Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Rozele ( Platycercus eximius)

Ići dole 
+66
jomabo
ivica1
Kettyca
ikkacc
dado-bi
goran2905
IgorV
ZARKOTEKICA
miticsinger
Nidzo
Vladakg
RADE 80
marinac1
gaborka
David
djuro123
rakac
makimk
goranpirot
Ivan/Rex
Ondrej
Dusko
batinic
vladogouldovi
karlo28
Matija95
golub978
fuz80
florida
Svrca
Dalibor Vasic
ivankv
shikis
skorkovic
Tamara
acahaski
anita75love
žako
Rozela
pedjolino
rade
Sale77-Nis
Angel
pedja cb
mime30
Iwan97
holder
acca
psittacula
igorsand
Atyesz
gogagrizli
MILAN
GoranKac
ljubaribolovac
Duska
ATOS
milun
Despot
Rea
Zika
Caba-Su
Luckyboy
Sasha
Boban
rtomek
70 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimeNed Nov 06, 2011 9:13 pm

ovako,rozela ti je mlada,vidis da od vrata pocinje zuta boja pa mislim da je muzijak,videces ka izmitiari,pozz
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimeNed Nov 06, 2011 10:17 pm

Tamara,nek ti neko pogleda ispod krila i videces jasno kog je pola .
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimeNed Nov 06, 2011 10:24 pm

Ima na strani 7 slike unutrasnjeg dela krila rozele muzjaka i zenke....
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimePon Nov 07, 2011 1:56 pm

pa da vam kažem ovako iz svog iskustva za to gledanje ispod krila i to je pitanje koliko je merodavno jer moj mužjak isto ima belu liniju kao i ženka.........
Nazad na vrh Ići dole
shikis




Broj poruka : 33
Datum upisa : 08.09.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimePon Nov 07, 2011 4:45 pm

Malo je teze odrediti pol,ali po mom vidjenju,ona zuta strafta mi govori da je muzjak
Nazad na vrh Ići dole
Tamara




Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.11.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimePon Nov 07, 2011 5:46 pm

ok, hvala puno svima!, nabavicu zenku pa cemo videti Smile
Nazad na vrh Ići dole
anita75love




Broj poruka : 49
Datum upisa : 19.10.2011
Godina : 49
Lokacija : beograd

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimePon Nov 07, 2011 9:37 pm

Tamara, po meni muzjak...jer su boje crvena i zuta na grudima jasno odvojene.....
A ja imam pitanje-kakve su rozele kao kućni ljubimci, koliko su privrženi? Negde sam pročitala da su poludivlje i da ih je teško pripitomiti, drugde da se lako pripitomljavaju....da li mogu da nauče da budu pitome-sleću na ruku, uzimaju hranu iz ruke, da se maze.....?
Nazad na vrh Ići dole
shikis




Broj poruka : 33
Datum upisa : 08.09.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimeUto Nov 08, 2011 3:19 pm

imam prijatelja koji ima muzjaka rozelu za kucnog ljubimca i jako je zadovoljan
papagaj je jako pitom, svasta radi i cuda pravi.Namerno je uzeo rozelu jer nije hteo kao ostali da drzi tigrice i nimfe.i nije se pokajao.tako da tije moja preporuka da ga slobodno uzmes.
Nazad na vrh Ići dole
ivankv




Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 45
Lokacija : Kraljevo

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimePet Nov 18, 2011 10:07 pm

Drugari pozdrav,

Evo i ja da se ukljucim u diskusiju ovih lepih papiga.... Tacnije, pre par godina, imao sam za kucne ljubimce malene rozenkolise, koji su sticajem okolnosti, uspeli da se razmnoze kod mene u kucnim uslovima. Elem, da ne gnjavim puno, pre par meseci, kupio sam jedan par rubin rozela, u medjuvremenu sam im obezbedio adekvatan prostor, bar malo komforan, u kucnim uslovima, u kavezu dimenzija 60x60x100 cm, i sa gnezdom 29x29x55 cm. Elem, prilikom kupovine papiga, nisam obratio paznju na to, da kod muzjaka nedostaje jedan prst, i to onaj zadnji unutrasnji. U medjuvremenu, oni su se uaprili, i zenka je snela 5 jaja. Lezala je na njima oko mesec dana, i sasvim slucajno sam saznao da su jaja mozda neplodna. Proverio sam to na lampu i tako je i bilo. Zasto sam Vam sve ovo ispisao, iz prostog razloga, posto imam veliku zelju da ih uparim ponovo, pa me intresuje da li ce se opet ponoviti isto. Ili je to bilo problem sa muzjakom, i njegovim nedostatkom prsta ... ili je nesto trece u pitanju. U svakom slucaju, zeleo bih da cujem i komentare, tacnije misljenja iskusnijih odgajivaca ovih lepi stvorenja ...
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimePet Nov 18, 2011 11:31 pm

Moguce da je problem bio zbog tog prsta,a moguce i da nevalja muzijak,sacekaj odgovor iskusnijih,mada opet ako samo jedan prst fali,mozda i nije problem ali opet..pozz
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimeSub Nov 19, 2011 9:43 am

ivankv ::
Drugari pozdrav,

Evo i ja da se ukljucim u diskusiju ovih lepih papiga.... Tacnije, pre par godina, imao sam za kucne ljubimce malene rozenkolise, koji su sticajem okolnosti, uspeli da se razmnoze kod mene u kucnim uslovima. Elem, da ne gnjavim puno, pre par meseci, kupio sam jedan par rubin rozela, u medjuvremenu sam im obezbedio adekvatan prostor, bar malo komforan, u kucnim uslovima, u kavezu dimenzija 60x60x100 cm, i sa gnezdom 29x29x55 cm. Elem, prilikom kupovine papiga, nisam obratio paznju na to, da kod muzjaka nedostaje jedan prst, i to onaj zadnji unutrasnji. U medjuvremenu, oni su se uaprili, i zenka je snela 5 jaja. Lezala je na njima oko mesec dana, i sasvim slucajno sam saznao da su jaja mozda neplodna. Proverio sam to na lampu i tako je i bilo. Zasto sam Vam sve ovo ispisao, iz prostog razloga, posto imam veliku zelju da ih uparim ponovo, pa me intresuje da li ce se opet ponoviti isto. Ili je to bilo problem sa muzjakom, i njegovim nedostatkom prsta ... ili je nesto trece u pitanju. U svakom slucaju, zeleo bih da cujem i komentare, tacnije misljenja iskusnijih odgajivaca ovih lepi stvorenja ...


Ja iskreno mislim da nema veze to sa prstom, ako je ptica navikla sa tim hendikepom da nazovem, da živi sa time i da radi sve ostalo, onda nema probleme da se pravilno razmnožava. Možda je nešto drugo u pitanju. Znam ljude koji drže ptice sa hendikepom najviše što se tiče oko prstiju i ptice normalno žive i razmnožavaju se. Vidi tamo gde si ga kupio da ga zameniš ako može.


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
ivankv




Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 45
Lokacija : Kraljevo

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimeSub Nov 19, 2011 10:00 pm

Hvala ljudi na podrsci, i ja mislim da to nema puno veze, ali opet rekoh iskusnije ljude da pitam ... ako ima jos ko neki savet u vezi istog, neka slobodno pise, bio bih veoma zahvalan, jer sam pocetnik u celoj ovoj prici ...

pozdravi !!!
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimeNed Nov 20, 2011 3:13 pm

Evo i mene malo kod vas
Hendikep ptice nema veze sa plodnoscu jaja i razmnozavanjem . Moze da se desi da je zenka dobila nagon i snela ne oplodjena jaja ili da je muzjak ogazio ali da nije plodan .
kao sto se nesme zanemariti da je neko od njih dvoje mozda suvise mlad .
Sto se tice samog hendikepa on nije prepreka da bi se ptice parile , razmnozavale i podizale svoje ptice . Uzroci hendikepa i njegovo odrazavanje na potomstvo to je vec druga neka tema .
nadam se da sam koliko toliko pomogla cheers
Nazad na vrh Ići dole
shikis




Broj poruka : 33
Datum upisa : 08.09.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimeUto Nov 22, 2011 12:14 pm

moj ti je savet da tog muzjaka pustis i sledece sezone da se pari s tom zenkom ,pa ako nista ne bude,moguce je da je muzjak jalov.
A iskustvo mi govori da to sto on nema prst nema nikakve veze.jedne zime sam u Somboru na izlozbi kupio par pevajucih gde muzjak nije imao ni jedan prst,vec samo stablo noge,i kao takav se pario i izvodio mlade.
naj verovatnije je zenka dobila nagon i snela ne oplpdjena jaja,a nadam se da ti je taj par uvek zajedno ,te da ti ostaje da im ,kada za to dodje breme ,samo okacis kucicu.
Srecno
Nazad na vrh Ići dole
Svrca




Broj poruka : 3
Datum upisa : 25.11.2011
Lokacija : Nis

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimeČet Dec 01, 2011 8:41 am

Zdravo drugari,moja rozela ima problem sa okom,pre 2 dana sam primetio da mu se prave krmelji i da ga svrbi to oko jer pokusava da se pocese,a i ne trepce tako brzo kao sa drugim i kao da mu suzi stalno.. Pomoc,neko???
Nazad na vrh Ići dole
florida

florida


Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 44
Lokacija : ledine

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimeČet Dec 01, 2011 6:32 pm

dali mu je oko nateceno? ako nije mozes do apoteke da uzmes kapi za oci mi smo zakou stavljali kapi i ta infekcija se povukla. kapi se zovu ako pravilno napisem dextametazon to trazi pa mu prati par dana.
Nazad na vrh Ići dole
Svrca




Broj poruka : 3
Datum upisa : 25.11.2011
Lokacija : Nis

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimeČet Dec 01, 2011 6:52 pm

Nije mu nateceno,bar ja ne provaljujem,ali je skroz promenio ponasanje danas,malo je slinav,i ima neke napade po 5-6 minuta kad poludi i grize se svud,valjda ga svrbi nesto,pa sam pomislio da nije neka alergija pa mu zato oko isto takvo a inace nije snuzden,jede normalno i sve...
Nazad na vrh Ići dole
florida

florida


Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 44
Lokacija : ledine

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimeČet Dec 01, 2011 7:29 pm

vidi malo je nezahvalno da prognoziramo bolest preko foruma ,moguce da se prehladio, mozda ga je promaja zveknula ili je fasovo neku infekciju. mozda da mu das neki antibijotik tipa ornimix, dobar je kod ornitoze i dobar je za pluca i naravno ako imas nekog veterinara da ga pogleda nebi bilo lose
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimeNed Dec 18, 2011 11:32 pm

Da li postoji opasnost da zenka(i muzjak) pri ulasku u kucicu i skokom sa velike visine(predlaze se 50cm visine za kucicu) razbiju jaja?
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimeNed Dec 18, 2011 11:48 pm

da i to velika sansa !!!
a i ko kaze da moda biti 50cm...... upola od toga bi trebalo da je dosta
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimeNed Dec 18, 2011 11:50 pm

skorkovic ::
Da li postoji opasnost da zenka(i muzjak) pri ulasku u kucicu i skokom sa velike visine(predlaze se 50cm visine za kucicu) razbiju jaja?

Vjerojatno da postoji mogućnost da dođe do razbijanja jaja.
Ja sam to riješio ovako.....

http://www.avikultura.com/t1121p20-moje-volijere-zako

Po ovoj žici se mogu spustit i popeti kod ulaska, odnosno izlaska iz gnijezda.
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimePon Dec 19, 2011 12:07 am

Da ali visoke kucice se prave zbog mladih, da ne bi izlazili pre vremena. A ovom zicom anuliram visinu kucice. Negde sam video, mozda na forumu a mozda i negde po netu, kucicu oblika latinicnog slova L gledajuci iz profila. Znaci kao ona kucica 25x25x50 samo je jos na dnu(na suprotnu stranu od ulaza) nadogradjen deo 25x25x25 i celokupna kucica izgleda kao L. Tako je izbegnut skok na jaja a i izlazak mladih pre vremena. Samo ne znam da li ima ista svetlosti tu...
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimePon Dec 19, 2011 2:23 pm

Visoke kućice se neprave zbog mladih (da ne izlaze ranije)mladi izlaze kad im je vreme da izadju...Dubina gnezda se pravi spram vrste papagaja pošto u prirodi papagaji prave različita gnezda:različite dubine,različitog obima,u zemlji,u stenama,termitnjacima...Neke vrste prave gnezda sa tunelima da bi zaštitili svoje mlade od zmija i drugih predatora,.
Uaznu rupu prave na DONJOJ strani grane 60-80cm do debla pa sa donje strane grane ulaze,prolaze kroz granu i ulaze u deblo gde im je i gnezdo...
Takvim vrstama se i nudi gnezdo sa tunelom od 60-80m(ima tema ovde o tome)
Dva najvća poznavaoca i odgajivača crvenokrilih papagaja tvrde da najbolje rezultate postižu sa dubinom gnezda od 75cm a drugi tvrdi od čak 95cm....Šta misliš kad bi odatle izašli mladi hahahaha!!!!
Tako da nisu plića ili dublja gnezda da bi mladi izašli pre ili kasnije nego se prave približno ili isto kao što su u prirodi da bi ih pre i lakše prihvatili.
A merdevine se stavljaju da bi roditelji precizno ulazili a ne da skaču na jaja a i da bi mladi mogli da izadju (na vreme)!!!!
Ovo je gnezdo u prirodi od plavočelih i nandaja sa njihovim merdevinama...Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Amaeumovoeumfilhotedepr

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 3filhoterecemnascido640


Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 2femeachocandoosovos640


a ovo su zazna improvizovana gnezda...Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 51058976

[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img705/6484/2207444132005fb1450d.jpg][/IMG]

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Budgerigars2

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Careofsplendids25231099

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Greylshapefront

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Lutinomodry

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Nestboxon45degreespic

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Nestbox2co8

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Parrotnestbox3pic

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Slopingparrotnestboxpic

Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimePon Dec 19, 2011 2:43 pm

Pa svi su mi govorili da se pravi sto visa kucica samo zbog mladih zato sam i rekao. Pa dobro, a sta ti mislis koja je kucica najbolja za rozele? Ima ovde stvarno dobrih i lepo osmisljenih kucica, ali koja je po tebi najbolja? Koju najbolje ptice prihvataju?
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitimeUto Dec 20, 2011 10:09 am


Kod rozela se stavljaju dublje kucice da ne bih muzjak cesto ulazio i uznemiravao zenku na jajima ali ni to nije kod svih parova .Ima skladnih muzjaka i zenki koji lepo rade a ima i onih koji zapinju kao kod svih ptica itd....Kod rozela obicno je dubina od 50cm dovoljno.Ima u predhodnim postovima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rozele ( Platycercus eximius)
Nazad na vrh 
Strana 6 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem sa okom kod rozele
» Penant (Platycercus elegans)
» zeleni penant Platycercus caledonicus
» Štroh - slameno žuti penant (Platycercus flaveolus)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: