Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Ishrana stiglića uopšteno....

Ići dole 
+50
Бане
suljaga
carduel
ĐEKO
dimitar1976
lepotica cana
mica vasic
senjin
makimk
žako
Matija95
Nidzo
vlada130168
fzen
Ivica
koja*
Milan 92
Marjan
cika kole
milun
Dalibor Vasic
Herkules
sasko
IGOR 72
malecki
farmacy
Sale77-Nis
Don
mica
jigor
vladimir
Zika
zucko
vule
Vasa
BOCKA
Dax BG
SrdjanKG
Danijel
Rale
kima
gocke
Luckyboy
milannish
dr.nenad86
Bogdanik
milos0205
Alexandar
sasaznas
Laza
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimeUto Apr 06, 2010 6:26 pm

Imam ja jedno pitanje.
Da li pored navedenih sastojaka u ishrani stiglica, ta smesa treba da sadrzi obavezno niger ili samo u sezoni parenja?
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
vule




Broj poruka : 2
Datum upisa : 19.04.2010
Godina : 50
Lokacija : Šajkaš-Novi Sad

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimeČet Maj 06, 2010 6:33 pm

nabavio sam divlje ptice pred kraj zime......4 para štiglića....smestioo sam ih u volijeru.....spoljasnju 2x2x1metar.....stalno mi uginjavaju......hranim ih hranom za divlje ptice i dodajem maslačak i ostale korove koje nadjem u bašti .......mužjak koji je u kavezu izgleda odlično i peva ...poslednji par koji se nalazio u volijeri sam danas pustio.....gde je greška?
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimeČet Maj 06, 2010 9:45 pm

Ako mozes slikaj volijeru da vidimo kako izgleda pa da pokusamo da ti damo pravi savet ako je do nje ili do necega drugog
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimeČet Maj 06, 2010 10:54 pm

Mora da postoji neki veliki problem kad ti je toliko ptica uginulo za relativno kratko vreme ! Jel imas zasticen deo u volijeri ? Kojom mesavinom za divlje si ih hranio i sta ima u toj mesavini? Jer ako nemas iskustva sa hranom ljudi u pet shopu mogu da ti prodaju najobicniju mesavinu za kanarince sa 50% svetlog semena , a za zimu stiglicima treba masna hrana , niger , suncokret , konoplja i to sa dominantnim ucescem u mesavini. Naravno i kontakt sa podom tj sa izmetom se svodi na minimum! A mozda i ima veze i odakle si nabavio ptice , jer ako nisu cuvane lepo nista ti tu nisi mogo da pomognes pred predstojecom zimom !
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimePon Maj 17, 2010 6:52 pm

Cime da othranim mlade stiglice, koje sam nashao u prirodi???(izvan gnezda)
Nazad na vrh Ići dole
vule




Broj poruka : 2
Datum upisa : 19.04.2010
Godina : 50
Lokacija : Šajkaš-Novi Sad

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimeSre Maj 26, 2010 9:24 pm

pokusavam da posaljem slike volijere ali neznam kako da ih zakacim....??????
Nazad na vrh Ići dole
Zika
Sumadinac
Sumadinac
Zika


Broj poruka : 1122
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Kragujevac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimeČet Maj 27, 2010 7:22 pm

Niger kao seme je sastavni deo svih mesanih hrana za ptice sa vise ili manje ucesca,radi se o minimalnim razlikama.Pre svega mislim na kvalitetne hrane koje dolaze sa zapada,stim sto se neposredno pre parenja kolicina semena nigera povecava u ishrani,poznata je cinjenica da utice na rasiljenost ptica i to kao prirodna hrana bez praskova i hemikalija.To bi ukratko bilo to a ako je potrebno a Vasi nije potrebno jer je pticar koji je vec dobro zagazio u pticarske vode(preko kolena).....pozdrav Vaso majstore.. Smile podrazumeva se da mislim na hranu prevashodno za kanarince i divlje ptice.... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Zika
Sumadinac
Sumadinac
Zika


Broj poruka : 1122
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Kragujevac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimeČet Maj 27, 2010 7:33 pm

Upravo Bogdanik u tome je tajna odgovora,u recenici koju se pred kraj podveo "gde su nabavljene ptice bile,kod koga,u kakvim uslovima su drazane,cime hranjene i zasto,zasto mnogo puta.Govorim o pomoci koju pokusavas da das nasem drugaru Vuletu.Sve ove stavke itekako mogu biti bitne u datim okolnostima a mnogi ljubitelji ptica prenebregavaju ili zanemaruju ove detalje i nije svejedno,govorim to iz svog dugogodisnjeg iskustva,ptice nabaviti u oktobru mesecu,koji je po meni najpodobniji za odabir ptica ili recimo ptice iz kraja marta kada ih je vec pocelo da hvata "ludilo" zbog prirodnog bioloskog casovnika koji sve one imaju kodiranog u sebi.Ptice prekupaca i nakupaca,a njih ima svuda i na svakom mestu,budu drzane u divljackim uslovima,nemam drugog izraza i tako naceta i obogaljena ptica za male pare dolazi kod nekog koji mozda ima najbolje namere ali nazalost prisustvuje,a nezna da je platio da prisustvuje,agoniji odnosno kraju koji se tuzno zove smrt...
Nazad na vrh Ići dole
vladimir




Broj poruka : 25
Datum upisa : 26.04.2010

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimePet Maj 28, 2010 6:55 pm

kolge ja sam vladimir iz leskovca trenutno radim u bugarskoj i cuvam stiglice 20 god.interesujemo ko u srbiji ko prodaje mutaciju majora.a stiglici mi pevaju kostinu pesmu poz.ako moze neko da odgovori hvala?
Nazad na vrh Ići dole
jigor

jigor


Broj poruka : 48
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimeČet Jul 01, 2010 9:23 am

milos0205 ::
Pozdrav svima, interesuje me da li stiglic ili bilo koja ptica moze da se ugoji od proklijalog semena, i koja je to kolicina koja se preporucuje kao dnevna mera u kombinaciji sa mesanim semenom. Ja licno proklijavam uljanu repicu sa nigerom nisam imao uspeha, da li je bajat ili sta neznam.

Evo ti recept.
Uzmi niger i potopi ga u mlaku vodu, i nakvasi običnu kuhinjsku krpu. Na jednu polovinu krpe rasporedi niger onako neku količinu da prekrije krpu, a drugom polovinom krpe prekri i to postavi na terasu na neki posužaonik. Pokvasi je i sutra dan i preksutra ti je 95% nigera u dobroj fazi klijanja. I to je to ako ne uspe nije ti dobar niger, pa se onda javi ja ću ti poslati i Niša
Pozdrav!!!!
Nazad na vrh Ići dole
jigor

jigor


Broj poruka : 48
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimeSre Jul 14, 2010 2:03 pm

Pa jesi li probao recept? Javi da li si uspeo!
Nazad na vrh Ići dole
Zika
Sumadinac
Sumadinac
Zika


Broj poruka : 1122
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Kragujevac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimePet Jul 16, 2010 10:16 am

-PREDLOG komposta hrane za stiglice;
-kanarinsko seme(Versele laga) mesavina 40%
-niger 15%
-oguljena zob 10%
-laneno seme 5%
-konoplja 5%
-cikoria 5%
-bastensko bilje 5%
-heljda 2%
-seme bora 2%
-semenke susama 2%
-uljana repica 2%
-divlje seme 2%
-perila 2%
-seme trava 2%
-seme salate 1%
-Divlje seme dodaje se ishrani stiglica jednom godisnje u periodu od januiara meseca pa dok traje gnezdenje nekoliko puta nedeljno.
-Ovo je samo jedan od predloga a svako ima neku svoju recepturu i obicno misli da je najbolja,to prepustam dobroj volji svakog pojedinca odgajivaca...... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimePet Jul 16, 2010 5:30 pm

Bitno je svakako da seme bude sto raznovrsnije, oni ce jesti sta im se svidja, ali kada je kvalitetno seme nece ostati nista Wink
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 6:42 pm

IN VINO VERITAS:
Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 63426217

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 58511180

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Pricer
Nema dobre pesme bez vina. Dobro je i za kupanje.
Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 10982012
Ovo je u stvari tanak špricer.






Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 7:40 pm

Verovatno da posle vina dobro pevaju , a sutra imaju glavobolju geek
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 7:41 pm

VINO???????? Question
Nazad na vrh Ići dole
jigor

jigor


Broj poruka : 48
Datum upisa : 14.06.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 8:41 pm

Pa bre i red je valjda koliko ja pratim ove teme i da se vinom zalije, a druže Mićo iveć duže vreme pratim vaše postove na forumima i još jednom Vam dajem energičnu podršku da svoje iskustvo podelite sa nama!!!
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 9:26 pm

Bas me zanima sta je u vodi, VINO nema sanse
Nazad na vrh Ići dole
Don

Don


Broj poruka : 13
Datum upisa : 01.11.2010
Lokacija : Mostar

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 10:25 pm

VINO ni ja nevjerujem da je vino inace se odavno bavim iskljucivo stiglicima niti sam ikad cuo od starijih pticara da im daju vino odnosno bevandu moze svasta bit Question
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 10:57 pm

Ja sam cuo da se daje vino za bolju pesmu ,duzu , i zbog parenja. Po sistemu ne moze ona da bude ruzna koliko ja mogu da budem pijan. I to do 2 kapljice crnog na poijlicu vode. A da se kupaju, to nema logike.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 11:01 pm

Ja mislim da je voda crvena od HIPERMANGANA on sluzi za suzbijanje gljivica i dobar je za digestivni trakt,njegova prava namena je kod kupanja novorodjencadi!!!!
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimePet Nov 26, 2010 12:09 pm

Pozdrav svima! Ispratio sam ovu temu i nema šta super. Nije da nema neke logike ovo oko vina. Ima ono svojih uticaja i na ostalu populaciju bića osim ljudi.Bogato je taninima, ima nekih antioksidanata u njemu i antikancerogeno je. U njemu postoji i neki procenat vinske kiseline tako da smatram da kupanje ptica u njemu ima svojih pogodnosti kao kad se vodi za kupanje ptica dodaje nekoliko kapi jabukovog sirćeta. Sale, hipermangan ne daje ovako crveni rastvor. Moja ocena je da je ovo ipak ,,crveni špricer,,.
Nazad na vrh Ići dole
malecki




Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.09.2010
Lokacija : Sd

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimePet Nov 26, 2010 5:03 pm

Pozdrav ljudi da to nije mozda sok od cvekle koji je pun C vitamina i on je dobar za ptice i za kupanje u njemu cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimePet Nov 26, 2010 8:15 pm

Bez poente je kupati se u C vitaminu , samim tim otpada !
Nazad na vrh Ići dole
IGOR 72

IGOR 72


Broj poruka : 88
Datum upisa : 03.01.2010
Godina : 51
Lokacija : Skopje Makedonija

Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitimePet Nov 26, 2010 10:39 pm

Sale77-Nis ::
Ja mislim da je voda crvena od HIPERMANGANA on sluzi za suzbijanje gljivica i dobar je za digestivni trakt,njegova prava namena je kod kupanja novorodjencadi!!!!
Slazem se sa Saletom da je to hipermangan. Basketball
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana stiglića uopšteno....   Ishrana stiglića uopšteno.... - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ishrana stiglića uopšteno....
Nazad na vrh 
Strana 3 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Ishrana
» Jajcana ishrana
» Uopsteno o papagajima
» Uopsteno o zebama...
» Ishrana egzota

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: