flaveolus)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: