Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Srpski pevač - slavujar

Ići dole 
+42
jat32
Бане
sashaas
nediccc93
ticar
Lord Stark
daniel87
phaeo92
sasaznas
bratislav misic
lepotica cana
danee987
milos0205
Eldin Spahić
ivan79
Miloš Stalać
Igorche81
Marjan
Milic
stanisakralj
malinois
Ivan_NIsh
mica vasic
kumca
twins
Boban
Srdjan
Sale77-Nis
grujo
IGOR 72
Luckyboy
klokkende
zucko
Milan Nis
dr.nenad86
Aleksa
BORA
Bogdanik
Zika
VeljaVa
Sladjan
Alexandar
46 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 12:32 am

Bogdane, teorija je takva kkava je, ako mislis da je tako uredu onda.....
Teorija kaze, crveo oko se javlja kao znak odsustva jedne vrste meanina ili potpunog nedodtatka melanina.....



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 12:43 am

Evo ja se izvinjavam, fleka mozda nije melaninska. Fleka je krem boje, slabo braon ali je fleka. Ja se bas ne razumem u pigmente, mozda sam zbog toga zbunio. Ali ptica nije izabela, nego je zuta , svetlije zuto!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 12:49 am

Najbolje je da postavis sliku da je osacujemo, da ne nagadjamo.....




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
twins

twins


Broj poruka : 31
Datum upisa : 13.01.2010
Godina : 59
Lokacija : Beograd

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimeSre Dec 22, 2010 3:55 pm

Bogdanik ::
Evo ja se izvinjavam, fleka mozda nije melaninska. Fleka je krem boje, slabo braon ali je fleka. Ja se bas ne razumem u pigmente, mozda sam zbog toga zbunio. Ali ptica nije izabela, nego je zuta , svetlije zuto!

ma ta ptica je dobijena od izabelih slavujara 100%
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 05, 2011 7:22 pm

evo slike , lepo se vide dve fleke . Jedna na desnog krila a jedna na vratu

Srpski pevač - slavujar - Page 3 IMG_0013-1

Srpski pevač - slavujar - Page 3 IMG_0014

Dal mislite da je ovo slavujar , ili sam ja promasio temu ?
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 05, 2011 7:29 pm

Slusaj i ja imam slicnu zenku ali najbolje da pitas odgajicaca jer evo ponovicu po stoti put nije svaka sarena ptica slavujar.
Mozda jeste mozda nije to samo zna onaj jo je izlegao .
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 06, 2011 9:10 am

Ja iskreno mislim da ovo nije slavujar ......
Nazad na vrh Ići dole
kumca

kumca


Broj poruka : 20
Datum upisa : 06.01.2010
Godina : 46
Lokacija : leskovac

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimePet Jan 07, 2011 7:46 pm

Bas bih voleo Grujo da obrazlozis zasto mislis da nije,mozda znas nesto sto ja neznam haha....
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimePon Jan 10, 2011 9:39 am

Pa ovo je neko moje misljenje jer sam video do sada mnogo slavujara koji su bili beli,belo plavi,zuti,zuto zeleni i td,ali ova ptica ima neku drugu nijansu boje od onoga sto postoji kod slavujara,a uostalom iako tog slavujara mesaju sa svim i svacim ne bih se zacudio da ovo i jeste ta vrsta.Ali kao sto kaze Aco,najbolje je da pita tog odg. od kojeg je kupio pticu pa nek mu on sam da odgovor na to pitanje.
A neznam zasto si ti Kumca bas ubedjen da je to sto posto slavujar(ovaj nas) ?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimePon Jan 10, 2011 2:34 pm

Niko ne moze reci sa sigurnoscu da li je ovo slavujar ili ne.
Jedino moze reci taj odgajivac koji ga je izveo od para slavujara, niko drugi, tako da su mahinacije moguce sa tim slavujarima i te kako, jer svaka sarena, zuta ili plavobela ptica je slavujar odlicnog porekla koji peva 29 ture vrhunski, dok ne pisne a kad pisne cudo.....



POzdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimePon Jan 10, 2011 2:42 pm

Nije ovde glavni problem dal je neko prevaren ili ne, mene je vise zanimalo da li sto negde vidjali , da li je u teoriji moguce crveno oko ? Inace mozda je neka pogresna ptica usla u ovu liniju jos pre desetak generacija , da i onaj koji je odgojio zna da je "cist " slavujar. Odgajivac ove ptice uopste nije sporan i proveren je odgajivac slavujara Smile .
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimePon Jan 10, 2011 3:08 pm

Slikaj malo bolje tu pticu, uhvati u ruku i slikaj te fleke i crveno oko, pa ces dobiti odgovor...


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimePon Jan 10, 2011 4:40 pm

Ma sve mi se nesto cini da ta ptica potice od Kumce Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimePon Jan 10, 2011 5:07 pm

Ma nek je cija oce, to je to, niko ne moze sa sigurnoscu da kaze preko slike, nije to kanarinac boje ili stasa....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
kumca

kumca


Broj poruka : 20
Datum upisa : 06.01.2010
Godina : 46
Lokacija : leskovac

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 12, 2011 8:47 pm

dr.nenad86 ::
Ma nek je cija oce, to je to, niko ne moze sa sigurnoscu da kaze preko slike, nije to kanarinac boje ili stasa....

Pozdrav cheers
Nema boljeg odgovora od ovoga sto si dao Nenade!!!
Grujo nemoj da si ljut na mene ,ukoliko se razumes odlicno u slavujare jasno bi ti bilo da na osnovu one slike nemoze se nista reci jer slavujara ima u svim bojama (sem crvene i narandzaste),mene je samo interesovalo sta si ti to uocio pa mislis da nije slavujar jer rekoh da ti onda objasnim da na osnovu one slike nemozes nista misliti ,vec znati od koga kupujes !I ne volim da lica koja nisu kompetentna daju odgovore jer mogu samo zbuniti onog ko je postavio pitanje(ne aludiram na tebe Grujo al tako ispada jer si takav odgovor dao)
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 13, 2011 12:51 am

kumca ::
dr.nenad86 ::
Ma nek je cija oce, to je to, niko ne moze sa sigurnoscu da kaze preko slike, nije to kanarinac boje ili stasa....

Pozdrav cheers
Nema boljeg odgovora od ovoga sto si dao Nenade!!!
Grujo nemoj da si ljut na mene ,ukoliko se razumes odlicno u slavujare jasno bi ti bilo da na osnovu one slike nemoze se nista reci jer slavujara ima u svim bojama (sem crvene i narandzaste),mene je samo interesovalo sta si ti to uocio pa mislis da nije slavujar jer rekoh da ti onda objasnim da na osnovu one slike nemozes nista misliti ,vec znati od koga kupujes !I ne volim da lica koja nisu kompetentna daju odgovore jer mogu samo zbuniti onog ko je postavio pitanje(ne aludiram na tebe Grujo al tako ispada jer si takav odgovor dao)


Pozdrav kumca i hvala na pohvali....
Samo jedna ispravka sto se boje slavujara tice, ako tom zutom kanarincu sa slike das karotin on ce biti narandzast i eto ti narandzastog slavujara.....
Nije da ne moze, ispravniji odgovor bio bio ima ih u svim bojama i naravno kombinacijama lipohroma i melanina tj. sarenih slavujara.....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 13, 2011 8:15 am

Ne ja sam samo izneo svoje misljenje jer nikada nisam video slavujara sa crvenim ocima (rubin) i sa tako nekim cudnim detaljima koje nisu specificne za slavujare.Obicno su bile to ptice sa cistim tonovima boja.
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 13, 2011 10:54 pm

Ma slavujar nemoze da ima crvene oci i TACKA
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 13, 2011 11:19 pm

Meni eminentni ljudi rekose da se prosetam do ljudi koji su najkompetentniji za ovu rasu , sudije za istu , i da razgledam i pitam malko !
Dr Nenad rece da crveno oko SAMO znaci da ptica nema melanina !!!
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 13, 2011 11:37 pm

Vidjao sam svakakve slavujare i jednobojne (cisto bele i cisto zute )i sa flekama i bez fleka i sa cubom i bez i izbele (jedino kod izabelo ptica se u gnezdu jos dok su goli zna da ce biti izabelo zato sto ima crvene okulare oko ociju sto se kasnije gubi) znaci video sam na hiljade raznih slavujara ali nikad sa crvenim ocima.

E sad mozda ima slavujarske krvi u njemu ali i koo zna cega jos.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimePet Jan 14, 2011 4:35 am

Bogdanik ::
Meni eminentni ljudi rekose da se prosetam do ljudi koji su najkompetentniji za ovu rasu , sudije za istu , i da razgledam i pitam malko !
Dr Nenad rece da crveno oko SAMO znaci da ptica nema melanina !!!


Dobro pamtis neke reci ali ne u celini Bogdane i na kraju ispadne kao netacno, ( crveno oko se javlja usled nedostatka jedne vrste melanina ( ako je melaninska ptica- ko u ovom slucaju) ili nedostatka melanina komplet kod lipohromnih ptica) a ne nedostatka melanina kao sto si ti napsiao, u tome je razlika....
Slikaj ti to oko malo bolje izbliza i te fleke pa cemo razjasniti, mozda ona slika samo odaje utisak da je oko crveno, a nije..... Desava se to, tako da , stavi malo jasnije slike pa da vidimo.....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimeSub Jan 15, 2011 8:59 pm

Evo gde zarsavaju nasi sampioni , u Rumuniji.

ps. ako je ovo tacno !
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimeSub Jan 15, 2011 9:09 pm

Ne znam koliko je tacno, to moze da nam potvrdi vlasnik tih slavujara , da je prodao u Rumuniji, ali nema to nikakve veze, vlasnik ima pravo da da ptice kome god hoce.... Mozda covek ima kuci jos bolje....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimeSub Jan 15, 2011 9:15 pm

Naravno da ima pravo da proda kome hoce, a mogu da potvrede i ljudi koji znaju koje ptice su ove godine bili sampioni. Ovaj junior je skroz beo !
Nazad na vrh Ići dole
grujo

grujo


Broj poruka : 146
Datum upisa : 13.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo

Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitimeUto Jan 18, 2011 9:01 am

Imas skroz belih slavujara koliko hoces,nemoj da te to cudi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Srpski pevač - slavujar - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski pevač - slavujar   Srpski pevač - slavujar - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Srpski pevač - slavujar
Nazad na vrh 
Strana 3 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Takmicenje kanarinaca pesme "srpski pevac slavujar"
» Srpski visokoletac
» Premiere "SLAVUJAR" GRAN Balkans Cuo Competition
» I Izložba ptica društva „SLAVUJAR TOPLICA“ - Prokuplje
» Drozd pevac (Turdus philomelos)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci pesme-
Skoči na: