Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Mali aleksandar(Psittacula krameri)

Ići dole 
+73
koss
daki12
jomabo
papige73
manest
doki
rado7rado
RADE 80
goran2905
kozic64@gmail.com
IgorV
dragoSG
tutti
topal15209
Sladja Pribanovic
Stvorowski
Ivan/Rex
gaborka
zoran.savic
Dejan-Ilijev
goranpirot
errorsrb
Dusko
shikis
zaharije
Nidzo
mnedel
golub978
Nikola24
Carli
žako
northstar
ATOS
Meeko89
florida
misaBG
bugi
anita75love
Luckyboy
pikasovl
Iwan97
discox
skorkovic
maksic_ue
Rico
klokkende
mime30
csipi007
MILAN
Jidspeed
Aleksandrija
rade
psittacula
kasper
pedja cb
anamarija77
Atyesz
Slobodan Kragujevac
Nemanja
GoranKac
Rea
gogagrizli
rkomi
Laza
vlada_76
byrkomi
dr.nenad86
RedMan
SasaVR
Gagic
dog&bird lover
momoks
Zika
77 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
pikasovl

pikasovl


Broj poruka : 11
Datum upisa : 26.10.2011
Godina : 52
Lokacija : vrnjacka banja

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimePon Nov 14, 2011 11:36 pm

Naravno Lazo,pa tek je stigao nema zurbe.Samo polako i prilagodice se vec valjda nekako.
Nazad na vrh Ići dole
pikasovl

pikasovl


Broj poruka : 11
Datum upisa : 26.10.2011
Godina : 52
Lokacija : vrnjacka banja

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 20, 2011 9:29 pm

Danas je sedmi dan kako je Fico kod mene.Jede normalno sve osim kuvanih jaja i plazme koju mu meljam zajedno,to mu dajem povremeno ali sve sto stavim sutra dan izbacim iz kaveza.Probacu sutra to da mu izmesam sa sargarepom jel sam primetio da sargarepu obozava.On se malo opustio tako da bez problema prilazimo kavezu i on se vise ne cima kao u pocetku,jos uvek ne stavljam ruku u kavez,mislim da je jos rano za to kao i za pustanje iz kaveza.Tiha je ptica bar do sada i ne pravi buku po kuci(za sada).
Da,dajem mu i kriske jabuke ali ih nesto i ne voli.
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 20, 2011 10:20 pm

Ne moras mu jos desetak dana davati nikakvu dodatnu hranu, dok se malo adaptira. A onda ako ne bude hteo jabuke ili jajcanu hranu ti ga malo izgladnis, stavis mu manje hrane jedno jutro pa kad ogladni ti mu stavis jabuke ili jajcanu hranu i morace da proba(ako prethodno nije probao). A mozda i opet ne bude hteo da jede, ali jedini nacin da ga probas da ga naviknes je taj...
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 20, 2011 11:03 pm

samo da se nadovezem na to,kuvano jaje kada stavis,nakon nekih 2 sata skloni jer se ukvari,a to nije dobro da jede,pozz
Nazad na vrh Ići dole
Rico




Broj poruka : 2
Datum upisa : 26.10.2011
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeSre Nov 23, 2011 7:05 pm

Ćao svima. Vec je prošlo mesec dana odkad je kod mene Rico. Dobila sam ga kao ručno hranjenog, ali je agresivan... Ne beži i ne boji se od nas uopšte, svaku hranu uzme iz ruke kad mu nudim, ali kad mi vidi prst bez hrane ujeda... I kada smo ga pustili u sobu ne interesuje ga ni hrana ni igračke samo dolazi kod nas i ujeda nam uši i ruke, ne znam šta da radim... Ako neko zna da mi pomogne oko ovoga, šta da radim da ga pripitomim ili mu je ovo neka loša navika? Sad
Nazad na vrh Ići dole
bugi




Broj poruka : 10
Datum upisa : 27.11.2011

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 27, 2011 12:15 am

Pozdrav svima. Imam malog aleksandra koji nije ručno hranjen, ima 6 mj. i 2 tjedna je kod mene. Čitam ove komentare da je gotovo nemoguće da se pripitomi u ovakom stanju pa me zanima ima li netko suprotno iskustvo jer me ovo jako brine.
Ne znam što će mi ptica koja će biti divlja zauvjek, ja želim da izaže iz kaveza i da se igra sa nama. Što da radim, ako ga ne mogu pripitomiti onda mi ne preostaje nego da ga se rješim. Trebao sam se bolje raspitati i kupiti pitomu pticu.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 27, 2011 12:28 am

u principu moze da se ''pripitomi'' ali to ne znaci da ces moci da ga mazis i drzis na ruci kao i rucnohranjenog,moze da bude mirniji u prisustvu ljudi i mozda da jede iz ruke mada ima izuzetaka,pozz
Nazad na vrh Ići dole
bugi




Broj poruka : 10
Datum upisa : 27.11.2011

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 27, 2011 1:49 am

To mi ne znaći previše, tamo gdje sam kupio su mi rekali da se može pripitomiti.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 27, 2011 1:52 am

Aleksandar spada u najtvrdoglavije ptice, ko god uzima aleksandre treba da zna da to nisu maze. Cak i kao mladi i ako budu zeljni mazenja u nekom periodu zivota verovatno njihovom pubertetu ponovo polude i znaju da pored mazenja ujedu do koske... Aleksandar kao aleksandar nije za igranje kao sto ti kazes tako da ti toplo preporucujem da ili vratis pticu tamo gde si kupio ili poklonis nekom odgajivacu.

Pogledaj ostale vrste papagaja i sigurno ces naci nesto zanimljivo.
Nazad na vrh Ići dole
bugi




Broj poruka : 10
Datum upisa : 27.11.2011

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 27, 2011 1:55 am

Ma nisam mislio da se igra sad, al gledam po netu videe gdje hoda po kući, po ljudima. Barem da ga mogu pustiti vani. Ne želim da cijeli život bude u kavezu.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 27, 2011 9:45 am

pa ti ga slopodno mozes pustiti van kaveza,ako zeles da da pripitomis
Nazad na vrh Ići dole
bugi




Broj poruka : 10
Datum upisa : 27.11.2011

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 27, 2011 11:36 am

Kako da ga pustim vani, kod mene je 10ak dana i još je divlji. Da mu otvorim kavez samo?
Tko će ga kasnije uloviti po kući?
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 27, 2011 11:57 am

Niko, i ne pokusavaj da ga uhvatis rukama ! Samo ces jos gore napraviti, ostavi mu otvorena vratanca i vodu i hranu u kavezu... vratice se sam
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 27, 2011 8:43 pm

Iako se nevrati prvi dan nek prenoci u prostoriji gde sam odredi pa ce kad ogladni otici u kavez...sutra dan ,mora tako jer ovako ako se maltretira nemoze biti gore po tebe,tek tako nece biti pitom nimalo.
Nazad na vrh Ići dole
bugi




Broj poruka : 10
Datum upisa : 27.11.2011

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 27, 2011 9:00 pm

Otvorio sam mu vrata ali nema šanse da ide vani. Stavio sam mu jabuku na izlazi ali samo se približi, uhvati jabuku i bjež natrag u krletku.
Ne znam kako da ga nagovorim da ide vani.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeNed Nov 27, 2011 9:40 pm

neka ga,izacice on samo ti ostavi vrata Smile
Nazad na vrh Ići dole
misaBG

misaBG


Broj poruka : 5
Datum upisa : 08.11.2011
Godina : 47
Lokacija : Beograd

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeČet Dec 01, 2011 4:08 am

Interesuje me sta da radim sa malim aleksandrom kog sam pre 2-3 nedelje kupio od jednog gospodina. Gospodin od kog sam ga kupio radio je po ceo dan i ptica je bila sama. Kad se vracao sa posla ujutru oko sedam onda je provodio malo vremena sa pticom zbog hrane, vode, ciscenja kaveza. Posto sam ga ja kupio od njega jer nje vise mogao da se bori sa komsilukom i njegovim dranjem dok nije bio kod kuce. E sad redovno u 7 ujutru pocinje dranje urlanje pevanje i pistanje gde svi poskacemo kao sumanuti i pocnemo da ga zabavljamo da bi prestao da pisti. Ja kad podjem na spavanje oko 4-5 ujutru obavezno stavim uz krevet daljinski od roletne i kad ga cujem da pocne da suska da poceo da doruckuje preduhitrim ga i spustim roletnu i bude mrak u sobi. Ona se samo zbunjeno popne u gornji deo kaveza i nastavi da spava. Smile Tu nekako resimo taj jutarnji problem i kad se svi dignemo ujutru oko 10h i podignem roletnu pticica ne reaguje nikako tj ne ispusta krike. Sto se tice pustanje prethodni vlasnik ga nije nikad pustao napolje za svih 5 god. koliko je ptica bila kod njega. Kad sam ga uzeo, t kad se uselio u nas dob i postao clan nase porodice adaptirao se nekih 10 dana na nas. Dosao je trenutak da mu se otvore vrata njegovog doma i da poleti prvi put u mojoj sobi, sam je malo po malo izasao napolje i sve je morao da vidi pipne proba da se svuda zavuce, da pocisti svu prasinu sa TV iza TV mu je omiljeno mesto. Mislim da je devojka veoma talentovana sa elektro serviserske radove cim joj je glava i noge prljvi stalno. Smile Polse sat - dva vratila se kuci sama. Mene je u pocetku malo kljuckala i pustila po neku kap krvi ali posle toga je molila, puzala po kavezu svilila da se pomirimo. Kao u nasem svetu slab na slatke i zgodne dame popustio sam i nasa ljubav se nastavila, bila je na putu da se razmazi da nece sama da jede vec samo da joj se iz ruke daje, kad je gladne i nema nikog u sobi urla na sav glas dok joj ne dam da jede. Nastaju problemi kad se kavezu priblize majka i otac pocinja da lupa kljunom u zice da mislimo da ce da ih pregrize koliko se vidi besa i gneva. Kad nema vise sta da jede niko sem mene ne moze da gurne ruku da mu sipa da jede i da mu promeni papire iz kaveza da mu bude cisto. Cim vidi da nije moja ruka u kavezu odma skace da pokida ruku i vec je uterao strah kod oca i majke Sad E onda smo ga pustili kod mene u sobi i nisam zatvorio vrata od sobe a ja sam otisao u dnevnu sobu koja je malo zabacena i njemu skroz nepoznata jer nije nikad tu dolazio. Izasao je iz moje sobe i doleteo pravo meni na rame kao da je 100 puta tu bio. Nakon nekog vremena odleteo je ocu na glavu i krenuo da ga kljuca za vrat i na kraju ga je muski ujeo za vrat ispod uveta par milimetra od aorte, zgrabio sam muholovku i poceo da ga jurim po kuci i da ga bijem da ne sme to da radi. Caleta nazad malo raskrvario a napred mu odma podliv napravio. Keva kad se vratila kad je cula sta je zver uradila odma ga u gavez namamila sa jabukom i zatvorila. Taj ceo dan smo bili na ratnoj nozi i nisam mu dao za kaznu nista da jede ceo dan, za to vreme je kao dete kad zgresi nesto, poceo da kuka cvili, da se umiljava tu pored mene uz sto za komp. Naravno da sam ga skroz ignorisao i tek kasno uvece mu dao da jede nakon celog dana. Posle 3-4 dana pustio sam ga ponovo ali sa muholovkom na oku i ukljucenom rernom Smile Doleteo je pravo iz moje sobe i dosao kod keve da jede jabuke jer ih je ljustila i kad je zavrsila ustala zena da obrise ruke krpom i mali pernati ubica je skocio na nju i poceo da je kljuca za dzemper i dok sam skocio i zgrabio muholovku kljucnuo je kevu za rame i istog sekunda podliv napravio. Cale posto se vec plasi njega samo je pobegao u kuhinju i poceh ponovo da ga jurim i da ga udaram onom muholovkom kad mu ponestane snage od letenja. Nekako se spasio sto je otisao u sobu i sam odma usao u kavez, samo sto nije zatvorio vrata za sobom. Mene obozava cak kad pricam na mob i kad ga ne gledam uhvati me za uvo i malo povuce ali bez stiska, cisto da mi da do znanja da gledam u njega i da ga mazim. Cak mi jede iz usta grisine, suncokret, jabuku, nar.

Pomagajte ljudi sta da radim sa ovom tempiranom bombom. Napravice neko cudo ubice nekog iz nehata.
Nazad na vrh Ići dole
bugi




Broj poruka : 10
Datum upisa : 27.11.2011

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeČet Dec 01, 2011 1:31 pm

Evo nakon što je 4 dana krletka bila otvorena prvi puta je izašao iz nje ali bolje da nije. Izašao je po jabuku i više se nije znao vratiti, jednostavno je bio dezorjentiran u prostoru.
Kad sam mu se probao približiti počeo je letjeti po kući kao lud, nekad bi udario o zid.
Jedan sat je bio vani i onda smo ga morali uhvatiti jer je letio i svi smo se bojali da ne sleti na nekoga jer je divlji. Uhvatili smo ga na silu, vrištao je kao lud dok smo ga hvatali.
Sad je u krletci ponovno ali ne znam kako da ga više pustim vani a da bude normalan.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeČet Dec 01, 2011 1:51 pm

Bugi,on bi se sam vratio u kavez,niste trebali da ga hvatate,a narocito da ga vijate,time mozete samo pogorsati situaciju,pozz
Nazad na vrh Ići dole
misaBG

misaBG


Broj poruka : 5
Datum upisa : 08.11.2011
Godina : 47
Lokacija : Beograd

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeČet Dec 01, 2011 2:55 pm

Dajte neki savet za moju nervoznu pernatu gospodju Smile
Nazad na vrh Ići dole
florida

florida


Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 44
Lokacija : ledine

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeČet Dec 01, 2011 6:26 pm

tesko da se moze nesto poboljsati povodom toga.greska je sto se odlucujete ne ti nego mnogi kupovinom ptice koja je stara 5 i vise godina, dali zbog cene ili neznam ni ja zbog cega, uvek uzmi mladu pticu ta ptica je dominantna i ima svoj karakter koji tesko da ce da menja. tako da bih ti ja predlozijo da je menjas za neku mladju dogodine kad bude mladih ptica naravno kod nekog odgajivaca.ako se stanje slucajno nepopravi pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
misaBG

misaBG


Broj poruka : 5
Datum upisa : 08.11.2011
Godina : 47
Lokacija : Beograd

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimePet Dec 02, 2011 1:43 am

Lave nisam bas gledao da prodjem jeftino jer nije stvar bila u kesu vec da izadjem coveku u susret i obozavam aleksandre. Pticu i kavez sam platio 50 eur ali mu je kavez vec mali jer kad se okrece repom udara resetke. Nema mi druge nego da se menjam sa nekim staro za mlado Smile I da kupujem veci kavez.
Nazad na vrh Ići dole
bugi




Broj poruka : 10
Datum upisa : 27.11.2011

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimePet Dec 02, 2011 1:00 pm

Ja sam samo kavez platio 70 eura a pticu 140 eura, što mi važi kad je divlja Sad
Nazad na vrh Ići dole
florida

florida


Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 44
Lokacija : ledine

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimePet Dec 02, 2011 8:54 pm

malog aleksandra si platio 140 eur. koja je mutacija i gde si uzeo pticu.
Nazad na vrh Ići dole
bugi




Broj poruka : 10
Datum upisa : 27.11.2011

Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitimeSub Dec 03, 2011 1:07 am

Plavi običan. Kod nas u hrvatskoj je sve skuplje pa zato. Doduše u pet shopu je najskuplje, da sam se potrudio pronaći nekog uzgajivaća onda bi jeftinije prošao ali ja sam nabrzinu sve obavio.
Ma lako meni za novac, samo da sam barem uzeo pitomu pticu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali aleksandar(Psittacula krameri)   Mali aleksandar(Psittacula krameri) - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Mali aleksandar(Psittacula krameri)
Nazad na vrh 
Strana 5 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Veliki aleksandar (Psittacula eupatria)
» Bradati Aleksandar (Psittacula alexandri)
» Mali aleksandar
» Braonouhi ili mali Aleksandar
» Hitno pomoc mali aleksandar

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: