Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Zimi ptice napolje ili unutra?

Ići dole 
+21
dr.nenad86
koja*
skorkovic
Nikolasbc
Nomak
vlada130168
ivan83
Dalibor Vasic
mica
Sale77-Nis
RedMan
Gasa NS
Srdjan
Laza
hida123
Bogdanik
Siskin
Alexandar
Danijel
sale
jigor
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
jigor

jigor


Broj poruka : 48
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 14, 2010 9:28 am

Da li je neko čuo za neko sredstvo koje se stavlja u vodu da ne zamrzne a da nije štetno za ptice ili druge životinje, pse, golubove itd. ili neki drugi način kako sprečiti zamrzavanje vode u pojilicama ili činijama , neki sastojak na bazi nekog bilja ili sl. a da nije neki način grejanja posude?
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 14, 2010 11:22 am

Na zalost za tako nesto nisam cuo kod nas. Vodu je moguce grejati raznim nekim grejacima , ja sam mislio da cu tako resiti problem zaledjivanja vode, ali sam odustao od toga jer voda i struja ne idu zajedno. Ako ti je pojilica dovoljno velika mozes eksperimentisati sa nekim mini grejacem za akvarijum. Ja sam posle konsultovanja sa nekima kojima ptice vec duze vreme prezimljavaju napolje resio, vodu je najbitnije promeniti ujtru da se one tad napiju i pred mrak . Znaci 2 puta na dan i to mi nije tesko , a takodje jabuka unutra uvek, moze i sneg da ubacis jer i njega kljucaju . Meni su napolju samo stiglice!
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 14, 2010 11:32 am

Bogdanik upravu si ako hocemo da cuvamo ptice znaci moramo da imamo obavezu prema njima znaci da moramo da im pruzimo uslove za zivot nije bitno dali je zimski ili letnji period.Zimi se srecemo sa ledom,mrazom,vetrom dok leti sas kojekakvim bolestima i komarcima,znaci pticama ujutro sipati vodu i posle sat vremena prosipati da se nebi zaledila i uvece tako nikako nemojte sipati vrucu vodu i davati pticama da piju jer moze biti kontra efekat a umesto vode mozete datii caj od kamilice ili neki koji pravi CE DE bas za ptice i obavezno jaca hrana i stvar je resena pustite grejace i kojekave sprave.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 14, 2010 11:33 am

jigor ::
Da li je neko čuo za neko sredstvo koje se stavlja u vodu da ne zamrzne a da nije štetno za ptice ili druge životinje, pse, golubove itd. ili neki drugi način kako sprečiti zamrzavanje vode u pojilicama ili činijama , neki sastojak na bazi nekog bilja ili sl. a da nije neki način grejanja posude?

Antifriz je pravo resenje samo neznam kako ce se ptice ponasati kad ga popiju. Very Happy
Salim se naravno za antifriz,a posuda s grejacima ima u prodaji i to se odavno koristi. Ja takodje primenjujem ovu metodu koju je naveo Bogdanik s tim sto nekad kad je bas hladno vodu menjam vise od dvaputa. Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 14, 2010 12:02 pm

mose da posluzi i grejac za aq potapajuci Wink
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeUto Dec 14, 2010 11:43 pm

Evo veceras ce biti najhladnija noc ove zime do sada , vedro je i bice do -10 C . Pored stiglica napolju je i jedna kanarinka kod mene kao eksperiment, sutra cemo videtieti kako su preziveli ovo 'vatreno' krstenje. Inace kanarinka je navucena na ljusten suncokret i samo njega jede, tako da se ne sekiram ja za nju previse .
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 15, 2010 12:04 am

Kanarinci odlicno podnose zimu ali mora da bude zatvorna volijera sa najlonom ili pleksiglasom cisto da nebije promaja direktno u ptice .
Mada ima jedan prooblem zbog kojeg sam ja vec uneo ptice a to je sto je 20 stepeni razlike samo za jedan dan
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 15, 2010 9:18 am

Ta promena nije bas zdrava , ali sta je tu je. Da se strpe jos malo da stigne domaca slanina , tad ce biti lakse :-) .
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimePet Dec 31, 2010 1:58 pm

I na -10 stepeni Štiglići su raspoloženi za pesmu. Klip sminljen u ranim prepodnevnim satima danas:
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeSub Jan 08, 2011 7:28 pm

Da se umesam i ja malo u pricu, meni su ptice preko cele godine napolju u volijerama, naravno leti su volijere pri vrhu gde ptice najcesce spavaju kako sam primetio, oblozene jedno pola metra od krova najlonom, uz to ide i zastitna mreza od komaraca, sova i svega ostalog, e pa sad imam i ja problem za vodu, menjam je dva, tri puta na dan, zavisi kad zamrzne, e sad imam pitanje za ishranu, vidim da spominjete niger, ja koliko znam on se koristi za usiljavanje ptica, za ishranu ga nisam jos koristio a imam ga, da li da ga stavim u volijere i koliko ? ja im samo dajem suncokret i mesavinu i kupujem divlju hranu da im dajem, nju jedu skoro sve ptice, naravno uz to dodajem minerale i vitamine.... Pozzz Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivan83




Broj poruka : 30
Datum upisa : 26.04.2010
Lokacija : Krusevac

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeSub Jan 08, 2011 11:30 pm

Bogdanik ::
Evo veceras ce biti najhladnija noc ove zime do sada , vedro je i bice do -10 C . Pored stiglica napolju je i jedna kanarinka kod mene kao eksperiment, sutra cemo videtieti kako su preziveli ovo 'vatreno' krstenje. Inace kanarinka je navucena na ljusten suncokret i samo njega jede, tako da se ne sekiram ja za nju previse .
Sta bi sa kanarinkom? Kako je pregurala "ledeno doba"?
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 09, 2011 12:41 pm

I dalje je napolju , navikla se na hladnocu . Tamo ce i ostati do proleca !
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 09, 2011 7:17 pm

Evo da postavim jos jedno pitanje, zanima me da li da dajem divljim pticama pevacicama grit i koliko ? a takodje me zanima koliko da ima dajem niger u ishrani tokom zime, ne za usiljavanje, nadam se da ima neko da mi odgovori. Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 09, 2011 8:56 pm

Dalibor Vasic ::
Evo da postavim jos jedno pitanje, zanima me da li da dajem divljim pticama pevacicama grit i koliko ? a takodje me zanima koliko da ima dajem niger u ishrani tokom zime, ne za usiljavanje, nadam se da ima neko da mi odgovori. Pozdrav cheers
Grit dajes u neogranicenim kolicinama i one uzimaju koliko im treba, a niger ja koristim u svakodnevnoj smesi oko 15 % , a moze i bez njega ! Procenat se menja u zavisnosti od doba godine !
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 09, 2011 9:16 pm

Aha, ok, hvala....
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 23, 2011 8:50 am

Zima nije problem boks je u zavetrini tako da ni najlon ne stavljam.iskustva sa kanarinkama su ista one su u boksu sa ostalim pticama i dobro podnose hladnocu. Problem je voda koja cesto mrzne pa se cesce menja .Obavezno stavljam jabuku za slucaj da zamrzlu vodu kasnije zamenim.Uslov je dasu ptice zdrave,ako nisu gubici su neminovni.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 09, 2011 12:31 pm

Ja sam danas polako pripremio prostoriju za zimovanje ptica. Inače papagaji, kanarinci, i australijske zebe, će mi prezimiti u staroj bačvari, koja je dosta topla, u toj prostoriji rade tri zamrzivača koji je dosta zagrevaju. Zatvorio sam prozore i vrata, postavio toplomer i temperatura se sa 8 stepeni Celzijusa popela na 16 stepeni. Tako da ako bude bilo zimi nekakvih problema oko niže temperature a biće sigurno. Problem sam rešio manjom grejalicom na struju koju ću uključivati nekoliko puta na dan, po pola sata. Inače ptice ću u toku dana prebaciti tamo, eventualno sutra... Kakvo je stanje kod vas ???


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
jigor

jigor


Broj poruka : 48
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 09, 2011 12:40 pm

Ja sam odlucio da i ovu nadolazecu zimu ptice ostavim napolje da dele niske temperatura sa njhovim srodnicima u prirodi. Ukoliko se sve poklopi na prolece kako treba necu zakasniti za period reprodukcije. Cini mi se da su one koje provedu zimu napolju, malo cvrsce i jace od onih gospodicica koje smo cuvali u + temperaturi. I opet prirodna selekcija ucini svoje tj. ptice koje prezive i izadju iz zime provedene napolju su sigurno zdrave i predstavljaju potencijal za reprodukciju.

Pozdrav!!!
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 09, 2011 1:57 pm

To da... Moji divljaci ostaju napolju sigurno, ali mi nekako žao papagaja i zeba, mada i kanarinci mogu, ali kad ih nemam u većem broju neka ih onda ovamo....



Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Nomak

Nomak


Broj poruka : 4
Datum upisa : 06.10.2011

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 09, 2011 7:47 pm

Ukoliko imas volijeru mozes ih slobodno drzati napolje,samo je prekrij nekim najlonom ili necim drugim,zbog jakih vetrova ili padanja snega zimi...Ja sam tako radio i nisam imao nikakvih problema.

I da,redovno menjaj vodu zimi,napolju skoro svaki dan mrzne...

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 09, 2011 9:24 pm

Nomak ::
Ukoliko imas volijeru mozes ih slobodno drzati napolje,samo je prekrij nekim najlonom ili necim drugim,zbog jakih vetrova ili padanja snega zimi...Ja sam tako radio i nisam imao nikakvih problema.

I da,redovno menjaj vodu zimi,napolju skoro svaki dan mrzne...

Pozdrav! cheers

A mislite na papagaje i egzote ?? Pa za njih trenutno nemam volijere trenutno se nalaze u manjim letelicama, na proleće bože zdravlje ih prebacujem u volijere, koje trenutno pravim za njih, završiću ih tamo zimus, samo polako... Very Happy


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Nikolasbc

Nikolasbc


Broj poruka : 27
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 56
Lokacija : Sabac

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimePon Okt 24, 2011 11:29 pm

samo je bitno da imaju svezu vodu
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 08, 2011 9:33 pm

A papagajima kako pojacati hranu. Moze li jajcana hrana? Daje li se tigricama niger konoplja...? Izvinite na off ali nema ova tema u Papagajima, koliko mi se cini...
Nazad na vrh Ići dole
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeSub Dec 24, 2011 8:06 pm

Moji dobri prijatelji imam jedno pitanje?
Ja cuvam 4 stiglica u kevezu a imam i letalicu dali je dobro da ih cuvam u letalici ili u kavezu..?



hvala puno
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitimeSub Dec 24, 2011 8:16 pm

pa naravno u letililici je bolje bice utegnutije ptice i lepse ce izgledati nego kada su u kavezima
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zimi ptice napolje ili unutra?   Zimi ptice napolje ili unutra? - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zimi ptice napolje ili unutra?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Grejanje ptica zimi
» kavez za kanarince
» regal za ptice
» Jomabopets volijera
» letelica za ptice

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: