Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Japanski galebic (Lonchura striata domestica)

Ići dole 
+50
Dusan91ks
Marjan
sgrubi
Pash031
MilosPlana
Goran Gruza
milojed
miticsinger
carstvo zivotinja
Ivan/Rex
ivan79
suljaga
Dijamant
ivica.m
ivankv
vladogouldovi
skorkovic
Dalibor Vasic
fuz80
Matija95
acahaski
Iwan97
Aleksandar Djuric
Igorche81
Gero
dino
Goxy
jecham
Alexandar
stamil
smeshko lepushko
Dejan08
ivan83
bojan93pn
papayajamaica
vecos
VUK SOKO
Vasa
Santa
SrdjanKG
Aidemosyne
Srdjan
Danijel
Бане
dr.nenad86
Sale77-Nis
Bogdanik
rtomek
Laza
Luckyboy
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeČet Mar 22, 2012 11:59 pm

ili su ista krv probaj da zamenis muskarce posto si rekao da imas dva para
Nazad na vrh Ići dole
ivankv




Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 45
Lokacija : Kraljevo

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimePet Mar 23, 2012 10:51 pm

Hvala Vam na odgovorima. Pokusacu da iskombinujem i zamenim muzjake, ali ce zenkica morati duze da pauzira, da se malo oporavi od prevelikog broja snesenih jaja ...
Nazad na vrh Ići dole
Dijamant

Dijamant


Broj poruka : 53
Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 40
Lokacija : Pozarevac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimePet Apr 06, 2012 8:26 pm

pozdrav drustvo zna li neko gde mogu naci na netu STANDARD JAPANSKIH GALEBICA
Unapred Hvala
Nazad na vrh Ići dole
suljaga

suljaga


Broj poruka : 75
Datum upisa : 05.08.2010

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeUto Apr 10, 2012 10:59 pm

Mozda ti ovo pomoci
Poseban pravilnik za ocenjivanje japanskih galebica:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Dijamant

Dijamant


Broj poruka : 53
Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 40
Lokacija : Pozarevac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeSre Apr 11, 2012 12:36 am

suljaga mnogo ti hvala za ovo stvarno mi mnogo znaci jos jednom hvala !!!
Nazad na vrh Ići dole
suljaga

suljaga


Broj poruka : 75
Datum upisa : 05.08.2010

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeSre Apr 11, 2012 12:57 pm

Za "Dijamant-a"
Imao je pdf fajl celog standarda na internetu pa sam ja to skinuo, ali na zalost taj link je sada mrtav
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeSre Apr 11, 2012 10:38 pm

par galebica mi spava na stajalici.okacio sam spoljnju kucicu ali nece ni da je pogledaju, cak sam i probao da ih zatvaram unutra preko noci i da promenim kucicu ,ne vredi kako da ih ubedim?
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeSre Apr 11, 2012 11:04 pm

Pa ostavite ih koji dan, ucice oni. Stavite im na neko vidno mesto materijala za gnezdo. Ako posle 10-ak dana vidite na nisu nista radili onda probajte da im stavite kanarinsko gnezdo
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeČet Apr 26, 2012 9:13 pm

Imam problem sa parom galebica nece da hrane mlade radi se o njihovim mladima nalaze se u kavezu 40x40x40cm imaju zatvorenu kucicu 13x13x13cm.Vec mi je propala druga tura pilica.Sta da radim?
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeČet Apr 26, 2012 9:31 pm

ne znam da li ima povezanosti sa zebama ali meni se isto tako desavalo sa zebama vise od 4 puta da izvedu i ne hrane pilice (mozda cak i vise) ali ja sam ostavio da sami to nauce i posle su hranili...
ajde mi baci na pm tvoj fb profil, skyp, ili mail da te nesto pitam...
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 03, 2012 1:28 pm

ovi moji galebici i dalje ne ulaze ni u jedan tip kucice ,cak sam u jednom trenutku imao 3 tipa kucica al nece pa nece .ima li neko ideju sta da raadim, a trebaju mi za poturanje jaja ogrlicastih zeba.
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeČet Maj 03, 2012 5:34 pm

treba da imaš najmanje 4 para galebića da bi mogao da poturaš jaja pod njih.....
kad su dva mužjaka zajedno onda neće u kućicu....
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimePet Maj 04, 2012 10:48 am

Poz fuz .imam tri para i svi su upareni .jedan par radi ,a probaću danas da ih izrotiram,nepada mi ništa drugo na pamet
Nazad na vrh Ići dole
smeshko lepushko




Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimePon Maj 07, 2012 5:40 pm

Drugari, ja sam ostao bez mog para galebica, samo sam ih jedno jutro pronasao mrtve...3 godine su bili kod mene, imali su 3 legla i zaista nikada do sada nisu bili bolesni...ne znam sta se desilo tako naprasno,zaista nisam primetio nikakve promene kod njih pre nego sto su uginuli...mozda je i starost...
Nazad na vrh Ići dole
Dijamant

Dijamant


Broj poruka : 53
Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 40
Lokacija : Pozarevac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 07, 2012 3:02 pm

evo da se i ja pohvalim sa mojim prvim leglom standard J.Galebica!
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Dijamant

Dijamant


Broj poruka : 53
Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 40
Lokacija : Pozarevac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 07, 2012 3:04 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Dijamant dana Pet Dec 11, 2015 11:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Dijamant

Dijamant


Broj poruka : 53
Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 40
Lokacija : Pozarevac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 07, 2012 3:07 pm

a ovo su im roditelji
[You must be registered and logged in to see this image.]


Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 07, 2012 3:27 pm

Super su,svaka cast!!
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 07, 2012 3:56 pm

dijamant druže smanji slike na 800x600 i tek onda postavi na forum jer treba 2 min da otvori ove dve slike...........
Nazad na vrh Ići dole
Dijamant

Dijamant


Broj poruka : 53
Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 40
Lokacija : Pozarevac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 07, 2012 4:48 pm

ok hocu ali neznam kako da sklonim ove!
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 07, 2012 11:20 pm

BRAVO Bobi svaka cast odale ti ovi lepotani!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Dijamant

Dijamant


Broj poruka : 53
Datum upisa : 22.07.2010
Godina : 40
Lokacija : Pozarevac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimePet Jun 08, 2012 10:18 am

e da zaboravih da kazem da mi je ovaj par od Sale77-Nis!
Sale steta sto ih vise ne drzis , ako resis ponopvo da ih drzis imas od mene par gratis
Nazad na vrh Ići dole
carstvo zivotinja




Broj poruka : 1
Datum upisa : 12.07.2012
Godina : 37
Lokacija : Kosovo

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeUto Jul 31, 2012 1:35 pm

Zdravo drugari mala pomoc,nudi mi jedan odgajivac par srebrno krilih zeba za 10e,spic amadine par za 15e,radni par guld amadine koje kako kaze sami izvode mlade za 30e,ove ptice nikad nisam drzao pa me interesuje da li je to skupo ili ne?Hvala unapred ;)Imam par japanskih galebica i mogu reci da su mi najsladje i prijatnije od zeba za slusanje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 08, 2012 11:26 pm

Verovatno ste mislili na srebrnokljune zebe,par se krece oko 20-25 e,spicevi su 30 e par a cena guldova je ok mada su sada i 40 e.Dosta mi je sumnjivo za srebrnokljune i spiceve,pozz
Nazad na vrh Ići dole
miticsinger

miticsinger


Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.03.2012
Godina : 61
Lokacija : 18412 zitoradja

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitimeNed Sep 16, 2012 8:33 pm

e,i ja sam dobio od saleta galebice ali neznam da ovde postavim sliku.moji vec imaju tri jajeta u gnezdu i uveliko leze ali...danas sam im dodao zebicu sto je ispala iz gnezda.da nisam mozda pogresio...lepo su se vratili u gnezdo ali nevidim sta se tamo desava.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Japanski galebic (Lonchura striata domestica)
Nazad na vrh 
Strana 6 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Zebrasti golubic (Geopelia striata)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: