Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Rucno hranjenje papagaja

Ići dole 
+45
nemke
zaharije
goranpirot
555Neca
gaborka
Laza
žako
Kyuzo
David
makimk
Nikola24
Ivan/Rex
rado7rado
mime30
predin
vladogouldovi
fuz80
Nidzo
Matija95
saleksa99
djole74
jovana
korg
goran092
ssrki
skorkovic
turky
željac84
pedja cb
itan
Gero
salle55
anamarija77
ATOS
Dare
nebojsa
momoks
n.ekv
Slobodan Kragujevac
pticar
rade
MILAN
byrkomi
dr.nenad86
Rea
49 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimeSub Dec 03, 2011 10:03 pm

Povoljna jeste i-te-kako a da li je dobro ne znam. Odgovorice neko iskusniji
Nazad na vrh Ići dole
saleksa99




Broj poruka : 4
Datum upisa : 12.12.2011

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimeSre Dec 14, 2011 11:47 am

cao!
Zeleo bih da rucno odhranim papagaja ! Da li bih mogao to da radim na letnjem raspustu? Koliko vremena je potrebno za to? odgovori....
Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimeSre Dec 14, 2011 2:14 pm

Pa ovako. Sve sto bi trebalo da znas imas u ovoj temi, samo krenes od pocetka, od 1. strane. Najbolje ti je da to procitas, jer je sigurno bolje objasnjeno nego sto bih ti ja objasnio ali evo ukratko.
Prvo nabavis hranu za rucno hranjenje. Po mogucstvu neka bolja, Orlux i sl.
Obezbedis prostor-najbolje je da to bude neki akvarijum, koji ce sa gornje strane biti otvoren. Potrebno je da u akvariju stalno postoji temperatura nesto toplija od sobne(jer je telesna temperatura ptica nesto veca od ljudske). Potreban ti je i spric(moze medecinski).
E sad si spreman za rucno hranjenje...
Neki odgajivaci pocinju sa hranjenjem na svaka dva sata, neki na svaka tri. Ja licno mislim da je tri sata potpuno taman. E ovako, ptice je najbolje hraniti sto prirodnije, tjs ako ti neko kaze da treba da das 10ml piletu u jednom obroku znaci da ti moras na silu da mu otvaras kljun iako ono vise nije gladno.
Znaci ovako. Hrana se mesa sa toplom vodom. Temperatura vode bi trebalo da ti bude oko 45 stepeni jer ce se ona dodatno ohladiti dok je ti pomesas sa hranom i dok je ,,stavis" u spric. Znaci krajnja temperatura bi trebalo da bude izmedju 34 i 37 stepeni- nece ptica umreti ako bude 33c ali je najbolje da im hrana bude priblizne temperature kao telo.
Procenat vode i hrane opet ne postoji kao odredjen, to se pravi od oka ali krajnja hrana bi trebalo da bude kao kasa. Prvo hranjenje ptice je uvek ,,na silu". Tjs pile jos ne zna ko ste vi, uzeli ste ga iz gnezda, odvojili od majke i ono naravno nece samo otvarati kljun. Lagano pile uzmes u jednu ruku i palcem i kaziprstom mu veoma lagano i blago otvoris kljun a drugom rukom drzis spric iz koga ces mu istisnuti malo hrane u kljun. Tako par puta i vidis koliko mu se voljka napunila. Kada ga nahranis vratis ga. Proveris posle 2-3 sata da li mu je prazna voljka i trebalo bi vec tada da sam ide ka spricu i otvara kljun. Nakon drugog hranjenja vec mozes da uocis na koliko vremena treba da ga hranis.
Ne treba postovati one odredbe da se npr. prvih 7 dana hrani na 3 sata pa posle na 4 i sl. Najbolje je da sam uocis kada je papagaju prazna voljka. Jer mozda mu se isprazni pre vremena a ti cekas kad ce sat da odkuca. Znaci papagaj ce kako bude rastao i jesti vise i redje tjs davaces mu vecu kolicinu hrane ali ces ga na vise vremena hraniti.

Eto toliko ukratko. Ako imas neko pitanje pitaj slobodno...
Ako odlucis da hranis papagaja moras se odricati nekih stvari jer moras skoro ceo dan da budes blizu papagaja... Ako ne mozes da odvojis vreme najbolje je da ne hranis pile jer ces ga bezveze muciti... Ja sam ponekad i uposljavao majku. Nju sam ,,obucio" kako da spremi onu smesu i ona je nekada hranila pilad, ako ja nisam tu...
Ali prvo vidi da li ces moci da izdvojis novac za hranu, vreme za hranjenje i da obezbedis uslove


Mozda sam ja nesto gore preskocio, pa neka me dopuni neko...
Pozdrav Smile
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimeSre Dec 14, 2011 2:20 pm

Mislim da je sve receno
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimeČet Jan 05, 2012 4:47 pm

Kakve su rozele kao rucno hranjene? Imam jednu neproverenu informaciju i ona kaze da se veoma brzo odpitome.
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimeUto Jan 10, 2012 11:08 pm

Mogu li sam da pravim hranu za rucno hranjenje da ne kupujem?Cuo sam da neki prave plazma keks rendano jaje i voda od 40 stepeni i t oje hrana?Ako ima neko drugi predlog neka kaze!
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimeUto Jan 10, 2012 11:44 pm

kolega

kupi hranu ako imas nameeru da rucno hranis papagaje. nemoj sam da pravis jer u vecini slucajeva je ishod isti.... Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 936724
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 12:49 pm

I ja tako mislim jer ako im pravim onda nemogu sve da stavim u tu hranu.Ovako lepo kupim i to je to!
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 1:26 pm

U gotovoj hrani je sve izbalansirano kako bi jedna ptica imala dovoljan unos svih potrebnih materija . samim tim je termicki obradjena pa su mnogo manje sanse da ptica dobije bilo kakvu infekciju . sve jedno se mora voditi racuna o toploti hrane , vremenu hranjenja , higijeni posuda i spriceva .
ali ako sam pravis hranu to je malo komplikovaniji proces i samim tim iziskuje vise vremena .
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 1:33 pm

Bio bih vam zahvalan ako bi bilo ko od vas postavio neke veci konkretni tekst o rucnom hranjenju.Prociotao sam ovo do sada po 2 puta i nista nije toliko konkretno receno,pa bih zamolio za neki sajt o rucnom hranjenju ili vi nesto vise o tome da napisete.Moilm vas bounce
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 28, 2012 11:01 pm

Vrati se na pocetak rve strane i ctaj sve postove i komentare jedan po jedan . Neko je ovde ukratko napisao kako se sta radi i ceo proces . ana Marija je napisala tekst koji je vrlo dobro objasnjen . biilo ko da ga napise od nas koji to vec radimo godina tebi ce verovatno to opet delovati kao spansko selo . Srpski receno stvar je prakse i iskustva. Vecini od nas je pocetak izgledao kao i tebi , Ja to hocu ali kako .
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 29, 2012 6:11 pm

Ja sam koristio nutribird a21 uz dodatak djecine hrane frutolino.za nimfe,kraljevske i male alexandre.odlicno su napredovali i nije bilo uginuca.kasnije sam jos i mrvljeni suncokret stavljo
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimePon Jan 30, 2012 12:09 am

Ovo je nimfa od ljetaRucno hranjenje papagaja  - Page 4 110429175630
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimePon Jan 30, 2012 12:12 am

Mali alexandriRucno hranjenje papagaja  - Page 4 110513181953
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimePon Jan 30, 2012 12:17 am

OdrasliRucno hranjenje papagaja  - Page 4 110609231514
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimePon Jan 30, 2012 4:09 pm

Veoma lepo Vlado, svaka cast
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimePon Jan 30, 2012 6:33 pm

Hvala kolega.nemogu docekat proljece da opet othranim koju pticu.
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimePon Jan 30, 2012 6:56 pm

Cuo sam da se rozele kao rucno hranjene veoma brzo odpitome, osamostale.
Da li je to istina?
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimePon Jan 30, 2012 7:00 pm

Mora se radit s njom i nakon othranjivanja.to i je bit rucnog hranjenja da se pticu lakse uci svemu.
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimePet Feb 24, 2012 12:46 am

Imam i ja jedno pitanje sta se dobija ako se papagaj npr. zako uzme od roditelja sa 30-40 dana. Da li je tad pile jace i da li ima vermena od tad da navikne na coveka mislim hoce li imati efekat rucno hranjenje.

Ovo sam pitao jer znam da se ptice pripitome i ako nisu rucno hranjene pa sam misilo jel postoji neko polovicno rucno hranjenje cisto da se ptica opusti i navikne na coveka a da se coevk ne namuci puno.

A da imam i jos jedno to jest dva pitanja

1. Da li se roditeljima menja ishrana dok oni hrane mlade mislim na te 3 nedelje.

2.Postoje li prva, druga, treca.....hrana i sa kojom se koliko vremenski hrani cuo sam da ima nutri bird H1.A19.A21 jel se to odlucis za jednu i sa njom hranis do kraja ili se koriste nekim redom i koim redom i koliko dugo a sve me ovo interesuje za zakoa
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimePet Feb 24, 2012 11:02 am

poz
H1 kolko znam ne postoji,barem u mom katalogu proizvoda od 2011 samo H 16 a to ti je hrana za tukane od piljenja do izletanja
A19 ti je high energy u prahu, za are, i zakoe od 2.dana do izletanja
A21 za sve ptice ( univerzalna) od piljenja do izletanja

kolicina i vreme hranjenja se varira naspram starosti i tezine ptice , postoji tabela za to.
svaka hrana je otprilike istog sastava u % samo malo se razlikuje po potrebi pticama . pored ovih postoji jos vise vrsta gotove hrane npr, za kanarince , za tigrice , za srednje papagaje , za velike , za egzote ,za lorije pa cak i za divlje ptice.

zakoa mozes uzeti iz gnezda sa 30 dana , mada ako su dosad hranili roditelji ,ja bi ih ostavio sa roditeljima , ipak njihovo hranjenje kolicinski i po sastavi je drugacija nego gotova hrana ,moze se desiti da pile zbog nagle promene izgubi na tezini,ili dobije proliv,ili da bude tvrdoglav pa nece da prihvati u pocetku covka ,pa moras ga na silu hraniti.
po mome najbolje je uzeti pile odma po izleganju ako imas nameru da ga rucno othranis tako sa gotovom hranom mu dajes odma i potrbnue enzime da proradi zeludac.
ja sam probao i jednu i drugu metodu ,ali prva mi je uvek davala bolje rezultate.
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimePet Feb 24, 2012 1:42 pm

Na prvoj strani ove teme Rea kaze "Naj bolja hrana je nutri bird H1" tu sam cuo za tu hranu
Da rezimiram bolje je odmah uzeti pile i poceti sa hranom nego kasnije zbog mogucnosti problema oko prihvatanja i hrane i coveka. Neki ovde kazu da je idealno uzeti pile staro 2 nedelje sad je tu dilema odmah ili posle 2 nedelje ali je jasno ne posle mesec dana.
Hrana je pravljena za razlicite grupe ptica a ne za razlicite uzraste i nemenja se do kraja rucnog hranjenja.
Jos da neko iskusan napise menja li se hrana roditeljima dok oni sami hrane pilice.
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimePet Feb 24, 2012 2:31 pm

normalno da se menja, dok ne krenu na gnezdo daje se osnovna smesa hrane, kad ih spremas za gnezdo podrazumeva se da se pojaca hrana do prvog jajeta. posle prvog jajeta daje se osnovna smesa dozadnjeg dana do pilenja, od tog dana se opet daje pojacana hrana po potrebi pticama
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimePet Feb 24, 2012 2:42 pm

evo samo za tebe ja prelistao kataloge sva 4 nema H1 samo H16 za tukane i to ti je u granulama hrana
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitimePet Feb 24, 2012 8:06 pm

Ma ok je za to h1 mozda je rea greskom napisala ja bi zakou trebao da dam A19 e sad na trzistu sam cuo da postoje pakovanja od 800g i od 3kg koliko je potrebno da se odhrani jedno pile zakoa naravno odprilike.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rucno hranjenje papagaja    Rucno hranjenje papagaja  - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rucno hranjenje papagaja
Nazad na vrh 
Strana 4 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» inkubator za ručno hranjenje
» Saveti o ručno hranjenju rozenkolisa
» Pripremanje papagaja za izlozbu
» Ko sta gaji od papagaja ?
» Uopsteno o papagajima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji-
Skoči na: