Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Rozele ( Platycercus eximius)

Ići dole 
+66
jomabo
ivica1
Kettyca
ikkacc
dado-bi
goran2905
IgorV
ZARKOTEKICA
miticsinger
Nidzo
Vladakg
RADE 80
marinac1
gaborka
David
djuro123
rakac
makimk
goranpirot
Ivan/Rex
Ondrej
Dusko
batinic
vladogouldovi
karlo28
Matija95
golub978
fuz80
florida
Svrca
Dalibor Vasic
ivankv
shikis
skorkovic
Tamara
acahaski
anita75love
žako
Rozela
pedjolino
rade
Sale77-Nis
Angel
pedja cb
mime30
Iwan97
holder
acca
psittacula
igorsand
Atyesz
gogagrizli
MILAN
GoranKac
ljubaribolovac
Duska
ATOS
milun
Despot
Rea
Zika
Caba-Su
Luckyboy
Sasha
Boban
rtomek
70 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 6:01 pm

Mala pomocRozele ( Platycercus eximius) - Page 10 120412124326Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 120412123609a
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 6:06 pm

imaju volieru velicine vis 220 duz140 sir 80 nije bas nesto velika za njih ali to mi je maks za njih a sad me zanima dali je moguce da ta zenka koja je pastel ledza da ej ustvari muzjak pa da je dominantan javio sam se odgaivacu on mi je reko da ih je pogledo pod krila i da je video da ej zenka 100% meni tu nesto smrdi nije kaok treba mislim da su uloge obrnute ovde ili mi je muzjak premlad ili nije dovoljno usiljen ona zeli da ga gazi po nekad prvo pocne da ga hrani pa kad zavrsi gricka mu nokte i savija glavu ispred njega pa onda zeli da ga skoci neznam obicno i kod sokolova muzjak zove zenku na gnezdo i nosi joj hranu i hrani je tak ose stavra par kod njih ali ko d rozela neznam i zato zelim odgovor iskisniih pozdravlajm vas sve
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 6:07 pm

hvala ti puno matija cheers
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 7:05 pm

Obrni ulogu
Kod rozela su muzjaci dominantniji nego zenke i samo zenka lezi na jajima dok je muzjak hrani ili ona izadje sama . U odhrani mladih ucestvuju zajedno mada i tu majka ulaze veci napor i trud .
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 8:31 am

rea dali po slikama mozes da vidis dali je pastel zenka ili muzjak
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 8:46 am

Matija95 ::
Mala pomocRozele ( Platycercus eximius) - Page 10 120412124326Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 120412123609a

Na kucici zenka pred kucicom muzjak ali fotografija zna da zavara
Moj ti je sad savet ostavi situaciju takvom kakva jeste nista ne menjaj i ne pametuj . rozele ne spadaju u bas mnogo poverljive ptice pa mogu da napuste jaja ili u sto gorem slucaju pobiju i ostave mlade .
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 2:40 pm

e bas se i tako ponasaju a oggaivac mi je dao kao obrnutu kombinaciju ali zasda nediram nista onaj sto je trebo da bude muzjak ustavri zenka je citav dan u kucici i zenka ga hrani celo vreme imaju 2 kucice jedna v48xs25xd25 a druga je v40xd29xs30 oni su izabrali ovu siru kucicu tu je zenka ceo dan ako je zenka kakoa je rekla rea
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 2:41 pm

ovo je to sire gnezdoRozele ( Platycercus eximius) - Page 10 120313125006
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 2:42 pm

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img100/1346/120313125006.jpg#
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeUto Apr 24, 2012 10:20 am

vec par dana muzjak koje je sada zenka je u plicoj i siroj kucici zenka koja je sada muzjak kad ej hrani i kad se pojavi na kucici zenka koja je ovih par dana celo vreme u kucici i ne izlazi napolje cak ni da stava vise na preckisada ispusta neke cudne zvuke kao krcenje i sistenje tako cujem jel to normalno sve a muzjak dad je zeli hraniti pravi samo kiu kuikui i to onako brzo jedno za drugim a kad je napolji po ceo dan pravi samo fiofio fiouuuu onako lep zvizduk jel to znak da je stavrno ovaj cimetni muzjak a ono sa jacim bojama zenka koja je sad u gnezdo pozto mislim da su dva muzjaka tukli bi se izmedzu sebe pozz
Nazad na vrh Ići dole
karlo28




Broj poruka : 70
Datum upisa : 17.01.2012

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeUto Apr 24, 2012 1:18 pm

pozdrav vlado!nemoras im vadit kucicu opet ce oni nakon nekog vremena imat jaja i leglo.
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeUto Apr 24, 2012 2:15 pm

batinic ::
vec par dana muzjak koje je sada zenka je u plicoj i siroj kucici zenka koja je sada muzjak kad ej hrani i kad se pojavi na kucici zenka koja je ovih par dana celo vreme u kucici i ne izlazi napolje cak ni da stava vise na preckisada ispusta neke cudne zvuke kao krcenje i sistenje tako cujem jel to normalno sve a muzjak dad je zeli hraniti pravi samo kiu kuikui i to onako brzo jedno za drugim a kad je napolji po ceo dan pravi samo fiofio fiouuuu onako lep zvizduk jel to znak da je stavrno ovaj cimetni muzjak a ono sa jacim bojama zenka koja je sad u gnezdo pozto mislim da su dva muzjaka tukli bi se izmedzu sebe pozz

To je sasvim normalno ponasanje za aktivan i zdrav par i nema potrebe da te sta brine
muzjak ce ulaziti svremena na vreme i hraniti zenku Izlazice i ona ali ne cesto i na duze vreme jer ce se vracati da bi sela na jaja.
velicina kucice nije adekvatno merilo ako je par dobar oni i ne biraju . Moji parovi imaju po jednu identicnu kao sto imaju aleksandri istih dimenzija.
Ta velicina mi odgovara posto moji parovi izvode i po sest pa bilo je cak i sedam mladih tako da je ugazenje smanjeno na minimum .
Neverujem da je odgajivac hteo da te zezne mozda je samo doslo do greske . Jedino ako ti bas nisi hteo da bude kontra .
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeUto Apr 24, 2012 5:02 pm

hvala ti rea nediram nista sada pa cekam da vidim sta ce biti sa njima
Nazad na vrh Ići dole
ivankv




Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 45
Lokacija : Kraljevo

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeUto Apr 24, 2012 7:20 pm

Pozdrav drugari, evo mene posle kraceg vremena opet sa Vama ovde. Imam jedan par rubin rozela, postavicu i sliku od njih ovih dana. Kupio sam ih prosle godine u pet-sopu. Medjutim, oni ove godine nikako da se upare, iako im skoro 3 nedelje dajem jajacnu hranu sastavljenu od mesavine: tvrdo kuvanih jaja, plazma keksa, proklijalog semena suncokreta, barene sargarepe ili sitno rendanih jabuka i ubacujem im jako malo sitno seckanog govedjeg srca. Oni to sve lepo pojedu, ali nikako da pocen muzjak da hrani zenku. Sta se desava sa njima. Inace, prosle godine su bili upareni, zenka je snela cak i 5 jaja, lezala na njima skoro mesec dana, a kada sam proverio na lampu, bila su jako svetla. Za to vreme muzjak je svo vreme hranio, ona je povremeno izlazila iz gnezda ... A sada hranjenja nema. Sta dalje da radim?
Da napomenem jos i ovo, svo vreme su bile zajedno, i gnezdo je bilo okaceno o kavez, ali sam im ja stavio jedno drvo na ulaz da bi se zenka odmorila i ne bi lezala na jajima. Sada ona povremeno udje u gnezdo, i to je to...
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeUto Apr 24, 2012 7:52 pm

"i ubacujem im jako malo sitno seckanog govedjeg srca." Jesam li ja to dobro procitao.
Da su Pirane u akvarijumu OK ovako ??? affraid
Nazad na vrh Ići dole
ivankv




Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 45
Lokacija : Kraljevo

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeSre Apr 25, 2012 9:30 am

To je samo u tragovima, da ubace i malo proteina. Inace, ne vidim da je to problem za moje pitanje? One su to i prosle godine jele, i ponasanje ime je bilo drugacije, muzjak je hranio zenku, a ove godine to izostaje. Cini mi se da je i malo agresivniji prema njoj? Sta da radim, pomagajte ... bounce
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeSre Apr 25, 2012 11:27 am

ivankv ,stavi slike pa da vidimo ocemu se radi,ima niz faktora za uspesni odgoj i naleganje,stavi im dve kucice na raspolaganje ...da li su ti smestene u volijeri napolju ili u nekoj prostoriji?..itd
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeSre Apr 25, 2012 1:06 pm

Da nisu nikli zubi muzijaku, ne daj boze da se povampiri kad voli svjeze sjeckano srce.
Nazad na vrh Ići dole
Ondrej

Ondrej


Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.11.2011
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeSre Apr 25, 2012 8:54 pm

Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeSre Apr 25, 2012 9:02 pm

A da kojim slucajem nisu dvije zenke ili dva muzijaka.
Nazad na vrh Ići dole
ivankv




Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 45
Lokacija : Kraljevo

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeČet Apr 26, 2012 8:27 pm

Evo, uspeo sam nekako da ih uslikam, ali ne znam da li je zadovoljavajuci kvalitet fotografija. Inace, one se nalaze u kavezu, dimenzija 70x70x100 cm, i smestene su u zatvorenoj terasi. Tu su od pocetka, i napominjem da je ova zenka u Septembru mesecu snela 5 jaja, koja na zalost nisu bila oplodjena...

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 260420122027
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 260420122026
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 260420122025
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 260420122015

Na slikama je levo zenka - SIGURNO, kao i na ovoj zadnjoj slici.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeČet Apr 26, 2012 9:23 pm

jesu ovo zebe na prvoj slici, na dnu slike?

Nazad na vrh Ići dole
ivankv




Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 45
Lokacija : Kraljevo

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeČet Apr 26, 2012 10:43 pm

Jesu, u pitanju su dve mlade zebe, kao i dva japanska galebica. Mislim da nisu oni problem, ako jesu ja ih vec koliko sutra vadim ...
Nazad na vrh Ići dole
ivankv




Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 45
Lokacija : Kraljevo

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimePet Apr 27, 2012 9:30 pm

Ima li neko da mi uputi neki savet povodom mojih rozela? Mislim da su fizicki lep par, pa bih voleo da imam od njih mlade ... Hvala unapred za svaki savet ... Smile
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitimeSub Apr 28, 2012 8:47 am

Nekad ptice jednostavno neće da se pare i nemaju te god. jaja...Nastavi sa jajčanom hranom,izbaci im sveže srce dovoljno je proteina iz jajeta...premesti ostale ptice ostavi ih same i nesmeš praviti nikakve promene promene prostora kod para koji je pred parenje...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 10 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rozele ( Platycercus eximius)
Nazad na vrh 
Strana 10 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem sa okom kod rozele
» Penant (Platycercus elegans)
» zeleni penant Platycercus caledonicus
» Štroh - slameno žuti penant (Platycercus flaveolus)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: