Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Japanski galebic (Lonchura striata domestica)

Ići dole 
+50
Dusan91ks
Marjan
sgrubi
Pash031
MilosPlana
Goran Gruza
milojed
miticsinger
carstvo zivotinja
Ivan/Rex
ivan79
suljaga
Dijamant
ivica.m
ivankv
vladogouldovi
skorkovic
Dalibor Vasic
fuz80
Matija95
acahaski
Iwan97
Aleksandar Djuric
Igorche81
Gero
dino
Goxy
jecham
Alexandar
stamil
smeshko lepushko
Dejan08
ivan83
bojan93pn
papayajamaica
vecos
VUK SOKO
Vasa
Santa
SrdjanKG
Aidemosyne
Srdjan
Danijel
Бане
dr.nenad86
Sale77-Nis
Bogdanik
rtomek
Laza
Luckyboy
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimeUto Apr 13, 2010 11:18 am

Mogu se zebice podbaciti pod galebice,i galebici ih mogu normalno odgajiti!Najbolje je da poturus jaja zeba!
Nazad na vrh Ići dole
VUK SOKO

VUK SOKO


Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.04.2010

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimeUto Apr 13, 2010 11:22 am

hvala Srdjane ali da li ce hteti da leze na jajima posto hocu od drugara da donesem mlade da ih podbacim ali mogu doneti i jaja a neznam dalice hteti lezati posto galebici nemaju jaja
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimeUto Apr 13, 2010 10:23 pm

VUK SOKO ::
neznam dalice hteti lezati posto galebici nemaju jaja
Ta varijanta je jako tesko izvodljiva,poneki parovi hoce da legnu na podmetnuta jaja,iako nemaju svoja,ali podmetnuti odmah mlade nemoj pokusavati.
Zebe su u principu dobri roditelji,i zasto podmetati pod galebice ?
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimeUto Apr 13, 2010 11:20 pm

VUK SOKO !
galebići jesu najbolje dadilje među egzotama ali to neznači da su kao inkubator Very Happy , i naravno ni svaki galebić neće sve i svašta da odhrani ima i tu dosta problema ...za dadilje se treba priprmati odnosno selekcijom odabrati potomke najboljih roditelja pa njih onda spremiti za odgoj drugih vrsta ptica ...nije lako ni jednostavno ...ali ima kad uspe i tako na blef ali to je rizično....recimo za ovakve potrebe kao što si naveo da bez jaja ..bez mladih da podmetneš mladunče se koriste dva mužijaka ( kao par) pa oni prihvate da odhranjuju bilo šta ako im se podmetne ...ali za ovakve poteze treba veliko iskustvo i rutina ................a što bi ti podmećao zebice , pa oni bez problema odhranjuju svoje mlade Shocked Shocked scratch
pozz ROBY
Nazad na vrh Ići dole
VUK SOKO

VUK SOKO


Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.04.2010

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 8:57 am

drugari hvala vam na strucnim savetu onda necu da pokusavam nista da podmecem jos jednom hvala vam posto se ja toliko ne razumem u njih skoro sam ih poceo drzati
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimePet Apr 16, 2010 11:37 pm

Srdjane cuvao sam i ja nekad egzote , nije da nisam, moj par japanskih u 2006.god, kupio sam u Nisu dok sam studirao neznajuci koja je ptica a prodavc je samo znao da je neka sarena zeba Very Happy

evo i njihovih slicica, nisam ih imao dugo oko 1 godinu nakon cega mi je uginula zenka i muzjak posle izvesnog vremena i on uginuo

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimeSub Jun 12, 2010 11:21 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Evo jedan par mojih galebica koji su u istom kavezu za parom zeba
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimeSub Jun 12, 2010 11:23 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimeSub Jun 12, 2010 11:27 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
bojan93pn




Broj poruka : 17
Datum upisa : 20.06.2010
Godina : 31
Lokacija : Paracin

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimePon Jun 21, 2010 5:15 pm

Ja imam 4 galebica, ne mogu da kazem da su 2 para jer nisam siguran koliko ima muzjaka, a koliko zenki ... Ipak primetio sam da prave gdezdo, ali sva 4 galebica ucestvuju u izgradnji... Very Happy ... Gnezdo je zatvorenog tipa. Zavrsili su ga pre 1mes ali nista... Nema jaje... Sta da radim...? Unapred xvala...
Nazad na vrh Ići dole
ivan83




Broj poruka : 30
Datum upisa : 26.04.2010
Lokacija : Krusevac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimePon Jun 21, 2010 6:27 pm

Da li neko iz iskustva zna kako podnose hladnocu galebici ?
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimePon Jun 21, 2010 7:50 pm

ivan83 ::
Da li neko iz iskustva zna kako podnose hladnocu galebici ?
Kod mene ne podnose hladnocu,dok ih drugi drze u otvorenim volijerama preko zime,u principu sve je stvar navike .
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimeSre Jul 21, 2010 8:14 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Izlegli su se ptici mog prvog para galebica! Smile
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimeSre Jul 21, 2010 9:59 pm

super papayamaica samo tako nastavito su mladi 2-4 dana lepo hranjeni , kad galebić počne da hrani mlade posle više nema problema ( često se desi da ih nehrane prvih dana i onda uginu mladi !) ..zanimljivo je ovo tvoje gnezdo nisam još video da se galebići legu u otvorenom gnezdu ..ali uvek nešto novo čovek sazna na forumima Very Happy study
pozz ROBY
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimeSre Jul 21, 2010 10:52 pm

U pravu si Roby, cetvrto pile se sinoc izleglo Smile A sto se tice gnezda, dok je bilo poluotvoreno kao da im se nije svidjalo, a na forumima sam procitao da koriste i poluotvorena i otvorena gnezda pa sam odlucio da probam sa tim drugim, i uspelo je Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimeČet Jul 22, 2010 12:30 pm

bravo samo tako bas mi je drago kad neko uspe u onome sto je zamislio sa puno optimizma i elana covek uradi sve a i volja je tu mnogo bitan faktor a najbitniji faktor je ljubav prema pticama.
sve cestitke i sa moje strane samo napred<!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimeČet Jul 22, 2010 9:30 pm

Hvala Sale! Cim bude nekih berzi uzecu nekoliko ptica da uparim sa ovima i planiram da prosirim jato Smile
U ponedeljak je kod nas vasar, uvek budu 2-3 prodavca ptica, uglavnom papagaja, ali ima i zeba i kanarinaca, ko zna-mozda se nadje i koji galebic Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dejan08

Dejan08


Broj poruka : 6
Datum upisa : 31.07.2010
Godina : 30
Lokacija : Sremska Mitrovica

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 9:38 pm

Jel znate nekog odgajivaca egzota u Mitrovici ili blizini ... Zeleo bih da nabavim par japanskih galebica, a nikako da ih nadjem Very Happy ...
Nazad na vrh Ići dole
smeshko lepushko




Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 26, 2010 2:10 am

pozzz svima, evo ja sam sasvim slucajno dosao do para japanskih galebica.muzjak je tamno baraon sa belim a zenka belo karamel.sada upravo imaju 5 mladih ptica, imaju 10ak dana, super napreduju i potpuno su me osvojili...tako da zelim da se malo ozbiljnije bavim njima


Poslednji izmenio Luckyboy dana Čet Avg 26, 2010 4:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Procitaj pravila o oglasavanju)
Nazad na vrh Ići dole
smeshko lepushko




Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimePon Avg 30, 2010 11:16 am

Interesuje me malo opsirnije i detaljnije nasledjivanje boje kod galebica,koje su dominantne,koje recesivne... planiram da nabavim jos par ptica,pa da znam kakve kombinacije da pravim... ako mozete da mi preporucite neku literaturu ili sajt,posto ja sam nisam bas uspeo da pronadjem... hvala
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimePon Avg 30, 2010 1:00 pm

smeshko lepushko ::
Interesuje me malo opsirnije i detaljnije nasledjivanje boje kod galebica,koje su dominantne,koje recesivne... planiram da nabavim jos par ptica,pa da znam kakve kombinacije da pravim... ako mozete da mi preporucite neku literaturu ili sajt,posto ja sam nisam bas uspeo da pronadjem... hvala

Da li si u toku potrage za literaturom procitao ovu temu u kojoj pises?
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimePon Avg 30, 2010 6:02 pm

Kada je najbolje odvojiti mlade od roditelja? Imam 4 mlada koji su oko 35-40 dana starosti. Vidim da uzimaju hranu sami,ali nisam siguran da su se osamostalili u potpunosti. Roditelji zu zapoceli novo leglo i do sad snesena 3 jajeta. Jutros sam odvojio mlade u poseban kavez...
Nazad na vrh Ići dole
stamil

stamil


Broj poruka : 73
Datum upisa : 06.03.2010
Godina : 37
Lokacija : Niš-Srbija

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimePon Avg 30, 2010 8:23 pm

Pa već možeš da ih odvojiš ako su toliko stari i ako jedu sami.Ti si to uradio i nisi pogrešio.
Nazad na vrh Ići dole
smeshko lepushko




Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimePon Avg 30, 2010 10:36 pm

Laza ::
smeshko lepushko ::
Interesuje me malo opsirnije i detaljnije nasledjivanje boje kod galebica,koje su dominantne,koje recesivne... planiram da nabavim jos par ptica,pa da znam kakve kombinacije da pravim... ako mozete da mi preporucite neku literaturu ili sajt,posto ja sam nisam bas uspeo da pronadjem... hvala

Da li si u toku potrage za literaturom procitao ovu temu u kojoj pises?



Ne razumem zasto ovakav odgovor,ponekad je jednostavno mozda ne odgovoriti...lepo sam napisao da trazim nesto opsirnije i detaljnije,naravno da sam procitao ovu temu, kao i mnoge druge... izvinjavam se ako sam ispao nepristojan...
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitimePon Avg 30, 2010 10:48 pm

smeshko lepushko ::
Laza ::
smeshko lepushko ::
Interesuje me malo opsirnije i detaljnije nasledjivanje boje kod galebica,koje su dominantne,koje recesivne... planiram da nabavim jos par ptica,pa da znam kakve kombinacije da pravim... ako mozete da mi preporucite neku literaturu ili sajt,posto ja sam nisam bas uspeo da pronadjem... hvala

Da li si u toku potrage za literaturom procitao ovu temu u kojoj pises?



Ne razumem zasto ovakav odgovor,ponekad je jednostavno mozda ne odgovoriti...lepo sam napisao da trazim nesto opsirnije i detaljnije,naravno da sam procitao ovu temu, kao i mnoge druge... izvinjavam se ako sam ispao nepristojan...

Odgovor je takav jer trazis nesto sto je vec napisano ovde, ne razumem ni ja cemu takvo pitanje ! Robi je lepo covek napisao i postavio slike !
Ni ja ne razumem ljude koji bi samo da pitaju nesto.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Japanski galebic (Lonchura striata domestica)   Japanski galebic (Lonchura striata domestica) - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Japanski galebic (Lonchura striata domestica)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Zebrasti golubic (Geopelia striata)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: