Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)

Ići dole 
+90
palermo
Giovanni
Duska
Djole
whitesuga
sasazako
levic88
Marjan
tanjasd
boske
Strumpf
marijavel
ZARKOTEKICA
tutti
karlo28
rosoft85
border
ivan79
daweed
aska
northstar
zaharije
gaborka
Poli
rakac
makimk
rado7rado
Miks
gogagrizli
Ondrej
Matija95
Nidzo
bosko
Laouni
srxa
GoranKac
dr.nenad86
predin
Mistiq
slobo
Iwan97
Abc
Dusko
milan istra
anita75love
dijana ostojic
MILAN
skorkovic
markoub
florida
Don Salinas
JanjaSaMeseca
mijnica
kokica56
tina
rade
pticar
žako
ATOS
n.ekv
suzy
Laza
Slobodan Kragujevac
fuz80
salle55
Dare
Bogdanik
tatjanasd
dino
Rea
nebojsa
Jocom
mime30
momoks
anamarija77
papayajamaica
ipapige
Caba-Su
jaran
Sale77-Nis
lakigtb
haralampijexxl
Luckyboy
Alex
goran092
rtomek
SrdjanKG
zoran ptice pjevice
Rale
Zika
94 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimePon Nov 08, 2010 5:04 pm

ŽAKO-SIVI PAPAGAJ Psittacus Erythacus


U prirodi žive isključivo u Africi i to u njenim zapadnim delovima, po šumama Gvineje, Obale Slonovače, Konga, Gane, Nigerije i Angole. Osnovna vrsta poznata pod latinskim nazivom kao Psittacus Erythacus Erythacus je papagaj veličine do35cm sivo pepljaste boje perija sa belim rubovima, naročito izraženim po glavi, vratu i prsima. Dužina krila je od 23-25cm, koja se protežu skoro do kraja repa. Krila su jednolično tamnije sive boje. Rep je u odnosu na telo srazmerno kratak i zatupast, što je i karakteristika većine afričkih papagaja, dužine od 8-9,5 cm intenzivno koralno crvene boje. Kljun je veoma snažan i crn, dok su noge sive sa crnim noktima. Mlade ptice su tamnije, sa tamnim očima. Oko očiju izražen je neoperjan prsten koji je pravilno kružnog oblika, nosni otvori su sitni, dok je profil glave zaobljen. Na jugozapadu Afrike rasprostranjena je podvrsta Psittacus Erythacus Princeps koji je svetlo sive boje, dok je druga podvrsta Psittacus Erythacus Timneh koja je znatno ređa, manja, a odlikuje se tamnije sivom bojom i nešto špicastijim repom koji nije crven, već ima bordo-braon boju, a naseljava severnija područja. Van sezone parenja žive u kolonijama u krošnjama visokog drveća. Svakog jutra preleću velike razdaljine u potrazi za semenjem i voćem. Gnezde se u panjevima prečnika do 40cm i dubine oko 60cm sa ulaznom rupom od oko 12cm u prečniku. Ženke polažu 2-4 bela jajeta u intervlskom razmaku od po tri dana i leže na njima 30 dana. Po izleganju mladi napuštaju gnezdo posle deset nedelja i ostaju uz roditelje i do tri meseca. U tom periodu noge i kljunovi imaju pepeljasto sivu boju. Ova vrsta papagaja ne podnosi hladnoću, tako da joj uvek treba obezbediti temperaturu iznad 18'C.


Po karakteru, žako, ma koje podvrste bio, izdvaja se po intelektu od ostalih vrsta papagja, i kada je u pitanju sposobnost oponašanja ljudskog govora i raznih tonova i melodija. Nijedna druga vrsta ne može tako verodostojno da izgovara reči kao ova, čak je u mogućnosti da logički povezuje reči u rečenice i da ih upotrebljava u pravim momentima i u pravo vreme. Na primer ‘'Dobro jutro'' ili ‘'Dobro veče'' izgovoriće baš u odgovarajuće, kada i zaista jeste, doba dana. U zatočeništvu, žako vremenom zaboravlja svoje prirodno, dosta bučno, oglašavanje. U literaturi postoji podatak da može da nauči da oponaša i do osamstotina reči, što je malo manji fond reči koje mi upotrebljavamo u svakodnevnoj komunikaciji, a po intelektu je dokazano da su na nivou petogodišnjeg deteta, što ih svrstava u rang najinteligentnijih životinja, poput šimpanzi.

Žakoe, kao kućne ljubimce bi trebalo čuvati u većim kavezima sa debljom žicom i sa dobro obezbeđenim vratima, jer u protivnom, vrlo brzo nauče sami da ih otvaraju, a time i stvore mogućnost da izlete i pobegnu. Jedanput ili dvaput nedeljno bi pticu trebalo isprskati (pomoću prskalice za cveće ili veš) mlakom vodom ili je sa sve kaveza u letnjem periodu izložiti toploj, letnjoj kiši. Takođe uživaju u jutarnjem i predvečerjem suncu, kada doteruju svoje perije. Žive izuzetno dugo čak i do 100 godina. Neke jedinke nikada ne postanu potpuno pitome, iako nauče da oponašaju ljudski govor ili razne zvukove i zvižduke, što ukazuje na njihovu ličnost. Kod ove vrste papagaja, polove je gotovo nemoguće razlikovati, posebno ako nam je na raspolaganju samo jedna ptica, pa ne možemo da izvršimo komparaciju.


Hrane se semenjem šarenog suncokreta u letnjem periodu, a crnim u zimskom, ovsom, prosom, sirkom šećercem, američkim sirkom, konopljom, svetlim semenom, lešnikom, nepečenim kikirikijem u ljusci, voćem i zelenišom. S vremena na vreme, a i po savetu nekoliko avikulturista, treba im davati kuvanu teletinu koja im zamenjuje prirodnu proteinsku hranu. Naravno, ne treba zaboraviti obavezan dotatak vitamina i minerala koji su neizbežni, imajući u vidu da je reč o papagaju koji život provodi u zatočeništvu i nije u mogućnosti da sam to nađe i konzumira, što bi bio slučaj da je ptica u prirodnom staništu.

Zbog svih ovi preporuka, izlišno je davati komentare vezano za kvalitet ove vrste papagaja. U svakom slučaju, na vama je odluka u odabiru ptice.

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Dscn2737
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 4:17 pm

Ako hocu da uzmem zakoa kao ljubimca da bi ga naucio da prica dal da uzmem muzijaka ili zenku koji bolje zna da prica ili koji se lakse nauci da prica.
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeUto Jan 11, 2011 7:50 pm

Potpuno je svejedno, ja imam zenku i prica kao navijena.
Nazad na vrh Ići dole
tatjanasd




Broj poruka : 25
Datum upisa : 05.12.2010

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 19, 2011 7:29 pm

Ne znam da li je moj Pera musko ili zensko. Mogu samo da kazem da je to divna ptica. Nije napadan i dosadan, u odnosu na aratingu on mu dodje ,,gospodin,, Nisam ga nesto posebno ucila da prica ali sam ,,pokupi,, reci i zvuke. Dok je imao pticije drustvo manje je pricao, sad opet stalno cavrlja.
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 19, 2011 10:25 pm

tatjanasd ::
Ne znam da li je moj Pera musko ili zensko. Mogu samo da kazem da je to divna ptica. Nije napadan i dosadan, u odnosu na aratingu on mu dodje ,,gospodin,, Nisam ga nesto posebno ucila da prica ali sam ,,pokupi,, reci i zvuke. Dok je imao pticije drustvo manje je pricao, sad opet stalno cavrlja.
Ja ih razlikujem po oviru oko oka i obliku kljuna i mislim da je dosta sigurno. Muzjaci imaju uzi beli okvir oko oka i kljun koji je vise izbacen iz osnove glave ka napred pa se savija dok je kod zenke okvir oko oka siri i ovalniji a kljun je zaobljen i ne "izlazi" ostro iz glave.
Muzjak.
Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Jako-african-grey-02
Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Ce325ce1298e474ce7c78523c508-grande
Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Sam
Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Congo-african-grey-parrot-0003

Zenka
Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Monty2
Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 African-Grey-Parrot-Lucy-0001[img][/img]Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 African-Grey-Parrot
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeČet Jan 20, 2011 1:36 am

Mene je odusevio tj LA, gledao sam ga i ranije najpametniji papagaj do sada !
Nazad na vrh Ići dole
tatjanasd




Broj poruka : 25
Datum upisa : 05.12.2010

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeČet Jan 20, 2011 6:56 am

Ime ne mogu da mu menjam sta god daje. Ako odlucim da ga zenim-udajem, a mislim da necu, uradicu DNK
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeČet Jan 20, 2011 1:12 pm

Mozes da pretpostavis po slikama, evo moj Dule koga vidis na avataru je u stvari Dusanka najverovatnije a ova ptica je najverovatnije zenka sa video klipa. Ja mog zakoa i dalje zovem Dule, nista ne menja stvar i vidim ne ljuti se, boli ga uvo za sve.
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 9:29 pm

poz svima kao sto vidite ja sam novi na forumu...sutra idem po mog novog kucnog ljubimca zenku zakoa,nemam apsolutno nikakva iskustva pa bi mi pomogao svaki savet iako sam dosta naucio iscitavajuci temu voleo bi da mi neko napise nesto najvaznije u kratkim crtama i da mi napise koju hranu da joj dajem od kog proizvodjaca. hvala Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 9:40 pm

Moras da nam kazes da li je ptica iz divljine, rucno hranjena, blize nesto.
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 9:44 pm

Rucno je hranjena,stara je 8 meseci,po slikama sto sam video izgleda jako jako pitoma i privrzena ljudima.
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 9:59 pm

Kako mozes znati da je stara 8 meseci i da je star toliko i da je zenka.
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 10:06 pm

pa tako mi je rekao odgaivac koji mi je prodao.
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 10:23 pm

Ako je odgajivac on ce ti objasniti sta da jede, ako ne zna, onda se javi.
Nazad na vrh Ići dole
salle55

salle55


Broj poruka : 259
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Rača

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 10:56 pm

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Dsc01382v
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimePon Jan 31, 2011 8:47 pm

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Darko010

evo slike moje ljubimice...molio bih neki predlog za ime ako neko iman neku ideju neka napise Smile
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimePon Jan 31, 2011 8:57 pm

Persida Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 265488
Nazad na vrh Ići dole
tatjanasd




Broj poruka : 25
Datum upisa : 05.12.2010

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimePon Jan 31, 2011 9:03 pm

Dare, za pocetak imam primedbu na velicinu kaveza. To je mali kavez, a mislim i da ce uskoro te zice biti polomljene. Moras mu staviti dosta igracaka.
Posude za hranu ce verovatno unistiti cim se malo oslobodi. Ne znam da postavljam slike inace bih vam pokazala mog Peru.
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimePon Jan 31, 2011 9:42 pm

http://www.google.com/url?url=http://imageshack.us/&rct=j&sa=U&ei=w-6DTI7BF8TJswadlqzmCA&ved=0CBoQFjAA&q=imageshack&usg=AFQjCNGFH6kQKH5DQZO4mV33rIlMpz6WVQ (ovo vam je link preko kojeg se postavljaju slike) pokusajte voleo bih da vidim vaseg papagaja Smile
kavez nije mali to je standardni kavez da velike papagaje krov mu se otvara i na njega ide stajalica sto se tice zica mislim da nema sanse da je pregrize,a za hranilice ste u pravu verovatno ce ih vrlo brzo izrezati na komacice. danas je stigla pa nisam imao vremena da joj kupim igracku uskoro ce je dobiti tj par komada. hvala na savetima i ocekujem jos postova... Smile
Nazad na vrh Ići dole
tatjanasd




Broj poruka : 25
Datum upisa : 05.12.2010

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimePon Jan 31, 2011 9:47 pm

Nema za mene pomoci, sin mi je vise puta objasnjavao kako se postavljaju slike ali ne ide. Mozak ne radi. Jedino da ti posaljem na mejl pa da ti postavis. Kavez je mali. Slusaj ti ,,tetka Tanju,,.
Nazad na vrh Ići dole
Slobodan Kragujevac

Slobodan Kragujevac


Broj poruka : 35
Datum upisa : 29.01.2011
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeUto Feb 01, 2011 1:59 am

''Mica'' Very Happy (Ako je devojka Very Happy )

Reci mi jel se radi o mladoj ptici skoro kupljenoj? Koliko rucno hranjen Zako broji suske kod nas?
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeUto Feb 01, 2011 4:25 pm

hvala na predlozima ali ime joj je vec odabrano zove se Nina. Smile

juce sam je kupio stara je deset meseci, ja sam je platio 450 evra.
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 9:58 pm

imam pitanje: moj zako kad izadje iz kaveza nece nigde van njega cak i kad treba da ide unutra nazad moram da je uhvatim da bi je stavio pri tom moram dobro da je uhvatim jer hoce da me ugrize uhvati se sa noktima za kavez i dere se izgleda jako ljuto kad je stavim u kavez sve je ok mazi se... e sad pitanje da li je to ok sto radim da li zbog toga moze da izgupi poverenje prema meni da se naljuti pa da mi posle ne veruje ili nesto slicno?? i da da li smem da joj dajem plazme danas kad sam jeo toliko je zelela da proba da sam morao da joj dam i svidelo joj se Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 10:01 pm

Cini mi se da je vec pisano negde u forumu o dresuri, cinjenica je da moras da ne smes nikako da budes grub, hranu i vodu mu ostavi u kavez pa nek se sam vrati kad ogladni. Sve ti je isto kao kod kuce, sistem dobrog dela i nagradjivanja hranom. Ali budi spreman da ta ptica mora da se navikne u pocetku da uvece treba da ide u kavez a posto ti je kavez mali ona veci deo dana mora da bude pustena...
Nazad na vrh Ići dole
Dare

Dare


Broj poruka : 82
Datum upisa : 30.01.2011
Godina : 32
Lokacija : Srbobran

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 10:04 pm

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Darko026

malo kad se mazimo Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)
Nazad na vrh 
Strana 4 od 30Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)
» Cockey, CAG, Kongo africki sivi ...
» Sivi africki pevac (serinus leucopygius)
» amazonac ili zako - pomoc
» Bebica zako

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Veliki papagaji-
Skoči na: