Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Japanski galebic (Lonchura striata domestica)

Ići dole 
+50
Dusan91ks
Marjan
sgrubi
Pash031
MilosPlana
Goran Gruza
milojed
miticsinger
carstvo zivotinja
Ivan/Rex
ivan79
suljaga
Dijamant
ivica.m
ivankv
vladogouldovi
skorkovic
Dalibor Vasic
fuz80
Matija95
acahaski
Iwan97
Aleksandar Djuric
Igorche81
Gero
dino
Goxy
jecham
Alexandar
stamil
smeshko lepushko
Dejan08
ivan83
bojan93pn
papayajamaica
vecos
VUK SOKO
Vasa
Santa
SrdjanKG
Aidemosyne
Srdjan
Danijel
Бане
dr.nenad86
Sale77-Nis
Bogdanik
rtomek
Laza
Luckyboy
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 11, 2011 9:55 pm

Kolike su dimenzije kucica za galebice?
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 11, 2011 10:24 pm

negde 10 x 15 x 15 Smile
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 11, 2011 10:31 pm

Hvala druze ! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 11, 2011 10:34 pm

nema na cemu,poz!
Nazad na vrh Ići dole
acahaski

acahaski


Broj poruka : 65
Datum upisa : 31.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Sabac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 11, 2011 10:35 pm

Hvala za dimenzije i od mene,danas sam kupio dva para. flower
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 11, 2011 10:37 pm

super,jel mozete da se prijavite na fb hehe,izvinjavam se na promasenoj temi
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 6:44 pm

Jedu li galebici sta od voca,povrca,zelenisa... Question
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 7:21 pm

Sangarepu, jabuku i retko zelenu salatu
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimePet Dec 16, 2011 10:21 pm

Moji obožavaju maslačak,voće i povrće slabo skoro nikako.
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimePet Dec 16, 2011 10:32 pm

Sangarepu i jabuku naribanu u jajacanu hranu to je pogodak
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeSub Dec 17, 2011 12:08 am

neznam kako kod vas tako hoce sve i svasta jer kod mene samo proso i niger hoce da jedu, muhar jako slabo i jajcanu nikako
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 1:10 pm

Zenka galebica je pre 3 dana snela jako veliko jaje,s obzirom da su prethodna bila manja,nakon toga nije ni nosila sve do danas,ali ovog puta jaje je mnogo manje od uobicajenog evo slike pa zakljucite sami,sta bi problem mogao da bude?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 7:57 pm

Meni se to desilo letos kod zeba kad sam razbio jaje video sam da ima dva zumanca. Zenka se bas mucila da snese .
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 9:01 pm

Ti Ivane nemoj da razbijaš, možda ti se izlegu blizanci Very Happy lol!
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 9:04 pm

affraid affraid affraid

ma ovo veliko je od izlozbenih dvoglavih galebica ......... Very Happy Very Happy Very Happy
a malo od obicnih galebica............. Very Happy Very Happy Very Happy



salim se naravno.........Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 10:19 pm

da to se dešava ...i to jesu kako reče Matija 95 jaja sa dva žumanca ...to se povremeno ( doduše redko ) dešava a razlog neznam ....bitno je da je ženka uspela da je snese jer u ovim slučajevima desi se da ženka nastrada jer nemože da izgura jaje ...u ovom slučaju je ljuska bila dovoljno tvrda pa je ženka uspela da snese i ovako veliko jaje..jer zapravo tvrdoća ljuske jajeta je ključna kada ptica gura napolje jaje . u slučaju kad je ljuska mekana pritisak koju ženka ispoljava da bi izgurala jaje zapravo nema efekat jer je ljuska elestična ...i onda imamo problem
pozdra ROBY
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimePet Jan 20, 2012 6:14 pm

aha,ok,hvala robi puno!
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 11:00 pm

Moji galebici,a primetio sam i kod guldova kad god im stavim svezu vodu u pojilicu pridju i pocnu da trepere krilima i repom kao da hoce da se kupaju...
E sad me zanima da li mogu da im stavim posudu za kupanje ? drzim ih u prostoriji gde je temperatura stalna,nije nikad u minusu,voda se ne ledi.... Question
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 11:01 pm

Pa mozes da im stavis ali samo na kratko, najvise 30-45 minuta i to obicno do 12-13h ne kasnije
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 11:13 pm

Hvala druze ! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 11:15 pm

Moje se ptice sve kupaju i ove u grijanim prostorima i ovi vani.zosteropsi jos najvise a vani su.imam velike pojilice i tu piju vodu i kupaju se kad god pozele
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimePon Mar 12, 2012 6:57 pm

Sta mi preporucujete da kupim? Galebice i zebe, (po par da ne bude zabune) samo galebice ili samo zebe? Pitam jer su cene iste a galebici su stvarno lepi ali zebe znam da razlikujem a galebice ne. Budzet mi je 2500din.
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimePon Mar 12, 2012 7:49 pm

Igorche81 to sve zavisi od tebe, od velicine prostora(kaveza-volijere). i jedne i druge su relativno lake za uzgajanje i mogu se cuvati zajedno.
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
ivankv




Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 45
Lokacija : Kraljevo

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeČet Mar 22, 2012 11:21 am

Pozdrav drugari, evo mene i medju ljubitelje japanskih galebica. Pre par meseci, kupio sam "dva" para ovih pticica, od uzgajivaca. Decko mi ih je tada, kako je tvrdio razdvojio po parovima.
Elem, posle 2 meseca, stavio sam im kucice za razmnozavanje. I kao sa zebama, ubacio im materijal da dograde polu zatvoreno gnezdo. Uspeli su sami u tome, ne toliko dobro kao zebe, ali ja im nista stavljao nisam u te kucice. Od tada je proslo, pa ima 3 meseca.
U medjuvremenu, jedna zenka je snela sedmoro jaja, i lezala na njima 14 dana. Kada je vreme proslo, a od pilica ni traga, resio sam da ih proverim na lampu. I ... jaja su bila prozirna-tacnije nije bilo ni traga od zametka. To isto se desilo jos dva puta. Recicete mi, da su mozda u pitanju dve zenke. Ne, u poitanju su muzjak i zenka, jer se druga ptica sa njom u kavezu mnogo puta u toku dana sepuri i cvrkuce, kao gore objasnjeno. Znaci, ta zenka je za nekih 3 meseca snela 24 jajeta, a da je samo jedno jaje u zadnjoj turi izgleda oplodjeno. Pa me intresuje, sta moze biti u pitanju?
Da li je problem do zenke, ili muzjaka ili postoji nesto trece... A bas bih voleo da imam mlade od ovih ljupkih pticica ...
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitimeČet Mar 22, 2012 11:55 am

Najverovatnije je u pitanju ono najbolje Smile A to je da su ptice mlade.
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Japanski galebic (Lonchura striata domestica)
Nazad na vrh 
Strana 5 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Zebrasti golubic (Geopelia striata)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: