Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Tigrica (Melopsittacus undulatus)

Ići dole 
+71
DjordjeW
daki12
Dane 9877
Nomak_
ivica1
Wuck0o
lepotica cana
blueeye
djuro123
sasam
acca
Александра.Рај
steva27
holder
vatrogasac
mime30
SIMO PAJICIC
Kyuzo
Nastee
errorsrb
Milos993
žako
Iwan97
jelena_padjen@yahoo.com
Nidzo
Ivan/Rex
batinic
stefan.peric
Dragomir
jomabo
Matija95
igorbozanic
miroslavilic
acahaski
suzic69
Mirko_98
border
Bojan_ManUtd
Tihomir
proDarKing
ax00
bane_ru
psittacula
Alex
skorkovic
Drasko
milun
GoranKac
Dare
milkica5
MILAN
Dalibor Vasic
ticar86
slobodan
Rea
pticar
farmacy
Jovo13
SasaVR
bojan93pn
dr.nenad86
Dejan08
Siskin
haralampijexxl
papayajamaica
Saša vr
igorsand
SrdjanKG
ZQKY
Laza
Luckyboy
75 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 4:03 pm

znaci za 5 pari tigrica treba 8 kucica(jer ako sam ja dobro razumeo 1,6 je po paru, znaci kad se pomnozi dobija se 8, ili sam ja pobrkao?)...
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 4:30 pm

Nisi pobrkao,dobro si izracunao! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 5:06 pm

tako je nisi pobrko nista bas tako
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 2:47 pm

e pa zna se ko ima 4 iz matematike Wink
heh salim se
a jel moze npr jedna kucica da bude na 40-50 cm od dna kaveza, jedna na vrhu ( posto je meni kavez visine 80cm) pa zbog toga pitam...
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 8:21 pm

vidi ivane najbolje da ti sve kucice budi na istom nivou zbog toga sto ceti se ptice tuci za najvislju kucicu pozto ta je za njih najsigurnija nije da nece da prihvate i tu ali bolje je da ti budi u nivou isti
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 9:14 pm

aha ok znaci sve da budu na istoj visini a da li ima veze ako mi bude jedna kucica na zadnjoj str jedna na bocnoj i tako razbacane ili da sve budu na istoj str ili barem po pola?
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 11:01 pm

E to vec nije toliko bitno!
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 10:12 am

aha ok hvala...
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 7:46 pm

bitno je i te kakoa sve kucice koje su zaokrenute i gledaju na istok je najbolje ali posto ne gais papagaje profi onda je stvarno isti i nema veze u tvom slucaju samo da su rupe na istoj visini
Nazad na vrh Ići dole
stefan.peric




Broj poruka : 3
Datum upisa : 19.09.2011

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimePon Apr 23, 2012 7:32 pm

i ewo mene opet hvala za prosli odgovor dodao sam im jos jednu kucicu al ne lezi vraze moje tigrice nesto novo traze danas mi polomili 2 jajeta i snele nova 2 tako da je do sad bilans 5 polomljenih i 3 citava valjda ce ova 3 opstati. I jos jedno pitanje sta da im stavim kao podlogu u kucicu da bi snele jaje ja sam im stavio strugotinu krupnu i to je po meni super pre togga po dnu je bio sundjer ali one su ga istrinjile i izbacio sam ga sad je samo piljevina.I nadam se da vise nece da lome jaja i samo se svadjaju zenke izmedju sebe to sam zapazio
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimeUto Maj 01, 2012 9:32 pm

batinic ::
bitno je i te kakoa sve kucice koje su zaokrenute i gledaju na istok je najbolje ali posto ne gais papagaje profi onda je stvarno isti i nema veze u tvom slucaju samo da su rupe na istoj visini

znaci trebaju otvori na kucicama da budu okrenuti ka istoku...
Nazad na vrh Ići dole
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimeUto Maj 01, 2012 9:49 pm

bitmo je da je zaokeruto prema svetlosti ali za hobi i nij ebitno bitno j eda iams zdrave jedinke lepo odnegovane da ih spremis dobro i problem je resen
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimeSre Maj 02, 2012 10:23 am

aha ok...
posto ja moju volijeru nekad premestim sa jednog na drugo mesto, nikako da potrefim dobro mesto da im nije mnogo vrucina a i da nije samo hladovina Wink
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimePet Maj 11, 2012 4:35 pm

treba mi savet...da li je dovoljan kavez 80x45x50 za par tigrica? imam drvene kutije od kucnih sivacih masina, pa cu da ih prepravim u kaveze za pojedinacne parove...
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimePet Maj 11, 2012 8:20 pm

Dovoljan je
Nazad na vrh Ići dole
jelena_padjen@yahoo.com




Broj poruka : 2
Datum upisa : 28.05.2012

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimePon Maj 28, 2012 4:57 pm

Upomooooc!Ne znam da li sam na dobroj temi,ali molim za pomoc.Kupila sam decku tigricu prije pola godine...sve je super bilo,medjutim prije 7 dana se promjenio,malaksao je,podrhtava,ima proljev,nakostrjesi se...nemamo u blizini veterinara za kucne ljubimce pa Vas molim za nekakav savjet...nemamo iskustva sa tim.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimePon Maj 28, 2012 5:10 pm

Meni to izgleda kao susica(kokcidioza).Ako je tigrica u tom stazu,sanse da ce preziveti su vrlo male.Sacekaj odgovor iskusnijih.
http://www.avikultura.com/t136-susica-kokcidioza
Nazad na vrh Ići dole
jelena_padjen@yahoo.com




Broj poruka : 2
Datum upisa : 28.05.2012

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimePon Maj 28, 2012 5:17 pm

Hvala puno !
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimePon Jul 09, 2012 12:09 pm

Imam problem pa ako zna neko sta je pametno da uradim neka slobodno pise,,,, umesto u kucici tigrice su same napravile gnezdo u zidu ismedju blokova,,,, da sam na vreme to zatvorio sada nebih imao problema,,,,izvele su se jos pre dve nedelje i sada izgleda da je tesno majka non stop iznosi malter iz gnezda kao da prosirava... prepostavljam da ima oko 3-4 mlada,,, neznam dali hoce majka da nastavi da ih hrani ako uspem da ih izvadim i stavim u drvenoj kucici,,, postavljam i sliku


Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Dscf0832o

Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimePon Jul 09, 2012 12:26 pm

Ostavi sada tako kako je. Makni samo ovu zelenu vrećicu i izaći će oni već nekako, kada za to dođe vrijeme.
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimePon Jul 09, 2012 3:18 pm

Hocu , samo strahujem da stariji ne zgaze mladje papigice.
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimeUto Jul 24, 2012 10:13 pm

Na koliko dana izlaze mladi nakon sto izadje prva tigrica iz gnezda???
Nazad na vrh Ići dole
Milos993

Milos993


Broj poruka : 53
Datum upisa : 18.09.2012

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimeČet Sep 20, 2012 3:54 pm

Jel moze neko da mi pomogne i kaze kog su pola ove tigrice? Znam da je ova plava musko a ova zuta me buni?

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Kicaisuncica
Nazad na vrh Ići dole
Milos993

Milos993


Broj poruka : 53
Datum upisa : 18.09.2012

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimeČet Sep 20, 2012 3:56 pm

Inace tigrice su od moje sestre, ona je pre toga imala zenku ali je uginula. Onda smo od istog odgaivaca kupili ovu zutu tigericu i on je rekao da je ona zensko, e sad meni je nekako sumnjivo pa hocu da proverim.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitimeČet Sep 20, 2012 4:39 pm

Jel mozes bolje da slikas plavu,ona lici na zensko?!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tigrica (Melopsittacus undulatus)   Tigrica (Melopsittacus undulatus) - Page 7 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Tigrica (Melopsittacus undulatus)
Nazad na vrh 
Strana 7 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» Dužina noktiju kod tigrica
» Parenje tigrica
» Moja Tigrica!
» Bolesna tigrica
» Mutacije tigrica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Mali papagaji-
Skoči na: