Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Razmnozavanje štiglica u avikulturi

Ići dole 
+69
Toni72
kima
pedjacure
Eksernis
bortes
carduel
Rale paracinac
Tomislav
lepotica cana
коста_п2
Matija95
gocke
dino
Dragomir
botsabac
makimk
acahaski
žako
Ivan/Rex
dimče mk
ivica.m
srxa
drvetmed
Aleksandar Djuric
Milos MAGA
karlo28
BABURA
Dalibor Vasic
border
papayajamaica
Luckyboy
Marjan
Sale77-Nis
sasko
Đole
akimak
mica vasic
bratislav misic
bastard kv
vladimir
fzen
KUM
nikola j
vlada130168
dule33
Don
Alexandar
BOCKA
Bogdanik
ticar
jigor
jevca5
sasar_le
Ivica
Petar
Rale KG
milannish
Бане
IGOR 72
mica
SrdjanKG
Dax BG
dr.nenad86
gogi
Rale
Laza
milos0205
lord189
Danijel
73 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimePon Apr 08, 2013 9:58 pm

Bravo Bogdane, prelep ambijent, naravno i balkancici.
Samo napred, zelim ti puno srece!
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeUto Apr 09, 2013 7:41 pm

lepo ti je ovo bogdanik.. samo napred
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeČet Apr 11, 2013 7:12 pm

Evo danas i kod mene spojeni parovi, posto je bio POP i osvestio kucu i ptice. E sad samo cekamo i nadamo se pilicima.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimePon Maj 06, 2013 10:37 am

Posle katastrofe u mom pticarniku ipak neko svetlo na kraju tunela.
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 DSC_0107_zps1424f497
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeČet Maj 16, 2013 9:09 pm

i kod mene lose, tj zenke svijaju mnogo lose ili nikako gnezda, samo ubace tu i tamo po neki koncic. Za sada ima jaja kod nekoliko zenki i jedna tura izvedena
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 001yvi

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 002xr


Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 004php


Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 003iov


Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimePet Maj 24, 2013 12:55 pm

Malo amaterskih slika amaterskog odgoja.
Kompletan izgled oko gnezda.
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 DSC_0105_zpsbd7f32d3
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 DSC_0104_zps40f7820b
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 DSC_0103_zpsb4f8a71c
Kada se zenka skloni, sama, moze se slikati i sadrzaj gnezda.
Ima ih ukupno 3.

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 DSC_0100_zpsfc80d305

Posto je zaduzan za 2 jaja na podu, muzjak je zatvoren a ja moram da radim umesto njega.

Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimePet Maj 24, 2013 8:24 pm

Pravi otac, nema što. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeSub Maj 25, 2013 12:01 am

Pozdrav svima !
Danas sam alkirao tri mlada stiglica! U leglu je bilo pet jaja a izlegla su se tri mlada. Radim sa 6 para stiglica i jednim parom kanarinka X stiglic. Godina je pocela cudno, kanarinka je u prvoj turi snela 5 jaja i sva su bila neplodna (danas je snela drugo jaje u drugoj turi). Isti je slucaj bio i sa parom stiglica koji je prvi sneo jaja, 5 komada od kojih jedno na patosu boksa a ostala 4 u gnezdu ali neplodna( sutra ocekujem prvo jaje u drugoj turi). Sve ovo mi je cudno jer mi se nikad do sada nije desilo da sva jaja u gnezdu budu neplodna uz to jos i kod dva para.

Drugi par stiglica cije sam mlade danas alkirao sneo je 5 jaja u gnezdu od kojih su dva neplodna.

Kod treceg para sam danas video dva mlada i sutra ocekujem jos neko, ovaj par ima 4 jaja, prvo jaje je sneseno na patosu boksa.

Kod cetvrtog para zenka je danas zalegla na 5 jaja ,danas sam i njenog muzjaka odvojio.

Ostala dva para ne rade kako treba i neznam dali ce nesto da se desi, zenke su od prosle godine iz sopstvenog uzgoja,mada je zenka koja je danas dobila dva mlada isto mlada zenka od prosle godine.(pravilo da nema pravila).

Sto se samog alkiranja tice na alku navucem gumicu od ventila stim da treba voditi racuna da se gumica skine na vreme jer oce da se zalepi za alkicu, najbolje kad se mladi hvataju i odvajaju od majke. Alkiram pred sam mrak i obavezno ubacim opran i osusen list maslacka ili grancicu sa biljnim vasima a poto pratim dali se zenka vraca u gnezdo(dosad se uvek vracala)
[img]Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 2013-05-24-193902[/img]
[img]Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 2013-05-24-194304[/img]
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 2013-05-24-194504
[img]Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 2013-05-24-194307[/img]
Izvinjavam se zbog losih slika radjene su mobilnim telefonom.
Cool
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeSub Maj 25, 2013 7:42 am

[quote="vlada130168"]
Zasto ubacujes opran osusen list maslacka ili biljne vasi.. Sta je svrha toga gde ubacujes to??
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeSub Maj 25, 2013 8:07 am

Mali trik koji pali- deluje. Stiglic voli maslacak i vaske, zenka odmah po instinktu pocne da jede vraca se na gnezdo i hrani mlade. Svrha je da joj se odvuce paznja zenki od stavljenih alki na mladima. U medju vremenu padne mrak ona zalegne u gnezdo i zaboravi na alke. Naravno situacija se prati sutradan i narednih dana.

Maslacak (svez opran i osusen krpom) i grancice sa vaskama stavljam kroz zice kaveza i pricvrstim pomocu stipaljke.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeNed Maj 26, 2013 3:14 am

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 DSC_0108_zps7c732a87
Jedan ce naknadno biti prstenovan.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeNed Maj 26, 2013 6:49 am


Bravo!!! Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 265488
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeNed Maj 26, 2013 6:21 pm

vlada130168 ::
Mali trik koji pali- deluje. Stiglic voli maslacak i vaske, zenka odmah po instinktu pocne da jede vraca se na gnezdo i hrani mlade. Svrha je da joj se odvuce paznja zenki od stavljenih alki na mladima. U medju vremenu padne mrak ona zalegne u gnezdo i zaboravi na alke. Naravno situacija se prati sutradan i narednih dana.

Maslacak (svez opran i osusen krpom) i grancice sa vaskama stavljam kroz zice kaveza i pricvrstim pomocu stipaljke.

Ma sta god mi mislili majku ne mozes prevarirti.. Ona ce uvek posto ih nahrani da uredno ocisti gnezdo, e sad prednost je uvek alkirati mlade predvece to je tacno ali ne mora biti pravilo. Kasnije alkiranje je prednost da mladi zalegnu i da kriju noge i ta sto majka vise ne cisti gnezdo posle sestog dana, vec kake po obodima gnezda.misljenja sam da sve to zavisi od zenke i velicine mladih, a sasvim je ne bitno sta i kad im dajemo.. naravno vozi ono sto mislis da je najbolje..ovo je samo moje misljenje
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeNed Maj 26, 2013 6:22 pm

Bogdanik ::
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 DSC_0108_zps7c732a87
Jedan ce naknadno biti prstenovan.
Pozdrav
sta je zakrzljao ili kasnije izveden??
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeNed Maj 26, 2013 7:46 pm

gocke ::
vlada130168 ::
Mali trik koji pali- deluje. Stiglic voli maslacak i vaske, zenka odmah po instinktu pocne da jede vraca se na gnezdo i hrani mlade. Svrha je da joj se odvuce paznja zenki od stavljenih alki na mladima. U medju vremenu padne mrak ona zalegne u gnezdo i zaboravi na alke. Naravno situacija se prati sutradan i narednih dana.

Maslacak (svez opran i osusen krpom) i grancice sa vaskama stavljam kroz zice kaveza i pricvrstim pomocu stipaljke.

Ma sta god mi mislili majku ne mozes prevarirti.. Ona ce uvek posto ih nahrani da uredno ocisti gnezdo, e sad prednost je uvek alkirati mlade predvece to je tacno ali ne mora biti pravilo. Kasnije alkiranje je prednost da mladi zalegnu i da kriju noge i ta sto majka vise ne cisti gnezdo posle sestog dana, vec kake po obodima gnezda.misljenja sam da sve to zavisi od zenke i velicine mladih, a sasvim je ne bitno sta i kad im dajemo.. naravno vozi ono sto mislis da je najbolje..ovo je samo moje misljenje
Naravno.Slazem se.
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeNed Maj 26, 2013 7:53 pm

gocke ::
Bogdanik ::
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 DSC_0108_zps7c732a87
Jedan ce naknadno biti prstenovan.
Pozdrav
sta je zakrzljao ili kasnije izveden??

I kod mene je treci bio manji ali sam ih alkirao sva tri u isti dan mada se slazem da treba sacekati neki dan.Kako god, opet svaka cast Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 265488
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeNed Maj 26, 2013 10:41 pm

gocke ::
Bogdanik ::
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 DSC_0108_zps7c732a87
Jedan ce naknadno biti prstenovan.
Pozdrav
sta je zakrzljao ili kasnije izveden??
Sve zavisi od zenke, ona ako resi da skine alku skinuce je pa makar je hipnotizovao. Ja poznajem moju zenku pa sam ih alkirao kako je na slici, bez ikakve zastite i maskiranje alke. A 3. mlado je samo mladje od ove dvojice i danas je i ono dobilo prsten. Inace je muzjak slomio 2 jaja, pa bi ono po redosledu bilo peto. Nikakav problem za zenku da othrani takvo mlado, sa njom sam uspevao da ocuvam mlade koji su i 2 dana mladji od ostatka gnezda. Desava se kad zenka napravi pauzu u nosenju i onda razmak bude veci. Pratio sam zenku kod tog gnezda i zanimljivo je da je zenka uvek prvo hranila najmanje pile u gnezdu, ali uvek.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeČet Maj 30, 2013 11:11 am

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 DSC_0109_zps911f8825

Danas na meniu za mlade stiglice.Proteina nikad dosta.
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeČet Maj 30, 2013 9:57 pm

Pozdrav svima!
Danas sam alkirao dva mlada stiglica od para kod koga sam ocekivao jos neko mlado (zenka je lezala na 4 jaja).Slika nema i ostacu duzan ovaj put, radi se na tome da buduce slike budu kvalitetne (moje slike su posle Bogdanikovih smesne po kvalitetu ).
Sto se situacije u pticarniku tice situacija je sledeca:dve zenke stiglica leze na po 5 jaja ,Kanarinka lezi na 5 jaja(bastardi),dve zenke stiglica hrane mlade stiglice (dva i tri mlada),dva para stiglica se jos uvek femkaju i to je to.


Poslednji izmenio vlada130168 dana Čet Maj 30, 2013 11:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : dopuna)
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimePet Maj 31, 2013 8:43 pm

Pozdrav svima!
Slika zenke cije sam mlade juce alkirao:[img]Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Sneza-008[/img]
Mislim da je kvalitet slike malo bolji.
Ovo je slika muzjaka koli je u prvoj turi bio u paru sa zenkom cija su jaja bila neplodna.Zenka sada lezi na 5 jaja.
[img]Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Sneza-004[/img]
Bice jos slika samo da se utreniram.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimePet Maj 31, 2013 9:45 pm

Svaka cast za kvalitet slike i onoga sto se nalazi na njima. Zanima me na osnovu ceka vrsisi selekciju svojih ptica? Po izgledu ili po pesmi? Ako sam dobro prebrojao ove godine imas 6 parova, sto je za svaku pohvalu i vrlo ambiciozno. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeSub Jun 01, 2013 8:27 am

Hvala Bogdanik!
Sto se tice selekcije ptica tu je situacija nezgodna.Ptice su mi losi pevaci .Cuvam ih na terasi - na otvorenom prostoru i doskoro nisam imao zastitnu mrezu, pa su na terasi dolazile da se hrane razlicite ptice ciju su pesmu mladi skidali tako da ptice pevaju esperanto(vrapca ,obicnu senicu plavu senicu, lastavicu i samo fali da pocnu da gugucu,ima naravno i pesme stiglica.Sada je situacija sa zastitnom mrezom bolja a stavio sam je zimus zbog grabljivica.) Kad je izgled u pitanju ptice su prosecnog kvaliteta (stiglic je zakon i nemoze da bude ruzan).Tacno si izbrojao parove i sve su to ptice iz sopstvenog uzgoja, alkirane propisnim alkama i vode porklo od 3 maticna para.Kako legalizacija kasni i nepostoji legalna mogucnost da se nabave legalne ptice radi s tim sto imam, i cekam bolja vremena.U tom smislu i selekciju vrsim po tome dali ptice rade ili ne, dali su mirne ili ne.Moj cilj je dobijanje sto vise radnih , mirnih i legalnih ptica.A kasnije kad se promeni situacija oko nabavke ptica radicu na poboljsanju pesme i izgleda ptica.
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeSub Jun 01, 2013 8:37 am

Bogdanik ::
Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 DSC_0109_zps911f8825

Danas na meniu za mlade stiglice.Proteina nikad dosta.

Da je kupus dobar i zec bi bio slon.Lepo i korisno narocito za mlade.Ja sam mojim pticama davao ali nece da jedu proteine.Bas sam bio uporan ali nece pa nece definitivno su vegeterijanci.(zato i lice na zeceve)sala mala.
I naravno za mlade samo forme bez ljusture.
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeSub Jun 01, 2013 2:54 pm

Pozdrav svima!
Evo nekoliko slika od danas:
[img]Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 P5310020[/img]
[img]Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 P5310023[/img]
[img]Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 P5310030[/img]
[img]Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 P5310031[/img]
[img]Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 P5310032[/img]
[img]Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 P5310033[/img]
[img]Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 P5310036[/img]
[img]Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 P5310037[/img]
[img]Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 P5310038[/img]
[img]Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 P5310040[/img]
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitimeSub Jun 01, 2013 3:38 pm

Moram da kazem da pojedini sa velikim dvoristem i volijerama ne uspevaju da odgoje stiglica, a ti na terasi i to u letilicama. Svaka cas, stigici su mnogo ljubomorne ptice i ako se cuvaju pojedinacno ne mogu se odgajati jedan par pored drugog jer ce muzjaci proganjati zenke. Ako se ptice od pocetka naviknu na jato, pesma drugih muzjaka im nece biti problem.
Moji jos nisu izasli iz gnezda, danas im je 13. dan, verovatno ce sutra ali je zato zenka pocela sa pravljenjem novog gnezda. Juce sam joj postavio korpu, danas materijal i vec je stidljivo pocela sa unosenjem. Ovo su dani kada ne treba uznemiravati gnezdo, jer mi se desavalo kada zavirim u gnezdo da mladi naglo izlete iz gnezda i svi zavrse na pod i posle im je tesko da se popnu uz volijeru od 2 m visine. A hvatanje i vracanje u gnezdo je avantura, jednom mi je stiglic od 13,14 dana pobegao iz volijere dok sam pokusaovao da ga vratim u gnezdo, to je bila prava igra zmurke.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Razmnozavanje štiglica u avikulturi - Page 12 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Razmnozavanje štiglica u avikulturi
Nazad na vrh 
Strana 12 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 23  Sledeći
 Similar topics
-
» Razmnožavanje štiglića desetogodišnje iskustvo 1999-2009
» Bolest stiglica
» Video klipovi stiglica
» Legalna Nabavka Stiglica?
» Priprema stiglica za parenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: