Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Gould amadine (Choloebia gouldiae)

Ići dole 
+77
coja
scepo22
ivankv
danee9877
ervinio
Nepa
n.ekv
ivica1
daniel87
Miro NZ
zeres
iljo
Pash031
Pepikg
tecasi
lepotica cana
iki
sgrubi
kasper
makimk
Ivan/Rex
rado7rado
Aleksandar Djuric
žako
Exotic
karlo28
grozing
vladogouldovi
ATOS
VlatkoSK
goran74
Matija95
skorkovic
rade
Marjan
igorsand
dule33
Milence
Gordanna
jecham
Miks
Iwan97
ivan79
milan istra
VeljaVa
jakupovic
koss
Banjalucanin
Tarantula6
jevca5
skembi69
farmacy
acca
milun
LOGOPED
zucko
Laza
Rea
cobras
dejanns
Srdjan
nikola nis
papayajamaica
santini
fuz80
srdjan vr
vecos
Vasa
bacobobi
SrdjanKG
Sale77-Nis
Vladoal
Danijel
salle55
Luckyboy
malinois
rtomek
81 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Sledeći
AutorPoruka
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeSre Dec 18, 2013 7:35 pm

Isprati malo ptice nema odredjen dan kad se odvajaju, neke ne jedu ni posle 40 dana ....kad ih odvojis obavezno mladima ponudi bar klas i jajcanu hranu i otvorenu pojilicu.
Nazad na vrh Ići dole
ivankv




Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 46
Lokacija : Kraljevo

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimePet Dec 20, 2013 10:11 pm

Ljudi, da li moze neko da mi odgovori sta je u pitanju sa zenkom gould amadina. Vec nekoliko dana joj po savetu veterinara dajem u pojilicu enrocin kapi. Medjutim, simprtomi koji je imala i pre davanja enrocin kapi i sada su isti. Ptica normalno jede, pije vodu, medjutim svremena na vreme zevne par puta, kao da nema dovoljno da se nadise, i sedi na stajalici sa blago podignutim perjem.... Veterinaru sam detaljno objansio njeno ponasanje, i rekao mi je da najverovatnije ima "upalu pluca", pa me intresuje i Vase misljenje sta dalje sa lecenjem ptice ... U nadi da ce mi neko dati odgovor, unapred se zahvaljujem.
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimePet Dec 20, 2013 11:30 pm

Tačnu dijagnozu ti ovako "napamet" niko ne može reći.
Što se tiče Enrocina,zaboravi na njega kao lek za ptice,godinama je to vodica koja se kupuje kod veterinara za sve bolesti,a ne pomaže ni kod jedne.
Dali si tretirao ptice protiv parazita?
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeSub Dec 21, 2013 9:29 am

Ivane ja milim da su u pitanju grinje u vazdusnim kesicama po simptomima koje si naveo ja mislim da ima negde na forumu kako se leci potrazi.
Nazad na vrh Ići dole
ervinio




Broj poruka : 17
Datum upisa : 23.11.2013
Godina : 53
Lokacija : Slovenija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeSre Jan 01, 2014 4:57 pm

sa kolko da na mladi od amadina izlaze iz gnjezda, i poslekolko vremena se može očekivat, sledeče leglo jaja, imam problem, bda je mladi još u gnjezdu, a ćini mi se da ženka duva kao, da će iznosit jaje, pa zato što je mladič još u gnjezdu bio bi problem a ima cca 21 dana starosti. Hvala na odgovoru. Sretna 2014
Nazad na vrh Ići dole
n.ekv

n.ekv


Broj poruka : 156
Datum upisa : 09.08.2010

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeSre Jan 01, 2014 5:01 pm

tako nešto i izlaze sa 22-23 dana.
Nazad na vrh Ići dole
karlo28




Broj poruka : 70
Datum upisa : 17.01.2012

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeNed Jan 12, 2014 3:39 pm

Neki dan mi je uginula ženka gulda,simptomi su bili da je vrtila glavom uokolo i kad je pala na pod i vise nije mogla ni jest je uginula.Kupio sam je kod covjeka koji mi i dan danas tvrdi da mi je prodao mužijaka a meni je othranila 13 mladih prošle sezone.Zapravo je razlog sto sam ju kupio od preprodavaca kojemu je bilo bitno da ju proda a i ptica je bila dosta istrosena kad sam ju kupio samo ja to kao amater u tome svemu nisam znao.Tako da za ubuduce novi egzotaši znaju od koga kupuju pticu i u kakvom je stanju neka uzmu pticu od nekog ko ih nece izigrat kao mene preprodavaci i šverceri ptica kojih je u hr dosta i gade mi se jer to nisu ni p od ptičara i uzgajivača!
Nazad na vrh Ići dole
ervinio




Broj poruka : 17
Datum upisa : 23.11.2013
Godina : 53
Lokacija : Slovenija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeNed Jan 12, 2014 5:00 pm

jedno pitanje, dogodak kod mene, uspjelo jim je odgojit jednog mladiča, mlkadič još uvjek ulazi u gnjezdo, a več imaju 5 jaja, a desi se da ženka 3 i 4 noč ne ide u gnjezdo na jaja, a preko dana ulaze i se izmenjava sa mužjakom, u mojoj praksi ako ženka zapusti jaja za koji dan se jaja ohlade i gotovo, sad mi nije jasno šta se tu dešava 3 dan opet ženka preko noči leži na jajima, ima nekog da mi iz prakse može delit nasvet što se dogoža, ja mislim da če trebat jaja izbacit, a ipak pitam za savjet. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
karlo28




Broj poruka : 70
Datum upisa : 17.01.2012

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeNed Jan 12, 2014 7:59 pm

ta jaja ce propast osim ako nemaš galebiće da ih pometneš pod njih.Meni se to isto dešavalo i pustio sam ženku da sjedne na drugu turu jaja i sa drugom je normalno sjedila,a prva jaja bi propala samo sam na vrijeme primjetio te sam ih podmetnuo pod galebice.
Nazad na vrh Ići dole
ervinio




Broj poruka : 17
Datum upisa : 23.11.2013
Godina : 53
Lokacija : Slovenija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimePon Jan 13, 2014 6:15 pm

Hvala, izbacit ču jih, pa pustit nek slegne drugo turo jaja.
Nazad na vrh Ići dole
scepo22




Broj poruka : 9
Datum upisa : 03.02.2014
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeUto Feb 04, 2014 9:12 pm

Pozdrav ljudi, Koja im je cena!? Hvala
Nazad na vrh Ići dole
scepo22




Broj poruka : 9
Datum upisa : 03.02.2014
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeUto Feb 04, 2014 9:24 pm

Ne znam sta se desilo sa mojim pitanjem... Dakle, da li neko zna gde ima da se kupi par guld amadina u Beogradu, i da li ima uopste!?
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeUto Feb 04, 2014 9:29 pm

Guldova ima dosta cena im je od 25e do 100e za par.
Nazad na vrh Ići dole
scepo22




Broj poruka : 9
Datum upisa : 03.02.2014
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeUto Feb 04, 2014 9:50 pm

A gde...??? ja hocu da kupim par!!!
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 36
Lokacija : cepin

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeUto Feb 04, 2014 10:04 pm

Scepo22. [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
scepo22




Broj poruka : 9
Datum upisa : 03.02.2014
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeUto Feb 04, 2014 10:55 pm

vlado nemam opciju za pisanje teksta u temi "upoznavanje", a ne mogu da saljem privatne poruke! Sad
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 36
Lokacija : cepin

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeUto Feb 04, 2014 11:00 pm

Oprosti,vidim sad da je zakljucana
Nazad na vrh Ići dole
scepo22




Broj poruka : 9
Datum upisa : 03.02.2014
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeUto Feb 04, 2014 11:12 pm

Bio bih ti zahvalan ako mozes da me uputis gde da kupim par guldova, ako moze plavih nijansi... P.S. kao sa tvog profila!? Smile Hvala
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeČet Feb 20, 2014 6:14 am

Posle dosta muka i nerviranja konacno su se izlegli 4 od 5,roditelji ih odlicno hrane i neguju(bez galebica)
Inace da napomenem da je ovo trece leglo gde su prva dva bila neuspesna,nisu hteli da ih hrane
ovo je slika od pre dva dana,inace danas im je osmi dan
Posebno bih pozdravio Matija95,Gorana iz Paracina I Srdjana iz Nisa na strucnoj pomoci
 cheers  cheers  cheers 
Svima zelim uspesnu sezonu cheers 
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
coja

coja


Broj poruka : 29
Datum upisa : 01.02.2014
Lokacija : beograd

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeČet Feb 20, 2014 10:57 am

ja cestitam i zelim jos vise uspeha
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeČet Feb 20, 2014 12:14 pm

Bravo  cheers 
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimeSub Feb 22, 2014 5:58 am

Hvala od srca
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimePet Feb 28, 2014 6:55 pm

Prve guld amadine plavih glava prezentovao je 2011. godine veterinar sa Kube Huan Farat. Učinio je to dve godine nakon što je stvorio i izlegao prvu guldovu amadinu plave glave. Ova maltene senzacionalna mutacija kod guldova, potkrepljena mnoštvom fotografija, nekolikim video-zapisima i prezentovanjem putem interneta, izazvala je mnogo sumnjičavosti među odgajivačima i poznavaocima egzotičnih ptica u svetu. Ali, sve nedoumice srušene su 2013. godine, kad je Farat izneo nove podatke i karakteristike svojih plavoglavih guldova, i sve potkrepio novim fotografijama.
Pored detaljnog opisa nekih sekundarnih karakteristika plavoglavih guldova, on ih je uporedio sa pastelnim guldovima crnih glava (koje zbog redukcije svih melanina postaju sivo obojene) i pritom ukazao na različitosti. Kod plavoglavih guldova insistira se na različitim nijansama plave boje perja na glavi. Ona je najtamnija kod ptica normal boje. Perje je za stepen svetlije plavo kod pastel heterozigotnih guldova (1F jednostruki pastel faktor), a najsvetlije, nežno plavo je kod homozigotnih pastel guldova (2F dvostruki pastel faktor).
Još pri nastanku mutacije plavoglavih guldova bilo je jasno da ona redukuje crni eumelanin sa maske. Prva plavoglava guld amadina izležena je od para guldova kod kojih je crna maska već bila redukovana nekom od postojećih mutacija - otac je bio pastel crnoglavi, a majka lutino crnoglava. Pri fiksiranju mutacije, Farat nije praktikovao da plavoglave pari sa crvenoglavim i guldovima sa oranž glavom, već samo sa crnoglavim, što je i bilo logično, jer su oni nastali mutiranjem crnoglavih.
Kad je imao dovoljan broj plavoglavih guldova, odlučio je da počne njihovo ukrštanje sa guldovima oranž glava. Dobio je ptice kod kojih je došlo do oblivanja ili prelivanja plave i oranž boje na perju glave, što je Farat objasnio uticajem istog hromozoma.
Zbog redukcije crnog eumelanina, koji nije uočljiva samo na glavi gde je izražena plava strukturalna boja, uočene su promene boje i na drugim delovima tela plavoglavih guldova. Stomak je jače oker žute boje, zbog vidljivijeg smeđeg feomelanina, a uočena je i izraženija ljubičasta boja grudi, opet zbog nepokrivenosti feomelanina crnim eumelaninom. Zelena boja na leđima poprima tonove maslinaste boje zbog manjka crnog, a izraženijeg smeđeg feomelanina.
Noge plavoglavih guldova su žuće nego kod ptica istih mutacija, a sve to je povezano sa redukcijom tamnih pigmenata. Sve ovo ukazuje da je redukcija crnog melanina kod plavoglavih guldova najjača na maski, ali ta mutacija izaziva njihovu redukciju i na još nekim delovima tela, mada je slabije izražena.

Najpoželjnije odlike
Odlike koje plavoglavi guldovi moraju imati su: plava boja ispod kljuna na maski (brada). Obrazi treba da su plavi, uz eventualno malo sivila ispod oka i iznad gornjeg kljuna. Poželjan je pojas plave boje, uz malo sivkaste.

Ljubičasti potomci
Farat planira da ukrsti plavoglave guldove sa crvenoglavim, gde će, po njegovoj pretpostavci, dobiti mlade guldove ljubičastih i lila glava. Kombinacija koja bi dala guldove ljubičastih glava bila bi crvenoglavi homozigotni mužjak i plavoglava ženka, a samo mladi mužjaci kasnijih generacija imali bi glavu jake ljubičaste boje, nastale prelivanjem plave i crvene, koja potiče od mužjaka sa dvostrukim faktorom za crvenu boju glave (homozigotni). Kod mladunaca bi se lila glava očekivala u oba pola ravnomerno. Oni bi imali jednostruki faktor za crvenu boju (heterozigotni), a lila boja glave bila bi plod prelivanja plave i crvene (1F).

Nebojša Antanasijević
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimePet Feb 28, 2014 6:57 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
iki




Broj poruka : 16
Datum upisa : 23.08.2012
Godina : 53
Lokacija : atina grcka

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitimePon Mar 03, 2014 9:53 pm

Hvala za tekst, odakle je preuzet ako nije tajna.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 17 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Gould amadine (Choloebia gouldiae)
Nazad na vrh 
Strana 17 od 18Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Sledeći
 Similar topics
-
» ćelavost gould amadina
» Plucni paraziti kod guld amadine
» Pomoc...Problem sa nogama kod guld amadine...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: