Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Dijamant golubic (Geopelia cuneata)

Ići dole 
+53
Stefan94
sgrubi
itan
Browningbar
coja
NklCn
Crni
NikolaVit99
Darezijo
ivica1
dragoSG
ivankv
Nepa
Iwan97
milojed
MilosPlana
Aleksandar Djuric
mime30
suljaga
Matija95
aleksa culuman
Ivan/Rex
Dalibor Vasic
markos87
vladogouldovi
mokijam
Alex
laci
dalibor
stamil
Dare
milun
ax00
Vasa
Alexandar
MILAN
dino
Gero
SALE KV
Dijamant
Laza
toma
Sale77-Nis
ivan83
Šarengrad
papayajamaica
malinois
SrdjanKG
Grumpy
acko
salle55
szigics
Luckyboy
57 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 12:02 am

Luckyboy ::
Gajio sam ih,nemam ih više,14 dana traje inkubacija,ponekad do 16,ali to je uglavnom u hladnijem delu godine.


Hvala vam puno!
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 9:44 pm

dalibore mozes li da mi posaljes skicu i mere osnove tvoje volijere za golubice i koja je visina...
http://prntscr.com/8dk4v
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeSre Jun 13, 2012 9:47 pm

Ivan/Rex ::
dalibore mozes li da mi posaljes skicu i mere osnove tvoje volijere za golubice i koja je visina...
http://prntscr.com/8dk4v

Druže ja tek sad videh poruku, izvini molim te Embarassed
Pa visina je negde 1,80m, širina i dužina su 1m sa 1m...
cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeSub Jun 16, 2012 5:34 pm

Je l' može neko reći malo više o njihovoj ishrani, da li je raznovrsna ili ne, mislim na voće, povrće i to??
Nazad na vrh Ići dole
aleksa culuman




Broj poruka : 7
Datum upisa : 13.03.2012
Lokacija : zrenjanin

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeUto Jul 10, 2012 10:52 am

Dalibore ja sam drzao 1 par oni su jeli kod predhodnog vlasnika Kukuruznu prekrupu a kod mene sam im ja dao da jedu hranu za egzote i ponekad sam im ubacio misekinju ali su nesto brljavili videlo se da im se nije svidelo i onda kada je dosla zima oni su uginulu neznam zasto kada su imali velik kavez da lete imali uvek cistu i toplu vodu i kavez im je bio oblozen najlonom .
ja mislim da su bas osetljivi i izbirljivi i da im je ishrana ne bas toliko raznovrsna,bar u mom primeru.
pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeČet Jul 12, 2012 7:38 pm

aleksa culuman ::
Dalibore ja sam drzao 1 par oni su jeli kod predhodnog vlasnika Kukuruznu prekrupu a kod mene sam im ja dao da jedu hranu za egzote i ponekad sam im ubacio misekinju ali su nesto brljavili videlo se da im se nije svidelo i onda kada je dosla zima oni su uginulu neznam zasto kada su imali velik kavez da lete imali uvek cistu i toplu vodu i kavez im je bio oblozen najlonom .
ja mislim da su bas osetljivi i izbirljivi i da im je ishrana ne bas toliko raznovrsna,bar u mom primeru.
pozdrav cheers


Hvala u svakom slučaju, čitajuću po internetu primetio sam da im ishrana i nije nešto raznovrsna. Ali dobro, a što se tiče zime, odgajivač od koga sam ih kupio ih drži napolju u letelici gde mu je inače i matično jato, takođe drži i ostale egzote napolju samo obloži najlonom, ima uginuća ali retko, sam one najslabije uginu. Ja ću ih ipak zimus u manje letelice i u zatvoren prostor.

cheers
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimePet Jul 13, 2012 7:24 am

Moram da te demantujem HRANA IM JE I TEK KAKO RAZNOVRSNA,ali nazalost pojedinim odgaivacima lakse pa ima daju samo jednolicu ishranu (proso) inace verujte mi ima sirok spektar raznovrsne hrane koji im se daje...
Nazad na vrh Ići dole
aleksa culuman




Broj poruka : 7
Datum upisa : 13.03.2012
Lokacija : zrenjanin

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeNed Jul 15, 2012 6:34 pm

Mora da je to,ptice su navikle samo na Kukuruznu prekrupu
pa kod mene nisu toliko jele, pa su uginuli od hladnoce Crying or Very sad
pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeNed Jul 15, 2012 11:07 pm

U zimsko vreme treba im iu standarnu hranu ubaciti i konoplju zbog masti i hranjive vrednosti
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeUto Jul 17, 2012 11:31 pm

dalibor ::
Moram da te demantujem HRANA IM JE I TEK KAKO RAZNOVRSNA,ali nazalost pojedinim odgaivacima lakse pa ima daju samo jednolicu ishranu (proso) inace verujte mi ima sirok spektar raznovrsne hrane koji im se daje...


Daj nam onda kaži koje je to još hrana, jako me zanima, pticama gledam da udovoljim što više i što bolje.... Pozdrav..
Nazad na vrh Ići dole
suljaga

suljaga


Broj poruka : 75
Datum upisa : 05.08.2010

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeČet Jul 19, 2012 1:12 am

dalibor ::
Moram da te demantujem HRANA IM JE I TEK KAKO RAZNOVRSNA,ali nazalost pojedinim odgaivacima lakse pa ima daju samo jednolicu ishranu (proso) inace verujte mi ima sirok spektar raznovrsne hrane koji im se daje...

Evo hrane koju koriste ozbiljni odgajivaci u svetu:

Zuti proso 15 %
Crveni proso12 %
Senegalski proso 9 %
Srebrni proso 6 %
Dari 3 %
Kardi 3 %
Kukuruzna prekrupa 3 %
Uljana repica 12 %
Konoplja 4 %
Lan 2 %
Perilla 5 %
Svetlo seme 6 %
Mak 4 %
Niger 3 %
Divlje seme 6 %
Sirak 5 %
Seme trava 5 %
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeČet Jul 19, 2012 12:11 pm

ne zaboravite i proteine zivotinjskog porekla KUVANO JAJE ponekad,ja mojima ponekad dam i seme za odrasle golubove -maticni miks-,nekad saku koncentrata za pilice da sami ceprkaju po njoj,psenicu ,tritikal,sve moguce vrste trave naravno treba je isitniti,ali osnova je i dalje proso...
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeČet Jul 19, 2012 12:39 pm

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 51964085Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 66127073Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 16578553Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 31536413Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 12086354
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeNed Jul 22, 2012 3:20 pm

Potrudiću se da ubacim još po koju novu vrste hrane od navedenih ovde, neke već i koristim. Baš ti je lepo jato, lepa je i letelica i ptice su lepe. Meni sad leže na dva jaja u trećoj turi, oba su plodna. E sad, ne znam kako je kod vas stanje, ali kod mene leži više mužijak nego ženka, ali po nekad i njihove mlade zateknem na jajima.
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeNed Jul 22, 2012 5:25 pm

ma samo ih pusti sve ce sami da odrade...kod mene se legu isto kao veliki golubovi koje drzim ....
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimePon Jul 23, 2012 9:10 am

Ja sam im često davao sitno iseckan maslačak,baš su ga mnogo jeli...
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeUto Jul 24, 2012 7:24 pm

dalibor ::
ma samo ih pusti sve ce sami da odrade...kod mene se legu isto kao veliki golubovi koje drzim ....

Ma taman posla da nešto remetim, samo pratim kad snesu jaja čisto zbog evidencije da znam kad se izlegu mladi, da bih stavio jaja, dok ima mladih dajem im jaja i keks izrendan i pomešam, rado uzimaju i hrane mlade.
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeUto Jul 24, 2012 7:39 pm

Dalibore jesu ti Golubici u zatvorenom prostoru ili napolju?
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeUto Jul 24, 2012 7:45 pm

Napolju u volijeri.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeNed Avg 26, 2012 4:52 am

Kako bi se slagali dijamant golubici i australijske cubaste grlice u zajednickoj volijeri?

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeNed Avg 26, 2012 12:50 pm

Napiši dimenzije volijere ..u maloj bi možda bili pobijeni dijamanti...
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeNed Avg 26, 2012 7:32 pm

Meni se u volijeri odlično slaži dijamanti i australijske zebe, i bez problema se razmnožavaju...
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimeNed Avg 26, 2012 8:23 pm

Aleksandar Djuric pita za australijske cubaste grlice..Kod mog kolege dijamantski golubić se nekako provukao kroz žicu svog kaveza i upao kod aust.grlica i za kratko vreme je ostao samo na svega par perceta na sebi i u ranama..tako da...sve zavisi od prostora..
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimePon Avg 27, 2012 1:04 am

Volijera je 2m visina,2m duzina i 1m sirina..E sad imam 2 para dijamant golubica i planiram da kupim jos 3 para,i takodje planiram da kupim 1 ili 2 para australijskih cubastih grlica..Pa me zanima da li sve zajedno da ih pustim u istoj volijeri ili da podelim ovu volijeru na pola?

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitimePon Avg 27, 2012 10:37 am

Napravi još jednu...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant golubic (Geopelia cuneata)   Dijamant golubic (Geopelia cuneata) - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dijamant golubic (Geopelia cuneata)
Nazad na vrh 
Strana 6 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Zebrasti golubic (Geopelia striata)
» Dijamant zeba (Stagonopleura guttata )

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzoticni golubovi i prepelice-
Skoči na: