Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Ishrana stiglića uopšteno....

Ići dole 
+50
Бане
suljaga
carduel
ĐEKO
dimitar1976
lepotica cana
mica vasic
senjin
makimk
žako
Matija95
Nidzo
vlada130168
fzen
Ivica
koja*
Milan 92
Marjan
cika kole
milun
Dalibor Vasic
Herkules
sasko
IGOR 72
malecki
farmacy
Sale77-Nis
Don
mica
jigor
vladimir
Zika
zucko
vule
Vasa
BOCKA
Dax BG
SrdjanKG
Danijel
Rale
kima
gocke
Luckyboy
milannish
dr.nenad86
Bogdanik
milos0205
Alexandar
sasaznas
Laza
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimePon Avg 08, 2011 7:29 pm

eee dalibore posalo sam ti zahtev...nikola mladenovic..!!




Pozdrav! cheers

Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimePon Avg 08, 2011 9:35 pm

pozdrav moje mlade kolege ( koja i Dalibor). vas dvojica ste mladji od moje dece pa sam veoma srecan sto se zanimate za ptice. kako ste poceli od vas dvojice ocekujem da budete izvrsni poznavaoci ornitologije. blago nama kad imamo takav podmladak. koja. ja sam ti tu u komsiluku, u Zabljanu kod Vucja pa mozes da mi se obratis u vezi tigrica, zebica, kanarinaca.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 12:54 am

Pozdrav farmacy, hvala puno.... u pravu ste, evo iz moje generacije nema nikog ko drzi a kamoli da gaji ptice, bilo koju vrstu, mislim na moje mesto(rodni grad) za sire ne znam.... meni ako bude nesto trebalo u vezi zebica i kanarinaca naravno obraticu vam se u PM ako nije problem, ali bih voleo da vas dodam na fejsbuk ako ga imate ??

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 9:54 am

Pozdrav Farmacy u mom kraju imam mojih drugara koji zele cuvati kanarince,stiglice,zebice ali nemaju te uslove kao sto ja ima dalibor itd....mozda dodjem u Zabljanu ovih dana...pa ako zelis daj mi tvoju adresu..


Pozdrav! cheers


Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 11:26 am

koja, mene ces naci vrlo lako. u Naselju-Zabljane , Srdjan-apotekar.
tebi i Daliboru mnogo uspeha u odgoju ptica.


pozdrav king bice od vas kraljeva .
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 3:21 pm

Farmacy ako me nekad put bude neneo na tu stranu, raspitacu se i mozda se i upoznamo i uzivo... Hvala puno! Mozete pogledati slike mojih ptica, prvo idete u ,,O forumu i nama,, pa onda ,,Galerija nasih slika,, pa onda ,,Ptice Dalibora Vasica,, Smile

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 6:47 pm

ljudi sad sam uhvatio 3 stiglica pevaju pa rasturaju..
hvala farmacy
pomozite mi jedan stiglic se poceo mititi koju hranu mu treba sada davati...


Pozdrav! bounce

Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 8:46 pm

koja* ::
ljudi sad sam uhvatio 3 stiglica pevaju pa rasturaju..
hvala farmacy

Pozdrav! bounce


Stiglic je strogo zasticena vrsta, pa je svako uznemiravanje u vreme gnezdjenja zabranjeno i kaznjivo zakonom. Hvatanje i zarobljavanje je takodje kaznjivo i to visokim novcanim kaznama, mislim kada bi tvoji roditelji znali kako ozbiljan prekrsaj pravis ne bi te pustili ni kanarinca da cuvas i u kakvu potencijalnu nelagodnost mozes da im priredis. Ja predlazem da te ptice sutradan pustis na slobodu, a da te koje imas cuvas malo bolje.
Nazad na vrh Ići dole
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 9:02 pm

nisam znao da su zasticene....uhvatio sam ih na drvetu
bogdanik

ako prijavim ptice u drustvo pticara jesam li tad slobodan od tih kazni
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 10:48 pm

pozdrav moj mladi prijatelju. stiglic spada u strogo zasticenu vrstu FE. svako posedovanje ptice bez alke ( znaci ne izvedene u kavezu) je strogo zabranjeno. raspitaj se da nadjes propisno alkirane ptice i moraces da se uclanis u neko udruzenje i da prijavis ptice ministarstvu ( znaci svaku pticu posebno). ja sam poslao brdo papira i cekam sertifikat. znaci, sto ti je rekao komsija Bogdanik, ti i tvoji roditelji mogu biti u ozbiljnim problemima ako te neko prijavi ili ti inspekcija zakuca na vrata. sto bi po naski rekli: nema zajebancije. ti si mlad decko i nemoj ove nase primedbe da ti poljuljaju ljubav prema pticama, samo budi uporan i pravi ljubitelj odgajanja. ako nisi dosad radio na razmnozavanju ptica moj ti je predlog da pocnes sa nekim ,,laksim pticama,, tipa australijskih zebica, japanskih galebica ili tigrica, pa tek onda ptica faune evrope. jos jednom da ti napomenem da svaka ptica podleze prijavu ministarstvu zivotne sredine.
Nazad na vrh Ići dole
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 11:46 pm

pozdrav...a kao da podnesem tu prijavu ministarstvu
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 11:55 pm

koja* ::
pozdrav...a kao da podnesem tu prijavu ministarstvu
Pogledaj malo po forumu šta sve već postoji napisano pa onda postavljaj pitanja,teme lov i pisanje o hvatanju ptica su ZABRANJENE na ovom forumu Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 10, 2011 12:09 am

koja* ::
ljudi sad sam uhvatio 3 stiglica pevaju pa rasturaju..
A zasto kao pravi ljubitelj ptica, nisi pomislio da pevaju po svoje mlade koje cekaju da ih nahrane?? Pusti ih i spasi...
Nazad na vrh Ići dole
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 10, 2011 10:25 am

ivica vec sam razmisljao i pustio odmah juce kad mi je bogdanik reko...sada gledam sa balkona kako hrane svoje malade ptice i uzivam u pesmi....




Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 10, 2011 4:26 pm

koja* ::
ivica vec sam razmisljao i pustio odmah juce kad mi je bogdanik reko...sada gledam sa balkona kako hrane svoje malade ptice i uzivam u pesmi....




E to je to. Pozdrav i sve najbolje.
Nazad na vrh Ići dole
koja*

koja*


Broj poruka : 28
Datum upisa : 05.08.2011
Godina : 26
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 10, 2011 4:57 pm

hvala
Nazad na vrh Ići dole
fzen




Broj poruka : 18
Datum upisa : 05.11.2010

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 11:25 pm

koliko je potrebno zimi davati vitamine stiglicima i u kojoj mjeri
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 6:15 am


[koliko je potrebno zimi davati vitamine stiglicima i u kojoj mjeri]

Moji stiglici su stalno pod vitaminima (dajem ih rastvorene u vodi a kupujem ih u veterinarskoj apoteci ).Ptice su preko cele godine napolju.U poilicu srednje velicine stavljam vitamine na vrh noza.Trenutno dajem neke vitamine za koke nosilje a ranije sam davao vitamine za golubove sa amino kiselinama.
Po preporuci veterinara pozeljno je povecati dozu vitamina u stresnim periodima za pticu (pred mitarenje, pre i posle transporta, posle trtiranja ptice lekovima i preparatima, u sezoni parenja , zimi ako se cuvaju napolje zbog niske temperature). Cool
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 9:47 pm

Napišite koje vitamine dajete ako nije problem, ovde, ili u drugim temama predviđenim za to ?

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
vlada130168

vlada130168


Broj poruka : 59
Datum upisa : 23.01.2011
Godina : 56
Lokacija : pirot

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimePet Jan 13, 2012 11:08 am



Multimix-g i Elavitol. Multimix-g sam prestao da dajem jer je zadnje pakovanje koje sam kupio pocelo da crni zbog upijanja vlage iz vazduha i mogucnosti kvarenja vitamina a samim tim i mogucnosti trovanja ptica.To je i glavni razlog prelaska na elavitol mada je multimix-g bolji po hemijskom sastavu.Vitamine cuvam u frizideru. Cool
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimeSub Jan 14, 2012 3:51 pm

vlada130168 ::


Multimix-g i Elavitol. Multimix-g sam prestao da dajem jer je zadnje pakovanje koje sam kupio pocelo da crni zbog upijanja vlage iz vazduha i mogucnosti kvarenja vitamina a samim tim i mogucnosti trovanja ptica.To je i glavni razlog prelaska na elavitol mada je multimix-g bolji po hemijskom sastavu.Vitamine cuvam u frizideru. Cool

Pa to je u većini proizvoda tako. Hvala druže.

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 5:24 pm

Mozete li ovde da nabrojite ali samo da nabrojite semena koja se mogu davati tigricama?Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 6:41 pm

Ja Tigricama dajem gotovu smesu na 10 kg ima
7kg i 200g prosa
1kg i 600g svetlog semena
300g ljustenog ovasa
300g muhara
60g minervit jos mesavinu obogatim sa kilogramom mesavine za kanarince
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimePet Feb 17, 2012 2:19 pm

Drugari tema je o štiglićima a ne o tigricama, bez uvrede ali idete u offtopic... Cool
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitimePet Mar 09, 2012 9:05 pm

Danas sam bio u jednom pet centru u Osijeku i trgovac mi je nudio hranu za štigliće iz Belgije pod imenom AL Čengić - hrana za divlje ptice. Što mislite o toj hrani i ima li tko iskustva s korištenjem te hrane? Hrana je dosta sitna u odnosu na hranu za kanarince, čini mi se da ima dosta sjemenki kojekakvih trava i sl. Mislim da bi mogla biti dobra. Nije baš ni jeftina 35kn/1kg (to je nešto manje od 5€/1kg). Prodaje se u rinfuzi i možeš uzeti koliko želiš.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ishrana stiglića uopšteno....
Nazad na vrh 
Strana 6 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Ishrana
» Jajcana ishrana
» Uopsteno o papagajima
» Uopsteno o zebama...
» Ishrana egzota

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: