Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Japanski galebic (Lonchura striata domestica)

Ići dole 
+50
Dusan91ks
Marjan
sgrubi
Pash031
MilosPlana
Goran Gruza
milojed
miticsinger
carstvo zivotinja
Ivan/Rex
ivan79
suljaga
Dijamant
ivica.m
ivankv
vladogouldovi
skorkovic
Dalibor Vasic
fuz80
Matija95
acahaski
Iwan97
Aleksandar Djuric
Igorche81
Gero
dino
Goxy
jecham
Alexandar
stamil
smeshko lepushko
Dejan08
ivan83
bojan93pn
papayajamaica
vecos
VUK SOKO
Vasa
Santa
SrdjanKG
Aidemosyne
Srdjan
Danijel
Бане
dr.nenad86
Sale77-Nis
Bogdanik
rtomek
Laza
Luckyboy
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
smeshko lepushko




Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimeUto Avg 31, 2010 11:13 pm

pa jednostavno pitam nesto sto me zanima i sto nisam uspeo da razumem iz onog sto je do sada postavljeno, pogotovo sto se dati primeri odnose na samo jednu mutaciju(perlasta mutacija,koliko sam uspeo da shvatim)...moj muzjak je tamno braon, zenka je belo-oker boje, imaju 5 mladih i svih 5 su tamni,pa me zanima da li ima uopste sanse da od ovakvog para dobije i neku svetliju pticu...hvala
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimeSre Sep 01, 2010 7:25 am

Druze kao sto si od tamno braon muzijaka i belo oker zenke dobio te mlade probaj te iste mlade da paris sa nosiocima bele boje iz nekog drugog gnezda pa ces da vidis sta ce da ispadne.
Nazad na vrh Ići dole
smeshko lepushko




Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimePon Sep 27, 2010 1:55 pm

evo moram da se pohvalim malo Smile pre neki dan sam odvojio moje mlade galebice od roditelja i danas srecno udomio 4 ptice...i jednu ostavio sebi...pa se nadam da cu na nekoj od predstojecih berzi uspeti da pronadjem nesto da prosirim jato malo Smile ovo mi je prvi put da su mi se izlegli ptici i da su ih roditelji lepo othranili i presrecan sam, stvarno jedno fenomenalno iskustvo...
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimePon Sep 27, 2010 4:42 pm

Cestitam! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimePon Sep 27, 2010 5:48 pm

bravo,bravo samo napred!!!
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimePon Sep 27, 2010 9:07 pm

Lep pocetak, samo napred lol!
Nazad na vrh Ići dole
smeshko lepushko




Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimeUto Sep 28, 2010 12:04 am

hvala...
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimeČet Nov 18, 2010 11:27 pm

Kakvim se cvrkutom oglasavaju galebici?
Dal je nesto slicno zebama?
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimePet Nov 19, 2010 2:20 pm

Jecham,mozes ih cuti na youtube, ukucaj society finch singing, trebalo bi da ti ponuti vise klipova sa njihovom pesmom. Inace razlikuje se od pesme zeba,ako si mislio na zebraste. Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimePet Nov 19, 2010 5:27 pm

jecham ::
Kakvim se cvrkutom oglasavaju galebici?
Dal je nesto slicno zebama?
Pogledaj na prvoj strani prvi post .
Nazad na vrh Ići dole
Goxy




Broj poruka : 11
Datum upisa : 09.01.2011
Godina : 46
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 12:35 pm

Gde u okolini Beograda mogu da se nabave galebici?
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 2:50 pm

ideš na sajt SOF-a ( [You must be registered and logged in to see this link.] ) pa dokumenti tamo imaš adresar društva poledaš "slavuj BG" tamo su ti odgajivači iz okoline Beograda ....

pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
Goxy




Broj poruka : 11
Datum upisa : 09.01.2011
Godina : 46
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 2:57 pm

Hvala puno Roby...
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 3:49 pm

E ovako ja ima pet galebica od toga mislim da je jedna zenka i 4 muzijaka oni su vi napravili gnijezdo i leze ali nema jaja da li ce svi muzijaci kad udju mozda smetati ili posto je jedna zenka da smetaju dal da odvojim jedan par ili da ih tako ostavim inace oni su u letilici sa zebama zajedno.A jedan prijatelj ce mi ici za Srbiju pa ce mi mozda sa berze donijet zenke pa da ih sve odvojim po parovima jer ce da mi donese dijamant golubice pa osput mozda neku zenku galebica ko zna i neku zebu mozda.Veliki pozzzzz
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 9:13 pm

Dino moj ti je savet odvoj po parovima galebice jer i da imas 10 galebica ili 5 para a jedno gnezdo svi ce uci u njega sto znaci ako hoces da ih razmnozavas najbolje je da ih odvojis po parovima tako ces da izvodis a i znaces koji su mladi od kog para da posle nebi pario u srodstvu.
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 9:37 pm

Hvala ti Sale na savjetu tako cu i uraditi samo treba da kupim jos 3 zenke i da odvojim sve po parovima
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 12, 2011 4:29 pm

Jedno pitanje da li bi neko sa foruma na osnovu slike mogao da zakljuci da li je galebic muzijak ili zenka posto ja imam cetiri galebica jednog mi je jutros na zalost pojela maca ne znam kako je to uspjela ali maca je maca pa sam se zbunio ne znam koji je muzijak koja je zenka a zelio bi da odvojim po parovima da izvedem kojeg galebica jer im je kod mene opao broj.Neka mi neko prvo rece da li moze prepoznati koji je muzijak a koja zenka pa onda da postavim slike da ne postavljam slike bezveze
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 12, 2011 4:32 pm

Dino,pročitaj ovu temu od početka,na sva pitanja koja si postavio već imaš odgovore u predhodnim postovima.
Nazad na vrh Ići dole
stamil

stamil


Broj poruka : 73
Datum upisa : 06.03.2010
Godina : 37
Lokacija : Niš-Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 12, 2011 4:33 pm

Galebići se vizuelno nemogu prepoznati,samo po pesmi.Mužjak dok peva raširi rep i nakostreši perje na glavi.
Nazad na vrh Ići dole
smeshko lepushko




Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimeUto Apr 19, 2011 3:14 pm

evo i mene sa novostima,moj par galebica, muzjak tamno braon, zenka krem bela su dobili drugo leglo...i na moju veliku radost jedna ptica je potpuno bela Smile nije albino, posto su joj oci crne...jos samo da ne promeni boju u neku krem,oker posle mitarenja i bice super...prelepa je...
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimeUto Apr 19, 2011 8:14 pm

smeshko lepushko ::
evo i mene sa novostima,moj par galebica, muzjak tamno braon, zenka krem bela su dobili drugo leglo...i na moju veliku radost jedna ptica je potpuno bela Smile nije albino, posto su joj oci crne...jos samo da ne promeni boju u neku krem,oker posle mitarenja i bice super...prelepa je...
Super sao napred puni kaveze i nakrivi kapu!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Gero

Gero


Broj poruka : 20
Datum upisa : 13.05.2010
Godina : 50
Lokacija : Osijek-okolica,RH

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimeUto Avg 16, 2011 10:09 am

Evo da se priključim temi jer sam posjedujem 4 para ovih preljepih ptica. Stvarno je sve već dobro opisano i neznam dali se još može išta dodavati što se tiće opisa i uzgoja. Dvije odlične standard ženke sam nabavio prošle godine (hvala Vecosu) a ove godine sam nabavio još 8 ptica(nisu baš u standardu ali neke su bile tu i tamo ok). Trebalo mi je par dana da odredim spolove i to nije problem ako se sigurno zna koja je ženka. Samo se odvajaju jedni pokraj drugih i prati se koja ptica pjeva. A i ako se nezna koja je ženka čim se iz skupine odvoji dominantni mužjak već neki drugi propjeva i tako redom se odvajaju mužjaci. Uspio sam upariti dva para čistih standarda od čega su mužjaci sa čubom a ženke bez. Druga dva para su nešto između standarda ali neće biti za izložbe. Na moju sreću izleglo mi se od najboljeg para tri mlada i to dva sa čubom i jedan bez. Naravno, prstenovani su i ići će na izložbe u RH. Planiram se u budućnosti i više pozabaviti ovim pticama kako bih dobio što bolje standarde (pogotovo čubaste). Kad budem odvajao mlade malo ću ih poslikati i pokazati na stranici. Pozdrav svim forumašima.
Nazad na vrh Ići dole
Gero

Gero


Broj poruka : 20
Datum upisa : 13.05.2010
Godina : 50
Lokacija : Osijek-okolica,RH

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimePon Sep 05, 2011 8:48 am

Evo pa da postavimo već te slike.[b][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
smeshko lepushko




Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimePon Sep 05, 2011 4:20 pm

super su...cestitam... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitimePon Sep 19, 2011 3:06 am

Ej ljudi, ja sam nov ovde ali imam malo iskustva s kanarincima i tigricama.


Poslednji izmenio Luckyboy dana Pon Sep 19, 2011 3:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Pročitaj pravila i pregledaj forum pre postavljanja pitanja)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Japanski galebic (Lonchura striata domestica)
Nazad na vrh 
Strana 4 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Zebrasti golubic (Geopelia striata)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: