Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Japanski galebic (Lonchura striata domestica)

Ići dole 
+50
Dusan91ks
Marjan
sgrubi
Pash031
MilosPlana
Goran Gruza
milojed
miticsinger
carstvo zivotinja
Ivan/Rex
ivan79
suljaga
Dijamant
ivica.m
ivankv
vladogouldovi
skorkovic
Dalibor Vasic
fuz80
Matija95
acahaski
Iwan97
Aleksandar Djuric
Igorche81
Gero
dino
Goxy
jecham
Alexandar
stamil
smeshko lepushko
Dejan08
ivan83
bojan93pn
papayajamaica
vecos
VUK SOKO
Vasa
Santa
SrdjanKG
Aidemosyne
Srdjan
Danijel
Бане
dr.nenad86
Sale77-Nis
Bogdanik
rtomek
Laza
Luckyboy
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
MilosPlana

MilosPlana


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.09.2012
Godina : 32
Lokacija : Velika Plana

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimeSre Mar 06, 2013 5:51 pm

Kucice, jer oni vole zatvoren tip gnezda za okruglim otvorom.. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dusan91ks




Broj poruka : 3
Datum upisa : 03.03.2013

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimeSre Mar 06, 2013 7:51 pm

Hvala puno. A jel i za Guld Amadine vazi isto. Posto planiram da nabavim galebice i Guldove da ih pilim, a nov sam. Pa ne znam nista o tome, iscitavao sam forum, ima dosta objasnjeno. Ali opet nista bez iskustva. Pozdrav svima, zelim vam puno uspeha u novoj sezoni.
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimeSre Mar 06, 2013 8:09 pm

MilosPlana ::
Kucice, jer oni vole zatvoren tip gnezda za okruglim otvorom.. Smile
Ne mora biti samo zatvorene kucice ja koristim i za kanarince i polu otvorene cak sam primetio da vise vole kucice u kojima ima vise svetla i vazduha ...
Nazad na vrh Ići dole
MilosPlana

MilosPlana


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.09.2012
Godina : 32
Lokacija : Velika Plana

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimeČet Mar 07, 2013 9:29 pm

Ne mora, ali uglavnom se za njih koriste zatvorena ili poluzatvorena.. Barem su moja iskustva takva..:-)
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimeČet Apr 04, 2013 7:22 pm

Interesantna teorija Italijanskih odgajivača japanskih galebića kako se razlikuju polovi.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
MilosPlana

MilosPlana


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.09.2012
Godina : 32
Lokacija : Velika Plana

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimeČet Apr 04, 2013 11:55 pm

Jeste interesantna, samo da li je istinita..? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimePet Apr 05, 2013 12:29 am

Ja sam probao i ne primecujem nikakvu razliku.
Nazad na vrh Ići dole
karlo28




Broj poruka : 70
Datum upisa : 17.01.2012

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimeUto Sep 03, 2013 5:03 pm

imam jedno pitanje za iskusnije.Guld zenka mi je snijela sedam jaja na kojima nije sjedila,jaja sam tj.cijelo gnjezdo sa jajima sam stavio kod galebica od kojih sam predhodno uzeo jednog malog koji samo sto nije izasao iz kucice pa cu ga rucno othranit.Cim sam im stavio gnjezdo od guldova sa jajima,zenka galebica je sjela na njih a muzijak ju mjenja.Dali to moze biti sve u redu ili?
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimeUto Sep 03, 2013 5:12 pm

Može bez problema, ako su ti dobri i provereni galebici...
Nazad na vrh Ići dole
karlo28




Broj poruka : 70
Datum upisa : 17.01.2012

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimeUto Sep 03, 2013 7:42 pm

hvala ti Matija95 na brzom odgovoru!
Nazad na vrh Ići dole
MilanNis




Broj poruka : 4
Datum upisa : 09.09.2013
Lokacija : Nis

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimePon Sep 09, 2013 8:02 pm

Zanima me dali Japanskog galebica mogu da cuvam samo radi dodavanja jaja od drugih ptica,Jel mozete taj proces malo da mi objasnite?Kako?Sta? Hvala Unapred Smile
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimePon Sep 09, 2013 8:05 pm

MilanNis ::
Zanima me dali Japanskog galebica mogu da cuvam samo radi dodavanja jaja od drugih ptica,Jel mozete taj proces malo da mi objasnite?Kako?Sta? Hvala Unapred Smile
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
MilanNis




Broj poruka : 4
Datum upisa : 09.09.2013
Lokacija : Nis

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimePon Sep 09, 2013 8:36 pm

Matija95 Hvala puno,Samo me jos zanima dali mog bilo kog Japaskog galebica nebotno dali je muzijak/zenka  da stavim u kavez sa zebam,dali ce ih poremetiti u snosenju jaja,ili jednostavno da ga drzim samog u kavez i kad imam jaja od drgih ptica samo da prebacim u njegov kavez?Unapred Hvalaa
Nazad na vrh Ići dole
Exotic

Exotic


Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.01.2011
Lokacija : Kovačica

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimePon Sep 09, 2013 10:18 pm

Može da se drži sa zebama, ali ako je kavez mali bolje ga nemoj stavljati da ne smeta. I još nešto: jedan sam galebić bilo da je ženka ili mužjak neće ležati na jajima i nećeš dobiti ništa od mladih. Čak i ako imaš par, pitanje je da li će prihvatiti tuđa jaja, ima nekih koji hoće, ali neki kao i kod drugih vrsta ptica odbijaju. Zato je potrebno imati više parova i odabrati one najbolje koji su pouzdane dadilje...
Nazad na vrh Ići dole
MilanNis




Broj poruka : 4
Datum upisa : 09.09.2013
Lokacija : Nis

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimePon Sep 09, 2013 11:31 pm

Hvala Puno na savetu.A kada bi cuvao 2 para australiskih zeba koje velicine kavez bi mi bio dovoljan? Hvala Unapred
Nazad na vrh Ići dole
karlo28




Broj poruka : 70
Datum upisa : 17.01.2012

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimeNed Okt 06, 2013 5:52 pm

Imam jedan problem. Uginuo mi je mužjak japanskog galebića koji hrani sa ženskom tri mlada gulda stara 6 dana. Sad me zanima hoće li ženka sama othraniti mlade guldove. Promatrao sam ju dva dana otkako je mužjak uginuo i ona uredno zasada hrani mlade. Hoće li ona do kraja othraniti mlade bez mužjaka? Inače na mužjaku sam primijetio da je otežano vršio nuždu i našao sam ga ujutro uginulog, a dan prije je uredno hranio mlade jajčanom hranom.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimeSre Okt 09, 2013 6:59 pm

Individualno je. Uglavnom ce sama odraditi sve do kraja, ali u nekim slucajevima i napusti mlade posle nekoliko dana.
Nazad na vrh Ići dole
zips

zips


Broj poruka : 12
Datum upisa : 20.09.2014
Godina : 35
Lokacija : sremski okrug

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitimeNed Feb 01, 2015 12:15 am

Malo da se osvezi tema. Smile

U prirodi ipak postoje 'galabici' izvorni oblik Lonchura striata ,domestikovana varijanta je ovo sto mi imamo u nasim odgaivacnicama.Izukrstana sa prestavnicima istog roda  Lonchura .

Postojbina je inace juzni deo azije ,juzni deo Indjije.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 8 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Japanski galebic (Lonchura striata domestica)
Nazad na vrh 
Strana 8 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» Zebrasti golubic (Geopelia striata)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: