Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Dijamant golubic (Geopelia cuneata)

Ići dole 
+53
Stefan94
sgrubi
itan
Browningbar
coja
NklCn
Crni
NikolaVit99
Darezijo
ivica1
dragoSG
ivankv
Nepa
Iwan97
milojed
MilosPlana
Aleksandar Djuric
mime30
suljaga
Matija95
aleksa culuman
Ivan/Rex
Dalibor Vasic
markos87
vladogouldovi
mokijam
Alex
laci
dalibor
stamil
Dare
milun
ax00
Vasa
Alexandar
MILAN
dino
Gero
SALE KV
Dijamant
Laza
toma
Sale77-Nis
ivan83
Šarengrad
papayajamaica
malinois
SrdjanKG
Grumpy
acko
salle55
szigics
Luckyboy
57 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimePet Mar 11, 2011 6:58 pm

Samo je ostavi tu,jer kada je sama izabrala to mest ocigledno joj se svidja i budi siguran da ako su jaja plodna da ce ih tu izleci a i odgajiti ..samo uzivaj i cekaj...Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimePet Mar 11, 2011 7:02 pm

Ma naravno to sam i planirao nego reko da vidim da neko nije imao slicnu situaciju pa da vidim sta je bilo dalje.inace taj par mi nije ni malo pitom bas su ludi u odnosu na ostale parove koji mi maltene jedu iz ruke...hvala momci pozzzz....
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeUto Apr 05, 2011 3:27 pm

Imam jedan problem da li neko moze da mi odredi pol kod ova dva dijamanta ovaj svetliji je trebao da bude zensko ali se sad sepuri i vrguce Evil or Very Mad a ovaj tamniji samo vrguce molim vas da mi sto pre odg Smile

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Darko016


Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Darko023


Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeUto Apr 05, 2011 3:30 pm

evo jos dve slike izbliza

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Darko016

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Darko033

Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeUto Apr 05, 2011 7:00 pm

Sve zavisi pol kod dijamantskog golubica se odredjuje po pstenu oko oka ali naj merodavnije je pesma i sirenje repa.Prsten oko oka oze da bude debeo ako je upitanju stara zenka ili tanak ako je u pitanju mladi muzijak ali kada dostigne polnu zrelost to se menja pa umesto da je zenka ono ispadne muzijak tako da kod ova tvoja dva reko bi da je tamniji muzijak a svetliji zenka ali nemora da znaci to ti kazem na osnovu ovoga sto vidim!!!
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeUto Apr 05, 2011 8:12 pm

Po meni svetliji ima veci okvir mada to jos nije okvir kakav treba da ima muzijak,ali zavisi koliko je ptica stara i dali je polno zrela jer kod mene su svi muzijaci vec dobili prepoznatljiv nabor oko oka i mnogi vec leze na jajima...sacekaj jos malo i vide ces i sam sta je sta ...pesma i sirenje repa siguran muzijak.poz.
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeUto Apr 05, 2011 8:25 pm

aha znaci ovaj svetliji je definitivno muzijak njega sam video da siri rep i peva a ovaj tamniji je samo pevao nisam ga video da siri rep. u svakom slucaju hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
laci




Broj poruka : 21
Datum upisa : 29.04.2011

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 17, 2011 10:08 pm

dva mlada muzjaka 99%
Nazad na vrh Ići dole
Alex




Broj poruka : 67
Datum upisa : 26.03.2010
Lokacija : Pancevo

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeSre Maj 18, 2011 7:06 am

I meni deluju kao dva muzjaka,
evo i ja se patim sa time, navodno hteo sam da kupim jedan par, pa sam zavrsio sa dva muzjaka, na sledecoj berzi sam hteo da uzmem dve zenke da kompletiram dva para, kad ono jedan muzjak i jedna zenka, pre neki dan na sajmu u N sadu opet kupim "zenku" kad ono muzjak.......
Nazad na vrh Ići dole
mokijam




Broj poruka : 24
Datum upisa : 16.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Paracin-Striza

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeČet Jun 09, 2011 8:58 am

Nabavio sam jedan par golubica. Interesuje me jedna stvar oko gnezda. Gnezdo sam im napravio od kutije feta sira koju sam presekao na pola i pricvrstio na zid kaveza,e sad zani ma me da li samo da im ubacim u kavez suvu travu i grancice pa ce oni sami da sviju gnezdo ili da im ubacim suvu travu odmah u gnezdo?
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeČet Jun 09, 2011 11:42 am

mokijam ::
Nabavio sam jedan par golubica. Interesuje me jedna stvar oko gnezda. Gnezdo sam im napravio od kutije feta sira koju sam presekao na pola i pricvrstio na zid kaveza,e sad zani ma me da li samo da im ubacim u kavez suvu travu i grancice pa ce oni sami da sviju gnezdo ili da im ubacim suvu travu odmah u gnezdo?
Ja stavim i u gnezdo i u kavez tako da obadve varijante dolaze u obzir nemozes da pogresis!!
Nazad na vrh Ići dole
laci




Broj poruka : 21
Datum upisa : 29.04.2011

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeČet Jun 09, 2011 9:43 pm

Ubaci direktno suvu travu u gnezdo. Samo da ti dam jedan savet ,ta posuda je cetvrtasta a pticama sem papagaja treba da bude okrugla jer vrlo cesto se desi da jaja zapadnu u cosak te posude koje su cetvrtaste. ja imam kupovna gnezda a ti stavi od margarina ili nesto slicno od mesnog nareska onog veceg itd.

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
mokijam




Broj poruka : 24
Datum upisa : 16.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Paracin-Striza

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeČet Jun 09, 2011 10:32 pm

Upravu ste hvala na savetima. A i ja sam stipsa za jednu cinicu da kupim Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimePet Jun 10, 2011 2:57 am

ja licno koristim gnezdo od kanarinaca samo posudu i u njoj podlogu (tkaninu) koju koristim za kanarince,i nemam problema pozzz...
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeUto Jun 14, 2011 6:59 pm

evo primer gde muzjak lezi...Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Najnovijeslike340Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Najnovijeslike342
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimePet Jan 27, 2012 11:48 am

Dali je moguce da se muzjak udvara drugom muzjaku?trebalo je ispat da su par kad sam ih kupio ali to sto je trebalo da bude zenka ipak je muzjak a ovo drugo je trebo biti muzjak ali nisam siguran
Nazad na vrh Ići dole
Šarengrad




Broj poruka : 24
Datum upisa : 16.05.2010

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimePet Jan 27, 2012 10:25 pm

pozdrav.ja gajim samo golubice godinama.golubici ne biraju gnezda.ja licno stavljam cetvrtasta od letvica debljine 1cm i12x12cm i dubine5cm.stavim unutra suvu travu do pola dubine i utrljam pesnicom.praktikujem da mi gnezda budu na podu jer mladi izlaze rano iz gnezda ali mogu i da se vrate jer im je gnezdo dole.sto se tice udvaranja to je normalno cak zna jedan muzjak da lezi u gnezdu na prazno.
Nazad na vrh Ići dole
markos87




Broj poruka : 20
Datum upisa : 17.06.2011
Godina : 36
Lokacija : Aleksinac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeSub Feb 11, 2012 8:17 pm

Pozdrav svima, evo i ja se od skora navukao na ove golubice. Napravio sam vec volijericu sada samo jos da nadjem da kupim par ovih golubica. Ima li neko neku preporuku od koga mogu nabaviti? Ne bih kupovao po pet shopovima ne zbog cene vec zbog toga sto nikada ne mozes dobiti ono sto trazis. Ili promase pol ili budu bolesne i stare zivotinjice... Neki odgajivac ili nesto tako? Pozdrav jos jednom svima, svaka cast na informacijama o ovoj vrsti egzota Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 4:27 pm

Juče sam kupio jedan par. Provereno su mužijak i ženka uzeo sam ih od prijatelja/odgajivača, s tim što čovek ima preko 20 parova u volijeri, uhvatio mi je par nasumice, i danas oko podne mi je ženka snela jaje na dnu kaveza, mislio sam da ih stavim tu par dana dok ne sredim lepo i ne dezinfikujem volijeru i sve što ide uz to za njih, jer bih kasnije tu pustio i mlade australijske zebe, da imam nekoliko parova njih, i kasnije bih još koji par golubića, ali eto, par nisu verovatno jer ih je hvatao nasumice kažem. Kolika je mogućnost da ona sama odradi posao i odleži na jajima(ako snese i drugo)? Verujem da je jako mala verovatnoća, ali eto, ne gubim nadu...


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Šarengrad




Broj poruka : 24
Datum upisa : 16.05.2010

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 10:57 pm

pozdrav.najverovatnije nece da lezi ali to nije problem.
stavi im gnezdo i za desetak dana sneci ce ponovo u gnezdu.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeČet Apr 05, 2012 9:45 pm

Šarengrad ::
pozdrav.najverovatnije nece da lezi ali to nije problem.
stavi im gnezdo i za desetak dana sneci ce ponovo u gnezdu.

Hvala lepo, i ja mislim da je tako najbolje.

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 10:37 pm

Imam par pitanja. Nisam nigde u temi ,,naleteo,, na to da piše koliko traje inkubacija??
Juče mi je ženka snela prvo jaje, u kanarinskom gnezdu koje sam samo zakovao na jednoj dasci u volijeri, pored nekoliko kućuca i vrgova ona baš na njega svila. Gnezdo su napravili za dva dana, od suvih trava i grančica. Znam da ih ne bi trebalo držati sa Japanskim golubićima, jer će ih ovi očupati, to sam čuo a i videh malo pre ovde na forumu. Nego, video sam kod jdnog prijatelja u volijeri nekoliko parova australijskih zeba i par dijamant golubića, ženka je očupana, tj.iznad trtice joj očupano perije, e sad me brine to što sam i ja hteo u volijeri da izmešam golubiće i zebe, sad me je strah da ih pomešam... What a Face
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 10:44 pm

I treba da imaš strah Very Happy ,golubiće napadaju galebići,takođe i zebe(doduše ponekad).
Ako imaš mogućnosti odvoj ih,a ako ne prekrsti se pa šta bude.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 10:47 pm

Luckyboy ::
I treba da imaš strah Very Happy ,golubiće napadaju galebići,takođe i zebe(doduše ponekad).
Ako imaš mogućnosti odvoj ih,a ako ne prekrsti se pa šta bude.


Pa i imam da kažem, ali potrudiću se da ih ne spajam.
Ne znate možda koliko traje inkubacija? Vidim da ih i vi držite, predpostavljam da je negde oko 15-ak dana gore-dole...
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitimeSre Apr 18, 2012 11:21 pm

Gajio sam ih,nemam ih više,14 dana traje inkubacija,ponekad do 16,ali to je uglavnom u hladnijem delu godine.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dijamant golubic (Geopelia cuneata)
Nazad na vrh 
Strana 5 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Zebrasti golubic (Geopelia striata)
» Dijamant zeba (Stagonopleura guttata )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzoticni golubovi i prepelice-
Skoči na: