Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Japanski galebic (Lonchura striata domestica)

Ići dole 
+50
Dusan91ks
Marjan
sgrubi
Pash031
MilosPlana
Goran Gruza
milojed
miticsinger
carstvo zivotinja
Ivan/Rex
ivan79
suljaga
Dijamant
ivica.m
ivankv
vladogouldovi
skorkovic
Dalibor Vasic
fuz80
Matija95
acahaski
Iwan97
Aleksandar Djuric
Igorche81
Gero
dino
Goxy
jecham
Alexandar
stamil
smeshko lepushko
Dejan08
ivan83
bojan93pn
papayajamaica
vecos
VUK SOKO
Vasa
Santa
SrdjanKG
Aidemosyne
Srdjan
Danijel
Бане
dr.nenad86
Sale77-Nis
Bogdanik
rtomek
Laza
Luckyboy
54 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeSub Dec 26, 2009 11:31 pm

Society Finch
Muzijaci i zenke se ne razlikuju vizuelno.Jedini siguran nacin za raspoznavanje muzijaka je njihova pesma ,pevaju skoro kao i sve egzote sa nakostresenim
perjem na glavi i cupkajuci u mestu.Postoje i muzjaci koji nisu dominantni ,te u prisustvu drugog muzijaka ne pevaju.
Jedan od sigurnijih nacina utvrdjivanja pola je da sigurnu zenku(koja je nosila jaja)stavite samu u poseban kavez,te nakon dan dva stavite pticu
kojoj zelite da utvrdite pol,ukoliko peva znaci da je...
Za galebice preporucujem hranu za tigrice,jer rado jedu ljusteni ovas i proso.Rado jedu sve vrste jajcane hrane i klijavo proso.
Grit je obavezan,a sipinu kost do sada nisam nikada video da su takli.
Najbolji nacin za odgoj galebica je da svaki par drzimo posebno,jer ako bude vise ptica u kavezu,sve ce uci u jednu kucicu i spakovati se jedni preko drugih (zato
je zovu Society finch,drustven zeba).
[You must be registered and logged in to see this image.]
Radije se gnezde u poluotvorenim kucicama,nego onim sa kruznim otvorom.Najcesce nose izmedju 4 i 8 jaja,a mladi se izlegu nakon 13 dana.
Oko 25-og dana mladi se osamostaljuju,ako se desi da ne odvojite mlade na vreme,ti mladi ce pomagati roditeljima prilikom odgoja sledece ture.

Galebici su predani roditelji i jako ih je tesko skinuti sa gnezda,cak i kada ih uhvatite za repic u nameri da prekontrolisete jaja,cvrsto se drze za materijal kojim
ste im VI stavili u gnezdo,jer su jako losi graditelji.Mada u svakom pravilu ima izuzetaka.
Sa 3 meseca su vec polno zreli,mada ih ne treba pustati u rasplod pre 6 ili vise meseci.
Galebici su jako zahvalne ptice za drzanje,i najbolja vrsta sa kojom trebaju da krenu apsolutni pocetnici u ovom nasem hobiju.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vecina uzgajivaca ih cuva za podmetanje i odgoj guld amadina i drugih egzota koje se teze izvode,mada oni nezasluzuju odgoj samo zbog toga.
Na zapadu postoji puno klubova odgajivaca japanskih galebica,i organizuju nacionalne izlozbe samo sa njima.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Japanski galebic se tradicionalno odgaja u Kini i Japanu,a pretpostavlja se da je to prva ptica koja se gajila u kavezima u Kini,pa je kasnije preneta u Japan.Inace
to je vrsta koja ne postoji u prirodi vec se smatra da je nastala ukrastanjem vise vrsta munia i nona.


Poslednji izmenio Luckyboy dana Čet Mar 04, 2010 9:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeNed Dec 27, 2009 1:19 pm

Bio sam kod jednog odgajivaca guld amandina u Paracinu koji cuva oko 20tak parova istih, a isto toliko galebica samo u svrhu dadilja, cak mi je rekao da ima parove koji primaju jaja i ako nisu usiljeni. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeNed Dec 27, 2009 1:22 pm

Tacno je to sto ti je rekao,cak se desava da 2 muzijaka bolje hrane od normalnog para Laughing
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Dec 29, 2009 5:45 pm

Lucky drago mi je što si opisao za mene izuzetno dragu vrstu i kao što si naveo oni nimalo nezaslužuju da ih izključivo držimo kao dadilje , nove mutacije koje su se pojavile i u ovoj vrsti daju posebnu draž gajenju jap. galebića
evo nekoliko slika mojih ljubimaca [img][You must be registered and logged in to see this image.][/img][img][You must be registered and logged in to see this image.][/img][img][You must be registered and logged in to see this image.][/img][img][You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Dec 29, 2009 6:32 pm

A jel je moguce i jel neko od vas pokusao da pomocu galebica othrani neku drugu pticu koja nije egzota? Neku pticu faune mozda!
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Dec 29, 2009 6:39 pm

Bogdanik ::
A jel je moguce i jel neko od vas pokusao da pomocu galebica othrani neku drugu pticu koja nije egzota? Neku pticu faune mozda!
Odmah da ti kazem zaboravi na tu varijantu,a na ovom linku pogledaj i zasto lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Dec 29, 2009 6:47 pm

Veliki broj egzota koristi zatvorena gnezda maltene sve,pa tako i japanski galebic.To su gnezda koja su zatvorena sa sve cetri strane samo napred imaju otvor kruznog oblika,tako da je priroda mladima svih egzota dala florescentne bradavice pored kljuna ili u kljunu da bi ptice videle gde im je kljun kada ih hrane u mraku jer je gnezdo kako smo rekli zatvorenog tipa.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Dec 29, 2009 6:56 pm

Kapiram, ja stvarno nemam nikakvog iskustva ,a ni znanja o egzodama. Pa sam postavio i glupo pitanje! Ali sam u prvi mah pomislio da i ishrana galebica ne bi odgovarala nijednoj ptici faune!
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Dec 29, 2009 7:05 pm

Bogdanik druze nijedno pitanje nije glupo ako je pravilno postavljeno,dakle pitaj sve sta te zanima u vezi egzota ako znam pomocicu a ako ne sigurno necu da odmognem.pozdrav kolega
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Dec 29, 2009 9:15 pm

nema glupih pitanja samo glupih odgovora Wink
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimePon Jan 04, 2010 11:56 pm

Evo nešto novo kod mene ...a možda i u Srbiji direktno iz zemje vikingaa Wink i lala u Suboticu
BRAUN PERLASTI ( BISERNI ) GALEBIĆ[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Jan 05, 2010 12:04 am

Zar nisi isao da gledas rolere Laughing
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Jan 05, 2010 12:07 am

hahaha " i " rolereeeee Very Happy Wink
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Jan 05, 2010 12:15 am

Xmmmmm, opasan ovaj Robi, ne bi me cudilo da radi i za DB............

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Jan 05, 2010 12:19 am

looo vidi Ti našeg Nešu otkud ti ovde e da ti imaš ovakvog kanarinca pa ti bi bio rendeer ..opaa Embarassed queen Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Jan 05, 2010 12:31 am

Very Happy

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Jan 05, 2010 10:33 am

E nisu ovo ptice za Nenada, ovo je za pticare koji uzivaju a ne za ove sudije Smile
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Jan 05, 2010 11:07 am

Lazar ::
Bio sam kod jednog odgajivaca guld amandina u Paracinu koji cuva oko 20tak parova istih, a isto toliko galebica samo u svrhu dadilja, cak mi je rekao da ima parove koji primaju jaja i ako nisu usiljeni. Smile
Lazo da nije taj ogajivac Goran Jovanovic?
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Jan 05, 2010 11:14 am

Ne znam kako se preziva, znam da ima volijeru od 20tak metara
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Jan 05, 2010 1:45 pm

Zabluda je ako mislite da svi galebici hoce da hrane mlade ima koji hoce bez ikakvog siljenja i budu kao kvocke samo stavis kucicu nasadis i to je to,dok neki nece da rade,kao i kod svake druge egzote.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Jan 05, 2010 1:54 pm

Lazar ::
E nisu ovo ptice za Nenada, ovo je za pticare koji uzivaju a ne za ove sudije Smile


xaxaxaxxa, e dobar si, pa gde cu ja da uzivam kad ono malecko i ne vidi se, ja sam vec mator uzivam u kanarincima ima ih, krupni su, mogu lepo da se vide, a bogami i da se ocene....... Razz

Evo obecavama da cu sledece godine da pocnem da cuvam egzote.........AKO MI ROBY DA JEDAN PAR PERLASTIH GALEBICA...... king

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Jan 05, 2010 2:10 pm

Lazar ::
Ne znam kako se preziva, znam da ima volijeru od 20tak metara
to je taj Smile
ima on sve zivo...razne egzote,papagaje,kanarince...
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Jan 05, 2010 5:07 pm

dr.nenad86 ::
Lazar ::
E nisu ovo ptice za Nenada, ovo je za pticare koji uzivaju a ne za ove sudije Smile


xaxaxaxxa, e dobar si, pa gde cu ja da uzivam kad ono malecko i ne vidi se, ja sam vec mator uzivam u kanarincima ima ih, krupni su, mogu lepo da se vide, a bogami i da se ocene....... Razz

Evo obecavama da cu sledece godine da pocnem da cuvam egzote.........AKO MI ROBY DA JEDAN PAR PERLASTIH GALEBICA...... king

Pozdrav cheers


Razmisljam se da ti obrisem ovo iz razloga sto sam ja pitao za perlaste Smile


begaj bre na te tvoje obojene kokoske, ostavi nama ove letece miseve Razz
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Jan 05, 2010 5:08 pm

Бане ::
Lazar ::
Ne znam kako se preziva, znam da ima volijeru od 20tak metara
to je taj Smile
ima on sve zivo...razne egzote,papagaje,kanarince...

veverice.... Smile

Ima svasta, mada ja ono ne volim! Ono je vec preterivanje za mene, niti vidim sta koja ptica radi niti bilo sta, ne volim kad su ptice na gomili i to vise vrsta, ali posteno svaka mu cast za ono!
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitimeUto Feb 09, 2010 3:25 pm

Neznam nista posebno o egzotama i japanskim galebicima uopste i necu da komentarisem nista,nasao sam samo neke slike od njih i mogu da kazem da su ovo prelepe ptice koje su me na prvi pogled fascinirale....


[You must be registered and logged in to see this image.]

Slike govore sve...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Japanski galebic (Lonchura striata domestica)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 8Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Zebrasti golubic (Geopelia striata)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: