Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!

Ići dole 
+78
zozi
drvetmed
Browningbar
ivica1
senjin
Goran Cvetanoski-Coko
Matija95
Pash031
pedjacure
makimk
žako
lepotica cana
fuz80
DjordjeVet
ivica.m
srxa
Džoni
BABURA
goran74
Iwan97
Nemanja Ars
zoran ptice pjevice
mica vasic
Aleksandar Djuric
grujo
skorkovic
Jovo13
bastard kv
ADI KG
Marjan
Šarengrad
koja*
Rale
Milan 92
bratislav misic
sasa.kg
milos0205
Đole
braneOS
Alexandar
milun
mozaik
vlada130168
joki_skrce
sasko
Dalibor Vasic
farmacy
srdjan vr
jigor
Don
Milan Nis
sasaznas
Vasa
Бане
IGOR 72
Saša vr
gocke
kima
SrdjanKG
Luckyboy
Dax BG
Rale KG
sasar_le
lakigtb
Koki-Baba
Boban
zikanis
dr.nenad86
Steva
BOCKA
milannish
Santa
Petar
mica
Bogdanik
Danijel
Zika
Laza
82 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Sledeći
AutorPoruka
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeSub Maj 21, 2011 8:17 pm

Milose, i star je 10 meseci i isto toliko je kod mene! A na tvojoj slici, ovaj sa leve strane je sigurno muzjak, ali ovaj drugi je previse mutan da bi se sa sigurnoscu ocenilo, ali 90 posto je m.
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeSub Maj 21, 2011 11:08 pm

Desni i jeste muzjak a za levog nisam siguran, za njega sam pitao. Maska mu je po meni suvise plitka zato mi je licio na zenku. Hvala Bogdanik
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeNed Maj 22, 2011 12:17 am

Nisam ni ja pametan, svasta se moze videti Boze moj, cak i neki ljudi vise lice na suprotni pol. Postoje i zenke sa velikom maskom i muzjaci sa plitkom, ali muzjak kad rasplete i spusti krila, zenka to nikad nece moci uraditi !
Nazad na vrh Ići dole
Milan 92

Milan 92


Broj poruka : 6
Datum upisa : 21.06.2011
Godina : 31
Lokacija : Stara Pazova

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeSre Jul 06, 2011 4:18 am

Koje hranu da kupim stiglicu?pozz
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeSre Jul 06, 2011 9:32 am

Milane sve zavisi koliko para zelis da potrosis, na nasem trzistu postoji nekoliko distributera uvoznih mesavina hrane za stiglice a imas i opciju da u kanarinsku smesu dodajes jos neke vrste semenja i time je prilagodis za stiglice. O svemu ovome dosta je pisano na forumu tako da malo pazljivije proprati ranije postove
Nazad na vrh Ići dole
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeUto Avg 23, 2011 9:07 am

Pozdrav moji dobri prijatelji.. Exclamation i ja imam slicu voleriju kao mica na terasi kod moje bake na selu..zelim isto tako da hranim stiglice spolja kao mica da same dolaze..one dodju ali ih vrapci oteraju sta da radim s tom pticom kako da je odjurim da bi dolazile stiglice..pomozite molim vas..


hvala unapred
Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Šarengrad




Broj poruka : 24
Datum upisa : 16.05.2010

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeNed Avg 28, 2011 9:23 pm

kod mene se na zici kace i vrapci i senice.ja sam gde su hranilice stavio lim sirine dvadesetak santimetara tako da sada nemaju zasta da se uhvate.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimePon Sep 19, 2011 6:39 pm

Znam da su ovde prisutni veliki poznalaoci stiglica, pa bih da vam postavim jedno pitanje.
Ovo je jedno mladunce iz poslednjeg gnezda, izaslo 2 dana posle svih ostalih pa jedino za njega znam koliko je staro. Pitanje je koliko mislite da ima dana starostiu odnosu na oblacenje?
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 IMG_0050-1
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 IMG_0071-1
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 IMG_0056
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimePon Sep 19, 2011 8:07 pm

Nevezano za slike koje je postavio Bogdanik ,mogu da kažem da se mlade ptice iz prvih legla mitare početkom avgusta dok drugo to jes treće leglo (mladi)iz dosadašnje prakse mitare u drugom mesecu to jes odmah po osamostaljivanju. Mnogima je poznato da po navršetku drugog I početka trećeg meseca života otpočinje mitarenje kod mladih ptica . Ali zadnja legla koja se završavaju krajem avgusta i početkom septembra . Teraju mladu pticu odmah u mitarenju , a poneke mlade ptice kreću sa mitarenjem odmah po napustanje gnezda na dvadesetak dana od izleganja .Što mislim da je slučaj i kod ovu mladu ženku štiglića koju je prestavio Bogdanik.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimePon Sep 19, 2011 8:56 pm

Otprilike ima 20 dana kako je izasla iz gnezda, i mene zapanjuje brzina mitarenja, i ovim tempom ce mozda stici ptice iz prvog gnezda koje su malo zaostale u mitarenju.
Tacnije ova ptica je izasla 3.8. iz jajeta, preostale 3 ptice iz istog gnezda su izasle 31.7 i 1.8, malo je reci da joj je zivot visio o koncu, ali samo briznost majke je uspela da je spase sigurne smrti.
Posto sam pazljivo pratio odkad je mlado izaslo iz jajeta, hranjenje majke je pocinjalo tako sto prvo dodje do gnezda i hrani ovo najmanje pile, tek kad zavrsi sa njim ona podize ostala 3 pileta koja hrani sva 3 odjednom.
Moje je misljenje da brzinu mitarenja odredjuje hladnoca preko noci, i da niska temperatura preko noci odredjuje kada ce poceti mitarenje kod starijih ptica i same temperature pomazu da ptice brze promene pera.
Nazad na vrh Ići dole
ADI KG

ADI KG


Broj poruka : 5
Datum upisa : 12.10.2010
Godina : 29
Lokacija : Kragujevac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeČet Nov 10, 2011 10:54 am

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/822/37529911.jpg/

Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 8:07 pm

Juče slikane ptice, specijalno za ovj forum. Svi Štiglići su izleženi 2011. Na slikama su samo dve starije ptice. Krajem zime biće još lepši nego sada. Većina ptica, tek što je izašla iz mitarenja. U nekoliko narednih meseci sledi ,,sazrevanje perja,,.
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 20111112690003

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 20111112690006

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 20111112690013

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 20111112690014

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 20111112690019

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 20111112690022

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 20111112690032

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 20111112690035

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 20111112690040

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 20111112690044

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 20111112690049

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 20111112690052

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 20111112690060

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 20111112690063

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 20111112690075

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 20111112690079

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 20111112690088




Nazad na vrh Ići dole
BOCKA

BOCKA


Broj poruka : 106
Datum upisa : 02.01.2010
Lokacija : SKOPJE, MAKEDONIJA

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 8:19 pm

Zdravo Miča, prijatelju stari,
Odavno nismo u kontaktu pa bi te zamolio da nešto napišeš ili postaviš fotografije od tvojih slavuja.

Pozdrav Bocka
Nazad na vrh Ići dole
bastard kv




Broj poruka : 24
Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 52
Lokacija : kraljevo

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeSub Nov 12, 2011 9:17 pm

mico svaka cas lepe ptice reci mi koje je to cvece sto im dajes
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 12:23 am

To je karanfil, možda je neka podvrsta karanfila ne znam koja ali jeste karanfil. Imao sam ga u dvorištu u izobilju al ga ubi mraz i slana i moji počupaše i pobacaše ali bi mi dobrodošao, nego, kasno sam video...


cheers
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 12:45 am

Nije to karanfil,to je kadivica(kadifa,kadifica),latinski tagetes Wink

Recite mi jer dozvoljeno hvatati stiglice iz divljine?Jedan tu iz komsiluka svaki dan hvata,gomilu je do sada uhvatio,meni ih zao jer oni ne mogu da se naviknu na kavez Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 12:54 am

Strogo je zabranjeno !!! Ne mogu da ti pisem vise, da objasnjavam ali samo malo procesljaj forum i nacices sve...
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 9:17 am

Bocka, niko pametan se ne bavi odgojem Slavuja Laughing
U Evropi nema odgajivača Slavuja a to znači da ih nema ni u svetu. Kada sam imao prostornih mogućnost pre nekoliko godina odgajio sam 5 ptica. Par Slavuja, da bi se legao zahteva prostor isključivo za sebe. Ne trpi prisustvo drugih ptica. Tolerntan je, ne tuče se sa drugim pticama ali se i ne pari. Trenutno imam u ptičarniku preko 130 ptica. Smanjiću broj ptica ali nisam voljan da se odreknem Štiglića da di odgajao Slavuje. Trenutno imam dva para Slavuja koje sam smestio u zimovnik. To su jedine ptice koje će do proleća biti u kavezima. Ne volim da čuvam ptice u kavezu tako da mi i to smeta. Zbog Slavuja zagrevam zimovnik na temperaturi 5-10 stepeni.
Ako se neko odluči da ozbiljno odgaja Slavuje mora se posvetiti samo njima. Neke vrste ptica su jako teške za odgoj jer su specifične. Pored Slavuja to su Crvendaći, Crvenorepke i Zebe belokrile.
Sve nabrojane vrste su strogi teritorijalci. Ishrana je specifična, tako da je teško obezbediti odgovarajuću hranu (u dovoljnoj količini) kada se mladunci izlegu .
Da imam 30 godina verovatno bi se opredelio samo za odgoj Slavuja. Ponestaje mi entuzijazma i energije, tako da izbegavam da radim nešto što je suviše zahtevno.
Štiglići su puno lakši za odgoj. Ove godine sam odgajio između 70 i 80 mladunaca. Naravno, najviše Štiglića zatim Zimovki, Zelentarke, pa čak i dve Zebe belokrile.
Dosta za moje godine.
POZDRAV.

Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 2:18 pm

[quote="mica"]Bocka, niko pametan se ne bavi odgojem Slavuja Laughing
U Evropi nema odgajivača Slavuja a to znači da ih nema ni u svetu. Kada sam imao prostornih mogućnost pre nekoliko godina odgajio sam 5 ptica. Par Slavuja, da bi se legao zahteva prostor isključivo za sebe. Ne trpi prisustvo drugih ptica. Tolerntan je, ne tuče se sa drugim pticama ali se i ne pari. Trenutno imam u ptičarniku preko 130 ptica. Smanjiću broj ptica ali nisam voljan da se odreknem Štiglića da di odgajao Slavuje. Trenutno imam dva para Slavuja koje sam smestio u zimovnik. To su jedine ptice koje će do proleća biti u kavezima. Ne volim da čuvam ptice u kavezu tako da mi i to smeta. Zbog Slavuja zagrevam zimovnik na temperaturi 5-10 stepeni.
Ako se neko odluči da ozbiljno odgaja Slavuje mora se posvetiti samo njima. Neke vrste ptica su jako teške za odgoj jer su specifične. Pored Slavuja to su Crvendaći, Crvenorepke i Zebe belokrile.
Sve nabrojane vrste su strogi teritorijalci. Ishrana je specifična, tako da je teško obezbediti odgovarajuću hranu (u dovoljnoj količini) kada se mladunci izlegu .
Da imam 30 godina verovatno bi se opredelio samo za odgoj Slavuja. Ponestaje mi entuzijazma i energije, tako da izbegavam da radim nešto što je suviše zahtevno.
Štiglići su puno lakši za odgoj. Ove godine sam odgajio između 70 i 80 mladunaca. Naravno, najviše Štiglića zatim Zimovki, Zelentarke, pa čak i dve Zebe belokrile.
Dosta za moje godine.
POZDRAV.

Kako se niko ne bavi odgajanjem slavuja,, ima ljudi koji samo to drze i vise su nego uspesni.
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 3:24 pm

Re: gocke
Odavno sam prestao da verujem u priče. Onaj ko ima šta da pokaže on pokaže. Slika ili video su dostignuća koja su neophodna u odgoju ptica pri predstavljanju uzgojnih rezultata. Nađi bar jednog uspešnog odgajivača na netu i postavi link na forumu.
Ono što može da se vidi od Slavuja na netu su listom ptice uhvaćene u prirodi. Nisam video ni jednog Slavuja propisno alkiranog, što je dokaz da je odgajen u zatočeništvu. Mada i to treba uzeti sa određenom rezervom, jer mladunci mogu biti iz gnezda koje je u prirodi, uzeti kao mali i alkirani. Zatim ručno odhranjeni. Najmerodavniji dokaz je da se prikaže fotografijom ili klipom ceo odgojni ciklus. Od jajeta preko pileta do odrasle ptice.
Postavi takve dokaze i poverovaću da tvoja izjava
(,,Kako se niko ne bavi odgajanjem slavuja,, ima ljudi koji samo to drze i vise su nego uspesni ,,) nije besmislica.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 4:01 pm

mica ::
Re: gocke
Odavno sam prestao da verujem u priče. Onaj ko ima šta da pokaže on pokaže. Slika ili video su dostignuća koja su neophodna u odgoju ptica pri predstavljanju uzgojnih rezultata. Nađi bar jednog uspešnog odgajivača na netu i postavi link na forumu.
Ono što može da se vidi od Slavuja na netu su listom ptice uhvaćene u prirodi. Nisam video ni jednog Slavuja propisno alkiranog, što je dokaz da je odgajen u zatočeništvu. Mada i to treba uzeti sa određenom rezervom, jer mladunci mogu biti iz gnezda koje je u prirodi, uzeti kao mali i alkirani. Zatim ručno odhranjeni. Najmerodavniji dokaz je da se prikaže fotografijom ili klipom ceo odgojni ciklus. Od jajeta preko pileta do odrasle ptice.
Postavi takve dokaze i poverovaću da tvoja izjava
(,,Kako se niko ne bavi odgajanjem slavuja,, ima ljudi koji samo to drze i vise su nego uspesni ,,) nije besmislica.

Sta cu ti ja postavljati linkove udji sam pa pogledaj na nekim stranicama po belgiji i holandiji. Imas ih cak i na oglasima, mozes ih i kupiti. Imas i drustva samo za odgoj mekokljunih ptica. Sad dal verujes neznam i ne bitno je, ali ima mnogo ljudi sto ih izvode. I mico nigde u Evropi ni jedan pticar ne sme imati nealkiranu pticu.
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 6:14 pm

Mico na proslogodisnjem svetskom prvenstvu bio je izlozen Albino slavuj (totalno beo) e sad da li je kao mlad uhvacen ili izveden neznam ali pre bih rekao da je ptica iz odgoja.
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 6:18 pm

Re: gocke

,,Sta cu ti ja postavljati linkove udji sam pa pogledaj na nekim stranicama po belgiji i holandiji. Imas ih cak i na oglasima, mozes ih i kupiti. Imas i drustva samo za odgoj mekokljunih ptica. Sad dal verujes neznam i ne bitno je, ali ima mnogo ljudi sto ih izvode. I mico nigde u Evropi ni jedan pticar ne sme imati nealkiranu pticu.,,

Ne moraš zbog mene da dokaziješ tvrdnju koji si napisao. Ja znam. Ali zbog ostalih forumaša postavi bar JEDAN link JEDNOG odgajivača Slavuja u Evropi pa ću ti poverovati da ih ima MNOGO.
Pogledaj na YouTube nealkirane ptice lete na sve strane. To je u vezi sa Tvojom konstantacijom da ,,nigde u Evropi ni jedan pticar ne sme imati nealkiranu pticu.,,
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 6:36 pm

Mico evo ono o cemu sam ti pricao:

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Slavuj1
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Slavuj2

i da napomenem da su ptice alkirane.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitimeNed Nov 13, 2011 6:45 pm

mica ::
Re: gocke

,,Sta cu ti ja postavljati linkove udji sam pa pogledaj na nekim stranicama po belgiji i holandiji. Imas ih cak i na oglasima, mozes ih i kupiti. Imas i drustva samo za odgoj mekokljunih ptica. Sad dal verujes neznam i ne bitno je, ali ima mnogo ljudi sto ih izvode. I mico nigde u Evropi ni jedan pticar ne sme imati nealkiranu pticu.,,

Ne moraš zbog mene da dokaziješ tvrdnju koji si napisao. Ja znam. Ali zbog ostalih forumaša postavi bar JEDAN link JEDNOG odgajivača Slavuja u Evropi pa ću ti poverovati da ih ima MNOGO.
Pogledaj na YouTube nealkirane ptice lete na sve strane. To je u vezi sa Tvojom konstantacijom da ,,nigde u Evropi ni jedan pticar ne sme imati nealkiranu pticu.,,
Neznam zaista sta znas ili ne, nije moje da u to ulazim. Mico nije youtube ceo svet pticarstva, udji na stranice i vidi ko sta izvodi, kazna za nealkiranu pticu faune je izmedju 5-10 hiljade evra i svi koji drze ptice propisni alkiraju nemoj me ubedjivati u drugo, jer nisi u pravu. Izadji iduce godine na izlozbu u Zwolle na primer i videces to sto te interesuje. A evo i linka udji na cultuurvogels i pogledaj. I jos nesto vidim da drzis stiglice, nasi obicni po com moraju se alkirati sa 2.5mm ako im je veci prsten svuda u svetu se oduzimaju i ne mogu se takmiciti, i nemoj molim te o prstenovima da pricas
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Slike stiglica, podvrste i objasnjenja! - Page 10 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!
Nazad na vrh 
Strana 10 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Sledeći
 Similar topics
-
» Bolest stiglica
» kavez za kanarince
» Razmnozavanje štiglica u avikulturi
» Ishrana stiglića uopšteno....
» Legalna Nabavka Stiglica?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: