Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Japanski galebic (Lonchura striata domestica)

Ići dole 
+50
Dusan91ks
Marjan
sgrubi
Pash031
MilosPlana
Goran Gruza
milojed
miticsinger
carstvo zivotinja
Ivan/Rex
ivan79
suljaga
Dijamant
ivica.m
ivankv
vladogouldovi
skorkovic
Dalibor Vasic
fuz80
Matija95
acahaski
Iwan97
Aleksandar Djuric
Igorche81
Gero
dino
Goxy
jecham
Alexandar
stamil
smeshko lepushko
Dejan08
ivan83
bojan93pn
papayajamaica
vecos
VUK SOKO
Vasa
Santa
SrdjanKG
Aidemosyne
Srdjan
Danijel
Бане
dr.nenad86
Sale77-Nis
Bogdanik
rtomek
Laza
Luckyboy
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Dijamant

Dijamant


Broj poruka : 53
Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 40
Lokacija : Pozarevac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimePon Sep 17, 2012 10:27 pm

druze ja mislim da si pogresio ja to nebih radio ako su ti to standard galebici prebaci zebu u gnezdo kod zeba da nebih ostao bez mladih galebica

i standard galebice je najbolje da lezis po parovima ja ih tako lezim i nemam problema
evo ti link da vidis kako se postavljaju slike pa postavi slike tvojih galebica ako ti nije problem .

[You must be registered and logged in to see this link.]
dali ima jos neki odgajivac Standard Galebica Na ovom forumu?
Nazad na vrh Ići dole
miticsinger

miticsinger


Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.03.2012
Godina : 61
Lokacija : 18412 zitoradja

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeSub Sep 22, 2012 10:30 pm

poslusao sam tvoj savet.zebica je uginula,ali su galebici dali svoje prvo potomstvo kod mene.inace ja ih za sada drzim u spoljnoj zajednickoj volijeri sa zebicama i jednim parom spiceva.to odlicno funkcionise ali cu uskoro da ih odvoji u posebne.koliki bi trebalo da budu kavezi za gelebice i dali bi valjalo da im u ishranu uvrstim i mlinske crvice
Nazad na vrh Ići dole
Dijamant

Dijamant


Broj poruka : 53
Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 40
Lokacija : Pozarevac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeNed Sep 23, 2012 9:43 am

ja sve moje egzote drzim u kavezima sledecih dimenzija
Sirina 55 cm
Dubina 40 cm
Visina 35 cm
Nazad na vrh Ići dole
milojed

milojed


Broj poruka : 27
Datum upisa : 16.11.2011
Godina : 50
Lokacija : srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimePon Okt 08, 2012 12:13 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
jel moze ovakvo gnezdo za galebice?
Nazad na vrh Ići dole
Goran Gruza




Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.06.2012

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeSre Jan 09, 2013 7:29 pm

Pozdrav kolege treba da dobijem par galebica na poklon pa me zanima kako oni podnose zimu?
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeSre Jan 09, 2013 7:50 pm

Neki galebici bez problema podnose zimu,a neki ne sve zavisi kako su se navikli i drzani kod drugog odgaivaca.
Nazad na vrh Ići dole
MilosPlana

MilosPlana


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.09.2012
Godina : 32
Lokacija : Velika Plana

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeSub Jan 26, 2013 11:07 pm

Jedno pitanje za odgajivace, da li se nekom desilo da zenka galebica snese jaja u svom gnezdu gde su predhodno pre par dana vec podbacena tudja jaja? Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Pash031

Pash031


Broj poruka : 58
Datum upisa : 17.01.2012
Godina : 58
Lokacija : Čepin/Hrvatska

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeSub Feb 16, 2013 2:23 pm

kažu da su ovo najbolje ptice kao dadilje za podizanje nekih težih vrsta egzota, ali meni nikako da uspije dobiti potomstvo japanskih galebića...e, sad...ili ja lakše dobijem guldove, špiceve, dijamant zebe, ringele, ili s mojim japancima nešto ne štima... Sad
Nazad na vrh Ići dole
sgrubi

sgrubi


Broj poruka : 77
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Osijek

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimePon Feb 18, 2013 9:57 pm

najbolji roditelji su pravi roditelji ma koliko god nekad bilo teško dobiti mlade kod nekih vrsta egzota koje su teže za uzgoj,a galebići su inače ptice koje se super legu,bar kod mene,ja sam ih imao godinama i nisam imao problema samo što sam ih držao svaki par posebno jer u volijeri vole da ulaze u tuđa gnjezda pa onda napuštaju svoja...
Nazad na vrh Ići dole
Pash031

Pash031


Broj poruka : 58
Datum upisa : 17.01.2012
Godina : 58
Lokacija : Čepin/Hrvatska

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimePon Feb 18, 2013 10:32 pm

onda je to slučaj i kod mene...znači, posebno...
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimePon Feb 18, 2013 10:38 pm

Pash031 ::
onda je to slučaj i kod mene...znači, posebno...
Nisi jedini i ja imam velike probleme se galebicima leze na jajima kad se mladi ispile nece da ih hrane...
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimePon Feb 18, 2013 11:07 pm

ima fora(kako mozda oce da hrane) moze da se proba,posto kazete da napustaju mlade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimePon Feb 18, 2013 11:16 pm

Reci Sale probo sam ih koristiti za dadilje bez problema mlade izlegu i samo napuste kucicu drugi put su svoje mlade napustili sad su opet poceli nositi.
Nazad na vrh Ići dole
MilosPlana

MilosPlana


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.09.2012
Godina : 32
Lokacija : Velika Plana

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeUto Feb 19, 2013 1:21 am

Sale, bili bi ti zahvalni ako bi to podelio sa nama..
Nazad na vrh Ići dole
Pash031

Pash031


Broj poruka : 58
Datum upisa : 17.01.2012
Godina : 58
Lokacija : Čepin/Hrvatska

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeUto Feb 19, 2013 10:02 am

Sale77-Nis ::
ima fora(kako mozda oce da hrane) moze da se proba,posto kazete da napustaju mlade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ajde Sale, pomagaj...
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeUto Feb 19, 2013 10:34 am

Evo ovako drugari ako uspe dugujete po par od svega sto niste mogli da ocuvate!

Jer moze?

Moje skromno iskustvo cu podeliti sa svima jer ja nisam od onih koji ljubomorno cuvaju neke njihove tajne kao da je to neznam sta ja volim da pomognem ljudima mada sam bio osporavan od nekih odgajivaca kazu mi zasto to radim.

Kazu ko je tebi pomogo!
- Ja kazem niko, zato ja hocu da pomognem da nebi prolazili ljudi kroz ono sto sam ja prosao.

E ovako, sad predjimo na stvar!
Postoje vise razloga zasto galebici napustaju mlade!

Iz mog iskustva galebici su napustali mlade zato sto su to bile mlade ptice koje nisu znale sta je to sto mrda izpod njih jer im je prvo leglo i iz straha su izletale iz gnezda i nisu se vracale. Gledale su da udju ali je neki strah preovladao i nisu htele. Druga stvar je ako je gnezdo malo od lezanja se stvaraju gasovi i kad se izlegnu mladi od nihovog izmeta stvaraju se gasovi to jest vrenje i od one kiseline napustaju gnezdo.

Zatim postoje vrste koje galebici teze hrane ne zbog velicine mladih ptica nego zbog izgleda njihovih papila oko kljuna i galebici se uplase kada ptici zinu kod mene se to desavalo najvise kod odhranjivanja ogrlicastih zeba.

Dabi se neke stvari izbegle pokusajte sledece stvari :
- Povecate malo dimnzije gnezda,
- zatim ako vam je otvor okruglog oblika i mali, prosirite ga da bi ptice imale dovoljno svetlosti i videle mlade i tako se nebi plasile,
- zatim sa strane gnezda izbusite do 5-6 rupa u krugu precnika 4-5 milimetra da bi imale sto bolje provetravanje i svetlosti!

Probajte nesto od ovoga i javite se da vidimo dali je nesto urodilo plodom!

Pozdrav kolege EGZOTICARI!!!!!!!!!!!!!!1
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeUto Feb 19, 2013 11:33 am

Sale77-Nis ::
Evo ovako drugari ako uspe dugujete po par od svega sto niste mogli da ocuvate!

Jer moze?

Moje skromno iskustvo cu podeliti sa svima jer ja nisam od onih koji ljubomorno cuvaju neke njihove tajne kao da je to neznam sta ja volim da pomognem ljudima mada sam bio osporavan od nekih odgajivaca kazu mi zasto to radim.

Kazu ko je tebi pomogo!
- Ja kazem niko, zato ja hocu da pomognem da nebi prolazili ljudi kroz ono sto sam ja prosao.

E ovako, sad predjimo na stvar!
Postoje vise razloga zasto galebici napustaju mlade!

Iz mog iskustva galebici su napustali mlade zato sto su to bile mlade ptice koje nisu znale sta je to sto mrda izpod njih jer im je prvo leglo i iz straha su izletale iz gnezda i nisu se vracale. Gledale su da udju ali je neki strah preovladao i nisu htele. Druga stvar je ako je gnezdo malo od lezanja se stvaraju gasovi i kad se izlegnu mladi od nihovog izmeta stvaraju se gasovi to jest vrenje i od one kiseline napustaju gnezdo.

Zatim postoje vrste koje galebici teze hrane ne zbog velicine mladih ptica nego zbog izgleda njihovih papila oko kljuna i galebici se uplase kada ptici zinu kod mene se to desavalo najvise kod odhranjivanja ogrlicastih zeba.

Dabi se neke stvari izbegle pokusajte sledece stvari :
- Povecate malo dimnzije gnezda,
- zatim ako vam je otvor okruglog oblika i mali, prosirite ga da bi ptice imale dovoljno svetlosti i videle mlade i tako se nebi plasile,
- zatim sa strane gnezda izbusite do 5-6 rupa u krugu precnika 4-5 milimetra da bi imale sto bolje provetravanje i svetlosti!

Probajte nesto od ovoga i javite se da vidimo dali je nesto urodilo plodom!

Pozdrav kolege EGZOTICARI!!!!!!!!!!!!!!1

Male tajne, velikih majstora za uspešan uzgoj egzota! [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Pash031

Pash031


Broj poruka : 58
Datum upisa : 17.01.2012
Godina : 58
Lokacija : Čepin/Hrvatska

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeUto Feb 19, 2013 11:57 am

Hvala Sale, ako mene budu pitali ko ti pomogo, ja ću reći Sale!!!

Tajne i jesu u malim trikovima, jer da je to lako imo bi egzote svako Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeUto Feb 19, 2013 12:15 pm

Ma drugari nema problem samo da uspe, pa javite da li nesto funkcionise!!
Nazad na vrh Ići dole
sgrubi

sgrubi


Broj poruka : 77
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 42
Lokacija : Osijek

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeUto Feb 19, 2013 8:32 pm

Sale u pravu si,ovo sa kućicama sam ja probao,veće dimenzije,rupe sa strane...i stvarno djeluje,tako da sad već godinama koristim veće kućice sa ozrakama sastrane i pokazale su se bolje od manjih.
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeUto Feb 19, 2013 8:34 pm

Hvala Sale koliko gnezdo da im stavim ova su mi 13x13x13 jesu li mala??
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeUto Feb 19, 2013 11:16 pm

Matija 15x15x15 ja koristim,pa ti probaj!!
Nazad na vrh Ići dole
MilosPlana

MilosPlana


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.09.2012
Godina : 32
Lokacija : Velika Plana

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeSre Feb 20, 2013 12:03 am

Hvala kolega Sale, nadam se da ce nam tvoji saveti uroditi plodom.. pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeSre Feb 20, 2013 9:19 am

MilosPlana ::
Hvala kolega Sale, nadam se da ce nam tvoji saveti uroditi plodom.. pozzz
drunken afro Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 265488
Nazad na vrh Ići dole
Dusan91ks




Broj poruka : 3
Datum upisa : 03.03.2013

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitimeSre Mar 06, 2013 2:58 pm

Interesuje me, ako bi mogao neko da mi kaze. Jel je bolje da se Galebicima stave kucice, ili ona spoljna gneznda kao sto stavljaju kanarincima?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 7 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Japanski galebic (Lonchura striata domestica)
Nazad na vrh 
Strana 7 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Zebrasti golubic (Geopelia striata)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: