Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Pastel mutacija

Ići dole 
+8
Luckyboy
braneOS
golubx
srxa
VlatkoSK
pero
ticar
dr.nenad86
12 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeČet Jan 06, 2011 6:03 pm

Kod melanin pastel mutacije imamo nalsednu pojavu redukcije EU-melanina i drugaciju raspodelu FEO-melanina. Ova redukcija melanina je prisutna kod crnih i kod smedjih melanina.
Crtez je difuzan, uzan i kratak, na letnim i repnim prima razliven. Razliovenost melanina je poprecna u talasima, sa svetlijim i tamnim zonama ( talasima). RAzlivenost na krilima daje sivu boju.
Boja roznatih delova ( kljuna, nogu i noktiju) je tamno siva, ravnomerno prisutna, pozeljna je veca prisutnost crnog melanina ( kod crne serije). Koncentracija melanina u tamnijem delu talasa treba da bude takva da su na ramenom delu vrlo uocljive koncentracije melanina u obliku kapi ( crepica).


Ima ih u sve cetiti serije, u nastvaku cemo posebno obraditi svaku seriju ponaosob.

Crni pastel
Pastel mutacija Neropastellorossomosf


Ahat pastel
Pastel mutacija Pastelz


Smedji pastel
Pastel mutacija Brunopastello


Izabela pastel.
Pastel mutacija Isabellapastellobianco


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimePon Jan 10, 2011 3:05 pm

Crni pastel
Prisutna nasledna redukcija EU-melanina i drugacija raspodela FEO-melanina. Ova redukcija melanina je prisutna i kod crnih i kod smedjih melanina.
Crtez je difuzan , uzan i kratak, na letnim i repnim prima razliven. Razlivenost melanina je poprecna u talasima, sa svetlijim i tamnim zonama ( talasima). Razlivenost na krilima daje sivu boju.

Boja roznatih delova ( kljuna, nogu i noktiju) je tamno siva, ravnomerno prisutna, pozeljna je veca prisutnost crnog melanina. Koncentracija melanina u tamnijem delu talasa treba da bude takva da su na ramenom delu vrlo uocljive koncentracije melanina u obliku kapi ( crepica).


Pastel mutacija 129sc


Pastel mutacija Belisivokrilacdom

Pastel mutacija Neropastellorossomosf

Pastel mutacija Crinipastelsivokrilibel

Pastel mutacija Img2845ef



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeČet Jan 13, 2011 2:08 am

Ahat pastel

Ahatni pastel ima uske i kratke isprekidane oznake pepeljasto sive boje na crtezu . Razlivenost melanina je poprecna u talasima, sa svetlijim i tamnim zonama ( talasima). Koncentracija melanina u tamnijem delu talasa treba da bude takva da su na ramenom delu vrlo uocljive koncentracije melanina u obliku kapi ( crepica).
Na letnim perima je vidljiva svetlo siva zona.
Karaklteristicne oznake za ahata i ako uske i reducirane, moraju biti dobro vidljive.
Kljun, noge I nokti su svetlije sive boje.


Ahat pastel beli dominantni
Pastel mutacija Ahatpastelbelidominantn

Ahat pastel zuti neintenzivni
Pastel mutacija Ahatpastelzuti

Ahat pastel lipohrom pastel crveni neintenzivni
Pastel mutacija Ahatpaselcrvenilipohrom

Ahat pastel crveni mozaik
Pastel mutacija Agatepastelrougemosaiqu



Pozdrav cheers


Poslednji izmenio dr.nenad86 dana Sub Jan 15, 2011 2:32 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeSub Jan 15, 2011 2:28 am

Smedji pastel


Smedji melanini su balgo reducirani. Difuzno razredjenje daje slabo naglasen uzan crtez . Talasasta rasirenost melanina je prisutna i kod smedjih ali je teze uocljiva. Difuzna razlivenost na krilima i repu je pozeljna ali redje prisutna.
Boja roznatih delova je ( crveno smedja) tamnija boja mesa, sto govori o tome da su melanini uocljivi i pristuni u rozinama.
Kod intenzivno obojenih ptica zbog izrazito uocljive lipohromske boje, teze se uocava melaninski crtez.



Smedji pastel beli recesivni
Pastel mutacija Belipastelsmedji

Smedji pastel zuti intenzivni
Pastel mutacija 000brunopastelamarilloi

Smedji pastel crveni neintenzivni
Pastel mutacija Smedjipastelcrvenineint

Smedji pastel crveni mozaik tip 2
Pastel mutacija Brunopastelrojomosaico4

Smedji pastel crveni mozaik tip 1
Pastel mutacija Smedjipastelcrvenimzoai




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimePon Jan 17, 2011 1:56 am

Izabela pastel

Melaninski crtez izabel pastela je jako razredjen sto daje utisak nezne melaninske koprene, koja je bolje uocljiva na ledjnom crtezu, a na bokovima se slabije uocava ili izastaje.
Razredjenost melanina, posebno na rubovima pera, omogucava bolje uocavanje lipohroma te se tako lako uocava opticki faktor kod intenzivnih mozaika.
Boja roznatih delova je svetla, boja mesa.


Izabela pasel beli recesivni
Pastel mutacija Isabelapastelplatareces

Pastel mutacija 67108908

Izabela pastel lipohrom pastel zuti
Pastel mutacija Izabelapastellipohrompa


Izabela pastel zuti mozaik tip 2
Pastel mutacija Machoisabelpastelamarel


Izabela pastel lipohrom pastel crveni
Pastel mutacija Izabelapastelacrvena




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimePon Jan 17, 2011 3:56 am

još samo ljudima objasni razliku između melanin pastela i lipokrom pastela.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimePon Jan 17, 2011 2:42 pm

ticar ::
još samo ljudima objasni razliku između melanin pastela i lipokrom pastela.


Zna se da je melanin pastel mutacija, da je doslo do razredjenje melanina, a lipohrom pastel da je doslo do razredjenje lipohroma...... Uprosceno.... To su dve suprtone stvari, crno-belo, melanin "crn, smedj, siv " a lipohrom "beli, zut ili crven"............

A stavicu i slike kako bi se to dodatno razjasnilo...

Razlika je ocigledna, obe ptice su melanin pastele, a jedna od njih je i lipohrom pastela, na ovoj slici se razlika vidi, i mislim da je svakom jasno, sta je melanin pastel a sta je lipohrom pastel...

Ahat pastrel crveni mozaik tip 2.......... i ......... Ahat pastel lipohrom pastel crvenii neintenzivni
Pastel mutacija AhatpastelcvenimozaikPastel mutacija Ahatpaselcrvenilipohrom



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimePon Feb 21, 2011 8:14 pm

dr.nenad86 i ticar su istakli razlike. Pa zašto ne spomenuti i sličnosti. Na primjer; Kako se nasljeđuje melanin pastel? Kako se nasljeđuje lipokrom pastel roza (crveni)? I Kako se nasljeđuje serija?
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimePon Feb 21, 2011 9:32 pm

Ide li ovo gnijezdo uz ovu temu?
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimePon Feb 21, 2011 10:49 pm

[img]Pastel mutacija 20110212img0219jpgsjpgs [/img]
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 3:25 am



itekako ide,ovo su koliko vidim sivokrilci u pastelu.
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 6:11 pm

Da ticar tako je. Kad je riječ o sivokrilcima onda se podrazumijeva crna serija i pastel mutacija. Nekad su bili u sklopu melanin pastel mutacije, ali su sada zasebna mutacija. Dakle kod sivokrilca je riječ o dvije mutacije. Pastel koji je spolno vezan i sivo krilo koje se recesivno nasljeđuje. Spominje se sivokrilo u smeđoj seiji. Nije takmičarska ptica – ne ocjenjuje se. Prije 2 godine imao ih je Varga, N.S. (smeđi sivokrilac recesivni) desetak komada. Jedna ženka je kod mene, ali kao dvogodišnja ptica ne pokazuje sivo krilo. Na sreću sam ju upario sa sinom.
U ovom leglu se vide 4 tića sivokrilca. Kod najrazrjeđenijeg se vidi nahuk riže Postavio sam ih za dr.nenad86 jer sivokrilce nigdje ne spominje. Stavio fotke sivokrilaca i greškom ih svrstao u pastel mutaciju. Među njih je opet zalutao crni pastel crveni mozaik.
Čekam odgovor - komentar na prvo pitanje.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 7:10 pm

Tema je pastel mutacija, i tim sam se vodio jer crni sivokrilac je i patsel, to sam namerno stavio ovde u ovoj temi, u sivokrilcima cemo ponoviti to opet, tako da ce oni koji su pocetnici i koji ovo citaju, zapamtiti sigurno.........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 8:10 pm

Nedoprinosim. Žao mi je što nisam tako svatio. Uključio sam se kako bi pripomogao oko tema i terminologije. Napisano je: jer crni sivokrilac je i patsel. Ako govorimo o takmičarskom primjerku trebalo je napisati; sivokrilac je crni pastel. Za mene je suštinska razlika.
Odustajem od teme pastel-sivokrilac. Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 8:11 pm

pero ::
dr.nenad86 i ticar su istakli razlike. Pa zašto ne spomenuti i sličnosti. Na primjer; Kako se nasljeđuje melanin pastel? Kako se nasljeđuje lipokrom pastel roza (crveni)? I Kako se nasljeđuje serija?

melanin pastel je recesivna a lipokrom pastel rozi crveni spolno vezan.na koju seriju misliš.
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 8:26 pm

ticar Ne valja ti genetika. Melanin pastel mutacija se spolno nasljeđuje. I sve četiri serije se spolno nasljeđuju.
Liopkrom pastel roza se ne nasljeđuje spolno. To sam pokušao svo ovo vrijeme objasniti na forumu pa me izgleda nitko ne doživljava. Za sat vremena ću odgovoriti, ako do tada preživim.
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 10:09 pm

Ako je točno da je lipokrom pastel roza spolno vezanog nasljeđa, a spolni kromosomi kod muškog su xx (obojit ćemo ih u crvenu boju). Dakle mužjaka lipokromca lipokrom pastel roze uparimo sa ženkicom lipokromkom lipokrom pastel žutom . Ako je l.p.roze spolno vezanog nasljeđa, onda je i l.p.žuta ženka spolno vezanog nasljeđa. Njeni spolni kromosomi su xy. Y je prazan i samo određuje spol. x kod ženke ćemo obojiti žuto (u boju koju posjeduje). Slijedi;
X1 X2 x X3 y4 kromosome smo numerirali kako bi znali šta s čim spajamo
X1 X3 . X1 Y . X2 X3 . X2 Y

Iz ovoga slijedi da bi mužijak X1X3 izbacivao crvene ženka po X1 i žute ženke po X3. To jednostavno nije točno, ali prolazi u ćlancima, knjigama, forumu, jer l.p.roze suprotstavljaju crvenoj, a l.p. žućkastu žutoj boji. Zna se da žuta i crvena boja se nasljeđuju intermedijalno, tj pola-pola, obje dolaze do izražaja. Rezultat je naranđasta. Zato lipkrom pastel nije boja već faktor (i ovo ne stoji u literaturi). Ovaj faktor se prenosi spolno vezano i prigušuje boju za 50%. Djeluje na žutu, crvenu i dominantno bijelu boju. Natanđastu ne spominjem jer nije ni priznata.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 12:01 am

pero ::
Nedoprinosim. Žao mi je što nisam tako svatio. Uključio sam se kako bi pripomogao oko tema i terminologije. Napisano je: jer crni sivokrilac je i patsel. Ako govorimo o takmičarskom primjerku trebalo je napisati; sivokrilac je crni pastel. Za mene je suštinska razlika.
Odustajem od teme pastel-sivokrilac. Pozdrav!




Pozdrav pero.epo je sto si se ukljucio u ovu diskusiju i drago mi ejd a te je nesto podstaklo da se javis ovde.....

Ove teme su za one koji tek uce i kojima treba osnovna prezentacija kanarinaca boje, da bi sto lakse razumeli i po nesto naucili....
Ako krenemo sa strukom do detalja odma, mnogi ce odustati zbog kompleksnosti same teme, tako se trudim da sto prostije to napisem ( naravno ono sto ja pisem) da bi svi lakse razumeli..


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 3:23 am

pero ::
Ako je točno da je lipokrom pastel roza spolno vezanog nasljeđa, a spolni kromosomi kod muškog su xx (obojit ćemo ih u crvenu boju). Dakle mužjaka lipokromca lipokrom pastel roze uparimo sa ženkicom lipokromkom lipokrom pastel žutom . Ako je l.p.roze spolno vezanog nasljeđa, onda je i l.p.žuta ženka spolno vezanog nasljeđa. Njeni spolni kromosomi su xy. Y je prazan i samo određuje spol. x kod ženke ćemo obojiti žuto (u boju koju posjeduje). Slijedi;
X1 X2 x X3 y4 kromosome smo numerirali kako bi znali šta s čim spajamo
X1 X3 . X1 Y . X2 X3 . X2 Y

Iz ovoga slijedi da bi mužijak X1X3 izbacivao crvene ženka po X1 i žute ženke po X3. To jednostavno nije točno, ali prolazi u ćlancima, knjigama, forumu, jer l.p.roze suprotstavljaju crvenoj, a l.p. žućkastu žutoj boji. Zna se da žuta i crvena boja se nasljeđuju intermedijalno, tj pola-pola, obje dolaze do izražaja. Rezultat je naranđasta. Zato lipkrom pastel nije boja već faktor (i ovo ne stoji u literaturi). Ovaj faktor se prenosi spolno vezano i prigušuje boju za 50%. Djeluje na žutu, crvenu i dominantno bijelu boju. Natanđastu ne spominjem jer nije ni priznata.

je istina pastel kod lipokroma se nasljeđuje intermedijarno,i ja imam pastele u žutoj boji,ma kad si spomenuo rozo ja napisao nasljeđivanje crvenih očiju
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 4:11 pm

ticar ::
pero ::
Ako je točno da je lipokrom pastel roza spolno vezanog nasljeđa, a spolni kromosomi kod muškog su xx (obojit ćemo ih u crvenu boju). Dakle mužjaka lipokromca lipokrom pastel roze uparimo sa ženkicom lipokromkom lipokrom pastel žutom . Ako je l.p.roze spolno vezanog nasljeđa, onda je i l.p.žuta ženka spolno vezanog nasljeđa. Njeni spolni kromosomi su xy. Y je prazan i samo određuje spol. x kod ženke ćemo obojiti žuto (u boju koju posjeduje). Slijedi;
X1 X2 x X3 y4 kromosome smo numerirali kako bi znali šta s čim spajamo
X1 X3 . X1 Y . X2 X3 . X2 Y

Iz ovoga slijedi da bi mužijak X1X3 izbacivao crvene ženka po X1 i žute ženke po X3. To jednostavno nije točno, ali prolazi u ćlancima, knjigama, forumu, jer l.p.roze suprotstavljaju crvenoj, a l.p. žućkastu žutoj boji. Zna se da žuta i crvena boja se nasljeđuju intermedijalno, tj pola-pola, obje dolaze do izražaja. Rezultat je naranđasta. Zato lipkrom pastel nije boja već faktor (i ovo ne stoji u literaturi). Ovaj faktor se prenosi spolno vezano i prigušuje boju za 50%. Djeluje na žutu, crvenu i dominantno bijelu boju. Natanđastu ne spominjem jer nije ni priznata.

je istina pastel kod lipokroma se nasljeđuje intermedijarno,i ja imam pastele u žutoj boji,ma kad si spomenuo rozo ja napisao nasljeđivanje crvenih očiju



Lipophrom pastel tj. pastel kod lipohroma se nasledjuje polno vezano.......... A ne intermedijalno...... MAlo si to pobrkao.........




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 5:06 pm

dr.nenad86 ::
ticar ::
pero ::
Ako je točno da je lipokrom pastel roza spolno vezanog nasljeđa, a spolni kromosomi kod muškog su xx (obojit ćemo ih u crvenu boju). Dakle mužjaka lipokromca lipokrom pastel roze uparimo sa ženkicom lipokromkom lipokrom pastel žutom . Ako je l.p.roze spolno vezanog nasljeđa, onda je i l.p.žuta ženka spolno vezanog nasljeđa. Njeni spolni kromosomi su xy. Y je prazan i samo određuje spol. x kod ženke ćemo obojiti žuto (u boju koju posjeduje). Slijedi;
X1 X2 x X3 y4 kromosome smo numerirali kako bi znali šta s čim spajamo
X1 X3 . X1 Y . X2 X3 . X2 Y

Iz ovoga slijedi da bi mužijak X1X3 izbacivao crvene ženka po X1 i žute ženke po X3. To jednostavno nije točno, ali prolazi u ćlancima, knjigama, forumu, jer l.p.roze suprotstavljaju crvenoj, a l.p. žućkastu žutoj boji. Zna se da žuta i crvena boja se nasljeđuju intermedijalno, tj pola-pola, obje dolaze do izražaja. Rezultat je naranđasta. Zato lipkrom pastel nije boja već faktor (i ovo ne stoji u literaturi). Ovaj faktor se prenosi spolno vezano i prigušuje boju za 50%. Djeluje na žutu, crvenu i dominantno bijelu boju. Natanđastu ne spominjem jer nije ni priznata.

je istina pastel kod lipokroma se nasljeđuje intermedijarno,i ja imam pastele u žutoj boji,ma kad si spomenuo rozo ja napisao nasljeđivanje crvenih očiju



Lipophrom pastel tj. pastel kod lipohroma se nasledjuje polno vezano.......... A ne intermedijalno...... MAlo si to pobrkao.........




Pozdrav cheers

a kako sam ja onda od ženke u pastelu i normalnog mužijaka dobio mužijaka u pastelu
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 5:21 pm

Od muzijaka u normala i zenke u pastelu.............. Si mogao dobiti:


Muzijake normal nosice pastele i zenke normal


Iz ove kombinacije koju su ti naveo nisi mogao dobiti nikako muzijaka u pastelu....



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 6:55 pm

Normal je bio nosioc pastela i uparen s pastelom ženkom. Ispoljavanjem recesivnih osobina kod potomstva stvaramo sliku genotipa kod roditelja. Iz ovog se može isčitati da je pastel i recesivan u odnosu na normala. Za melanin pastela, lipokrom pastela, satinea možemo reći da su spolno vezanog i recesivnog nasljeđa u odnosu na normala.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 6:59 pm

Pozdrav pero...... Svaka cast a aktivnost......

Znam ja da je normal bio nosioc ako je on u potomstvu dobio pastela, ali je to ticar trebao napisati. Normal nosioc pastele x pastel zenka, a ne normal x pastel zenka, on je vec iskusni i stariji odgajivac.........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 8:02 pm

dr.nenad86 ::
Pozdrav pero...... Svaka cast a aktivnost......

Znam ja da je normal bio nosioc ako je on u potomstvu dobio pastela, ali je to ticar trebao napisati. Normal nosioc pastele x pastel zenka, a ne normal x pastel zenka, on je vec iskusni i stariji odgajivac.........


Pozdrav cheers


Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pastel mutacija Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pastel mutacija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 11Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )
» Brazilski ili sivi kardinal (Paroaria cucullata)
» Crvenogruda mutacija
» Mutacije majora
»  Sivokrila mutacija kanarinaca boje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci boje-
Skoči na: