Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Srpski pevač - slavujar

Ići dole 
+42
jat32
Бане
sashaas
nediccc93
ticar
Lord Stark
daniel87
phaeo92
sasaznas
bratislav misic
lepotica cana
danee987
milos0205
Eldin Spahić
ivan79
Miloš Stalać
Igorche81
Marjan
Milic
stanisakralj
malinois
Ivan_NIsh
mica vasic
kumca
twins
Boban
Srdjan
Sale77-Nis
grujo
IGOR 72
Luckyboy
klokkende
zucko
Milan Nis
dr.nenad86
Aleksa
BORA
Bogdanik
Zika
VeljaVa
Sladjan
Alexandar
46 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimePon Feb 07, 2011 9:55 am

Ajde da se vratimo malo nasim slavujarima
snimci su nacinjeni mob. telefonom ali ima sta da se cuje i vidi,
slavujari koji su spremni za parenje:
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimePon Feb 07, 2011 12:27 pm

evo istih ptica kod kojih se vidi da iako usiljeno pevaju,nemaju kanarinske ture i ne deru se:







Voleo bih cuti komentare Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
twins

twins


Broj poruka : 31
Datum upisa : 13.01.2010
Godina : 59
Lokacija : Beograd

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimePon Feb 07, 2011 3:40 pm

ODLICNE PTICE
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimePon Feb 07, 2011 11:20 pm

Da slazem se da su ptice dobre .
Nazad na vrh Ići dole
Ivan_NIsh

Ivan_NIsh


Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 38
Lokacija : NIs

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeSub Feb 12, 2011 4:41 pm

Odlicne ptice,ima sta da se vidi a bogami i cuje.
Skidam kapu vidi se da je ulozeno dosta truda i znanja u ove ptice Smile
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 8:59 pm

Hoce li nako da opise skolovanje ptica , primetio sam da to niko do sad detaljno nije obradio !? Takodje mislim da je vrlo bitna ishrana za vreme skolovanja !
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeUto Feb 22, 2011 12:43 am

Evo jos malo kvalitetnih ptica je snimljeno i postavljeno na Youtube, ovo je dobro i drago mi je da su se ljudi malo otvorili da kazem i poceli da pokazuju svoje ptice !

Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeUto Feb 22, 2011 4:50 pm

Belac odlican, veoma raznovrstan, sareni takodje svaka cast za obe ptice. Bogdanik clanke o kanarincima pesme (vise njih) sam prezentovao u casopisu, tako da je to vec vidjeno, nista novo sada nisam radio o tome.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 11:35 pm

Pricam upravo o tim clancima , ti kao autor mozes postaviti (mislim) . Ja te tekstove nemam , neke mozda nisam ni procitao niti mogu doci do casopisa . Ako moze postavi , ako ne nista. Ove ptice su Karajoviceve, malo su presiljene a i klip je seckan tako da ovo nije sve sto su ptice otpevale !
Nego sad ja imam jednu nedoumicu , naslov na prvom klipu belom kanarincu pise da je SAMPION za 2010 godinu . Posto je onaj izRumunije postavio dve ptice za koje je napisao da su sampioni Srbije za 2010 gidinu , junior i senior. Nesto je ovde nelogicno , jer Srbija ima dva sampiona , juniora i senior , a ovde ispade ima 3. Neko se ovde HVALI na internetu !
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 11:51 pm

Mozda je u pitanju zampijon iz kolekcije Wink
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 12:06 am

To mozda , ali opet on pojedinacno nije sampion nego kolekcija.
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 12:27 am

da na to sam mislio nego sam se lose izrazio Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 1:32 am

Ali u pobednickoj kolekciji moze biti ptica sa 80 bodova i ptica od 130, i sve one su sampioni .
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 3:03 pm

Bogdanik ::
Ali u pobednickoj kolekciji moze biti ptica sa 80 bodova i ptica od 130, i sve one su sampioni .

jesi Twisted Evil ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeČet Mar 03, 2011 1:50 am

Da li je ovo vazeca ocenska lista za slavujare , da li se menjala ?
http://www.slavujar.com/media/ocenska_lista.pdf
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeČet Mar 03, 2011 11:58 pm

Jeste,zvanicna ocenska lista
Nazad na vrh Ići dole
malinois

malinois


Broj poruka : 58
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 53
Lokacija : Klek Hrvatska

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 10:01 pm

Veliki pozdrav svim ljubiteljima slavujara .Volim i pratim ovu temu .Ako neko moze na nekoj snimci pojasniti mi sta je klokot kod slavujara .Uzgajam malinoe i tura se identicno zove i zelja mi je to uporediti .

hvala
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimePon Mar 07, 2011 1:43 am

Nema veze sa klokotom kod malinoa, sem sto se ocenjuje kao teska tura. Imas na sajtu slavujari.com svaku turu iz liste i mozes da preslusas. Mislim da je bas klokot loseg kvaliteta , malo drugacije treba da zvuci !
Nazad na vrh Ići dole
malinois

malinois


Broj poruka : 58
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 53
Lokacija : Klek Hrvatska

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimePon Mar 07, 2011 8:59 am

Bogdanik ::
Nema veze sa klokotom kod malinoa, sem sto se ocenjuje kao teska tura. Imas na sajtu slavujari.com svaku turu iz liste i mozes da preslusas. Mislim da je bas klokot loseg kvaliteta , malo drugacije treba da zvuci !

hvala Bogdanik
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimePon Mar 07, 2011 9:41 pm

http://www.slavujar.com/pages/pesma.php

Evo ima i naziv svake ture a moze i da se cuje kako se koja tura izvodi.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeUto Sep 27, 2011 9:45 pm

Tema je malo utihnula, a sada se naveliko preslusavaju ptice.

Imam ja jedno pitanje za nekog ko se razume u temetiku ocenivanja tura.
Primetio sam da su vecina tura na traci ponavlja po tri puta(uglavnom) u ispevavanju, da li se samo tako ispevane ture ocenjuju.

Takodje me zanima da li se ocenjuju ture koje ptica pomene samo jednom.
npr kada jednom kaze SKUKIDEN ili SKRNJAV, da li se tako ispevane uoste ocenjuju i da li to znaci i najmanji broj poena. Ili broj poena zavisi iskljucivo od boje glasa i nacinu ispevavanja ?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeSre Sep 28, 2011 12:53 am

Bogdanik ::
Tema je malo utihnula, a sada se naveliko preslusavaju ptice.

Imam ja jedno pitanje za nekog ko se razume u temetiku ocenivanja tura.
Primetio sam da su vecina tura na traci ponavlja po tri puta(uglavnom) u ispevavanju, da li se samo tako ispevane ture ocenjuju.

Takodje me zanima da li se ocenjuju ture koje ptica pomene samo jednom.
npr kada jednom kaze SKUKIDEN ili SKRNJAV, da li se tako ispevane uoste ocenjuju i da li to znaci i najmanji broj poena. Ili broj poena zavisi iskljucivo od boje glasa i nacinu ispevavanja ?


Nisam strucnjak za pesmu ali..........

Ture se ocenjuju bilo kojim redom ih ptica ispeva, redosled tura nije bitan, bitno je da li ih peva i kako ih peva................

Ako ptica odpeva npr. turu duplu zabu jednom i to jos kako treba duboko moze dobiti maksimalan broj poena.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeSre Sep 28, 2011 8:16 am

Evo mladih slavujara od mog prijatelja,ali se jos nisu u potpunosti otvorili-fali im malo.Ima sta da se cuje.Samo da napomenem da ptice nemaju ni jednu kanarinsku turu a ostale ture udaraju najvise 2-3 puta a ponekad i jednom:
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeSre Sep 28, 2011 2:35 pm

Drago mi je sto se tema pokrenula.
Ja sam ove godine izlegao desetak slavujara, mahom su bile zenkice, ne znam is kog razloga. Na poklon sam dobio traku sa obaveznim turama i nekoliko slobodnih, traka je stara sa starom verzijom obrade tura i dosta suma. Nisam mogao da nabavim novu traku sa lepim slobodnim turama, i obradjenim i ubrzanim obaveznim turama koje mislim ptice lakse prihvataju, jer ovo ipak ne radim profesionalno vec pomalo za svoju dusu. Ovo je jedan snimak od juce, ptica je mlada i jos neraspevana. Da bih je snimio morao sam da turiram motornu testeru da bih je raspevao Smile, salim se.
Poceo je da ponavlja jednu turu, ali ako pazljivo slusate u ovom snimku ce pomenuti cak 5 teskih tura, rekao sam POMENUTI jer neke ne ispeva do kraja a neke samo jednom ponovi. Nisam cuo kanarinske ture, kao ni povisavanje tona dok ispevava, pomenuo bih i da ima sampionske krvi u njemu Wink.
Nazad na vrh Ići dole
stanisakralj

stanisakralj


Broj poruka : 111
Datum upisa : 23.09.2011
Godina : 56
Lokacija : Vranje

Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: STANISA KRSTIC ODGAJIVAC KANARINACA PESME-SLAVUJARI   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitimeSub Okt 01, 2011 12:21 am

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Srpski pevač - slavujar - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Srpski pevač - slavujar
Nazad na vrh 
Strana 5 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Takmicenje kanarinaca pesme "srpski pevac slavujar"
» Srpski visokoletac
» Premiere "SLAVUJAR" GRAN Balkans Cuo Competition
» I Izložba ptica društva „SLAVUJAR TOPLICA“ - Prokuplje
» Drozd pevac (Turdus philomelos)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci pesme-
Skoči na: