Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Rozele ( Platycercus eximius)

Ići dole 
+66
jomabo
ivica1
Kettyca
ikkacc
dado-bi
goran2905
IgorV
ZARKOTEKICA
miticsinger
Nidzo
Vladakg
RADE 80
marinac1
gaborka
David
djuro123
rakac
makimk
goranpirot
Ivan/Rex
Ondrej
Dusko
batinic
vladogouldovi
karlo28
Matija95
golub978
fuz80
florida
Svrca
Dalibor Vasic
ivankv
shikis
skorkovic
Tamara
acahaski
anita75love
žako
Rozela
pedjolino
rade
Sale77-Nis
Angel
pedja cb
mime30
Iwan97
holder
acca
psittacula
igorsand
Atyesz
gogagrizli
MILAN
GoranKac
ljubaribolovac
Duska
ATOS
milun
Despot
Rea
Zika
Caba-Su
Luckyboy
Sasha
Boban
rtomek
70 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 2:03 pm

Duska ::
Prvo jaje je snela 19 marta. Sesto 29 marta. A ona normalno lezi i muzijak je hrani. Da potvrdim moje svako jaje pod lampom ima neki crni krug unutra i kao izborane linije stim sto neka jaja imaju crvene kao zile. Kako se tacni gleda koja su oplodjena?

Oplodjena su ti ona koja imaju zilicu mada je mozes slobodno ostaviti da lezi na svima sama ce ona ustranu odgurnuti ona koja su ne oplodjena . Nemoj je samo mnogo uznemiraviti
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 2:46 pm

Ptice treba pustiti da rade svoj posao..Što manje gledaš to bolji rezultat,dobro Rea kaže da će odgurnuti šuplja ili neoplodjena jaja..Nekad se mi pravimo pametnji od same ptice,pa ih "teramo" hranom da se pare,pa ajde da vidimo dali su polodjena jaja,pa dali su zatrpana,pa da pomognemo mladom da pre izadje iz ljuske...I samo se prave greške i neuspesi...Jedan moj kolega je rekao -daj dobrom paru trave i stavi im šešir i nediraj ih i leće se u šeširu...
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 7:47 pm

Molim vas za pomoc. Izlegla su mi se dva pileta od mojih rozela jutros kad sam pogledao oba su u gnezdu umrla. Ovo je zenki bilo prvo leglo. Ona ima jos dva jaja koja ce se izleci kroz dva dana. Da li da pile odmah po izlasku iz jajeta uzmem i rucno odhranim da ne bi prosao kao prva dva. Da li ga odmah po izleganju mogu uzeti i grijati vjestackim putem sijalicon itd?
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 9:27 pm

Nožeš ga uzeti,hrani se svaki sat vremena (i noću)
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 9:40 pm

mime30 ::
Svaka životinja voli mir kada se gnezdi ili ima mladunce...Ptice često ustaju sa gnezda kada ih neko ometa,plaši...a to ne valja..
.......
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 9:47 pm

A da li je potrebno odmah poceti sa hranjenjem ili sacekati jedan dan.....koja je otimalna temperatura koja je potrebna tek izleglom piletu... hvala
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 10:37 pm

hrane se na 1-2 sata (i noću)
creva moraju biti prazna za sledeće hranjenje
temp 35-37c vazduha kasnije manja temp.
vlaga 60 odsto
temp.hrane 35c
kuler da meša vazduh
Obično ako se uzme pile iz gnezda ujutru uveče je prvi obruk..
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Apr 13, 2012 7:30 pm

Trebam pomoc od iskusnih na ovom polju.imam par star dvije godine i rade odlicno,ali mojom greskom polupao sam 8 jaja.dali da im ostavim gnjezdo i pokusam jos jednom ili je gotovo za ovu godinu?
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Apr 13, 2012 8:24 pm

Zavisi od para. Neki parovi rade cak 3 puta godisnje. Nema razloga da ne ostavite gnezdo. Postoji sansa da zenka opet pronese ali to nece moci bas ubrzo nakon prosle ture
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Apr 13, 2012 8:33 pm

Dali da ostavim gezdo ili da ga izvadim na nekoliko dana?
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Apr 13, 2012 9:12 pm

pozdrav svima ovo su moje crvene rozele pa posto imam neke nedoumice u vezi njima postavicu slike da ih vidite
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 120412123609
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Apr 13, 2012 9:17 pm

vladogouldovi ::
Dali da ostavim gezdo ili da ga izvadim na nekoliko dana?
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Apr 13, 2012 9:31 pm

vladogouldovi ::
Trebam pomoc od iskusnih na ovom polju.imam par star dvije godine i rade odlicno,ali mojom greskom polupao sam 8 jaja.dali da im ostavim gnjezdo i pokusam jos jednom ili je gotovo za ovu godinu?
Kako tvojom greškom?Odpalo gnezdo?
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Apr 13, 2012 9:59 pm

Ispala mi kucica.
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimeSub Apr 14, 2012 12:24 am

Molim Vas da mi neko kaze posto moj par rozela nije uspeo da othrani mlade i oni su odmah po izleganju umirali. Zenki je ovo bilo prvo leglo, Da li ce se oni odmah pariti sada i opet imati jaja ili treba cekati neki drugi period i koji
? Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
ivankv




Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 45
Lokacija : Kraljevo

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimeSub Apr 14, 2012 10:05 am

Duska, procitaj ovu temu od pocetka. Imas tu uglavnom sve odgovore na pitanja koja te intresuju.
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 5:42 pm

sadaovako prvo da prestavim moje ptice znaci imam rubin muzjaka i cemetnu zenku ovo su slike njihRozele ( Platycercus eximius) - Page 9 120412123609Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 120412123658
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 5:43 pm

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 120412123658
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 5:43 pm

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/850/120412123658.jpg/
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 5:45 pm

to je bila zenka
a ovo je muzjak

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/841/120412124301.jpg/
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 5:47 pm

a sad slika njih dvoje

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img692/3193/120412123609a.jpg#
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 5:50 pm

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img217/4251/120412124326.jpg#
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 5:55 pm

Svaka cast lepe ptice svidjaju mi se zbog jakih boja.
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 5:58 pm

e sad ovako znaci posto prvi put sam sa rozelama zanima me od iskusniih dali su ovo muzjak i zenka stari su oko 13-14 meseca usiljavam ih vec jedno 3nedelje snaci svaki dan jajje i keksi mlinski crvi seckani u jajcanoj smesi klijano seme suncokreta jabuka ili sargarepa ili listovi maslacka kapi E -vitamina na jaje nakapem isto svaki dan imaju minerale ikalcium slobodno da uzimaju e sad problem je u tome sto zenku sam izgleda preslilo ona hrani muzjak svaki dan pra je na jajima i cim pojede ide da ga hrani znaci od 100 puta ona hrani njega 80 puta a on nju samo 20 puta i kad ga hrani on cvili kao malo pile e sada ovih dana muzjak je stalno u kucici i zenka ulazi i izlazi iz nje i hrani ga tu muzjak samo izlazi navece da spava na precki
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 6:00 pm

Matija95 ::
Svaka cast lepe ptice svidjaju mi se zbog jakih boja.

dada boje su prelepe posebno muzjak ima jarke boje a zenka nije tolko posto ima pastelna ledza
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 9 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rozele ( Platycercus eximius)
Nazad na vrh 
Strana 9 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem sa okom kod rozele
» Penant (Platycercus elegans)
» zeleni penant Platycercus caledonicus
» Štroh - slameno žuti penant (Platycercus flaveolus)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: